X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 5 marca 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    Jak długo utrzymywał się Wam siniak koło pępka po laparoskopii? U mnie dzisiaj mijają 2 tygodnie, a sinior jest nadal ciemno fioletowy.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Yoasia_32 Debiutantka
    Postów: 10 6

    Wysłany: 6 marca 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny!

    Ja tu nowa:) Nigdy specjalnie nie dzieliłam się z nikim swoimi problemami z niepłodnością, ale chyba zaczyna mi to doskwierać, poza tym można zawsze inne osoby wesprzeć dodatkowymi informacjami.

    Jeśli chodzi o laparoskopie to miałam ją w ubiegłym roku (maj 2017) na Karowej w Warszawie i polecam szpital. Sam pobyt trwał 3 dni. Na zabieg czekałam ok 2 miesięcy. Tak w skrócie: wskazaniem do laparoskopii były długie bezowocne starania oraz potencjalne przygotowania do inseminacji, jeśli laparoskopia wyjdzie prawidłowo. Lekarz nie rozważał HSG, uznał że lepiej laparo, bo jeśli coś wyjdzie to przy okazji usuną. Przyznam, że nie dyskutowałam z lekarzem i karnie zapisałam się na zabieg :>>> być może dlatego, że podczas usg większe zmiany nie wychodziły, więc nie spodziewałam się komplikacji.

    W szpitalu od razu mi powiedziano, że to nie zabieg tylko operacja (:D tak dla poprawy nastroju). Do szpitala musiałam przyjść wyposażona w komplet badań (powiedzieli mi tel. przy zapisie na zabieg co mam mieć). Badaniem najważniejszym był posiew z kanału szyjki macicy na obecność bakterii tlenowych, beztlenowych i grzybów - zrobiony max. miesiąc przed operacją. Ten wyniki oglądał każdy (lekarz, pielęgniarki) zanim zaczęli ze mną rozmawiać, wyniki w każdej pozycji musi być negatywny. Laparoskpie miałam zrobioną w 18 dniu cyklu, czemu tak późno? Normalnie przy zapisie pytają o to jak wypadają miesiączki, bo laparo powinno się odbyć między 5-12 dniem cyklu, żeby nie było ryzyka, że zaszło się jednak w ciąże, a tu gmerają w brzuchu. Cóż... coś tam sobie policzyłam i się zapisała, w między czasie 2 cykle się trochę wydłużyły i bach...poszłam 18 dnia, ale okazało się, że to nie problem. Zapytali oczywiście czy mogę być w ciąży, ale na wszelki wypadek przed operacją zrobiliśmy sobie z mężem dni wstrzemięźliwości, więc nie było szans na ciąże.

    Zabieg/operacja trwa około godziny, dzień przed od południa nie pozwolili już nic jeść i powiedzieli, żeby nikt następnego dnia do mnie nie przyjeżdżał, bo będę na OIOM-ie. Co się sprawdziło, bo operacja trwałą od 7 do 8 rano, a z OIOMu przewieźli mnie na oddział około północy. Spokojnie, dzień wcześniej pakuje się najpotrzebniejsze żeby, które pielęgniarki poda, jak się obudzicie, najważniejsze czyli telefon :D Niedługo po tym jak się obudziłam przyszedł lekarz prowadzący. Wynik laparoskopii był taki, że oba jajowody drożne, żadnych torbieli, endometriozy itp. obraz podobno książkowy. Z jednej strony bardzo się ucieszyłam, a z drugiej...dzidzi dalej brak. Dostałam 3 tygodnie zwolnienia, a przez pierwszy tydzień trochę jeszcze krwawiłam, okresu dostałam w 32DC.

    Ogólnie laparo nie straszna, może też dlatego, że nic kompletnie nie czytałam na ten temat. Lekarze na Karowej naprawdę super, pielęgniarki na OIOM kochane. Czułam się bezpiecznie i zaopiekowana :)

    Teraz jestem po drugiej inseminacji i czekamy z mężem na efekt...czyli może coś za tydzień się wyjaśni.

    Pozdrawiam
    Asia

    4 lata starań, obecnie 25 tydzień ciąży po ICSI, 1 procedura, transfer 1 zarodka (4AA), AMH 0.8, pcos, mąż teratozoospermia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czześć Asiu, trzymam kciuki za pozytywne wyniki po IUI. Dzięki za dokłądny opis, napewno się rpzyda tu na forum :) Ja osobiście narazie rezygnuję z laparoskopii w obawie o zmniejszenie rezerwy jajnikowej. Robiłąś to badanie przed i po laparoskopii?

  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 7 marca 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po laparo. A czy mialyscie bole jelit i problemy z wyproznianiem tak z tydzien po operacji?

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 7 marca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IGA wrote:
    Dziewczyny po laparo. A czy mialyscie bole jelit i problemy z wyproznianiem tak z tydzien po operacji?
    Problemów nie mam, ale ogólnie brzuch jest tkliwy i spuchnięty, taki nabrzmiały. Rano to w ogóle czuję jakbym miała w środku balon.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 13 marca 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem trochę zielona w temacie, histeroskopia to co innego niż laparoskopia, prawda?

    Moja gin znalazła u mnie małego polipa, nie jest pewna czy to na bank polip, ale może być. Dostałam skierowanie na histeroskopię..

    Jak to wyglada i czy któraś z Was robiła w Warszawie? W którym szpitalu?

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 13 marca 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    norwegian histeroskopia to badanie macicy gdzie endoskopem : wziernik z kamerka oglada sie szyjke oraz jame macicy. Ja wlasnie to bede miala na Woloskiej. tu masz informacje http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/histeroskopia-diagnostyczna-wziernikowanie-macicy_34272.html

    laparoskopia to operacja pelna gdzie nacina sie w trzech miejscach i przez jedno wchodzi kamerka a przez dwa igly gdzie sie wycina ewentualne zrosty itd.

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KeepCalm wrote:
    norwegian histeroskopia to badanie macicy gdzie endoskopem : wziernik z kamerka oglada sie szyjke oraz jame macicy. Ja wlasnie to bede miala na Woloskiej. tu masz informacje http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/histeroskopia-diagnostyczna-wziernikowanie-macicy_34272.html

    laparoskopia to operacja pelna gdzie nacina sie w trzech miejscach i przez jedno wchodzi kamerka a przez dwa igly gdzie sie wycina ewentualne zrosty itd.


    A jak długo tam się czeka? Ja jutro jadę na Szaserow, bo w dniu przybycia lekarz kwalifikuje na zabieg, a jeśli odległe terminy to na Bielanska pojadę...

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • Norwegian_forest Autorytet
    Postów: 711 797

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę miała usuwany polip, wiec to ta druga histero, nie diagnostyczna

    jt44a76.png

    16.03 blastka 5AA =Ignaś <3 | 9dpt beta 208 | 12dpt beta 555
    2 blastki ❄️❄️

    27.02 1dc / 1.03 1ds / 11.03 punkcja 9 komórek / 12.03 6 zarodków

    Za nami:
    azoo, polip endo wycięty, drożne jajowody, polip nr 2
    19.09.2018 - 1 AID :-( 17.10.2018 - 2 AID :-( 12.11.2018 - 3 AID :-(
    11 dc ovi 12 dc AID, 21 mm / 13 dc ovi, 14 dc AID, 21 mm /12 dc ovi, 12 dc AID, 24 mm
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem dokladnie bo moj byly lekarz prowadzacy troche mi pomogl bo mieszkam za granica

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Norwegian, trochę uściślę: po krótce, podczas histeroskopii ogląda się wnętrze macicy oraz ewentualnie usuwa zmiany typu polipy, przegrodę macicy itp. Lekarz dostaje się do macicy przez pochwę i szyjkę macicy. Natomiast podczas laparoskopii robi się nacięcia w brzuchu i ogląda się narządy w jamie brzusznej, czyli z zewnątrz macicę, jajniki, jajowody itp. oraz usuwa ewentualne zmiany np zrosty, endometriozę, torbiele jajników czy jajowodów. Zarówno histeroskopia jak i laparoskopia może być diagnostyczna lub operacyjna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 15:32

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 14 marca 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.
    Tak jak pisałam wcześniej, miałam laparoskopię 19 lutego i usunięte ogniska endometriozy ze sprawdzeniem drożności. Dziś i wczoraj zobaczyłam nieśmiałą, drugą kreseczkę, a beta hcg potwierdziła. Dziś jest jakieś 10-11 dni po owu i wynosi 36,67 (4 tydzień) :)
    Jeszcze to do mnie nie dociera i wiem, że to początek, więc nie należy się nakręcać za bardzo, ale w moim przypadku, kiedy od 4 lat prawie, nigdy nie ujrzałam dwóch kresek, to jest to coś niesamowitego :) Powtórzę betę za 3 dni, wizytę mam 28 marca i wtedy będę coś więcej wiedzieć.
    Przesyłam Wam pozytywną energię :*

    Truskawkowa90, dd1987, CzterolistnaKoniczyna, KeepCalm, inka1985, Paulas, Cabrera, szatynkowato lubią tę wiadomość

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 14 marca 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maugo trzymamy kciuki :* ja pojutrze histeroskopia. zobaczymy.

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 15 marca 2018, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj miałam laparoskopię i wczoraj juz trochę chodziłam. Jajowody drozne, jakieś mamę ogniska endometriozy miałam ale z tego co lekarka mówiła ze nie było żadnej konkretnej przyczyny. Może przez ta endometriozę ale z tego co zrozumiałam to jakieś początki i mała szansa ze to przeszkadzało. Boli mnie natomiast brzuch, nie jakoś mocno ale jednak i po ketonalu czuje. Lekarka na obchodzie mówiła ze brzuch miękki czyli jest okey. Was tez tak bolał? Nie rany tylko tak w środku?

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 15 marca 2018, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulas wrote:
    Ja wczoraj miałam laparoskopię i wczoraj juz trochę chodziłam. Jajowody drozne, jakieś mamę ogniska endometriozy miałam ale z tego co lekarka mówiła ze nie było żadnej konkretnej przyczyny. Może przez ta endometriozę ale z tego co zrozumiałam to jakieś początki i mała szansa ze to przeszkadzało. Boli mnie natomiast brzuch, nie jakoś mocno ale jednak i po ketonalu czuje. Lekarka na obchodzie mówiła ze brzuch miękki czyli jest okey. Was tez tak bolał? Nie rany tylko tak w środku?

    Mnie też bardzo bolał brzuch w środku i na zewnątrz. Stopniowo będzie puszczać :)
    Ja też miałam ogniska i zrosty, żadnych torbieli i jajowody drożne, a jednsk się udało i to na dodatek w tym samym cyklu, w którym miałam zabieg... Tydzień z hakiem po zabiegu już działaliśmy ;) ale ja miałam operacje w 5 dc. A Ty w którym miałaś i jakie zalecenia teraz?

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 15 marca 2018, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam w 6 dniu. Mam nadzieje, ze teraz się uda choć wątpię czy w tym cyklu, bo bez clo raczej nie mam owulacji. Zrostów nie miałam w ogole. Lekarka mówiła ze będziemy z clo prbiwac 3 cykle a później pewnie już klinika i invitro.
    Pocieszyła mnie tymi bólami ze są normalne, bo dziś chyba bardziej boli brzuch jak wczoraj. Tak jakby to jelita mnie bolały i ciagle tak burczy mi. Kiedy Ciebie przestał bolec?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo, gratulacje :) ja też nieśmiało liczyłam na cykl po laparoskopii, jednak u nas niestety znowu się nie udało :(

    Maugo lubi tę wiadomość

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 15 marca 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci, że tak bardzo to mnie chyba tydzień bolał, ale pobolewało dłużej. Przez kilka dni miałam krwawienie. Musisz obserwować, czy krwawienie ustępuje, nie może się nasilać. No i ranki przemywaj mydłem szarym. Ja tak robiłam i jeszcze psiaka octaniseptem. Mi się bardzo długo utrzymywał mocny, ciemny siniak przy pępku.po 3 tygodniach dopiero zaczął jaśnieć. A w środku Cię boli, bo Ci grzebali, bo usuwali ogniska, bo przepychali jajowody, bo przebili się przez kilka warstw.
    Ja w dzień zabiegu i na drugi dzień rano nie wyobrażałam sobie chodzenia i normalnego funkcjonowania. Byłam osłabiona straszliwie i wymiotowałam. Ale nie taki diabeł straszny, z każdym dniem, dosłownie jest coraz lepiej. Ja już od zeszłego tygodnia jestem w pracy :)
    Na forum jest dziewczyna, która miała laparo po 3 latach starań i od razu zaszła w ciążę, a nic jej nie wykryli nawet. Sprawdzili tylko i wszystko było ok.
    Trzymam za Ciebie kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 09:59

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 15 marca 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krwawienia nie mam, jedynie plamienia. Trochę się tego bólu przestraszyłam, nie dlatego ze jest mocny tylko w ogole ze boli w środku a nie rany po cięciach. Bałam się ze coś się z jelitami się porobiło

  • Paulas Ekspertka
    Postów: 645 76

    Wysłany: 15 marca 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj już trochę chodziłam i się łapałam. Dziś już tez chodzę, zjadłam kleik. Nawet zeszłam dwa piętra niżej po schodach i później wyszłam.

‹‹ 497 498 499 500 501 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ