X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Na początku 32 tc odstawiliśmy acard :).

    Kaach, a Ty jak się czujesz?! :* gotowa na wszystko już pewnie jesteś ?:D

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Kaach Autorytet
    Postów: 1055 1150

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Kaach, a Ty jak się czujesz?! :* gotowa na wszystko już pewnie jesteś ?:D
    Ja i gotowa no co Ty 😂. Torba dalej nie spakowana pokój dalej nie zrobiony, wózek i nosidło to tak koło 20.04 powinny przyjść.. Ymmm tak, że tego :p. Póki co ogólny sajgon, ale czuję się ok zależy od dnia końcówka najgorsza, ale nie mam co narzekać. Więc mam nadzieję oby więcej takich ciąż jak moja obecna :). Zaraz będą zwalniać się kolejne brzuszki więc mam nadzieję, że będą tu same dobre wieści :).

    Lena 87, Karo84, Kora88, Zielona_ lubią tę wiadomość

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem po usg prenatalnym i dzidzia jest całkowicie zdrowa na ten dany etap ❤️
    Ile ja nerwow przeżyłam to nikomu nie życzę ..
    jeśli macie mozaikowe zarodki proszę konsultujcie wyniki z genetykami ..80% wszystkich zarodków to mozaiki które się samonaprawiaja albo mozaika znajduje się łożysku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2021, 17:37

    Karo84, Magnetisme, Nowa9090, 91aga, Lena 87, Figasmakiem, Marysia089, Aguś93, Kaach, Kora88, Ewelina33, Madżka89, Zabaaa, Paolita, Nowa38, Zielona_, Manis, Malina1984, Muzyna, Misia01, truskawka26, Catlady, Gaja88 lubią tę wiadomość

  • Magnetisme Przyjaciółka
    Postów: 85 34

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, gratulacje. Bardzo czekałam na informacje od Ciebie. To super wiadomość! Od początku wierzyłaś w swojego bobasa!

    Magdaa90 lubi tę wiadomość

  • Madżka89 Autorytet
    Postów: 2215 3769

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda cudowne wiadomości!!! Możesz odetchnąć , ciesz się ciążą i wypoczywaj!😘

    Zielona dziękuję ,że pytasz , pare dni po IUI czułam dość mocno podbrzusze ,nie chcę smęcić, ale myśle , ze niestety się nie udało ... dzisiaj mam już delikatne plamienie , które zawsze zwiastuje miesiączkę 😔 No nic ... byle do piątku.

    Magdaa90 lubi tę wiadomość

    202301124965.png
    🙍🏻‍♀️ 34l.
    Letrox 75,MTHFR hetero, PAI-homo
    🙎🏻‍♂️ 43l.
    Teratozoospermia, fragmentacja39%
    08.2017 poronienie 9 tc 👼
    06.2020 MedArt Poznań
    10.21-04.22 3x IUI 🐒
    10.2021-przygotowanie IVF🍀
    01.2022-punkcja 🥚🥚🥚- 16 komórek➡️ 6 zarodków ➡️ ❄️❄️ 2 blastocysty( 5AA, 3BB) ➡️ ❄️1 zarodek po NGS
    02.2022- transfer-odwołany➡️ zapalenie endometrium
    21.03- biopsja➡️ wynik prawidłowy
    10.05- TRANSFER 3.2.2 🙏🍀
    17.05- BETA 23/ 19.05- 55 / 23.05-281
    7.06- USG- jest ❤️ CRL 6mm
    14.06- USG- CRL 1,42cm
    28.06- USG -CRL 3,04cm Córeczka💕
    18.07. USG PRENATALNE- CRL 7cm
    28.08. USG- CRL 9cm
    18.08. USG- 185g
    2.09. USG- 308g
    20.09 USG POŁÓWKOWE - 463g
    30.09. USG- 612g
    21.10. USG- 970g
    10.11. USG - 1588g
    25.11. USG III TRYM.- 1650g
    12.01. Nasz Cud SN 3610g 56cm💗
  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda !!! Cudowne wiadomości!!! Oby tak dalej Kochana!

    Magdaa90 lubi tę wiadomość

  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    Cześć dziewczyny, co prawda mnie bardzo dawno tu nie było bo widzę wiele nowych osób ale mam jedno pytanie bo nie mogę znaleźć w starych wiadomościach odpowiedzi. Będąc w ciąży w którym tygodniu doktor kazał odstawić Acard?
    Brałam do 35 tyg chyba aż i na wizycie się z doktorem zgadałam, że biorę a już nie powinnam. Albo zapomniał powiedzieć, albo mi to umknęło. Mówił, że się bierze do 32 około.

    Magda wspaniałe wiadomości!!!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 kwietnia 2021, 22:44

    Magdaa90 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Kaach Autorytet
    Postów: 1055 1150

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdaa90 wrote:
    Dziewczyny ja jestem po usg prenatalnym i dzidzia jest całkowicie zdrowa na ten dany etap ❤️
    Ile ja nerwow przeżyłam to nikomu nie życzę ..
    jeśli macie mozaikowe zarodki proszę konsultujcie wyniki z genetykami ..80% wszystkich zarodków to mozaiki które się samonaprawiaja albo mozaika znajduje się łożysku
    Gratulacje ogromnie się cieszę, że wszystko dobrze :). Do Ż jeszcze chodzisz czy zmieniliście lekarza?

    Magdaa90 lubi tę wiadomość

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Gratulacje ogromnie się cieszę, że wszystko dobrze :). Do Ż jeszcze chodzisz czy zmieniliście lekarza?

    Na razie nie, czekaliśmy na te prenatalne ale teraz raczej będziemy zmieniać ale to bardziej z tego powodu ze chce lekarza ze szpitala w którym bym chciała rodzić :)

    Kaach lubi tę wiadomość

  • Megu Koleżanka
    Postów: 56 9

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , czy trzeba badac zarodki?
    Czy ktoras nie badała i dziecko urodzilo sie zdrowe?
    Czy wystarczy badanie kariotypow? Chyba że kariotyp wyjdzie niepoprawny to lepiej zbadac zarodki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megu wrote:
    Dziewczyny , czy trzeba badac zarodki?
    Czy ktoras nie badała i dziecko urodzilo sie zdrowe?
    Czy wystarczy badanie kariotypow? Chyba że kariotyp wyjdzie niepoprawny to lepiej zbadac zarodki?
    Ja nie badałam przy pierwszym dziecku i mam zupełnie zdrowa córeczkę ❤️ Nie robiliśmy tez kariotypow

    Megu lubi tę wiadomość

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megu wrote:
    Dziewczyny , czy trzeba badac zarodki?
    Czy ktoras nie badała i dziecko urodzilo sie zdrowe?
    Czy wystarczy badanie kariotypow? Chyba że kariotyp wyjdzie niepoprawny to lepiej zbadac zarodki?

    Jeśli są wskazania do zrobienia kariotypu np. bardzo złe wyniki nasienia u mężczyzny i nie znamy powodu takiego stanu, to myślę, że warto zbadać... u nas typowo czynnik męski, mieliśmy 14 komórek, 9 zapłodnionych, zostały 4 a 3 z nich niepoprawne genetycznie. Mamy tylko jeden zarodek, pozostałe miały wady genetyczne, z czego jeden z nich jedną z wad (miał ich kilka) miał dokładnie taką jak w kariotypie męża. Poza tym powiedziano nam, że te nieprawidłowe zarodki, miały najlepsze klasy i byłyby podane wcześniej, niż ten jeden zdrowy - ogromna strata czasu, nerwów i pieniędzy...
    Myślę, że warto wiedzieć, jeśli są rzeczywiście ku temu jakieś wskazania. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 12:47

    Megu lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Misiamisia1 Debiutantka
    Postów: 12 17

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megu wrote:
    Dziewczyny , czy trzeba badac zarodki?
    Czy ktoras nie badała i dziecko urodzilo sie zdrowe?
    Czy wystarczy badanie kariotypow? Chyba że kariotyp wyjdzie niepoprawny to lepiej zbadac zarodki?

    To jest moje zdanie po rozmowie z innymi lekarzami, oczywiście jeżeli są jakieś wskazania medyczne typu ciężkie wady genetyczne w rodzinie, obciążenie, choroby to jak najbardziej, jeżeli zarodek ma jakąś bardzo ciężka wadę, nie mówię tu o letalnej to się poprostu nie przyjmie albo wcześnie poroni, tak jest "skonstruowany" nasz organizm, naturalna selekcja, część lekarzy mówiła, że to bardziej taka "moda"

    Karo84 lubi tę wiadomość

  • Monia71 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny! jestem nowa w temacie; pozwólcie, że się przedstawię: Mam 38l, mąż 42. Mamy 8 letniego synka, który został poczęty naturalnie(2012r), wcześniej pierwsza ciąża poronienie samoistne 9tc (2011r). Od 4 moze 5 lat staramy się o kolejnego potomka, ale bezskutecznie. Braliśmy udział juz w jednym programie leczenia niepłodnosci - metodą stymulacji hormonalnej- 2019r - 3 cykle bez powodzenia.
    Od poprzedniego miesiąca chodzę na wizyty do dr Ż. Wszystkie badania ok, lekka niedoczynność tarczycy (Letrox50), wariant c665>T i c.1286A>C w genie MTHFR, polimorfizm delecyjny 675 (PAI-1) w układzie homozygotycznym. Podczas ostatnich badań wykryto takze HLA-dQ8 (przeciwciała wyniki ujemne), zalecono dieta bez glutka i laktozy. AMH 5,24
    W związku z tym, że już dłuższy czas nie jadam węgli więc i glutenu oraz produktów mlecznych, dr Ż powiedział, że możemy startować od następnego cyklu. Podchodzimy do in vitro, bo wg dr Ż skoro do tej pory sie nie udało to szanse są małe, a wiek goni :)
    Dziewczyny, jak to w ogóle wygląda? bo ja ciągle mam takie odczucie trochę niedoinformowania...
    ile razy średnio bywa się w Klinice? Jak Wy to ogarniacie? z pracą, domem? My nie mieszkamy w Poznaniu, musimy dojeżdżać z Wrocławia. jak Wy się organizujecie? Podzielcie się ze ,mną pomysłami
    Ściskam Was serdecznie, chociaż wirtualnie Monia

  • Misia01 Koleżanka
    Postów: 81 8

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja twierdzę, że jedynym plusem in vitro są badania genetyczne zarodków i warto z nich skorzystać. U nas w rodzinie chorób genetycznych nie ma. Nasienie super. A zawsze z każdej procedury, niezależnie od ilości zarodków, tylko jeden zdrowy.

    Kaach, Megu, Zielona_ lubią tę wiadomość

  • Martucha29 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia71 wrote:
    hej dziewczyny! jestem nowa w temacie; pozwólcie, że się przedstawię: Mam 38l, mąż 42. Mamy 8 letniego synka, który został poczęty naturalnie(2012r), wcześniej pierwsza ciąża poronienie samoistne 9tc (2011r). Od 4 moze 5 lat staramy się o kolejnego potomka, ale bezskutecznie. Braliśmy udział juz w jednym programie leczenia niepłodnosci - metodą stymulacji hormonalnej- 2019r - 3 cykle bez powodzenia.
    Od poprzedniego miesiąca chodzę na wizyty do dr Ż. Wszystkie badania ok, lekka niedoczynność tarczycy (Letrox50), wariant c665>T i c.1286A>C w genie MTHFR, polimorfizm delecyjny 675 (PAI-1) w układzie homozygotycznym. Podczas ostatnich badań wykryto takze HLA-dQ8 (przeciwciała wyniki ujemne), zalecono dieta bez glutka i laktozy. AMH 5,24
    W związku z tym, że już dłuższy czas nie jadam węgli więc i glutenu oraz produktów mlecznych, dr Ż powiedział, że możemy startować od następnego cyklu. Podchodzimy do in vitro, bo wg dr Ż skoro do tej pory sie nie udało to szanse są małe, a wiek goni :)
    Dziewczyny, jak to w ogóle wygląda? bo ja ciągle mam takie odczucie trochę niedoinformowania...
    ile razy średnio bywa się w Klinice? Jak Wy to ogarniacie? z pracą, domem? My nie mieszkamy w Poznaniu, musimy dojeżdżać z Wrocławia. jak Wy się organizujecie? Podzielcie się ze ,mną pomysłami
    Ściskam Was serdecznie, chociaż wirtualnie Monia

    Ogromnym plusem jest to, że klinika jest otwarta także w weekendy, a w tygodniu bodajże do godz 20. Ja chodząc do pracy na trzy zmiany, także w weekendy mogłam bez problemu dopasować sobie godziny wizyt. Dodam, że do kliniki mam prawie 1,5 godz jazdy samochodem. Podczas przygotowań do IVF jesteś tam mniej więcej co drugi, trzeci dzień. Ja przed pierwszą punkcją miałam 5 wizyt, a teraz 6.

    Monia71 lubi tę wiadomość

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1055 1150

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia01 wrote:
    Ja twierdzę, że jedynym plusem in vitro są badania genetyczne zarodków i warto z nich skorzystać. U nas w rodzinie chorób genetycznych nie ma. Nasienie super. A zawsze z każdej procedury, niezależnie od ilości zarodków, tylko jeden zdrowy.
    Też jestem tego samego zdania, że lepiej zbadać ja wiedziałam, że i tak będziemy robić badanie genetyczne nie inwazyjne typu panorama, sanco, harmony.... To stwierdzilam, że lepiej zbadać zarodek a tamte odpuścić, ale to każdy musi przemyśleć.
    Ale niestety nie jest prawdą, że chory zarodek się nie utrzyma zwłaszcza,że większość cykli jest sztuczna i bierzemy dużo leków na podtrzymanie ciąży.

    Megu, Zielona_, Karo84, Misia01, Kora88 lubią tę wiadomość

    preg.png
    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.21 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Też jestem tego samego zdania, że lepiej zbadać ja wiedziałam, że i tak będziemy robić badanie genetyczne nie inwazyjne typu panorama, sanco, harmony.... To stwierdzilam, że lepiej zbadać zarodek a tamte odpuścić, ale to każdy musi przemyśleć.
    Ale niestety nie jest prawdą, że chory zarodek się nie utrzyma zwłaszcza,że większość cykli jest sztuczna i bierzemy dużo leków na podtrzymanie ciąży.


    Ja tez uważam, ze plusem
    In vitro jest możliwość Badania zarodków. Chociaż ja jestem po kilku nieudanych transferach ze zbadanym
    Zarodkiem i teraz mamy zrobić badanie genetycznie takie coś jak kariotypy. A wcześniej jak pytałam o kariotypy to nie było potrzeby, bo mamy dużo zarodków prawidłowych genetycznie. Wiec ja już nie wiem o co chodzi...
    ale po tylu niepowodzeniach doceniam szukanie wyjaśnień nieudanych transferów i pogłębienie diagnostyki. Zobaczymy co z tego badania wyjdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 16:46

    Megu, Kaach lubią tę wiadomość

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia71 wrote:
    hej dziewczyny! jestem nowa w temacie; pozwólcie, że się przedstawię: Mam 38l, mąż 42. Mamy 8 letniego synka, który został poczęty naturalnie(2012r), wcześniej pierwsza ciąża poronienie samoistne 9tc (2011r). Od 4 moze 5 lat staramy się o kolejnego potomka, ale bezskutecznie. Braliśmy udział juz w jednym programie leczenia niepłodnosci - metodą stymulacji hormonalnej- 2019r - 3 cykle bez powodzenia.
    Od poprzedniego miesiąca chodzę na wizyty do dr Ż. Wszystkie badania ok, lekka niedoczynność tarczycy (Letrox50), wariant c665>T i c.1286A>C w genie MTHFR, polimorfizm delecyjny 675 (PAI-1) w układzie homozygotycznym. Podczas ostatnich badań wykryto takze HLA-dQ8 (przeciwciała wyniki ujemne), zalecono dieta bez glutka i laktozy. AMH 5,24
    W związku z tym, że już dłuższy czas nie jadam węgli więc i glutenu oraz produktów mlecznych, dr Ż powiedział, że możemy startować od następnego cyklu. Podchodzimy do in vitro, bo wg dr Ż skoro do tej pory sie nie udało to szanse są małe, a wiek goni :)
    Dziewczyny, jak to w ogóle wygląda? bo ja ciągle mam takie odczucie trochę niedoinformowania...
    ile razy średnio bywa się w Klinice? Jak Wy to ogarniacie? z pracą, domem? My nie mieszkamy w Poznaniu, musimy dojeżdżać z Wrocławia. jak Wy się organizujecie? Podzielcie się ze ,mną pomysłami
    Ściskam Was serdecznie, chociaż wirtualnie Monia

    Hej Monia :) witaj w naszej małej spoleczności :)

    To wszystko bardzo ZALEŻY od wieelu rzeczy, ja w cyklu bywam od 3 do 7-8 razy w miesiącu w klinice. Jak jestem na cyklu naturalnym i szukamy "tego momentu" to wychodzi około 5-6 wizyt (ostatnio nie trafialiśmy z czasem i byłam chyba 8 razy). Przy sztucznym, trochę rzadziej, bo wtedy sprawa jest prostsza.
    Musiałybyśmy pewnie wiedzieć jaki masz protokół i od czego i kiedy zaczynasz żeby Ci trochę więcej powiedzieć :)

    Ja jestem w Poznania, więc u mnie o tyle łatwiej że się dostosowuje do godzin i mogę zawsze przełożyć i przyjechać. Chociaż Panie wiedzą, że pracuję do 16ej i zawsze wybierają dla mnie takie godziny, żebym mogła przyjechać po pracy. W weekendy też odbywają się wizyty, ale chyba tylko te konieczne, przed transferem, do punkcji itp. Wiem, że sporo dziewczyn dojeżdża i ogólnie przez to że klinika otwarta jest do wieczora, to zazwyczaj nie ma problemu z terminem takim, żebyś mogła dojechać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 17:04

    Monia71 lubi tę wiadomość

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Martynkowo Autorytet
    Postów: 992 981

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megu wrote:
    Dziewczyny , czy trzeba badac zarodki?
    Czy ktoras nie badała i dziecko urodzilo sie zdrowe?
    Czy wystarczy badanie kariotypow? Chyba że kariotyp wyjdzie niepoprawny to lepiej zbadac zarodki?

    Nie badałam ani zarodka, ani kariotypów. :) aktualnie przy mojej piersi leży zdrowy, dwutygodniowy synek 💖

    Megu, Karo84, Monia71, Muzyna, Marysia089, Madżka89, Magdaa90, Kora88, Figasmakiem lubią tę wiadomość

    13 lipca 2020 transfer ☘️
    6 dpt beta 43,51
    8 dpt beta 128,8
    15 dpt beta 2278

    10.08.2020 jest ❤️😍
    Na zimowisku :
    ❄️❄️❄️❄️❄️

    Chłoniak hodgkina - remisja
    01.2023 - naturals

    Wygrałam z chłoniakiem i niepłodnością 👧👦 ♥️
‹‹ 2619 2620 2621 2622 2623 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ