X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela, biedna i dzielna kobieto, widzę, że wszystkie powikłania Cię dopadły. Ja nie miałam żadnego z nich. Ale spokojnie, dojdziesz do siebie.

    Nika ja szpital w woj.świętokrzyskim. Powiem Ci, że ja przed swoim laparo dużo wątków na forum przekopałam i nie spotkałam się z takimi cudami, jak u Ciebie.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabelka no ja zawsze jestem tą jedną osobą na tysiąc u której występują jakieś skutki uboczne :D ale czego się nie robi dla tego upragnionego maleństwa
    Właśnie nie dawno wróciłam do domu, trochę nakłamałam w szpitalu mówiąc że już dobrze z tym sikaniem ale mam nadzieję, że mi to szybko przejdzie :)

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • Bao Przyjaciółka
    Postów: 85 51

    Wysłany: 28 sierpnia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Dziewczyny, ja jutro idę do szpitala, trochę się naczekałam na moją histerolaparoskopię, bo od lutego, będę ją miała w Uniwersyteckim w Krk.

    Wg obrazu USG mam sporo problemów z macicą: mięśniaka podsurowicówkowego, adenomiozę (powiększona macica, liczne torbiele miometrialne, zatarcie granicy miometrium/endometrium, endometrium wąskie, niejednorodne - podejrzenie jego atrofizacji), przegrodę macicy lub macicę dwuróżną.
    Tak więc będą mieli czym się zajmować w trakcie mojego zabiegu ;-)

    Ewela88, fajnie, że to już za Tobą, przykro mi że tyle powikłań się do Ciebie przyplątało, ale jestem pewna, że teraz już będzie tylko lepiej. Fajnie, że już w domu! Ile dostałaś L4, jeśli można spytać?

    Zrelacjonuję mój pobyt w szpitalu, może się przyda dziewczynom, które będą miały zabieg wykonywany w tym samym miejscu, co ja. Do usłyszenia!

    Ur.1985: endometrioza jajnikowa i otrzewnowa III st, adenomioza, zatykające się jajowody, AMH 1,4 (2016)->1,19 (2017)->0,85 (2019), FSH - 11 (2019), komórki słabej jakości - repetitive immature oocyte syndrome (IOS) w IVF. Mąż OK.

    wiosna 2018 - długi protokół ->
    7 komórek:
    3 niedojrzałe (2 GV, 1 MI),
    2 zdegenerowane (Liza),
    2 dojrzałe (MII)
    (IMSI)->1 zarodek (transfer moruli M.1 w 3 dobie) :(

    jesień 2018 - krótki protokół ->
    6 komórek:
    4 niedojrzałe (MI),
    1 zdegenerowana (Liza),
    1 dojrzała (MII)
    -> nie zapłodniła się -> 0 zarodków

    IVF KD?
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bao 3mam kciuki, oby ominęły cię wszelkie skutki uboczne!
    z racji tego, że miałam jedynie laparo diagnostyczna, niczego nie znaleźli to chcieli mi dać tydzień zwolnienia ale poprosiłam o dwa tygodnie bo moja praca wymaga czasem trochę wysiłku fizycznego wieczgodzili się na te dwa tygodnie.

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bao kto będzie przeprowadzał histeroskopię w Krakowie? Jesli okaże się ze masz przegrodę będą usuwać ja odrazu ? Problemy z endometrium mogą byc właśnie przez wadę w budowie macicy ?

    age.png
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo :)

    Przeklejam swój wpis z innego wątku gdyż widzę ,że tam dziewczyny nie za często się udzielają , a chciałam wyrazić swoją opinię i ogólnie zapytać o co nieco ;)

    A więc ......

    "Witam , a ja tak wpadłam do Was całkiem przez przypadek wpisując hasło "ile po hsg ciąża? " ;)

    Miałam zabieg w znieczuleniu ogólnym około 20 maja tego roku , nic nie bolało no może poza zakładaniem cewnika ale tylko troszeczkę zapiekło , nic nie pamiętam obudziłam się już po , troszeczkę krwawiłam ale tylko w tamtym dniu , dzień po zabiegu już czyściutko. I zaraz jak tylko zagoiły się szwy w pępku i na kości biodrowej zaczęliśmy starania .
    Mamy koniec sierpnia i nadal nic.Właśnie jestem po spóźnionej o tydzień @ ale to dlatego ,że byliśmy na wczasach w Grecji więc zmiana klimatu.
    Ogólnie jajowody drożne , tylko lewy z opóźnieniem przepuścił kontrast. Owulację mam , pęcherzyki pękają miałam to wiele razy monitorowane. Nasienie męża ok. A staramy się ogólnie dwa lata. Także , czekam już teraz na cud.

    Chciałam Was zapytać , zmienił Wam się okres ? Wydaje mi się ,że od czasu zabiegu @ jest dużo mniej obfita i krótsza. Mogło mieć to jakikolwiek wpływ ? ;)

    Pozdrawiam :* "

  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KLM89, ty chyba miałaś laparoskopie, a nie hsg? Przy hsg nie robi się nacięć w podbrzuszu..
    Ja po laparoskopii zauważyłam różnice w miesiączce. Nie miałam ciemno-brunatnych plamień przed i po oraz skrzepów. Choć nie rozumiem tego, gdyż przecież macicy w środku mi nie ruszali..

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Bao Przyjaciółka
    Postów: 85 51

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewela, dzięki za info! Odpoczywaj.

    Welonka, moją histerolaparoskopię ma przeprowadzić kierownik Ginekologii Endokrynologicznej w Uniwersyteckim, nie chcę pisać tutaj nazwiska, ale łatwo sobie sprawdzić.

    Problemy z endometrium są podobno spowodowane albo wieloletnią antykoncepcją hormonalną albo adenomiozą bądź i tym i tym. Innych sugestii nie było. Co do wady anatomicznej, myślę, że od razu będą coś działać. Jeśli jutro będę w stanie, to coś napiszę po zabiegu, jeśli nie, to pojutrze.

    Dziś po przyjęciu na oddział wykonano mi badanie krwi, EKG, USG ginekologiczne, badanie ginekologiczne (dwaj anglojęzyczni studenci sobie popatrzyli:P). Ostatnim dziś moim posiłkiem był obiad. Jestem nieco zestresowana.

    Ur.1985: endometrioza jajnikowa i otrzewnowa III st, adenomioza, zatykające się jajowody, AMH 1,4 (2016)->1,19 (2017)->0,85 (2019), FSH - 11 (2019), komórki słabej jakości - repetitive immature oocyte syndrome (IOS) w IVF. Mąż OK.

    wiosna 2018 - długi protokół ->
    7 komórek:
    3 niedojrzałe (2 GV, 1 MI),
    2 zdegenerowane (Liza),
    2 dojrzałe (MII)
    (IMSI)->1 zarodek (transfer moruli M.1 w 3 dobie) :(

    jesień 2018 - krótki protokół ->
    6 komórek:
    4 niedojrzałe (MI),
    1 zdegenerowana (Liza),
    1 dojrzała (MII)
    -> nie zapłodniła się -> 0 zarodków

    IVF KD?
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno pytanie- po ilu dniach mialyscie ściągnięte szwy?

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    Jeszcze jedno pytanie- po ilu dniach mialyscie ściągnięte szwy?

    Ewela, ja po 7 dniach.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy przed laparoskopią miałyście badania na chlamydię?
    Mam wodniaka, który ma być usunięty laparoskopowo, ale lekarz powiedział, żebym zbadała sobie jeszcze, co spowodowało wodniaka i dał skierowanie na badanie pod kątem chlamydii. Za tydzień mam termin zabiegu, a dziś otrzymałam wynik - niestety wynik dodatni ;(. Czy oznacza to, że muszę przesunąć termin laparo?

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove ode mnie nie wymagali badania na chlamydia, ani nawet biocenozy pochwy. Nie mam pojęcia co w Twoim przypadku.

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 29 sierpnia 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove, u mnie również nie wymagali takiego badania, ani nawet posiewów. Za to osłonowo dostałam dożylnie antybiotyk, pierwszą dawkę rano przed zabiegiem i jeszcze 3 dawki później po laparo.

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove wrote:
    Dziewczyny, czy przed laparoskopią miałyście badania na chlamydię?
    Mam wodniaka, który ma być usunięty laparoskopowo, ale lekarz powiedział, żebym zbadała sobie jeszcze, co spowodowało wodniaka i dał skierowanie na badanie pod kątem chlamydii. Za tydzień mam termin zabiegu, a dziś otrzymałam wynik - niestety wynik dodatni ;(. Czy oznacza to, że muszę przesunąć termin laparo?
    Ove ja też przed laparo mam zrobić wymazy na chlamydię,mykoplazmę i ureaplazmę i gin powiedział,że wynik musi być ujemny na laparo.Ale najlepiej jakbyś mogła skontaktować się z ginem,co masz teraz zrobić bo pewnie musisz wziąć jakiś lek.

    nika77
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Ode mnie również nie wymagali badań na chlamydię.
    Przyjęto mnie w niedzielę po południu , założyli wenflon , dali czopki żebym się oczyściła , a od 18 nie mogłam już jeść , a do 22 mogłam tylko pić wodę. Rano pobrali mi krew zrobili wszystkie potrzebne im badania i koło 12 miałam operację.

    I odpowiadając na pytanie : miałam zabieg HSG metodą laparoskopową :)

  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha , a szwy miałam takie , które rozpuszczają się same :)

  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KLM89 wrote:

    I odpowiadając na pytanie : miałam zabieg HSG metodą laparoskopową :)
    Według mnie to miałaś sprawdzaną drożność metodą laparoskopową. A to nie jest HSG - podczas hsg podaje się do macicy kontrast i jego przepływ ocenia się robiąc zdjęcia rentgenowskie. Podczas sprawdzania drożności metodą laparoskopową podaje się płyn i jego przepływ podgląda się przez narzędzia laparoskopu umieszczone w jamie brzusznej. Miałam robione oba badania :). No chyba że jest trzecia metoda łącząca rentgen z laparo, tylko nie rozumiem w jakim celu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2017, 10:05

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgłupiałam bo w opisie zabiegu lekarz użył skrótu HSG. Ale z reszty opisu wynika ,że miałam badaną drożność metodą laparoskopową. Poza tym ,nie mam żadnych zdjęć rentgenowskich .Raczej by mi dali czy pokazali ... ?
    Napisał tak: " Wykonano hsg z błękitem metylowym. jajowód prawy drożny .... itd. "
    W dalszej części : " wykonano hydrotubację w laparoskopii .... itd" Także przewijają się te dwa terminy ;)

    W każdym bądź razie na szczęście jestem po i wszystko jest dobrze :D
    A lekarz, uważam jest naprawdę konkretny z tym ,że był z pracy całą niedzielę, w nocy z nd. na pon. miał dyżur i cały poniedziałek kiedy to właśnie mnie operował, i potem z nocy z pon. na wt. także mógł być lekko zmęczony opisując zabieg i się walnąć w terminologii ;)

  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może sobie użył skrótu myślowego ;). Najważniejsze, że wynik badania dla Ciebie pomyślny! :)

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 30 sierpnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak by wszystkiego było mało to dziś po ściągnięciu szwów rozeszła mi się rana pod pepkiem :/ kupiłam sobie takie plasterki sciagajace rany, mam nadzieję że chociaż trochę pomoże.

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
‹‹ 479 480 481 482 483 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ