X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Etom Znajoma
    Postów: 26 9

    Wysłany: 20 września 2017, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Cześć dziewczyny!
    Za tydzień czeka mnie laparoskopia powiedzcie proszę jak sie mam do niej przygotowac? Trochę sie stresuje ale liczę, ze laparo pomoże nam zajsc w upragniona ciaze? Jak szybko po zabiegu można zacząć sie starać? Jakie są wasze odczucia po? Z góry dziekuje za jakakolwiek odpowiedz :)
    Ja laparoskopię miałam 8 marca starania zaczęliśmy miesiąc po 23 maja dostałam ostatni okres i czekamy na syneczka,tak więc głowa do góry ,będzie dobrze trzymam kciuki.Samego zabiegu też się nie bój,ja na drugi dzień wyszłam ze szpitala i trochę ciągnął brzuch ale wiadomo szwy.Pozdrawiam

    Etom
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 20 września 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny:) oby tez u mnie było Ok:)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 23 września 2017, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Dziekuje dziewczyny:) oby tez u mnie było Ok:)
    Kropeczko, na pewno będzie :) Kiedy masz zabieg?
    Ja się bardzo stresowałam, a okazało się, że zupełnie niepotrzebnie.
    Po zabiegu bardzo szybko doszłam do siebie - teraz czekam aż odpadną mi jeszcze strupki z rany, ale wydaje się, że goi też się bardzo ładnie :)

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 23 września 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem po pierwszym cyklu po laparoskopii dzisiaj zobaczyłam na teście dwie kreski:)

    Pierwszy po laparoskopii 5cykl stymulowany i mamy nasz cud :*

    Odeta, k91, ewela88, Vesna lubią tę wiadomość

    age.png
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 23 września 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamisia wrote:
    Tak, miałam badane przeciwciała. Mój gin jeszcze przed laparo zlecił mi wykonanie tych badań. Teraz muszę się z wynikami do niego zgłosić.
    A co to za klinika? Bo gin, który wykonywał mi laparo napisał mi nazwę kliniki i nazwisko profesora. Ale nie mam tego przy sobie bo jestem akurat na wyjeździe odstresowującym ;)
    pewnie chodziło o prof Kurzawę z Vitrolive ale nie polecam wizyty u niego... jakbyś była zainteresowana to zapraszam na wątek Vitrolive

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 23 września 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny jestem po pierwszym cyklu po laparoskopii dzisiaj zobaczyłam na teście dwie kreski:)

    Pierwszy po laparoskopii 5cykl stymulowany i mamy nasz cud :*


    Nudnej ciąży :*

    65cs, 30 lat
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 24 września 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny jestem po pierwszym cyklu po laparoskopii dzisiaj zobaczyłam na teście dwie kreski:)

    Pierwszy po laparoskopii 5cykl stymulowany i mamy nasz cud :*
    Super! Bardzo się cieszę i gratuluję! Dajesz nadzieję :)
    Ja z niecierpliwością czekam na pierwszą @ po laparo. W środę odstawiłam Duphaston i póki co cisza...Zawsze pojawiał się 2 dni po odstawieniu, więc liczyłam że w sobotę zacznę nowy cykl. Ale niestety :(

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 września 2017, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove ja w cyklu w ktorym mialam laparoskopie miesiączkę dostałam po6-7dniach po odstawieniu duphastonu a zawsze byla po3 dniach

    age.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 25 września 2017, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że u mnie będzie tak samo, ale z każdym dniem niepokój rośnie.

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja też już niebawem bede miala laparoskopie, w której pokładam olbrzymią nadzieję... choc z drugiej strony staram się nie nakręcać ale same rozumiecie - każda nowa szansa na znalezienie pezuczyby niepowodzen i tym samym szansa na ciążę daja taka ogromną nadzieję... Boziuuu, jak ja bym chciala aby kazdej z nas sie udalo... sciskam Was:-*

    madzianka lubi tę wiadomość

  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 26 września 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane mam pytanie czy laparoskopię trzeba wykonywać w konkretnym dniu cyklu?

    p19us65glzzsn3k4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno najlepiej w pierwszej fazie cyklu, choc gdzieś wyczytałam, ze najwazniejsze jest żeby nie bylo @. Ja distalam @ 3 dni wczesniej i wychodzi na to, ze laparo bede miala w 17dc

  • k91 Autorytet
    Postów: 378 106

    Wysłany: 27 września 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przylazła dziś do mnie @. Rozpoczynam właśnie 1 cs po laparoskopii, w którym zamierzam zajść w ciążę :D

    Trzymajcie kciuki :)

    Anet_86, didik34 lubią tę wiadomość

    65cs, 30 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k91 wrote:
    Przylazła dziś do mnie @. Rozpoczynam właśnie 1 cs po laparoskopii, w którym zamierzam zajść w ciążę :D

    Trzymajcie kciuki :)

    Trzymam najmocniej jak moge! <3

    k91 lubi tę wiadomość

  • madzianka Autorytet
    Postów: 1064 538

    Wysłany: 27 września 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jest tutaj jakas dziewczyna ktora miała laparoskopie robiona w uk?

    p19us65glzzsn3k4.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 27 września 2017, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k91 wrote:
    Przylazła dziś do mnie @. Rozpoczynam właśnie 1 cs po laparoskopii, w którym zamierzam zajść w ciążę :D

    Trzymajcie kciuki :)
    Super :) trzymam kciuki!!
    Ja ciągle czekam na @. Juz mija 7 dzień od odstawienia duphastonu :( pójdę dziś chyba na usg do pierwszego lepszego lekarza, bo boje się ze coś znowu jest nie tak :(

    k91 lubi tę wiadomość

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 28 września 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam pierwszy cykl po laparo i ja :)

    Anet_86, k91 lubią tę wiadomość

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ove, trzymam kciuki! A jak długo sie staracie o dziecko i jaka jest przyczyna niepowodzeń?

  • gizela Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 28 września 2017, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja miałam laparoskopie w wakacje 2015 roku, okazało się, że mam jeden drożny jajowód- w pierwszym cyklu po laparo zaszłam w upragnioną ciąże (wcześniej prawie 2 lata starań i nic) bardzo się cieszę , że zdecydowałam się na ten zabieg. Teraz powoli zaczynamy starania o drugą dzidzię.

    olcia.de, Anet_86 lubią tę wiadomość

  • Ove Autorytet
    Postów: 548 260

    Wysłany: 29 września 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia.de wrote:
    Ove, trzymam kciuki! A jak długo sie staracie o dziecko i jaka jest przyczyna niepowodzeń?
    Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie ;-). W sierpniu 2016 odstawiłam tabletki anty - chcieliśmy isę starać od razu ale nie dostałam okresu, więc się wstrzymaliśmy żeby organizm mógł wrócić na swój naturalny tryb. Nie wrócił - a zdiagnozowano mi PCOs. Dostałam metforminę (mimo dobrej krzywej)i luteinę od 16 do 25 dc. Przez cały ten czas miałam cykle bezowulacyjne. Dopiero w czerwcu byłam pierwszy raz stymulowana (wówczas owulacja była książkowa, dostałam Pregnyl i pęcherzyk pękł), ale się nie udało. Niestety podczas monitoringu jeden z lekarzy (nie byłam akurat u lekarza prowadzącego, bo był na urlopie) zasugerował wodniaka. Więc ustaliłam potem z lekarzem prowadzącym, że faktycznie to może być wodniak i że warto zrobić HSG by się przekonać. No i na początku sierpnia HSG potwierdziło diagnozę. Na początku września przeszłam laparo z myślą, że usuną mi jeden jajowód, a okazało się że oba są drożne, bo to była torbiel okołojajowodowa.

    Także nie wiem, czy się nie pośpieszyłam za bardzo z tą laparo, ale byłam już zmęczona tym wszystkim - brak własnego okresu, tona leków i suplementów, a potem podejrzenie wodniaka...
    Także teraz ponownie zaczynam stymulację i mam nadzieję, że już wkrótce ujrzę II kreseczki...

    k91 lubi tę wiadomość

    w4sqgox1ip3g0r0c.png

    iv09i09ki84d2sju.png
‹‹ 482 483 484 485 486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ