X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    W tym roku skończę 30 lat. Mnie też pobolewały ranki. No ale ja zmieniłam lekarze w grudniu. Na pierwszej wizycie wykrył endometriozę i od razu skierował na laparo w szpitalu, w którym sam pracuje. Dlatego też jak kazali się starać od razu, to zaufałam :)
    A ja już nie wiedziałam co robić i ogłosiliśmy się do kliniki w Białymstoku. Tam prywatnie zrobiona mi laparo ale lekarz który mi to wykonywał nic nie wspomniał że teraz jest najważniejszy czas tylko kazał mi się zgłosić w połowie następnego cyklu..

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dd1987 wrote:
    Dziewczyny kiedy dostałyście @ po laparo? Zabieg miałam 01.03, sprawdzono drożność i zrobiono kauteryzację jajników. Czyli dzisiaj jest już 35dc i dalej nic. Chociaż już kilka razy miałam wrażenie, że już za chwilę przyjdzie @, bo miałam objawy, które zwykle towarzyszą przed @. Dodam, że cykle miałam bardzo nieregularne od 20 do 40dni. Regulowałam duphastonem. Teraz nic nie biorę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Hej:)ja 3 dni temu miałam laparo więc narazie Ci nie odpowiem jak jest z tą @po laparo..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 16:47

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dd1987 wrote:
    Dziewczyny kiedy dostałyście @ po laparo? Zabieg miałam 01.03, sprawdzono drożność i zrobiono kauteryzację jajników. Czyli dzisiaj jest już 35dc i dalej nic. Chociaż już kilka razy miałam wrażenie, że już za chwilę przyjdzie @, bo miałam objawy, które zwykle towarzyszą przed @. Dodam, że cykle miałam bardzo nieregularne od 20 do 40dni. Regulowałam duphastonem. Teraz nic nie biorę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    A Tobie lekarz kazal doczekać do następnego cyklu czy od razu się starać??

  • dd1987 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 24 marca 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykl, w którym miałam zabieg, właściwie sama spisałam na "straty", ponieważ odbył się dopiero 11 dc. Lekarz nic nie sugerował, jedynie wizytę po @. W domyśle w celu monitoringu cyklu. Zaczęliśmy współżyć po około 2 tygodniach, gdyż baliśmy się od razu. Problem polega na tym, że wciąż nie ma @. Nie wiem czy to spowodowane rozregulowaniem hormonalnym? Boję się zrobić test, żeby po raz kolejny nie zobaczyć 1 kreski... :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 19:02

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dd1987 wrote:
    Cykl, w którym miałam zabieg, właściwie sama spisałam na "straty", ponieważ odbył się dopiero 11 dc. Lekarz nic nie sugerował, jedynie wizytę po @. W domyśle w celu monitoringu cyklu. Zaczęliśmy współżyć po około 2 tygodniach, gdyż baliśmy się od razu. Problem polega na tym, że wciąż nie ma @. Nie wiem czy to spowodowane rozregulowaniem hormonalnym? Boję się zrobić test, żeby po raz kolejny nie zobaczyć 1 kreski... :(
    Rozumiem Cie:( ja też bym chciała zobaczyć e końcu 2 kreski.. No trochę późno miałaś te laparo i doszło do rozrelugowania.. Może poczekaj kilka dni A jak chcesz miec pewność to zrób test

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko najgorsze jest jak zrobisz i nadzieja pryska :(

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo a jakie masz doświadczenie z tymi testami owulacyjnymi??trochę o nich czytałam i są różne opinie..zastanawiam się czy jednak ich nie spróbować w tym cyklu??

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 24 marca 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Maugo a jakie masz doświadczenie z tymi testami owulacyjnymi??trochę o nich czytałam i są różne opinie..zastanawiam się czy jednak ich nie spróbować w tym cyklu??

    Ja robiłam rzadko. Teraz po laparoskopii chciałam zobaczyć, czy mi się coś poprzestawia. Robiłam od 10go dnia cyklu, więc zrobiłam ich aż 8, dopiero ostatni pokazał grubą kreskę, taką jak kontrolna, a już prawie spisałam ten cykl ja straty. W dniu, w którym zrobiłam test, były "starania". U nas ten jeden raz wystarczył. To jest ewidentnie cud. Po prawie 4 latach to na pewno jest cud.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 20:52

    barbara_d lubi tę wiadomość

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a stosujecie jakąś dietę po tej laparo czy tylko na początku się ograaniczalyscie a potem juz jadlyscie normalnie??

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Ja robiłam rzadko. Teraz po laparoskopii chciałam zobaczyć, czy mi się coś poprzestawia. Robiłam od 10go dnia cyklu, więc zrobiłam ich aż 8, dopiero ostatni pokazał grubą kreskę, taką jak kontrolna, a już prawie spisałam ten cykl ja straty. W dniu, w którym zrobiłam test, były "starania". U nas ten jeden raz wystarczył. To jest ewidentnie cud. Po prawie 4 latach to na pewno jest cud.
    Chciałabym żeby w moim przypadku skończyło się tak samo jak U Ciebie...Dziękuję za wszystkie odp:*Życzę Ci dużo zdrówka:**

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 24 marca 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję i wzajemnie :) Trzymam za Was kciuki.
    Ja dopiero w środę idę do lekarza, żeby zobaczył, czy wszystko tam się odpowiednio zagniezdziło. To będzie środek lub koniec 6 tygodnia (wg okresu). Trzymajcie też za mnie i za groszka kciuki :)
    P.S. Ja jadłam normalnie, choć starałam się, a teraz to już w ogóle, jeść dużo warzyw, owoców, pić wodę, nie jeść ciężkich i smażonych rzeczy.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 25 marca 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Dziękuję i wzajemnie :) Trzymam za Was kciuki.
    Ja dopiero w środę idę do lekarza, żeby zobaczył, czy wszystko tam się odpowiednio zagniezdziło. To będzie środek lub koniec 6 tygodnia (wg okresu). Trzymajcie też za mnie i za groszka kciuki :)
    P.S. Ja jadłam normalnie, choć starałam się, a teraz to już w ogóle, jeść dużo warzyw, owoców, pić wodę, nie jeść ciężkich i smażonych rzeczy.
    Wszystko będzie dobrze!!:)Oczywiście czekam na wiadomość od Ciebie:*Dzisiaj kupuje te testy i będę robić..Zobaczymy czy w tym cyklu coś będzie można zdzialac;)

  • dd1987 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 25 marca 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu starałam się stosować dietę lekkostrawną. Maugo powodzenia! ;-)

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 25 marca 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dd1987 wrote:
    Ja przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu starałam się stosować dietę lekkostrawną. Maugo powodzenia! ;-)
    @przyszła czy Nie??

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 25 marca 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dd1987 a kiedy masz wizytę kontrolna??

  • dd1987 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 25 marca 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam się zgłosić na wizytę kontrolną po @ lub wcześniej, jeżeli czułabym się źle. Pisałam we wcześniejszych postach, że po powrocie ze szpitala miałam skąpe krwawienie, przez około 5dni. Ponoć po takim zabiegu normalne, a wręcz wskazane. Teraz nie wiem czy to było krwawienie po zabiegu czy przyśpieszony @. Odczuwam niewielkie bóle w podbrzuszu (szczególnie nocą) takie jak na @. Dzisiaj 36dc i nic...

  • agnesita85 Autorytet
    Postów: 314 310

    Wysłany: 25 marca 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo a Ty z Wroclawia jestes?

    INVIMED WROCŁAW
    - PCOS
    - NIEPLODNOSC IDIOPATYCZNA
    - HSG - JAJOWODY DROŻNE
    - 2 IUI - UJEMNE
    -3 transfery - ujemne (2015 - 2016)
    2018 wracam do walki - > LAPAROSKOPIA
    PAŹDZIERNIK 2018 - HISTEROSKOPIA
    21.11.2018 - transfer - UDANY:)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 25 marca 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesita85 wrote:
    Maugo a Ty z Wroclawia jestes?
    Tak, z Wrocławia :)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 25 marca 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dd1987 rozumiem..ja właśnie mam lekkie krwawienie po laparo..Może jeszcze się postaramy w tym cyklu..Długo staracie się o dzidzie?:*dołączyłam nie dawno do wątku..

  • dd1987 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 25 marca 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletki odstawiałam w 2014r., ale leczenie rozpoczęło się w październiku 2016r. Zero relacji ogrgabizmu na farmakologię, brak owulacji. Nie ukrywam, że wiąże nadzieję z laparoskopią :) Jak u Ciebie?

‹‹ 500 501 502 503 504 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ