X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam Was i mocno współczuję. Ja miałam laparo przezpochwowe i nie miałam takich problemów na szczęście. A następnego dnia już pracowałam. Tak więc, jeśli można sobie pozwolić na odpłatny zabieg, to polecam.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    Jak by wszystkiego było mało to dziś po ściągnięciu szwów rozeszła mi się rana pod pepkiem :/ kupiłam sobie takie plasterki sciagajace rany, mam nadzieję że chociaż trochę pomoże.

    Ewela, Ty to chyba limit nieszczęść już wyczerpałaś ;). Teraz to już czas na szczęśliwą ciążę! I tego Ci życzę!

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u lekarza. Przypisał mi Sumamed 3 tabletki (1 tabletka dziennie) i powiedział, że chlamydia nie jest przeciwwskazaniem do laparoskopii.
    Trochę mnie to zdziwiło, ale w takim razie nie będę odwoływać laparo.
    Mam nadzieję, że Sumamed wybije tę chlamydię i do czasów laparoskopii będę już "czysta", ale nawet nie zdążę powtórzyć badania...

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Czytam Was i mocno współczuję. Ja miałam laparo przezpochwowe i nie miałam takich problemów na szczęście. A następnego dnia już pracowałam. Tak więc, jeśli można sobie pozwolić na odpłatny zabieg, to polecam.
    Bea gdzie miałaś robioną prywatnie laparo i jaki był jej koszt?szukam właśnie kogoś.kto zrobiłby mi ją jak najszybciej.Jak to załatwiłaś?

    nika77
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Warszawie robią diagnostyczną za 1000 zł bodajże, a jeśli jest endomenda i trzeba wycinać, to się dopłaca 4000 zł. Przezpochwowo. Nie czeka się długo, w zależności od cyklu. Ja miałam już za tydzień od zgłoszenia. Jeśli chcesz więcej informacji, możemy porozmawiać na prv.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    W Warszawie robią diagnostyczną za 1000 zł bodajże, a jeśli jest endomenda i trzeba wycinać, to się dopłaca 4000 zł. Przezpochwowo. Nie czeka się długo, w zależności od cyklu. Ja miałam już za tydzień od zgłoszenia. Jeśli chcesz więcej informacji, możemy porozmawiać na prv.
    jasne,wysyłam Ci zapro to porozmawiamy bo mam kilka pytań

    nika77
  • Bao Przyjaciółka
    Postów: 85 51

    Wysłany: 1 września 2017, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Ja wczoraj zostałam wypisana, w dobę po zabiegu. Wcześniej opisywałam mój pierwszy dzień w szpitalu. Tu kontynuacja: w ten sam dzień miałam jeszcze lewatywę. Potem był już tylko stres i czekanie na kolejny dzień - dzień operacji. Wieczorem, przed zaśnięciem, byłam siku chyba 4 czy 5 razy, aż pielęgniarka zapytała, co mi się dzieje (bo toaleta na korytarzu i zawsze mijałam pielęgniarską dyżurkę). Ja ogólnie problem z pęcherzem mam od kilkunastu lat, a oczywiście zwiększa się w stresie i kiedy toaleta jest daleko :D Raz jeszcze szłam w nocy, gdy się przebudziłam. Ogólnie spałam źle, stresowałam się.

    DZIEŃ OPERACJI
    Wstałam o 6, bo na 7 miałam być gotowa, szłam na pierwszy ogień. Z lekkim opóźnieniem zabrano mnie na salę przedoperacyjną, gdzie położyłam się do łóżka, wsadzono mi wenflon i zaczęto poić kroplówkami. Po "głupim jasiu" było mi już wszystko jedno;) Jedyne co, to przez chwilę dostałam dziwnego ślinotoku, nie nadążałam z przełykaniem śliny, ale szybko minęło. Zabrano mnie na salę operacyjną ok. 8, odzyskałam pełną świadomość ok. 10:30. W pierwszym momencie czułam ból jak przy okresie, ale szybko został zabity środkami przeciwbólowymi. Grzano mi także czymś nogi po przebudzeniu, ogólnie było sennie i przyjemnie. Bolało trochę gardło i była chrypka po intubacji, ale nic strasznego. Podczas narkozy założono mi również cewnik, który również po przebudzeniu nie sprawiał jakiegoś wyjątkowego dyskomfortu, to był dla mnie wręcz komfort przy moich problemach z pęcherzem:D Leżałam na sali wybudzeniowej do 15:30. Potem wróciłam na salę ale w pozycji leżącej i z cewnikiem musiałam zostać do rana dnia następnego. Od tej 15:30 mogłam już pić małe łyczki wody.

    DZIEŃ PO OPERACJI
    Noc przespałam nieźle, dostałam tabletkę na sen, nawet spałam na boku! Rano miałam problem z przejściem do pozycji siedzącej, zawroty głowy i lekkie mdłości. Przy pierwszej próbie wróciłam z powrotem do leżenia, przy drugiej już się zmobilizowałam i zaczęłam jeść płynne śniadanie, zupę mleczną i bardzo słabą kawę zbożową. Potem było badanie ginekologiczne, na które, trochę już pokrzepiona śniadaniem, podreptałam samodzielnie. Zmieniono mi opatrunki, zrobiono badanie ginekologiczne, trochę bolało i trochę się krwi puściło, ale to normalne. Zaordynowano mi jeszcze kroplówki z paracetamolu, ketonalu i glukozy. Po nich czułam się już git.
    O 12 mnie wypisano. L4 na miesiąc.

    WYNIKI MOJEJ HISTEROLAPAROSKOPII
    Podejrzewano adenomiozę, niestety stwierdzono także endometriozę III st. Okazało się że miałam na jajniku torbiel endometrialną, której nikt nigdy nie wypatrzył na USG. Usunięto ją. Usunięto przegrodę macicy. Jajowody lekko przytkane, zostały udrożnione. Usunięto mięśniaka, który uciskał mi pęcherz i był problemem moich kilkunastoletnich cierpień pęcherzowych, które nigdy nie zostały zdiagnozowane. Jestem bardzo bardzo szczęśliwa. Nie wyobrażacie sobie nawet jak! To dla mnie jak cud! Z wypisem mamy się z Mężem udać z powrotem do Kliniki Leczenia Niepłodności i zobaczymy co dalej. Jestem niesamowicie zadowolona z histerolaparoskopii i chcę wierzyć, że tak jak pomogła mi z pęcherzem (myślałam, że będę miała z nim problem już do końca życia), tak może pomoże i z dzidziusiem;) Gdyby któraś z Was miała jakieś pytania, śmiało piszcie;)

    Ur.1985: endometrioza jajnikowa i otrzewnowa III st, adenomioza, zatykające się jajowody, AMH 1,4 (2016)->1,19 (2017)->0,85 (2019), FSH - 11 (2019), komórki słabej jakości - repetitive immature oocyte syndrome (IOS) w IVF. Mąż OK.

    wiosna 2018 - długi protokół ->
    7 komórek:
    3 niedojrzałe (2 GV, 1 MI),
    2 zdegenerowane (Liza),
    2 dojrzałe (MII)
    (IMSI)->1 zarodek (transfer moruli M.1 w 3 dobie) :(

    jesień 2018 - krótki protokół ->
    6 komórek:
    4 niedojrzałe (MI),
    1 zdegenerowana (Liza),
    1 dojrzała (MII)
    -> nie zapłodniła się -> 0 zarodków

    IVF KD?
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 1 września 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bao super, że masz to już za sobą! Regeneruj siły! Powodzenia w dalszych staraniach o dzidziusia!

    Bao lubi tę wiadomość

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 1 września 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do Waszego grona

    W srodę miałam laparoskopię diagnostyczną.
    Do szpitala zgłosiłam się we wtorek z badaniami grupy krwi, morfologii, mocznika, glukozy, moczu, Hbs, AntyHbs, AntyHCV. Zrobili mi jeszcze na miejscu EKG i badanie ginekologiczne, po południu podali fortrans. Wieczorem bolała mnie głowa i byłam już trochę słaba, ale to podobno przez spadek cukru. Rano w dzień operacji miałam taki stres, że wydawało mi się, że nie dam rady się wykąpać no i byłam dalej osłabiona, potem wymioty (zapewne ze stresu). Na salę pojechałam dopiero po 12. Świadomość odzyskałam dopiero koło 15 jak ktoś zaczął do mnie mówić,że muszą mnie pomęczyć, bo możliwe,że zrobiła mi się odma. Zaczęli mnie sadzać, coś podkładać pod plecy i zrobili zdjęcie. Coś mnie kluło w klatce i kłuje do dzisiaj, ale to normalne po zabiegu. Odmy na szczęście nie było. Po powrocie na oddział dostałam kroplówki, w niedługim czasie wyciągnęli mi cewnik i po chwili kazali wstawać. Ale nie na długo to się udało. Na następny dzień poprosiłam o kroplówkę glukozy i PWE. No i to dopiero postawiło mnie troszkę na nogi, na tyle,że dałam rade wziąć prysznic i wrócić do domu. Dzisiaj jest już trochę lepiej , ale też nie mogę za długo stać.

    Mimo trochę bardziej pechowej wersji, uważam,że warto było. Mam PCOS, więc zrobiono mi kauteryzację jajników i w czasie zabiegu okazało się,że mam endometriozę, którą od razu mi usunięto.

    Teraz liczę na szybki powrót do formy i oczywiście ciążę :)

    Ale się rozpisałam- wybaczcie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2017, 11:22

    65cs, 30 lat
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 1 września 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Może dlatego, że owoce rozrzedzają krew..

    Dzięki za odpowiedź. Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję, ale ze stresu przed zabiegiem przestałam tu zaglądać.

    Poza tym rozrzedzeniem, dowiedziałam się jeszcze, że niektóre powoduję fermentację w żołądku co też nie jest dobre.

    Kabełka lubi tę wiadomość

    65cs, 30 lat
  • roma Autorytet
    Postów: 2339 1688

    Wysłany: 1 września 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, czy któraś z Was nie potrzebuje przypadkiem preparatu Hyalobarrier Gel? Mam na sprzedaż w korzystnej cenie.

    wombi lubi tę wiadomość

    25.05.2010 Aniołek 9 tc
    03.10.2011 - Synuś, mój mały - wielki cud :-)
    17.04.2015 - Aniołek 8 tc
    03.01.2016 - Aniołek 8 tc
    29.04.2016 - Aniołek 9 tc
    25.07.2018 - Córcia :-)

    Cuda się zdarzają, czasem nawet dwa razy :-)
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 5 września 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, któraś z Was kupowała hyalobarrier endo - żel do operacji?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 6 września 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Szatynkowato, ja go kupiłam

    65cs, 30 lat
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 6 września 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k91 wrote:
    Tak Szatynkowato, ja go kupiłam

    Warto? Jedno opakowanie kupowałaś?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 6 września 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jedno. Jestem tydzień po zabiegu, więc jeszcze nie wiem czy warto. Byłam umówiona z moim doktorem tak, że jak coś znajdzie, to ma mi go podać, a jak nic tam w środku nie będzie to nie. No i znalazł jak widać w stopce. Cieszę się,że go zastosował, bo nie będę się potem w razie czego obwiniać i zastanawiać,że może jednak trzeba było

    65cs, 30 lat
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 6 września 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nawet zastanawiam czy nie kupić dwa. Pytałam lekarza czy jeden starczy to powiedział, że mam tak rozległą endomende i operację, że może i lepsze byłyby dwa, ale nie chce mnie naciągać na koszta. Więc się waham... Jedno opakowanie zakupię na pewno.

    Jak się czujesz?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 6 września 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj było już super, a dzisiaj boli mnie brzuch w okolicach prawego jajnika, do tego krzyże się odzywają. Może to owulacja...

    65cs, 30 lat
  • szatynkowato Autorytet
    Postów: 621 152

    Wysłany: 6 września 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe :)
    A wcześniej miałaś jakieś objawy? Co zaproponowali Ci po laparo?

    Starania od 2016. Endometrioza IVst., niedoczynność tarczycy, IO, APS.
    2017 operacja pochwowo-laparoskopowa
    2018 laparoskopia
    2021 start Angelius Provita
    2021 histerolaparoskopia - odcięcie jajowodów
    26.07.21 IVF/8komórek/5dojrzałych/3zaplodnione-> 5A z 2doby, 4BB z 6 doby
    Transfer 15.10.21 dwudniowiec 5A :(
    Transfer 23.02.22 4BB :(
    03.,07.,10.2023 histeroskopia
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 6 września 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak przechowujecie żel w szpitalu i kiedy dajecie go lekarzowi?

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 7 września 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szatynkowato wrote:
    Możliwe :)
    A wcześniej miałaś jakieś objawy? Co zaproponowali Ci po laparo?

    Zawsze czułam owulację, jeśli tylko była w danym cyklu.
    Na wizytę pooperacyjną idę dopiero w poniedziałek, więc jeszcze nic nie wiem.

    65cs, 30 lat
‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ