X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 22 marca 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesita85 wrote:
    a jakie badania musialas miec zrobione na wlasna reke?

    Musiałam mieć RTG klatki piersiowej, dostałam u nich skierowanie i od razu też u nich zrobiłam. Ponadto oryginał badania grupy krwi, zaświadczenie o szczepieniach na WZW B i poziom przeciwciał. Musi być też zaświadczenie od lekarza rodzinnego i innych specjalistów, jeśli jesteś pod kontrolą, że zgadzają się na zabieg, aktualne usg ginekologiczne, Mo i skierowanie od ginekologa oczywiście. Przy rejestracji dostaniesz taka kartkę, na której wszystko będzie wypisane.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • agnesita85 Autorytet
    Postów: 314 310

    Wysłany: 22 marca 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Musiałam mieć RTG klatki piersiowej, dostałam u nich skierowanie i od razu też u nich zrobiłam. Ponadto oryginał badania grupy krwi, zaświadczenie o szczepieniach na WZW B i poziom przeciwciał. Musi być też zaświadczenie od lekarza rodzinnego i innych specjalistów, jeśli jesteś pod kontrolą, że zgadzają się na zabieg, aktualne usg ginekologiczne, Mo i skierowanie od ginekologa oczywiście. Przy rejestracji dostaniesz taka kartkę, na której wszystko będzie wypisane.
    dziekuje bardzo za informacje;)) mam terminna 17 kwietnia.Jeezcxe jedno pyranko jak dlugo bylas na zwolnieniu po operacji,?

    INVIMED WROCŁAW
    - PCOS
    - NIEPLODNOSC IDIOPATYCZNA
    - HSG - JAJOWODY DROŻNE
    - 2 IUI - UJEMNE
    -3 transfery - ujemne (2015 - 2016)
    2018 wracam do walki - > LAPAROSKOPIA
    PAŹDZIERNIK 2018 - HISTEROSKOPIA
    21.11.2018 - transfer - UDANY:)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 22 marca 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesita85 wrote:
    dziekuje bardzo za informacje;)) mam terminna 17 kwietnia.Jeezcxe jedno pyranko jak dlugo bylas na zwolnieniu po operacji,?

    Nie ma za co :) Ja byłam dwa tygodnie. Potem trochę się oszczędzałam jeszce, starałam się nie dźwigać, ale wróciłam normalnie do pracy.
    Ty też na Weigla?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2018, 13:42

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • agnesita85 Autorytet
    Postów: 314 310

    Wysłany: 22 marca 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Nie ma za co :) Ja byłam dwa tygodnie. Potem trochę się oszczędzałam jeszce, starałam się nie dźwigać, ale wróciłam normalnie do pracy.
    Ty też na Weigla?
    ja na klinikach

    INVIMED WROCŁAW
    - PCOS
    - NIEPLODNOSC IDIOPATYCZNA
    - HSG - JAJOWODY DROŻNE
    - 2 IUI - UJEMNE
    -3 transfery - ujemne (2015 - 2016)
    2018 wracam do walki - > LAPAROSKOPIA
    PAŹDZIERNIK 2018 - HISTEROSKOPIA
    21.11.2018 - transfer - UDANY:)
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 23 marca 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Mi lekarz kazał od razu się starać, jeśli będę na siłach. No i staraliśmy się już 10 dni po laparo i jestem w ciąży :)

    Zaczynam chyba i ja ;) Byłam w 8 dobie ściągać szwy, tylko z jednej rany mi lekarka rodzinna usunęła, w pępku i jedna jeszcze mają poczekać, bo chyba nie dała rady wyciągnąć.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 23 marca 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo a co Tobie robili podczas laparo? Ja jajowody drożne całkowicie, jakieś ogniska endometriozy miałam tylko.

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 23 marca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Maugo a co Tobie robili podczas laparo? Ja jajowody drożne całkowicie, jakieś ogniska endometriozy miałam tylko.
    No to mi dokładnie to samo :) Jajowody miałam drożne, teraz tylko sprawdzali i usunęli mi ogniska endometriozy z macicy, otrzewnej i gdzieś przy pęcherzu. Ja mam szwy rozpuszczalne.
    Trzymam kciuki! A w którym dniu miałaś laparo? Jak się teraz czujesz?

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    No to mi dokładnie to samo :) Jajowody miałam drożne, teraz tylko sprawdzali i usunęli mi ogniska endometriozy z macicy, otrzewnej i gdzieś przy pęcherzu. Ja mam szwy rozpuszczalne.
    Trzymam kciuki! A w którym dniu miałaś laparo? Jak się teraz czujesz?
    Hej:)Ja też jestem 2 dni po laparo. I miałam to samo robione co Wy:*czy tylko to jest dla Was przeszkodą żeby zostać mama??

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 24 marca 2018, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Hej:)Ja też jestem 2 dni po laparo. I miałam to samo robione co Wy:*czy tylko to jest dla Was przeszkodą żeby zostać mama??
    U mnie przez 4 lata nikt nie wiedział co jest przyczyną, były mniejsze i większe problemy, ale na pewno nie były powodem. Po laparoskopii od razy pyk i ciąża :)

    Paulas lubi tę wiadomość

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    U mnie przez 4 lata nikt nie wiedział co jest przyczyną, były mniejsze i większe problemy, ale na pewno nie były powodem. Po laparoskopii od razy pyk i ciąża :)
    Naprawdę udało Ci się już w 1 cyklu??

    Maugo lubi tę wiadomość

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    U mnie przez 4 lata nikt nie wiedział co jest przyczyną, były mniejsze i większe problemy, ale na pewno nie były powodem. Po laparoskopii od razy pyk i ciąża :)
    Gratuluje!!:***

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 10:52

    Maugo lubi tę wiadomość

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że też zobaczę 2 kreski..

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 24 marca 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Naprawdę udało Ci się już w 1 cyklu??
    Udało mi się w tym samym cyklu. Miałam laparo w 5 dniu cyklu, a w 17 dniu test pokazał owulacje, spróbowaliśmy raz i się udało. Nie wierzę do ten pory. Miałam laparo 19 lutego. Już mi się zaczyna 6 tydzień :)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo bardzo się cieszę że Ci się tak szybko udało :**ja jestem po rozmowie z moim lekarzem i mam sobie odpuścić ten cykl;,(myślałam że już dłużej czekać nie będę:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 11:25

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A okazalo sie inaczej:(

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 24 marca 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Maugo bardzo się cieszę że Ci się tak szybko udało :**ja jestem po rozmowie z moim lekarzem i mam sobie odpuścić ten cykl;,(myślałam że już dłużej czekać nie będę:(
    Mi lekarze kazali starać się od razu, w tym samym cyklu, jeśli będę czuła się dobrze. Powiedzieli, że w pierwszych 3 miesiącach są największe szanse, więc wzięłam to sobie do serca.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo a jak się czułaś po tej laparo?mnie trochę boli te nacięcie na brzuchu a tak to jest ok. Dużo czytałam o tym żeby starać się od razu bo są największe szanse a teraz mi lekarz zabrania:/nie wiem co robić..

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 24 marca 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mogę spytać ile masz lat?:)

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 24 marca 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W tym roku skończę 30 lat. Mnie też pobolewały ranki. No ale ja zmieniłam lekarze w grudniu. Na pierwszej wizycie wykrył endometriozę i od razu skierował na laparo w szpitalu, w którym sam pracuje. Dlatego też jak kazali się starać od razu, to zaufałam :)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • dd1987 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 24 marca 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy dostałyście @ po laparo? Zabieg miałam 01.03, sprawdzono drożność i zrobiono kauteryzację jajników. Czyli dzisiaj jest już 35dc i dalej nic. Chociaż już kilka razy miałam wrażenie, że już za chwilę przyjdzie @, bo miałam objawy, które zwykle towarzyszą przed @. Dodam, że cykle miałam bardzo nieregularne od 20 do 40dni. Regulowałam duphastonem. Teraz nic nie biorę. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2018, 13:15

‹‹ 499 500 501 502 503 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ