X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Silaczka Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Wbijam do Was ... Byliśmy dziś u dr P. , Powiem Wam że byliśmy już po 4 ivf w i much klinikach i dopiero doktor powiedział mi,że mam b. Duża endometrioze uwaga w jajnikach ....jedna na praktycznie cały jajnik ,a druga na jego większa połowe:( jestem załamana,bo po 4 ivf tylko mój stan się pogorszył i jakby nikt tego nie widział,a nie byłam u lekarzy z łapanki i tych z małych doświadczeniem.

    Chciałabym żeby dr nas wyprowadził,ale źle to wygląda nawet na AK gdybyśmy chcieli. Żołądex na co najmniej 5 MSC ....

    Nie wiem co myśleć:( czy wcześniejsi lekarze serio tego nie widzieli czy nie chcieli widzieć ? Czy mają tak zły sprzęt czy co ??!!! Nie mogę tego pojąć moim rozumem . Może gdyby ktoś zauważył to i zwrócił uwagę na to,że b.bola mnie @ to by się to zaleczylo póki było małe i może teraz nie miałabym zajętych całych jajników:( bo chyba 4 ivf nie pomogło tylko doprowadziło do guzów na ponad 4 cm i 3 ... :( Ehhh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2021, 19:16

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 17:21

  • kasza26 Koleżanka
    Postów: 36 23

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silaczka wrote:
    Hej. Wbijam do Was ... Byliśmy dziś u dr P. , Powiem Wam że byliśmy już po 4 ivf w i much klinikach i dopiero doktor powiedział mi,że mam b. Duża endometrioze uwaga w jajnikach ....jedna na praktycznie cały jajnik ,a druga na jego większa połowe:( jestem załamana,bo po 4 ivf tylko mój stan się pogorszył i jakby nikt tego nie widział,a nie byłam u lekarzy z łapanki i tych z małych doświadczeniem.

    Chciałabym żeby dr nas wyprowadził,ale źle to wygląda nawet na AK gdybyśmy chcieli. Żołądex na co najmniej 5 MSC ....

    Nie wiem co myśleć:( czy wcześniejsi lekarze serio tego nie widzieli czy nie chcieli widzieć ? Czy mają tak zły sprzęt czy co ??!!! Nie mogę tego pojąć moim rozumem . Może gdyby ktoś zauważył to i zwrócił uwagę na to,że b.bola mnie @ to by się to zaleczylo póki było małe i może teraz nie miałabym zajętych całych jajników:( bo chyba 4 ivf nie pomogło tylko doprowadziło do guzów na ponad 4 cm i 3 ... :( Ehhh

    Ja jak byłam na pierwszej wizycie u doktora to tez od razu stwierdził u mnie endometriozę, a wcześniej rok czasu chodziłam po lekarzach i żaden problemu nie widział.. także wiem o czym mówisz.. na początku roku miałam laparoskopię, koagulacje ognisk w miednicy mniejszej.

    👩‍⚕️26
    AMH 1,7
    Niedoczynność tarczycy
    Chlamydia, ureaplasma, mycoplasma 👍🏻
    Endometrioza
    Niedrożny jeden jajowód
    Kir Bx, brak ds
    Allo mlr 21%
    PAI heterozygota 👎🏼
    IVF długi protokół➡️ 04.2021
    ❄️ 5.1.1 ❄️5.1.1 oba zdrowe ♥️
    Transfer 03.08.2021
    10.08.2021 🤰🏼 Bhcg 40,7 ♥️
    👨🏼‍💻 29
    Morfologia plemników 1%➡️11%
  • Silaczka Przyjaciółka
    Postów: 84 24

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Witaj😘 super że byłaś. Teraz już wiesz co i jak. Mam nadzieję że dr. Wam pomoże ✊🍀.
    Bardzo dziwne że wcześniej Cie nie zdiagnozowano😓
    Jaki dr. ma plan na Was?

    No żołądex , potem zobaczymy ,jak nie zmniejszy się to na kolejne 2 MSC jeszcze coś .


    Czy na cystry endometrialne zalecają laparoskopowe usunięcie tego i potem jest szansa na normalną produkcję zdrowych w miarę komórek jajowych? Czy laparo to już koniec opcji swoich komórek?

    Pytanie 2 czy jak usunę jajniki z tym g*** to wzrasta szansa transferu crio AZ czy endometrium może i tak nie dać rady?

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 17:08

  • Mika225 Koleżanka
    Postów: 47 53

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Bazylia86 jak tam?
    Mika225 powtarzałaś bete?

    Tak powtarzałam w piatek i było 130 także wszystko na dobrej drodze 🥰

    Gusia1985 lubi tę wiadomość

  • Asia8818 Ekspertka
    Postów: 154 101

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silaczka wrote:
    Hej. Wbijam do Was ... Byliśmy dziś u dr P. , Powiem Wam że byliśmy już po 4 ivf w i much klinikach i dopiero doktor powiedział mi,że mam b. Duża endometrioze uwaga w jajnikach ....jedna na praktycznie cały jajnik ,a druga na jego większa połowe:( jestem załamana,bo po 4 ivf tylko mój stan się pogorszył i jakby nikt tego nie widział,a nie byłam u lekarzy z łapanki i tych z małych doświadczeniem.

    Chciałabym żeby dr nas wyprowadził,ale źle to wygląda nawet na AK gdybyśmy chcieli. Żołądex na co najmniej 5 MSC ....

    Nie wiem co myśleć:( czy wcześniejsi lekarze serio tego nie widzieli czy nie chcieli widzieć ? Czy mają tak zły sprzęt czy co ??!!! Nie mogę tego pojąć moim rozumem . Może gdyby ktoś zauważył to i zwrócił uwagę na to,że b.bola mnie @ to by się to zaleczylo póki było małe i może teraz nie miałabym zajętych całych jajników:( bo chyba 4 ivf nie pomogło tylko doprowadziło do guzów na ponad 4 cm i 3 ... :( Ehhh

    Wiem co czujesz ja mialam tak samo i chodzilam do doktora z Macierzynstwa i tez nie widzial ze mam tarczyce endometrioze miesniaki. I ze amh mi strasznie spada. Ale tak to jest jak idzie sie na ilosc a nie jakosc.🤨

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Został mi po transferze karton produktów leczniczych. Proszę o wiadomość prywatną (chyba funkcjonuje coś takiego na forum 😉), napiszę, co dokładnie mi zostało. Może któraś z Was skorzysta. Nie wiem, co mam z tym wszystkim zrobić. Jest tego naprawdę dużo, a mnie nie będą już potrzebne. Stwierdziliśmy z mężem, że kończymy naszą przygodę z in vitro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2021, 21:22

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Został mi po transferze karton produktów leczniczych. Proszę o wiadomość prywatną (chyba funkcjonuje coś takiego na forum 😉), napiszę, co dokładnie mi zostało. Może któraś z Was skorzysta. Nie wiem, co mam z tym wszystkim zrobić. Jest tego naprawdę dużo, a mnie nie będą już potrzebne. Stwierdziliśmy z mężem, że kończymy naszą przygodę z in vitro.

    Bazylia, skąd taka decyzja? 😔 Masz jeszcze dobry wiek i dwa zarodki, dobrze pamiętam? Nie poddawaj się może tak szybko...
    Wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek, aby móc napisać maila, na wypadek, gdybym Cię jednak nie przekonała. Ale przemyśl to dobrze, szkoda składać broń kiedy jeszcze są możliwości.

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Bazylia, skąd taka decyzja? 😔 Masz jeszcze dobry wiek i dwa zarodki, dobrze pamiętam? Nie poddawaj się może tak szybko...
    Wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek, aby móc napisać maila, na wypadek, gdybym Cię jednak nie przekonała. Ale przemyśl to dobrze, szkoda składać broń kiedy jeszcze są możliwości.
    Niby mamy dwa zarodki, ale teraz widzę, jak skopana była nasza procedura, z której one pochodzą. Straciłam zaufanie do całej procedury in vitro. Mam dość kliniki, dość bycia bankomatem. Dwa nieudane transfery to wystarczająco dużo dla mnie.

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 17:08

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Bazylia nie poddawaj się, jesteś młoda. Masz zarodki, walcz🍀✊
    A może skonsultuj się z dr. co poleci. Porozmawiaj z mężem, może zdecydujesz się na transfer. Przemyśl to jeszcze❤️😘
    Mąż akurat mnie najbardziej namawia, żeby już z tym skończyć, bo widzi, ile mnie to wszystko kosztuje. Raczej już nie zmienię zdania, a to co dr powie, to się akurat domyślam😉 Allende, Gusia1985- mam nadzieję, że Wam dopisze szczęście✊ Chyba już niedługo zaczynacie działać?

  • RiRi Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 27 kwietnia 2021, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Mimo, ze podczytuje forum od dluzszego czasu to mój pierwszy post.
    Moja skrócona historia - ja 34l, on 31l zmagamy sie z hashimoto, jeden niedrożny jajowod, niskie parametry nasienia. Od 5 lat można powiedziec nie używamy żadnej antykoncepcji, ale nie zaskoczyło nawet jeden raz...
    Stad decyzja, ze podejdziemy w tym roku do 1 procedury in vitro w Macierzyństwie. W pon miałam punkcje, pobrano 14 komorek, z tego 12 było dojrzałych. Dzisiaj w pierwszej dobie otrzymałam telefon od embriologa, tylko 3 udało sie zapłodnić, a jeden "walczy". Ponoc moje komorki nie były najlepszej jakości... Teraz najgorsze, czyli czekanie do soboty, żeby dowiedzieć sie ile przetrwało do stadium blastocysty. Jednak niestety mam bardzo zle przeczucia...Zaczynam juz w głowie planować co dalej. Czy jakość komorek można "podrasować", ja zażywałam Koenzym Q10 i WitD 2000j zgodnie z zaleceniami mojej Pani doktor. AMH mam wysokie (4,76), okresy regularne jak w zegarku, jestem okazem zdrowia - nie spodziewałam sie, ze będzie tak kiepsko. Psychicznie przygotowuje sie juz do drugiej próby... Czy sa jakieś wytyczne co do tego jaki powinien być odstęp miedzy procedurami? Mimo, ze szlam krótkim protokolem to chciałabym odpocząć chwile od klucia sie, zarazem nie zwlekać zbyt długo, póki moje badania sa ważne i "isc za ciosem" póki mam sile. Dzięki z góry za sugestie i zycze wszystkim staraczkom, żeby te ciężkie chwile i stres został zwieńczony sukcesem! <3

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 17:08

    Bazylia86, Jestemza lubią tę wiadomość

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 17:09

  • RiRi Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey, z 12 chyba finalnie 10 poszło do zapłodnienia. Nie pamietam dokładnie, bo jak dzwoniła embriolog tak sie denerwowałam i jeszcze prowadziłam samochód :) 3 sie zapłodnily a 1 jest pod obserwacja. Lecze sie u Dr K.
    Wiem, ze jeszcze nic nie wiadomo, ale juz sie przygotowuje psychicznie...Wzielam L4 na ten tydzień, może to był blad, bo mam za dużo czasu na myślenie :>
    Dzięki i pozdrawiam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 12:00

  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 17:09

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Został mi po transferze karton produktów leczniczych. Proszę o wiadomość prywatną (chyba funkcjonuje coś takiego na forum 😉), napiszę, co dokładnie mi zostało. Może któraś z Was skorzysta. Nie wiem, co mam z tym wszystkim zrobić. Jest tego naprawdę dużo, a mnie nie będą już potrzebne. Stwierdziliśmy z mężem, że kończymy naszą przygodę z in vitro.
    Bazylia myślę dokładnie jak Gusia, może poprostu potrzebujecie dłuższego odpoczynku, czasu żeby zebrać siły.Macie dwa zarodki, czyli szansę na dwójkę dzieci 🙂 wiem że te wszystkie niepowodzenia to bardzo ciężkie doświadczenie dla obojga.Ale wierzę że odzyskacie siły. Trzymaj się😚

    Gusia1985 lubi tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RiRi wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    Mimo, ze podczytuje forum od dluzszego czasu to mój pierwszy post.
    Moja skrócona historia - ja 34l, on 31l zmagamy sie z hashimoto, jeden niedrożny jajowod, niskie parametry nasienia. Od 5 lat można powiedziec nie używamy żadnej antykoncepcji, ale nie zaskoczyło nawet jeden raz...
    Stad decyzja, ze podejdziemy w tym roku do 1 procedury in vitro w Macierzyństwie. W pon miałam punkcje, pobrano 14 komorek, z tego 12 było dojrzałych. Dzisiaj w pierwszej dobie otrzymałam telefon od embriologa, tylko 3 udało sie zapłodnić, a jeden "walczy". Ponoc moje komorki nie były najlepszej jakości... Teraz najgorsze, czyli czekanie do soboty, żeby dowiedzieć sie ile przetrwało do stadium blastocysty. Jednak niestety mam bardzo zle przeczucia...Zaczynam juz w głowie planować co dalej. Czy jakość komorek można "podrasować", ja zażywałam Koenzym Q10 i WitD 2000j zgodnie z zaleceniami mojej Pani doktor. AMH mam wysokie (4,76), okresy regularne jak w zegarku, jestem okazem zdrowia - nie spodziewałam sie, ze będzie tak kiepsko. Psychicznie przygotowuje sie juz do drugiej próby... Czy sa jakieś wytyczne co do tego jaki powinien być odstęp miedzy procedurami? Mimo, ze szlam krótkim protokolem to chciałabym odpocząć chwile od klucia sie, zarazem nie zwlekać zbyt długo, póki moje badania sa ważne i "isc za ciosem" póki mam sile. Dzięki z góry za sugestie i zycze wszystkim staraczkom, żeby te ciężkie chwile i stres został zwieńczony sukcesem! <3
    Trzymam kciuki żeby te które są dały radę, ja między jedną a drugą procedura miałam prawie 7 mscy przerwy, z początku też chciałam iść szybko za ciosem, dopóki nie zmieniłam lekarza 😉 ten czas lepiej wykorzystać na dogłębną diagnostykę, niż robić druga procedurę bez badań.✊💪
    P.S. też byłam okazem zdrowia... dopóki nie zbadałam immunologii😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 11:51

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Lisiunia Autorytet
    Postów: 515 338

    Wysłany: 28 kwietnia 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny :) Znalazłam Was przypadkiem. Też leczę się w M., u dr K. Przygotowuję się do transferu jedynego zarodka... Aktualnie kończe leczyć stan zapalny endometrium, czekam na wyniki biopsji. Jestem też na Zoladexie ze względu na endometriozę. Powiedzcie, czy Wy miałyście wykonywane histeroskopie przed transferami żeby sprawdzić stan macicy? Jest to jakimś standardem w tej klinice czy niekoniecznie?

    03.2017 początek starań
    09.2017 laparoskopia, endometrioza IV st.; lewy jajowód niedrożny
    11.2017-03.2018 stymulacja owulacji
    05.2018 podejrzenie wodniaka jajowodu lewego
    03.2019 IVF: 6 komórek, 4 zapłodnione, jedna nierokująca morula w 5 dobie - transfer nieudany.
    10.2019 IVF: 8 komórek, 2 zapłodnione prawidłowo (reszta niedojrzała), w 5 dobie została jedna ❄💗
    11.2019 laparoskopowe usunięcie wodniaka z jajowodem
    07.2020 - 09.2021 leczenie stanu zapalnego endometrium (3histero, 2 biopsje)
    04.2021-01.2022 Reseligo (menopauza)
    09.2021 odroczenie transferu - podostre zapalenie tarczycy 🤦‍♀️
    17.02.2022 wybudzanie do transferu (estrofem)
    08.03.2022 transfer
    Zostań z nami Cudaczku 💗💗💗
    7 dpt bHcg 41,17
    9 dpt bHcg 80,68
    13 dpt bHcg 340,61
    17 dpt bHcg 1530,00
    22 dpt mamy serduszko <3
‹‹ 69 70 71 72 73 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ