X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 21 marca 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Powiesz co usłyszałaś? Ja na genetyka już nie mam raczej szans. Przynajmniej przed decyzją :/
    Ja miałam spotkanie z gentykiem już po mrożeniu i przesłaniu materiału do badań ( wizyta jest wliczona w cenę PGS)
    Bardzo przyjemna Pani doktor wyjaśniła nam wszelkie wątpliwości związane z bezpieczeństwem całej procedury, pytała o choroby genetyczne w rodzinie, o kariotypy.Wyjasniala jakie choroby może wykryć to badanie a jakich nie, jakie zarodki mają szansę się zagnieździć a jakie na wstępie już powinniśmy odrzucić itp.Moglismy zadawać pytania o nurtujące nas tematy.Dostalismy też informacje o płynie pęcherzykowym, że dobrze rokuje na ciążę ( badany był u nas po punkcji, o co doktor pytał w trakcie stymulacji, czy się zgadzamy).
    Ogólnie wizyta mnie uspokoiła, dr powiedziała że ostateczna decyzję czy transferujemy zarodek podejmujemy my.

    Allende, panib lubią tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 22 marca 2021, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    truskawa85 wrote:
    Cześć, jestem na stymulacji u Przybycienia. W piątek miałam monitoring i doktor nie był zachwycony moim wynikiem ok 5 może 6 pęcherzykow pomimo dużych dawek gonalu. Teraz mam mensinorm i 25-26.03 punkcje. Jak było u was? Czy jeszcze jakieś pecherzyki mogą urosnąć ?


    Hej, z tego co mi się obiło o uszy, zawsze mogą się jeszcze jakieś pojawić, ale one mają małe szanse zdążyć dojrzeć. Chodzi o to, że tym mniejszym, czyli późniejszym, brakuje czasu w stosunku do tych powstałych pierwotnie. Nie mam dużego doświadczenia, ale ja się cieszyłam z każdego następnego który się pojawił, a finalnie i tak pobrano tyle co było przy pierwszej wizycie.
    A następna rzecz- ważniejsza jest jakość a nie ilość. Jeśli pobiorą i się zapłodni 6 sztuk to i tak super wynik 😘

    Edit: nie tyle pobrali, co tyle było dojrzałych ... sorka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2021, 09:38

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 22 marca 2021, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Prowadzi Cię cały czas ten sam lekarz, wybrany przez Ciebie.Z Embriolgiem nasz kontakt po punkcji gdy informują o zarodkach.Masz podany telefon plus możesz napisać wiadomość na portalu pacjenta.Po mrożeniu wysyłają Ci raport i film z hodowli.

    O wow, nawet nie wiedziałam 😊

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 22 marca 2021, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Ja miałam spotkanie z gentykiem już po mrożeniu i przesłaniu materiału do badań ( wizyta jest wliczona w cenę PGS)
    Bardzo przyjemna Pani doktor wyjaśniła nam wszelkie wątpliwości związane z bezpieczeństwem całej procedury, pytała o choroby genetyczne w rodzinie, o kariotypy.Wyjasniala jakie choroby może wykryć to badanie a jakich nie, jakie zarodki mają szansę się zagnieździć a jakie na wstępie już powinniśmy odrzucić itp.Moglismy zadawać pytania o nurtujące nas tematy.Dostalismy też informacje o płynie pęcherzykowym, że dobrze rokuje na ciążę ( badany był u nas po punkcji, o co doktor pytał w trakcie stymulacji, czy się zgadzamy).
    Ogólnie wizyta mnie uspokoiła, dr powiedziała że ostateczna decyzję czy transferujemy zarodek podejmujemy my.

    Szczerze mówiąc mnie taka wizyta byłaby potrzebna przed podjęciem decyzji a nie po... O chorobach w rodzinie i kariotypach i tak bym nic nie wiedziała, a w sumie to nie rozumiem po co taki wywiad, żeby potwierdzić czy dobrze wyjdzie badanie? 🤔
    O płynie nie miałam pojęcia, że można badać. Jakie choroby wykrywa badanie troszkę sobie poczytałam, jedynie nie wiem jakich nie wykrywa. Napiszesz mi co przykładowo nie wykrywa? Ogólnie bardzo Ci dziękuję za to info, trochę mi się w głowie rozjaśniło.

  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1660 1781

    Wysłany: 22 marca 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja pierwsze słyszę o badaniu płynu pęcherzykowego, ciekawe czy to jakaś nowość 🤔

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0
  • Salome Autorytet
    Postów: 4447 6659

    Wysłany: 22 marca 2021, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a napiszcie mi proszę, jak wygląda stymulacja u dra P? Jakich leków używa na długim protokole? Wiem, że podejście jest indywidualne, ale zauważyłam, że lekarze jednak mają swoje ulubione metody.

    2020-2022: 3 procedury -> 2 transfery -> 0 ciąż

    16.12.2022 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • transfer zarodka po PGT (encorton, equoral, accofil, neoparin, acard, cyclogest, atosiban) - klapa

    6.03.2023 - Reprofit • AZ • cykl naturalny z ovitrelle • przebadany zarodek (intralipid, immunoglobuliny - Bioven, clexane, aspirin cardio, utrogestan, estrofem, atosiban)
    🍀7dpt - beta 67,67, prog 28,80
    🍀9dpt - beta 196,70, prog 32,30
    🍀14dpt - beta 1931, prog 43,40
    🍀24dpt - beta 33812, prog 32,20, CRL 4,3mm i ♥️
    🍀30dpt - CRL 8,6mm
    🍀8+2 - CRL 1,72cm
    🍀9+1 - CRL 2,71cm
    🍀16.05 prenatalne - wszystko ideolo
    🍀3.07 19+5 połówkowe 👍
    age.png
  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 22 marca 2021, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Szczerze mówiąc mnie taka wizyta byłaby potrzebna przed podjęciem decyzji a nie po... O chorobach w rodzinie i kariotypach i tak bym nic nie wiedziała, a w sumie to nie rozumiem po co taki wywiad, żeby potwierdzić czy dobrze wyjdzie badanie? 🤔
    O płynie nie miałam pojęcia, że można badać. Jakie choroby wykrywa badanie troszkę sobie poczytałam, jedynie nie wiem jakich nie wykrywa. Napiszesz mi co przykładowo nie wykrywa? Ogólnie bardzo Ci dziękuję za to info, trochę mi się w głowie rozjaśniło.
    Jakbyś chciała to pewnie przed badaniem można iść na konsultacje tylko już w swoim zakresie.Choroby w rodzinie i kariotypy po to czy są jakieś obciążenia genetyczne( jeśli występują to warto przebadać zarodki) u nas nie ma, kariotypy mamy oboje prawidłowe ,więc jest szansa że zarodki są zdrowe. Nie wykrywa np chorób serca, rozszczepu podniebienia itp.Bo to nie są typowe genetyczne choroby.Ogolnie wszystko nam rozrysowała na kartce i opowiadała, co np w przypadku zarodków z mozaikami( czasami są szanse że urodzi się z nich zdrowe dziecko)
    A co do płynu to chyba nie każdemu badają, bo to jakaś innowacja i chyba się dopiero uczą, nas pytali czy jak coś to się zgadzamy ( akurat trafiliśmy na wizytę gdzie doktor był z jakąś druga lekarka/ asystentką czy tam stażystką.)

    A Ty kiedy będziesz miała jakieś info i swoich zarodkach?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2021, 12:04

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 22 marca 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salome wrote:
    Dziewczyny, a napiszcie mi proszę, jak wygląda stymulacja u dra P? Jakich leków używa na długim protokole? Wiem, że podejście jest indywidualne, ale zauważyłam, że lekarze jednak mają swoje ulubione metody.
    U mnie standardowo gonapeptyl gonal i mensinorm.Noi Marvelon ( anty)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2021, 12:05

    Salome, Asia8818 lubią tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Kity Przyjaciółka
    Postów: 68 76

    Wysłany: 22 marca 2021, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was chodziła do Przybycienia do Tarnowa i przeniosła się do Macierzynstwa? Bo terminy może będą a może nie będą w sierpniu także chce spróbować w Tarnowie do niego ale nie wiem czy przeniesienie się później będzie takie proste.

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 22 marca 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kity wrote:
    Czy któraś z Was chodziła do Przybycienia do Tarnowa i przeniosła się do Macierzynstwa? Bo terminy może będą a może nie będą w sierpniu także chce spróbować w Tarnowie do niego ale nie wiem czy przeniesienie się później będzie takie proste.
    Ja miałam dwie pierwsze wizyty w Tarnowie, później podczas stymulacji Kraków, bo w Tarnowie albo miejsc nie było, albo trzeba było czekać pół dnia w kolejce na montoring.Jurkowi wszystko jedno gdzie chodzisz.Kartoteke ma tutaj i tam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2021, 13:57

    Kity lubi tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 22 marca 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 18:12

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 22 marca 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Jakbyś chciała to pewnie przed badaniem można iść na konsultacje tylko już w swoim zakresie.Choroby w rodzinie i kariotypy po to czy są jakieś obciążenia genetyczne( jeśli występują to warto przebadać zarodki) u nas nie ma, kariotypy mamy oboje prawidłowe ,więc jest szansa że zarodki są zdrowe. Nie wykrywa np chorób serca, rozszczepu podniebienia itp.Bo to nie są typowe genetyczne choroby.Ogolnie wszystko nam rozrysowała na kartce i opowiadała, co np w przypadku zarodków z mozaikami( czasami są szanse że urodzi się z nich zdrowe dziecko)
    A co do płynu to chyba nie każdemu badają, bo to jakaś innowacja i chyba się dopiero uczą, nas pytali czy jak coś to się zgadzamy ( akurat trafiliśmy na wizytę gdzie doktor był z jakąś druga lekarka/ asystentką czy tam stażystką.)

    A Ty kiedy będziesz miała jakieś info i swoich zarodkach?

    Miałam na myśli, że nie badaliśmy kariotypów, o przypadkach w rodzinie nic nie wiem...
    Dzisiaj zamrozili. Wszystkie które się zaplodniły, czyli 4.
    Też trafiłam na wizytę w czyimś towarzystwie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2021, 14:55

    Jestemza, Gusia1985, Salome, Bazylia86 lubią tę wiadomość

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 22 marca 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To świetny wynik Allende 😉💪

    Allende lubi tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Kity Przyjaciółka
    Postów: 68 76

    Wysłany: 22 marca 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Ja chciałam się zapisać do Krakowa, jak dzwoniłam w sierpniu to zapisów już nie było do końca 2020. A do Tarnowa czekałam niecałe 3 tyg.

    No właśnie taki mam chytry plan 😁

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 22 marca 2021, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    To świetny wynik Allende 😉💪

    Teraz tylko modlitwa aby były zdrowe. Bo nie badam 😞😞😞
    Ale embriolodzy są świetni. Pani Doktor też 😍 nie podpowiem jak stymuluje dr P bo jestem u dr K 😉😁

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

  • Silaczka Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 22 marca 2021, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobiety, czy był ktoś w sytuacji po 4 nieudanych ivf , różnych protokołach i cudach i 5 ivf u dr P. Przyniosło wreszcie dobre zarodki i ciążę?

    Albo idę na 5ivf albo AK Czechy . Potrzebuje b.dobrego lekarza i embriologow,bo to nasza ostatnia szansa . To ostatek ,gdzie chcemy walczyć na naszych gametach

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 22 marca 2021, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silaczka wrote:
    Kobiety, czy był ktoś w sytuacji po 4 nieudanych ivf , różnych protokołach i cudach i 5 ivf u dr P. Przyniosło wreszcie dobre zarodki i ciążę?

    Albo idę na 5ivf albo AK Czechy . Potrzebuje b.dobrego lekarza i embriologow,bo to nasza ostatnia szansa . To ostatek ,gdzie chcemy walczyć na naszych gametach

    Ja mam podobną sytuację ale chyba już odpuszczam.. Muszę odpocząć.. zastanawiam się nad Czechami i KD bo szczerze już nie mam na to siły..

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 23 marca 2021, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silaczka wrote:
    Kobiety, czy był ktoś w sytuacji po 4 nieudanych ivf , różnych protokołach i cudach i 5 ivf u dr P. Przyniosło wreszcie dobre zarodki i ciążę?

    Albo idę na 5ivf albo AK Czechy . Potrzebuje b.dobrego lekarza i embriologow,bo to nasza ostatnia szansa . To ostatek ,gdzie chcemy walczyć na naszych gametach
    A masz wszystko przebadane, zarodki były badane? Leczyła ś się wcześniej u Przybycienia?
    Jaka przyczyna ivf? Jakie powstawały zarodki?Ja bym się pewnie zdecydowała na 3 a później już tylko AZ.Ale to wszystko indywidualna sprawa.Jesli masz środki i siły żeby spróbować u Jurka, to ja bym mu dała szansę😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2021, 08:28

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 23 marca 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Teraz tylko modlitwa aby były zdrowe. Bo nie badam 😞😞😞
    Ale embriolodzy są świetni. Pani Doktor też 😍 nie podpowiem jak stymuluje dr P bo jestem u dr K 😉😁
    Trzymam kciuki, a jakiej są klasy? Transfer kiedy planowany?
    Embriolodzy są świetni, mój badany zdrowy 😄💪

    Allende, Zielona@, Salome, Sto_krotka, Gusia1985, Bazylia86 lubią tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 23 marca 2021, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Trzymam kciuki, a jakiej są klasy? Transfer kiedy planowany?
    Embriolodzy są świetni, mój badany zdrowy 😄💪

    O wow, to odetchnęłaś z ulgą 😊 gratki!
    Ja nie wiem jakiej klasy, może jakiś papier dostanę? Tzn wiem, że są ładne i dobrej klasy tylko ja nie rozumiem tych oznaczeń, pierwsza liczba się odnosi do dni hodowli?
    Transfer jak się u mnie w rodzinie wyliżą z covida, bo marnie to wygląda...
    A Ty kiedy??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2021, 10:10

    Jestemza lubi tę wiadomość

‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ