X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 25 marca 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszystko w porządku z hormonami owulacji,po laparo wyszło że jajowody drożne jedynie były ogniska endometriozy..Wiec tak samo jak Ty mam nadzieję że po laparo się uda..

  • agnesita85 Autorytet
    Postów: 314 310

    Wysłany: 25 marca 2018, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Tak, z Wrocławia :)
    a do jakiego lekarza trafilas? ja po4 latach walki, braku duagnozy, trafilam w koncu do lekarza co postawil diagnoze i mi zrobi laparo.. w invimedzie robili mi transfery i nikt mi nie powiedzial ze mam endimetrioze..a transfery sie nie udawaly przez zrosty..Mam nadzieje ze po laparo bedzie tak jak u Ciebie szczesliwe zakonczenie

    INVIMED WROCŁAW
    - PCOS
    - NIEPLODNOSC IDIOPATYCZNA
    - HSG - JAJOWODY DROŻNE
    - 2 IUI - UJEMNE
    -3 transfery - ujemne (2015 - 2016)
    2018 wracam do walki - > LAPAROSKOPIA
    PAŹDZIERNIK 2018 - HISTEROSKOPIA
    21.11.2018 - transfer - UDANY:)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 25 marca 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnesita85 wrote:
    a do jakiego lekarza trafilas? ja po4 latach walki, braku duagnozy, trafilam w koncu do lekarza co postawil diagnoze i mi zrobi laparo.. w invimedzie robili mi transfery i nikt mi nie powiedzial ze mam endimetrioze..a transfery sie nie udawaly przez zrosty..Mam nadzieje ze po laparo bedzie tak jak u Ciebie szczesliwe zakonczenie
    Ja trafiłam do dr Pająka, a Ty?
    U mnie też właśnie prawie 4 lata i nikt nic nie widział. Dr Pająk po jednej wizycie to stwierdził.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • agnesita85 Autorytet
    Postów: 314 310

    Wysłany: 26 marca 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Ja trafiłam do dr Pająka, a Ty?
    U mnie też właśnie prawie 4 lata i nikt nic nie widział. Dr Pająk po jednej wizycie to stwierdził.
    Ja do Fabijanskiego.O Pajaku duzo dobrego spyszalam ale ktos polecil mi Fabijanskiego i poszlam do niego.W koncu ktos mi pomoze

    INVIMED WROCŁAW
    - PCOS
    - NIEPLODNOSC IDIOPATYCZNA
    - HSG - JAJOWODY DROŻNE
    - 2 IUI - UJEMNE
    -3 transfery - ujemne (2015 - 2016)
    2018 wracam do walki - > LAPAROSKOPIA
    PAŹDZIERNIK 2018 - HISTEROSKOPIA
    21.11.2018 - transfer - UDANY:)
  • dd1987 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 26 marca 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówiłam się w środę na wizytę. Kazano mi przyjechać z bhcg. Dzisiaj zrobiłam test, ale oczywiście ujemny :-( Więc nie wierzę w jutrzejszy wynik :-(

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 26 marca 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi:(ale nie poddawaj się!Masz duże szanse żeby zostać mama.Bo to dopiero pierwszy cykl po laparo..Musimy być silne i wierzyć że w końcu nam się uda:*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2018, 16:58

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    No to mi dokładnie to samo :) Jajowody miałam drożne, teraz tylko sprawdzali i usunęli mi ogniska endometriozy z macicy, otrzewnej i gdzieś przy pęcherzu. Ja mam szwy rozpuszczalne.
    Trzymam kciuki! A w którym dniu miałaś laparo? Jak się teraz czujesz?

    Miałam 12 dni temu. Czuję się dość znośnie, ale jakoś się nie przemęczam. Dziś byłam ściągać dwa szwy, bo ostatnio lekarka usunęła tylko jeden, bo dwa pozostałe jeszcze takie niewygojone były. Oj jak to bolało dziś. W pępku duży guz a krótka nitka została a na dole jedna rana jakoś chyba słabo się goiła i bolało jej dotknięcie. Zwolnienie mam do piątku, dostałam dwa tygodnie, ale jeszcze chyba wolałabym z tydzień w domu przeczekać.
    Ja gdzieś przy jajnikach miałam ogniska endometriozy a nic na nią nie wskazywało, żadnych torbieli itd.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Hej:)Ja też jestem 2 dni po laparo. I miałam to samo robione co Wy:*czy tylko to jest dla Was przeszkodą żeby zostać mama??

    To się okaże za parę miesięcy, ale jakoś z rozmowy z lekarką wywnioskowałam, że nic spektakularnego laparoskopia w moim przypadku nie wniosła w zakresie starań. Nie jest powiedziane, że ogniska endometriozy nie były przyczyną, ale chyba były jeszcze małe i lekarka sama nie wierzy, że to przez to nie zachodzę.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Mi lekarze kazali starać się od razu, w tym samym cyklu, jeśli będę czuła się dobrze. Powiedzieli, że w pierwszych 3 miesiącach są największe szanse, więc wzięłam to sobie do serca.

    U mnie już też po pierwszych staraniach, ale ja raczej nie miewam swoich owulacji, test owulacyjny nie wskazał na owulację i pewnie muszę czekać do kolejnego cyklu i clo.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    W tym roku skończę 30 lat. Mnie też pobolewały ranki. No ale ja zmieniłam lekarze w grudniu. Na pierwszej wizycie wykrył endometriozę i od razu skierował na laparo w szpitalu, w którym sam pracuje. Dlatego też jak kazali się starać od razu, to zaufałam :)

    Po czym wykrył endometriozę? Miałaś torbiele?

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 26 marca 2018, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dd1987 wrote:
    Ja przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu starałam się stosować dietę lekkostrawną. Maugo powodzenia! ;-)

    Ja dwa dni papki, później lekkostrawna a w sumie gdzieś 5 dni po zabiegu to już prawie wszystko, smażonych unikałam ale teraz 12 dzień po, jem jak leci ;)

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 27 marca 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulus ile dni po laparo zaczeliscie działać?:)u mnie dzisiaj mija 5dni i się tak zastanawiam czy już nie zacząć? nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie..czuje się już w miarę dobrze ale troszkę się boję.. Wczoraj zrobiłam test owul.i mam 2 kreski ale jedna słaba widoczna..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 08:40

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Po czym wykrył endometriozę? Miałaś torbiele?
    Nie miałam, w usg zobaczył ogniska i podotykał podczas badania w różnych miejscach, które bolały. On ma duże doświadczenie co do endometriozy, sam wykonuje zabiegi, więc widzi więcej niż inni lekarze. Na szczęście :)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 27 marca 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Paulus ile dni po laparo zaczeliscie działać?:)u mnie dzisiaj mija 5dni i się tak zastanawiam czy już nie zacząć? nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie..czuje się już w miarę dobrze ale troszkę się boję.. Wczoraj zrobiłam test owul.i mam 2 kreski ale jedna słaba widoczna..
    Ja bym bardziej uważała w sumie na ranki, bo 5 dni to krótko, ale zależy od organizmu :) Co do testu to jak wykrywa owulacje to kreska jest tak samo mocna lub mocniejsza. Jak jest słabsza to znaczy, że jeszcze nie czas.
    No ale wiadomo, że próbować można i należy wcześniej i w trakcie i po.
    Powodzenia :)

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 27 marca 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo boję się że przegapie ten moment:(..Ale może poczekam 1 lub 2 dni bo test dalej słaby..Mam nadzieję że będzie owulka bo dzisiaj jest 13dc a wcześniej nie miałam problemów z tym..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 16:27

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysiulka2706 wrote:
    Paulus ile dni po laparo zaczeliscie działać?:)u mnie dzisiaj mija 5dni i się tak zastanawiam czy już nie zacząć? nie wiem czy to jeszcze nie za wcześnie..czuje się już w miarę dobrze ale troszkę się boję.. Wczoraj zrobiłam test owul.i mam 2 kreski ale jedna słaba widoczna..


    Ponad tydzień po zabiegu i kompletnie nic mi nie było, nic nie bolało. Myśle, ze jakbym wcześniej zaczela to tez by było ok. Jak się dobrze czujesz to jakoś delikatnie próbujcie.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Nie miałam, w usg zobaczył ogniska i podotykał podczas badania w różnych miejscach, które bolały. On ma duże doświadczenie co do endometriozy, sam wykonuje zabiegi, więc widzi więcej niż inni lekarze. Na szczęście :)
    U mnie właśnie nie było kompletnie podejrzeń endometriozy a usg miałam robione dopochwowe w ciągu kilku miesięcy multum razy. W sumie brzuch nieraz sobie sama tak naciskałam i nic nie wyczułam bolącego.

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie dziewczyny jakie dziwne dolegliwości mam chyba od wczoraj w brzuchu. Nie jest to ból, tylko takie napadowe pulsowanie, jakby w środku mi coś skakało. Odczuwam to w okolicy pępka albo trochę niżej. Trwa pare sekund i tak kilka razy dziennie. Szukałam oczywiście w internecie i może ma to związek z aorta brzuszna. Wyczytałam o tętniaki aorty ale innych objawów nie mam. Niby to nic bolącego, ale tak trochę przewrażliwiona jestem i wsłuchuję się w ten brzuch w szczególności.

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula jak się dzisiaj czujesz?jest lepiej??

  • Mysiulka2706 Ekspertka
    Postów: 467 76

    Wysłany: 28 marca 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo miałaś już wizytę u Gino?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2018, 18:48

‹‹ 501 502 503 504 505 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ