X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    z męże staramy sie o pierwsze dziecko prawie 2 lata.
    na początku myslelismy ze problem lezy u niego bo ja mam (do tej pory )regulane cykle hormony ok owulacje a u meza słabe nsienie wysła morfologia 1%/3%/0%
    w zeszłym roku dostałam krwawien które trwały ponad 3 tygodnie i lekarz skierował mnie na łyzeszkowanie bo leki równiez nie dzialały i po tym łyzeczkowaniu u mnie zaczeły sie problemy hormony troche sie rozlegulowały jak bym miała menopauze ale owulacje były zaczeły sie plamienia od 16 dnia cyklu...
    w lutym miałam histro z hsg no i wyszło ze mam zrosty na macicy oraz niedrożne oba jajowody i doktor teraz skierował mnie na laparo aby konkretnie sprawdzic co sie dzieje w srodku udrożnic jajowody rozciac zrosty
    Nasienie poprawiacie lekami? Działa?

    Niech lekarz pozagląda :* być może to tylko niedrożne jajowody są przyczyną niepowodzeń, a nie złe wyniki nasienia czy rozregulowane hormony :) laparoskopia pozwala na wprowadzenie tego płynu podobnego do hsg pod większym ciśnieniem, więc jest możliwość udrożnienia :) a jeśli będą Ci tam działać narzędziami, to dla pocieszenia powiem Ci, że tak miała udrażniane 29 lat temu jajowody moja mama i jak widać udało się :) jestem ja i mój brat :)

    Lucek475, Flowwer lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Nasienie poprawiacie lekami? Działa?

    Niech lekarz pozagląda :* być może to tylko niedrożne jajowody są przyczyną niepowodzeń, a nie złe wyniki nasienia czy rozregulowane hormony :) laparoskopia pozwala na wprowadzenie tego płynu podobnego do hsg pod większym ciśnieniem, więc jest możliwość udrożnienia :) a jeśli będą Ci tam działać narzędziami, to dla pocieszenia powiem Ci, że tak miała udrażniane 29 lat temu jajowody moja mama i jak widać udało się :) jestem ja i mój brat :)
    Oby się udało :) tylko jeszcze te zrosty na macicy być może one blokują ujscie jajawodów

    a maż je witaminy i coś działaja bo wcześnie skoczyła nam morfologia z 1 na 3 % i reszta parametrów też wzrosła tylko potem przestał jeść i spadło do 0%

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    Oby się udało :) tylko jeszcze te zrosty na macicy być może one blokują ujscie jajawodów

    a maż je witaminy i coś działaja bo wcześnie skoczyła nam morfologia z 1 na 3 % i reszta parametrów też wzrosła tylko potem przestał jeść i spadło do 0%
    Zrosty chyba dość łatwo się uwalnia, choć zależy jakie... Ale myślę, że nie będzie źle ;) u mnie został usunięty zrost na prawym jajniku :)

    W takim razie mąż niech je cukiereczki i w maju do dzieła! ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 14:01

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Karoola277 Znajoma
    Postów: 16 59

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. :-D Chciałabym powiedzieć ze laparoskopia jak bardziej pomaga. (przynajmniej mnie) straraliśmy się 4 lata i nic.. wszystkie badania były ok. ostatnią rzeczą miałobyć sprawdzenie drożnosci . okazało się ze moje jajowody sa zniszczone przez niewyjsnione zapalenie tkanki łacznej miednicy. lekarze usuneli zrosty. jeden jajowód został nie drożny. lap 22.02. okres 26 .02 . lekarze dawali małe szanse.. i tylko 3 mc, pozniej in vitro. Tylko ..?Dzis się dowiedziałam ze jestem w 5 tyg ciązy i jestem najszcześliwsza na świecie!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2017, 17:19

    Bella93, pola89, Lucek475, Meginka, Marlena24, monia10291, Agnieszka_A., mili88, olencja, MalPog, MisiaZ88, Foto_Anna, Flowwer, k91 lubią tę wiadomość

    201712016851.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoola277 wrote:
    Witam. :-D Chciałabym powiedzieć ze laparoskopia jak bardziej pomaga. (przynajmniej mnie) straraliśmy się 4 lata i nic.. wszystkie badania były ok. ostatnią rzeczą miałobyć sprawdzenie drożnosci . okazało się ze moje jajowody sa zniszczone przez niewyjsnione zapalenie tkanki łacznej miednicy. lekarze usuneli zrosty. jeden jajowód został nie drożny. lap 22.02. okres 26 .02 . lekarze dawali małe szanse.. i tylko 3 mc, pozniej in vitro. Tylko ..?Dzis się dowiedziałam ze jestem w 5 tyg ciązy i jestem najszcześliwsza na świecie!!!!
    Gratulacje <3

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajecie nadzieję! Obawiałam się tego zabiegu a teraz chyba polecę tam do tego lekarza na skrzydłach!!

  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 3 kwietnia 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoola277 wrote:
    Witam. :-D Chciałabym powiedzieć ze laparoskopia jak bardziej pomaga. (przynajmniej mnie) straraliśmy się 4 lata i nic.. wszystkie badania były ok. ostatnią rzeczą miałobyć sprawdzenie drożnosci . okazało się ze moje jajowody sa zniszczone przez niewyjsnione zapalenie tkanki łacznej miednicy. lekarze usuneli zrosty. jeden jajowód został nie drożny. lap 22.02. okres 26 .02 . lekarze dawali małe szanse.. i tylko 3 mc, pozniej in vitro. Tylko ..?Dzis się dowiedziałam ze jestem w 5 tyg ciązy i jestem najszcześliwsza na świecie!!!!
    Gratulacje! Dzięki takim historiom można uwierzyć że i nam się uda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 kwietnia 2017, 19:55

    Marlena24 lubi tę wiadomość

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • ewe_a85 Autorytet
    Postów: 437 291

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak zrosty nie są takie rozległe to podczas laparoskopii jak najbardziej istnieje szansa na udrożnienie. Warto się temu poddać.
    Sama szłam na zabieg z myślą, że na pewno się uda ale życie chciało inaczej :)
    u mnie usuwali zrosty a potem trzy razy wpuszczali płyn i pod ciśnienie próbowali udrożnić.

    mhsv6iye17jtj0kr.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy po laparo mialyscie zlecona diphereline w zwiazku z endometrioza?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dziewczyny czy po laparo mialyscie zlecona diphereline w zwiazku z endometrioza?
    Ja nie...

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam visanne

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 4 kwietnia 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monia10291 wrote:
    Ja miałam visanne
    A plamilas/krwawilas na visanne? Podchodzilas do ivf czy starasz sie naturalnie?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Foto_Anna Autorytet
    Postów: 549 965

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie trwa pierwszy cykl po laparoskopii.
    Pokładam w nim wielkie nadzieje.... nie moge doczekac się efektów.
    Na pewno dam Wam znać :)

    zem3anlikdzagrk5.png

    Szczęścia nie można kupić, ale można je sobie urodzić :)
  • monia10291 Przyjaciółka
    Postów: 172 41

    Wysłany: 5 kwietnia 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam tylko miesiąc. Plamień nie miałam ale w 21 dc dostałam bardzo skąpe @ i zastanawiałam się czy to nie plamienia właśnie. No ale uznałam to za okres bo trwały parę dni A potem cisza. Póki co staram się o naturalną ciążę. Podczas laparoskopii wykryto u mnie endometriozę 1 stopnia więc nie najgorzej

    03.2015 - początek starań
    13.01.17r - laparoskopia ( niedrożne jajowody, endometrioza 1 st.- naprawione)
    Czekamy na efekty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dziewczyny czy po laparo mialyscie zlecona diphereline w zwiazku z endometrioza?
    Cześc, ja miałam zleconą, 4 zastrzyki, jestem właśnie w trakcie leczenia. Jedyny skutek uboczny to uderzenia gorąca, zwłaszcza w nocy.... no i cena tego leku :-(

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    Cześc, ja miałam zleconą, 4 zastrzyki, jestem właśnie w trakcie leczenia. Jedyny skutek uboczny to uderzenia gorąca, zwłaszcza w nocy.... no i cena tego leku :-(
    Tez placisz 306zl za zastrzyk? Dzwonilam do kilku ginow i nikt nie chcial wypisac na refundacje, bo podobno na endomende nie ma refundacji.
    Ja jestem po drugiej diphereline, uderzen goraca nie mam, ale za to mam wahania nastroju.

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Tez placisz 306zl za zastrzyk? Dzwonilam do kilku ginow i nikt nie chcial wypisac na refundacje, bo podobno na endomende nie ma refundacji.
    Ja jestem po drugiej diphereline, uderzen goraca nie mam, ale za to mam wahania nastroju.
    tak, też 306 zł :-( dofinansowanie tylko na raka prostaty a na endo już nie. :-( Ile masz mieć zastrzyków? bo ja 4, teraz we wt będzie 3

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoola277 wrote:
    Witam. :-D Chciałabym powiedzieć ze laparoskopia jak bardziej pomaga. (przynajmniej mnie) straraliśmy się 4 lata i nic.. wszystkie badania były ok. ostatnią rzeczą miałobyć sprawdzenie drożnosci . okazało się ze moje jajowody sa zniszczone przez niewyjsnione zapalenie tkanki łacznej miednicy. lekarze usuneli zrosty. jeden jajowód został nie drożny. lap 22.02. okres 26 .02 . lekarze dawali małe szanse.. i tylko 3 mc, pozniej in vitro. Tylko ..?Dzis się dowiedziałam ze jestem w 5 tyg ciązy i jestem najszcześliwsza na świecie!!!!
    Dajesz nam wszystkim nadzieję ja w ten sam dzień co Ty miałam laparo. Za tydz testuję bo cykl poprzedni był bez ovu. Ja musze być stymulowana ponieważ naturalnych nie mam.
    Gratuluję !!! Nudnej i spokojnej ciąży życzę ♡

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    tak, też 306 zł :-( dofinansowanie tylko na raka prostaty a na endo już nie. :-( Ile masz mieć zastrzyków? bo ja 4, teraz we wt będzie 3
    Mam mieć 2 diphereliny bo zaraz podchodze do transferu( jestem w trakcie ivf).
    A co po tych 4 zastrzykach? Co lekarz powiedział?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Mam mieć 2 diphereliny bo zaraz podchodze do transferu( jestem w trakcie ivf).
    A co po tych 4 zastrzykach? Co lekarz powiedział?
    Ja po zastrzykach mam się starać naturalnie. Mam nadzieje, ze to coś pomoże :-)

‹‹ 457 458 459 460 461 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ