X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 listopada 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja też tak usłyszałam kiedys od lekarza ze sięga nawet 70% czyli pewnie tyle co przy normalnym stosunku... Jak to jest i dlaczego jest tyle niepowodzeń?

    Agi83 lubi tę wiadomość

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 listopada 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze sa takie same szanse droga naturalna i poprzez inseminacje. Z tym ze jeśli istnieje problem z nasieniem tak jak w moim przypadku ( problem mam ja i mój maż) to większe szanse daje inseminacja ponieważ w tedy nasienie jest specjalnie przygotowane wybrane sa najlepsze i najsilniejsze żołnierzyki. Przed iui mamy monitoringi i wiem czy miała miejsce owulacja i kiedy.
    Inseminacje dają góra 15 % szans 70 % nie masz nawet przy in vitro.

    Agi83 lubi tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 listopada 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam za sobą dwie inseminacje dwie nieudane. Niedawno miałam laparoskopię i histeroskopię i walczę dalej. Przystąpię jeszcze do jednej góra dwóch inseminacji jeśli bedą bez skutku Juz nigdy więcej nie wydam na to kasy. Wole zebrać na dalszy krok -in vitro.
    Ale zobaczę co w styczniu mi powiedzą w klinice.
    Ale jak juz pisałam mam nadzieje ze w grudniu zobaczę dwie kreseczki i ze juz do kliniki nie bede musiała wracać :)

  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 listopada 2014, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja wiem ze jest to niemożliwe ale bardziej przychylam sie ze szanse są takie jak przy stosunku-bo i wybierają najlepsze plemniki i wybierają najlepszy monent. Tylko dlaczego tutaj na forum nie widac tych efektów...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 listopada 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie wiem i tez mnie to wkurza ze nie widać efektów :( bardzo bum chciała zeby choć 1/3 z nas sie udało poprzez inseminacje. Byłaby w tedy ogromna nadzieja.
    Podejmuje sie inseminacji jako kolejnego kroku na przód zeby nie stać w miejscu i w przyszłości nie żałować ze nie zrobiłam czegoś gdy byłam młoda i miałam większe szanse. Kolejny krok jaki założyłam to in vitro, następny pewnie to adopcja( co do której jeszcze nie jestem przekonana) ale kiedyś i in vitro było jakoś obłędnie daleko a dzis juz jest niedalekim krokiem.

  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 listopada 2014, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adrenalina a przypomnij mi czy mąż ma problem z nasieniem? Ja tez planuje 3, no góra 4 iui. In vitro... Czemu nie,choc przeraza mnie myśl o tej procedurze,wydaje sie mi to bardzo skomplikowane. A adopcja... Niestety raczej calkiem odpada. Boje sie ze ludzi by nas "zjedli" choc czasem zastanawiam się czy Bóg nie chce wybrac dla nas wlasnie takiej drogi rzucając nam caly czas kłody pod nogi....

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 listopada 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak słabe nasienie. Stad wogole wzięła sie inseminacja w naszym przypadku. Bo zeby nasienie było ok to bym wolała w przyjemnych okolicznościach zeby doszło do zapłodnienia a nie pod stresem na fotelu. Ale cóż chyba nie ma wyjścia. Nie tez bardzo przeraża myśl nawet o in vitro ale chyba nie bedzie wyjścia. Dlatego narazie czekam na dalszy ciąg zdarzeń i daje kolejne szanse dla inseminacji. Ale w końcu te szane sie skończą i chyba nic innego nie zostanie jak in vitro.
    A co do adopcji ja jestem zdania pół na pół. Choć mieszkam w małym miasteczku i tak jak piszesz ze ludzie by zjedli i plotkowali na nasz temat jak adopcja to chyba by musiała być z przeprowadzka gdzie nikt nas nie zna.

    Nadzieja87 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 listopada 2014, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam takie zdanie. Przeprowadzka. Wszystko dla dziecka,żeby oszczędzić mu dogryzania. No tak-ja tez wolałabym w przyjemniejszych okolicznościach starać sie i oczekiwac na efekty i dać dwie kreski na teście w prezencie mężowi no ale taka karma... Padlo na nas...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2014, 20:52

    adrenalina lubi tę wiadomość

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 listopada 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy adopcja wogole wejdzie w grę. Póki co nie jestem na to raczej gotowa i nie wiem czy kiedykolwiek bede.

  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie sie na to nie zdecydujesz. Tak jak i ja. Mam koleżankę która nie ma problemu z płodnością,ma syna i ona mówi ze rozważa adopcje. Mówi ze ma taka potrzebę. Ze ma cos takiego ze musi pomóc choc nie do końca mozna to nazwać pomocą...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szacunek dla dojrzałej koleżanki. Ja jak bym miała własne to pewnie nawet przez myśl by mi nie przeszła taka opcja. Trzeba być naprawdę bardzo dojrzałym emocjonalnie zeby podjąć taka decyzje.

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja adopcje jak najbardziej biorę pod uwagę... Jeśli sie nie uda do pół roku to myśle ze sie zapisze na nią przed in vitro.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do adopcji orientujesz sie czy sa jakies wymogi. Typu swoje mieszkanie oddzielny pokój dla dziecka. Jakies dochody
    Bo napewno nie tak łatwo jest z adopcja.

  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też szanuje takie osoby i mój koleżankę i ciebie Agi. Jest to na pewno piękne stworzyć dom i rodzine z takim dzieckiem.

    Ja wiem ze trzeba byc dwa lata małżeństwem (chyba ze się mylę)

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 12 listopada 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem dokładnie jak jest w pl, ja już byłam na liście adopcyjnej w irl. Myśle ze wymogi mieszkaniowo-finansowe spełnimy i mam nadzieje ze wywiad środowiskowy tez byłby ok plus lekarska dokumentacja. Muszę rozważyć tez rodzine zastępcza bo podobno wówczas łatwiej zaadoptowac.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 12 listopada 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wracając do cyklów po laparo :) Ja miałam tragiczny pierwszy okres po laparo i HSG, pierwszy dzień bolało jak cholera. TEn cykl był nawet ok, ale teraz zbliżam się do drugiego okresu i niestety zaczął mnie już boleć lekko brzuch na okres, a ma przyjść dopiero za jakieś 4 dni, więc nie wiem o co chodzi i czy na pewno mam tam coś ponaprawiane......

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 12 listopada 2014, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie tez nie wiem czy wszystko naprawili bo żadnej poprawy nie widzę, a raczej nie czuje, niestety.
    Widocznie potrzeba czasu
    . Mi nacinali jajnik wiec ten jeden pewnie wogole nie funkcjonuje narazie ,chyba ze juz zdążył sie zagoić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2014, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w sierpniu laparo, czyli to mój drugi cykl. Wróciły mi miesiączki, owulacja (późna, bo około w 20dc, ale jest!), bóle miesiączkowe (oj, jak ja zdycham.. w pierwszy dzień muszę brać tramal, bo bez tego szpital i zastrzyki p.bólowe). Jak na razie ani widu ani słychu, odpuściłam, i niech się dzieje co chce :)

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 13 listopada 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    Ja właśnie tez nie wiem czy wszystko naprawili bo żadnej poprawy nie widzę, a raczej nie czuje, niestety.
    Widocznie potrzeba czasu
    . Mi nacinali jajnik wiec ten jeden pewnie wogole nie funkcjonuje narazie ,chyba ze juz zdążył sie zagoić.

    Mnie też cięli lewy jajnik, wcześniej pracował nawet z torbiela, ale 2 poprzednie owulki na pewno były z prawego, bo czułam. Myślę, że ten lewy cięty musi sie jeszcze podgoić.

    adrenalina lubi tę wiadomość

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 13 listopada 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez lewy cieli.
    Kurczę jesteś jak mój bliźniak wszystko przechodzimy w tym samym czasie :) nawet po tej samej stronie.

    godaweri lubi tę wiadomość

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ