X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madlenka wrote:
    A jak sprawdza czy nie ma zrostów na organach wew? Nie słyszałam o takiej operacji. Mozesz napisać cos wiecej? Bo, może się mylę ale dla mnie to wyglada na zwykle hsg.
    nie no bez przesady, chyba kazdy odroznia laparo od hsg ;)


    u5cvp2.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 31 marca 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytam bo nie słyszałam o czymś takim. Byłam ciekawa jak sie przedostają do organów ale juz doczytałam. Dzieki za link.

    olencja lubi tę wiadomość

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Agnieszka_A. Autorytet
    Postów: 1108 1074

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam wizytę kontrolną po laparo. Wieści pozytywne.
    Na usg wszystko ok jeśli chodzi o macicę. Dodatkowo na lewym jajniku jest pęcherzyk 14 mm, co oznacza, że zapowiada się owulacja. Co lepsze są pozostałości ciałka żółtego z poprzedniego cyklu (dziwne). Oznacza to, że w tym samym cyklu co była laparoskopia, była też owulacja.
    Jestem pozytywnie zaskoczona, bo niestety to był duży problem.

    Najwidoczniej dieta działa :) Dodatkowo może i wpływ mają suplementy, i okłady z borowiny.
    Jedno jest pewne - nie przestanę tego stosować.

    Dodatkowo mam brać Luttagen (progesteron). Teraz na wizytę mam zgłosić się w kolejnym cyklu ok. 13-14 dnia. Zrobimy usg i wymaz. Wymazy będę miała co 2 miesiące i jeśli wyjdzie bakteria to leczenie, tak żeby nie dopuścić do stanów zapalnych.

    Jeśli przez 6 miesięcy nie uda się nam zajść w ciążę, będzie kolejne badanie drożności jajowodów.

    Póki co jestem pozytywnie nastawiona. Zabieg naprawił co trzeba. Dieta i cała reszta jak widać działają na organizm. Tak więc dla mnie to dodatkowa motywacja, żeby tego pilnować.

    pola89 lubi tę wiadomość

  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam,czytam..literki już mi się rozmywają:-) pytanie mam techniczne, a mianowicie, jak było u was z @ po laparo? Dodam, że miałam histero i kauteryzacje jednocześnie 9.03.po zabiegu kilka dni delikatnego plamienia. A @ ani widu,ani słuchu. Za to owulacje miałam dwie, z obydwu jajników w kilkudniowym odstępie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 14:10

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy ktoraś z Was miała wykonywaną laparoskopię w związku z niedrożnością jajowów- aby je udrożnić?
    Miałam sono hsg i wyszło że na lewym sól przeleciała z opóźnieniem, prawy najprawdopodobniej niedrożny, przez co skierowanie na laparo. Obawiam się bardzo bo naczytałam się że istnieje ryzyko uszkodzenia rzęsek w jajowodach, co o tym sądzicie?

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena24 wrote:
    Dziewczyny, czy ktoraś z Was miała wykonywaną laparoskopię w związku z niedrożnością jajowów- aby je udrożnić?
    Miałam sono hsg i wyszło że na lewym sól przeleciała z opóźnieniem, prawy najprawdopodobniej niedrożny, przez co skierowanie na laparo. Obawiam się bardzo bo naczytałam się że istnieje ryzyko uszkodzenia rzęsek w jajowodach, co o tym sądzicie?
    Cześć :) ja miałam laparoskopię diagnostyczną, przy okazji której stwierdzono niedrożność obu jajowodów. Udrożniono je wpuszczając płyn pod dużym ciśnieniem i jak widać wszystko jest ok, a nawet lepiej ;)

    Marlena24 lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Cześć :) ja miałam laparoskopię diagnostyczną, przy okazji której stwierdzono niedrożność obu jajowodów. Udrożniono je wpuszczając płyn pod dużym ciśnieniem i jak widać wszystko jest ok, a nawet lepiej ;)

    Rozumiem,że działania podjęte zaraz po laparo? :-) ja w sumie też liczyłam na to,że zaskoczy od razu,ale niestety. 11 dni po pierwszej owu beta <2.druga owulacja z lewego jajnika chyba też bez skutku. @ miała być wczoraj, czekam, ale nawet nie czuję się tak,jakby miała wkrótce przyjść,ani nie czuję abym mogła być już w ciąży.

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Cześć :) ja miałam laparoskopię diagnostyczną, przy okazji której stwierdzono niedrożność obu jajowodów. Udrożniono je wpuszczając płyn pod dużym ciśnieniem i jak widać wszystko jest ok, a nawet lepiej ;)
    Hm czyli przy laparoskopii przetykają płynem, powiem szczerze że myslalam ze jakimi mikro narzędziami. Ale widocznie i takie ciśnienie może uszkodzić te rzęski :( SUper że się udało, ja dużo negatywnych opini czytałam na bocianie. Tam duźo dziewczyn było takich co im to nie pomogło i i tak skończyło się na in vitro.

    A możesz mi powiedzieć skąd jesteś czy może ze slaska?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 16:43

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvie wrote:
    Rozumiem,że działania podjęte zaraz po laparo? :-) ja w sumie też liczyłam na to,że zaskoczy od razu,ale niestety. 11 dni po pierwszej owu beta <2.druga owulacja z lewego jajnika chyba też bez skutku. @ miała być wczoraj, czekam, ale nawet nie czuję się tak,jakby miała wkrótce przyjść,ani nie czuję abym mogła być już w ciąży.
    Tak, szybko zaczęliśmy starania i się udało :) zapewne niedrożność była jedyną przyczyną, która uniemożliwiała nam poczęcie dziecka. A jak u Ciebie inne wyniki? Hormony itp?

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena24 wrote:
    Hm czyli przy laparoskopii przetykają płynem, powiem szczerze że myslalam ze jakimi mikro narzędziami. Ale widocznie i takie ciśnienie może uszkodzić te rzęski :( SUper że się udało, ja dużo negatywnych opini czytałam na bocianie. Tam duźo dziewczyn było takich co im to nie pomogło i i tak skończyło się na in vitro.

    A możesz mi powiedzieć skąd jesteś czy może ze slaska?
    U mnie był to płyn... Twoja laparoskopia ukierunkowana ma być na udrażnianie? Może w tym przypadku oprócz płynu stosują również narzędzia? Choć nie wiem czy taki zabieg z narzędziami nie jest już nazywany plastyką jajowodów i po tym rzeczywiście słyszałam, że jest ciężko...
    Narazie nie ma się co zadręczać negatywnymi myślami :) ja starałam się takie odsuwać na bok, choć gdzieś w tyle głowy i tak siedziały. Teraz trzeba wierzyć, że wszystko się uda, a rzęski podejmą prawidłową pracę :)

    Ja jestem z podkarpacia. Zabieg w szpitalu w rzeszowie :)

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Tak, szybko zaczęliśmy starania i się udało :) zapewne niedrożność była jedyną przyczyną, która uniemożliwiała nam poczęcie dziecka. A jak u Ciebie inne wyniki? Hormony itp?

    U mnie przede wszystkim Pco, dodatkowo nerwica lękowa, która nie pomaga niestety,a wręcz utrudnia...Hormony całkiem w porządku. Jajowody drozne,macica ok. Czekam cierpliwie jeszcze tydzień na @ potem powtórzę betę. A jeśli @ przyjdzie to cierpliwie będę próbować w kolejnym cyklu:-)

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena24 wrote:
    Hm czyli przy laparoskopii przetykają płynem, powiem szczerze że myslalam ze jakimi mikro narzędziami. Ale widocznie i takie ciśnienie może uszkodzić te rzęski :( SUper że się udało, ja dużo negatywnych opini czytałam na bocianie. Tam duźo dziewczyn było takich co im to nie pomogło i i tak skończyło się na in vitro.

    A możesz mi powiedzieć skąd jesteś czy może ze slaska?

    Ja jestem że śląska jak coś

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvie wrote:
    U mnie przede wszystkim Pco, dodatkowo nerwica lękowa, która nie pomaga niestety,a wręcz utrudnia...Hormony całkiem w porządku. Jajowody drozne,macica ok. Czekam cierpliwie jeszcze tydzień na @ potem powtórzę betę. A jeśli @ przyjdzie to cierpliwie będę próbować w kolejnym cyklu:-)
    Pco to też zmora... Miałaś zdiagnozowane już przed pierwszą ciążą? Ile cykli starań macie już za sobą?

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Pco to też zmora... Miałaś zdiagnozowane już przed pierwszą ciążą? Ile cykli starań macie już za sobą?
    Tak, w wieku 15 lat. W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym podejściem. Druga 6 lat temu niestety nie trwała długo - do 9tyg. Teraz 18CS świeżo po laparoskopii więc mam nadzieję :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 17:43

    pola89 lubi tę wiadomość

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvie wrote:
    Tak, w wieku 15 lat. W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym podejściem. Druga 6 lat temu niestety nie trwała długo - do 9tyg. Teraz 18CS świeżo po laparoskopii więc mam nadzieję :-)
    Trzymam kciuki <3

    Elvie lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvie, a powiedz mi gdzie dokądnie robiłaś laparoskopie?:) I czy to też było ukierunkowane na udrażnianie, czy diagnostyka?

  • Elvie Koleżanka
    Postów: 32 7

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena24 wrote:
    Elvie, a powiedz mi gdzie dokądnie robiłaś laparoskopie?:) I czy to też było ukierunkowane na udrażnianie, czy diagnostyka?

    Simin w Chorzowie, powodem była kauteryzacja jajników, przy okazji sprawdzali droznosc jajowodów

    19.01.2005 Alan <3
    9.03.2017 laparo + histero + kauteryzacja
    PCO
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ja jestem z podkarpacia. Zabieg w szpitalu w rzeszowie :)[/QUOTE]

    Pola ja też jestem z rzeszowa. powiedz mi gdzie i u kogo mialaś laparoskopie.
    ja po świętach mam iść na szopena do Kluza T.

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucek475 wrote:
    Ja jestem z podkarpacia. Zabieg w szpitalu w rzeszowie :)

    Pola ja też jestem z rzeszowa. powiedz mi gdzie i u kogo mialaś laparoskopie.
    ja po świętach mam iść na szopena do Kluza T.
    Ja miałam na pobitnym u dr Dworaka. O Kluzie słyszałam dobre opinie, więc powinno być ok :) w jakim celu będziesz mieć laparo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 08:37

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Lucek475 Przyjaciółka
    Postów: 308 45

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Ja miałam na pobitnym u dr Dworaka. O Kluzie słyszałam dobre opinie, więc powinno być ok :) w jakim celu będziesz mieć laparo?

    z męże staramy sie o pierwsze dziecko prawie 2 lata.
    na początku myslelismy ze problem lezy u niego bo ja mam (do tej pory )regulane cykle hormony ok owulacje a u meza słabe nsienie wysła morfologia 1%/3%/0%
    w zeszłym roku dostałam krwawien które trwały ponad 3 tygodnie i lekarz skierował mnie na łyzeszkowanie bo leki równiez nie dzialały i po tym łyzeczkowaniu u mnie zaczeły sie problemy hormony troche sie rozlegulowały jak bym miała menopauze ale owulacje były zaczeły sie plamienia od 16 dnia cyklu...
    w lutym miałam histro z hsg no i wyszło ze mam zrosty na macicy oraz niedrożne oba jajowody i doktor teraz skierował mnie na laparo aby konkretnie sprawdzic co sie dzieje w srodku udrożnic jajowody rozciac zrosty

    Starania od 06.2015
    ON: 12.2015 - Wysoka prolaktyna 01.2016 - Morfologia 1% 07.2016 - Morfologia 3% 12.2016 - Morfologia 0% / Prolaktyna poniżej normy
    ONA: Niski progesteron 02.2017 - Częściowe zarośnięcie jamy macicy, niedrożne jajowody 07.2017 - Laparoskopia (Lewy drożny) AMH 0,33 02.2018 ICSI :(
‹‹ 456 457 458 459 460 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ