X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Monia71 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Hej Monia :) witaj w naszej małej spoleczności :)

    To wszystko bardzo ZALEŻY od wieelu rzeczy, ja w cyklu bywam od 3 do 7-8 razy w miesiącu w klinice. Jak jestem na cyklu naturalnym i szukamy "tego momentu" to wychodzi około 5-6 wizyt (ostatnio nie trafialiśmy z czasem i byłam chyba 8 razy). Przy sztucznym, trochę rzadziej, bo wtedy sprawa jest prostsza.
    Musiałybyśmy pewnie wiedzieć jaki masz protokół i od czego i kiedy zaczynasz żeby Ci trochę więcej powiedzieć :)

    Ja jestem w Poznania, więc u mnie o tyle łatwiej że się dostosowuje do godzin i mogę zawsze przełożyć i przyjechać. Chociaż Panie wiedzą, że pracuję do 16ej i zawsze wybierają dla mnie takie godziny, żebym mogła przyjechać po pracy. W weekendy też odbywają się wizyty, ale chyba tylko te konieczne, przed transferem, do punkcji itp. Wiem, że sporo dziewczyn dojeżdża i ogólnie przez to że klinika otwarta jest do wieczora, to zazwyczaj nie ma problemu z terminem takim, żebyś mogła dojechać :)

    Dziękuje za miłe przyjęcie :)
    Nie mam żadnego protokołu, pewnie dlatego nic nie wiem; być może dopiero pod koniec tego cyklu dr Ż mi go przedstawi; prosił abym umówiła się tuż przed okresem...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynkowo wrote:
    Nie badałam ani zarodka, ani kariotypów. :) aktualnie przy mojej piersi leży zdrowy, dwutygodniowy synek 💖
    Gratulacje ❤

    Martynkowo lubi tę wiadomość

  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia71 wrote:
    hej dziewczyny! jestem nowa w temacie; pozwólcie, że się przedstawię: Mam 38l, mąż 42. Mamy 8 letniego synka, który został poczęty naturalnie(2012r), wcześniej pierwsza ciąża poronienie samoistne 9tc (2011r). Od 4 moze 5 lat staramy się o kolejnego potomka, ale bezskutecznie. Braliśmy udział juz w jednym programie leczenia niepłodnosci - metodą stymulacji hormonalnej- 2019r - 3 cykle bez powodzenia.
    Od poprzedniego miesiąca chodzę na wizyty do dr Ż. Wszystkie badania ok, lekka niedoczynność tarczycy (Letrox50), wariant c665>T i c.1286A>C w genie MTHFR, polimorfizm delecyjny 675 (PAI-1) w układzie homozygotycznym. Podczas ostatnich badań wykryto takze HLA-dQ8 (przeciwciała wyniki ujemne), zalecono dieta bez glutka i laktozy. AMH 5,24
    W związku z tym, że już dłuższy czas nie jadam węgli więc i glutenu oraz produktów mlecznych, dr Ż powiedział, że możemy startować od następnego cyklu. Podchodzimy do in vitro, bo wg dr Ż skoro do tej pory sie nie udało to szanse są małe, a wiek goni :)
    Dziewczyny, jak to w ogóle wygląda? bo ja ciągle mam takie odczucie trochę niedoinformowania...
    ile razy średnio bywa się w Klinice? Jak Wy to ogarniacie? z pracą, domem? My nie mieszkamy w Poznaniu, musimy dojeżdżać z Wrocławia. jak Wy się organizujecie? Podzielcie się ze ,mną pomysłami
    Ściskam Was serdecznie, chociaż wirtualnie Monia
    Tak jak dziewczyny piszą, termin zawsze się znajdzie, ale to dzięki temu, że nasi lekarze (czasami mi się tak wydaje) żyją w klinice ;) ja dojeżdżałam z Zielonej Góry, wszystko do zniesienia, chociaż na pewno łatwiej byłoby na miejscu. Super, że już jakiś czas trzymasz się na BG i bez mleka, dzięki temu zaoszczędziłaś czas. Też byłam u dr Ż, który ma specyficzne poczucie humoru, ale jest mega specjalistą. Aktualnie wizyty są bez partnerów, ale w sumie to bezpieczniejszej, więc pod kliniką w autach siedzą często Panowie :) Warto (jeśli znasz swoj grafik życia) od razu na miejscu umawiać się na wizyty, bo czasami ciężko dodzwonić się do kliniki, chociaż jak zrobi się to odpowiednio wcześnie, nie ma problemu.
    Powodzenia :)

    Kaach, Zielona_ lubią tę wiadomość

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja dziś zaczęłam proga, w poniedziałek podgląd czy endo nie padło znów jak w zeszłym miesiącu... trzymajcie proszę kciuki <3

    Pojawił się u mnie teraz jakiś taki stres, że zarodek nie przeżyje rozmrażania, a to nasz jedyny.. Miałyście taką sytuację w medart? Jak myślicie, jak często to się dzieje?

    Madżka89, Manis, Martucha29 lubią tę wiadomość

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Dziewczyny, ja dziś zaczęłam proga, w poniedziałek podgląd czy endo nie padło znów jak w zeszłym miesiącu... trzymajcie proszę kciuki <3

    Pojawił się u mnie teraz jakiś taki stres, że zarodek nie przeżyje rozmrażania, a to nasz jedyny.. Miałyście taką sytuację w medart? Jak myślicie, jak często to się dzieje?

    Trzymam kciuki ✊🏼
    Nie słyszałam o takiej sytuacji w Medart wiec nie martw się na zapas :)

    Zielona_ lubi tę wiadomość

  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Dziewczyny, ja dziś zaczęłam proga, w poniedziałek podgląd czy endo nie padło znów jak w zeszłym miesiącu... trzymajcie proszę kciuki <3

    Pojawił się u mnie teraz jakiś taki stres, że zarodek nie przeżyje rozmrażania, a to nasz jedyny.. Miałyście taką sytuację w medart? Jak myślicie, jak często to się dzieje?


    Trzymam mocno !!!🤗🤗🤗

    Zielona_ lubi tę wiadomość

  • Lena 87 Ekspertka
    Postów: 205 113

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Dziewczyny, ja dziś zaczęłam proga, w poniedziałek podgląd czy endo nie padło znów jak w zeszłym miesiącu... trzymajcie proszę kciuki <3

    Pojawił się u mnie teraz jakiś taki stres, że zarodek nie przeżyje rozmrażania, a to nasz jedyny.. Miałyście taką sytuację w medart? Jak myślicie, jak często to się dzieje?

    Jak my podchodzilismy do transferu ostatniego zarodka to też się stresowalam,że coś sie stanie przy rozmrazaniu i zapytałam czy często się tak zdarza Pani powiedziała że jej jeszcze nigdy się tak nie zdarzyło żeby zarodek obumarl przy rozmrazaniu tak więc bądź spokojna😊

    Zielona_ lubi tę wiadomość

  • Lumiko Autorytet
    Postów: 668 310

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Dziewczyny, ja dziś zaczęłam proga, w poniedziałek podgląd czy endo nie padło znów jak w zeszłym miesiącu... trzymajcie proszę kciuki <3

    Pojawił się u mnie teraz jakiś taki stres, że zarodek nie przeżyje rozmrażania, a to nasz jedyny.. Miałyście taką sytuację w medart? Jak myślicie, jak często to się dzieje?

    Podobno dr K mówiła,że takie sytuacje zdarzają się bardzo bardzo rzadko... Na szczęście🙂 ale całkowicie rozumiem Twój stres ...też mieliśmy jeden zarodek i normalnie miałam na tym punkcie nerwicę😉 ...jak usłyszałam od Pani chyba genetyk,że zarodek rozmrozil się prawidłowo ,to mega ciężki kamień spadł mi z serca ...🙄🙂

    Będzie dobrze🙂trzymam kciuki✊✊✊

    Zielona_ lubi tę wiadomość

    Starania naturalne styczeń 2017

    Medart - 20.03.2019
    Punkcja 16.12.2019 r. -1 prawidłowy zarodek
    Transfer ❄️ 5.1.1 w dniu 23.10.2020 r.

    7 dpt Beta. 46.2
    11 dpt. Beta. 310,60
    14 dpt. Beta. 1.195
    18 dpt. Beta 6.840
    22 dpt. Beta. 22.006
    26 dpt. Beta 53.940

    27 dpt 💓 i chłopak

    atdcanli6zykm8lv.png
  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madżka89 jak Twoja bhcg?

  • Martucha29 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Dziewczyny, ja dziś zaczęłam proga, w poniedziałek podgląd czy endo nie padło znów jak w zeszłym miesiącu... trzymajcie proszę kciuki <3

    Mocno trzymam kciuki i ściskam 🥰

    Zielona_ lubi tę wiadomość

  • Madżka89 Autorytet
    Postów: 2230 3782

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj napisałam posta i mi wcięło....🤨Niestety beta negatywna , nie wiem co dalej, mam mętlik w głowie ...
    Myślałam o podejściu do czwartej IUI , druga była z mrożonego nasienia , które było słabiutkie , łudzę się , ze może kolejny raz się uda
    Muszę porozmawiać z Dr , coś wspominał o trzech, na innym wątku o inseminacji Dziewczyny mają więcej podejść , ale nie wiem czy przy kiepskim nasieniu ma to sens😔
    Co myślicie?

    202301124965.png
    🙍🏻‍♀️ 34l.
    Letrox 75,MTHFR hetero, PAI-homo
    🙎🏻‍♂️ 43l.
    Teratozoospermia, fragmentacja39%
    08.2017 poronienie 9 tc 👼
    06.2020 MedArt Poznań
    10.21-04.22 3x IUI 🐒
    10.2021-przygotowanie IVF🍀
    01.2022-punkcja 🥚🥚🥚- 16 komórek➡️ 6 zarodków ➡️ ❄️❄️ 2 blastocysty( 5AA, 3BB) ➡️ ❄️1 zarodek po NGS
    02.2022- transfer-odwołany➡️ zapalenie endometrium
    21.03- biopsja➡️ wynik prawidłowy
    10.05- TRANSFER 3.2.2 🙏🍀
    17.05- BETA 23/ 19.05- 55 / 23.05-281
    7.06- USG- jest ❤️ CRL 6mm
    14.06- USG- CRL 1,42cm
    28.06- USG -CRL 3,04cm Córeczka💕
    18.07. USG PRENATALNE- CRL 7cm
    28.08. USG- CRL 9cm
    18.08. USG- 185g
    2.09. USG- 308g
    20.09 USG POŁÓWKOWE - 463g
    30.09. USG- 612g
    21.10. USG- 970g
    10.11. USG - 1588g
    25.11. USG III TRYM.- 1650g
    12.01. Nasz Cud SN 3610g 56cm💗
  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madżka89 wrote:
    Wczoraj napisałam posta i mi wcięło....🤨Niestety beta negatywna , nie wiem co dalej, mam mętlik w głowie ...
    Myślałam o podejściu do czwartej IUI , druga była z mrożonego nasienia , które było słabiutkie , łudzę się , ze może kolejny raz się uda
    Muszę porozmawiać z Dr , coś wspominał o trzech, na innym wątku o inseminacji Dziewczyny mają więcej podejść , ale nie wiem czy przy kiepskim nasieniu ma to sens😔
    Co myślicie?

    Kochana, bardzo mi przykro i mocno Cię ściskam.

    Ciężko mi się wypowiedzieć, u nas ze względu na kryptozoospermie IUI od początku nie wchodziło w ogóle w grę. Od razu startowaliśmy do IVF. Nie znam też statystyk dotyczących IUI, myślę, że warto porozmawiać z lekarzem o tym jakie są szanse i czy rzeczywiście warto się "męczyć" kolejny raz, czy może nie lepiej podejść do IVF i mieć jednak większe szanse, selekcję plemników, może zbadać zarodki?
    U nas słabe nasienie jest wynikiem złego kariotypu męża, gdyby nie to, że zbadaliśmy zarodki to pewnie żadna z 3 ciąż by się nie utrzymala..
    Badaliscie moze kariotypy, wiecie skąd u męża takie nasienie?

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Kochana, bardzo mi przykro i mocno Cię ściskam.

    Ciężko mi się wypowiedzieć, u nas ze względu na kryptozoospermie IUI od początku nie wchodziło w ogóle w grę. Od razu startowaliśmy do IVF. Nie znam też statystyk dotyczących IUI, myślę, że warto porozmawiać z lekarzem o tym jakie są szanse i czy rzeczywiście warto się "męczyć" kolejny raz, czy może nie lepiej podejść do IVF i mieć jednak większe szanse, selekcję plemników, może zbadać zarodki?
    U nas słabe nasienie jest wynikiem złego kariotypu męża, gdyby nie to, że zbadaliśmy zarodki to pewnie żadna z 3 ciąż by się nie utrzymala..
    Badaliscie moze kariotypy, wiecie skąd u męża takie nasienie?


    A Wam dr Zaleciła zbadać kariotyp? U mnie dopiero teraz i miałam wrażenie, ze badanie kariotypu nie jest praktykowane w Medart.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2021, 20:06

  • Nowa25 Koleżanka
    Postów: 120 17

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Medart nie badają kariotypow mi dr K nie zlecała, koleżanki też nie miały.

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm, na pierwszej wizycie dr K mi powiedziała, że jest coś takiego i dała skierowanie dla męża, powiedziała, że nie musimy robić tego nigdy, ale możemy, tak samo jak te mutacje MTHFR czy jakos tak.
    My nie mogliśmy znaleźć żadnej przyczyny tych problemów z nasieniem długo i finalnie postanowiliśmy zrobić. Wyszedł zły, tzn jest translokacja odpowiadająca ściśle za płodność. Dr sama mi mówiła, że w wypadku kiedy oba kariotypy są złe i kobiety i mężczyzny to szansa na zdrowy zarodek jest bardzo mała i trzeba o nie walczyć. Z tego co mi mówiła, to ma też parę z taką samą sytuacją, ale finalnie zaszli naturalnie po jakiś nieudanych transferach i póki co maleństwo rośnie zdrowe.

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm, mi dr powiedziała, ze mamy dużo dobrych zarodków ale teraz po nieudanych próbach zleciła nam zrobienie badania micromacierz. A teraz w sumie jakoś boje się tych wyników...

    Ja jutro mam wizytę, ale w sumie na nic nie liczę. Nie nastawiam, ze na cyklu naturalnym endometrium będzie Ok. w środę pobolewal mnie prawy jajnik oraz brzuch i zastanawiałam się czy to może być już owulacja (8-9dc)? Teraz tez kłuje ale mniej... zobaczymy jutro.

    Zielona, trzymam kciuki Za poniedziałkowa wizytę :) ✊💚

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2021, 21:50

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze, totalnie nie wiem jak to wszystko rozumieć :/ trochę też byłam zdziwiona jak nam już na pierwszej wizycie powiedziała o tych kariotypach, ale teraz w sumie się cieszę, że to zrobiliśmy, a mąż też ma jakiś wewnętrzny spokój skąd to wszystko się wzięlo..
    Myślę, że warto zagłębić temat tego badania o którym piszesz, może akurat?
    Ja jestem taka, że lubię wszystko wiedzieć, mieć sprawdzone, przebadane... też się zawsze bardzo boję wyników, ale później jestem jakaś bardziej świadoma.

    Kurcze 8-9 dzień to trochę szybko, ale kto wie, nam przy tych hormonach i zmianach podczas starań tak wszystko szaleje, że w sumie bym się nie zdziwiła. Trzymam kciuki za Ciebie, bo może akurat? <3

    Dziękuję <3

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niby owulacji nie było, endometrium 5 mm, także cykl stracony ale w sumie na nic nie liczyłam. Chce iść zobaczyć za kilka czy w ogóle wystąpi owulacja.
    Właśnie sobie uświadomiłam, ze diagnostyka to kolejne miesiące bez transferu. I tak mija kolejne miesiące, kolejny rok... 😢

  • Zielona_ Ekspertka
    Postów: 209 269

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia089 wrote:
    U mnie niby owulacji nie było, endometrium 5 mm, także cykl stracony ale w sumie na nic nie liczyłam. Chce iść zobaczyć za kilka czy w ogóle wystąpi owulacja.
    Właśnie sobie uświadomiłam, ze diagnostyka to kolejne miesiące bez transferu. I tak mija kolejne miesiące, kolejny rok... 😢

    Przykro mi bardzo ... :(
    Doskonale Cię rozumiem, bo dla mnie to czekanie jest najgorsze, jestem bardzo niecierpliwa.. tłumaczę sobie, że każde badanie to krok bliżej i to akurat może być strzał w 10, ale jak widzę, jak kolejne dziewczyny mają transfery, jak się udaje, to aż mnie ściska, że ja jestem ciągle w tym samym punkcie.
    Jaki macie teraz z dr plan? <3

    Starania od 05.2019

    Od 07.2020 w MedArt Poznań
    Kwalifikacja do in vitro
    Dieta bezglutenowa, podwyższone hormony tarczycy, reszta wyników w normie
    Mąż - kryptozoospermia

    10.2020 - rozpoczęcie podejścia do pierwszej procedury IFV
    AMH - 6,95
    Punkcja 21 grudnia 2020 - pobrano 14 komórek
    Zamrożono 4x ❄️❄️❄️❄️ - po badaniu NGS 1 poprawny genetycznie (6AA)
    ----> Walka z za małym endo
    03.2021 histeroskopia, scratching -> wynik idealny, wyznaczone okno implantacyjne
    21.04.2021 transfer na naturalnym
  • Marysia089 Ekspertka
    Postów: 238 309

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona_ wrote:
    Przykro mi bardzo ... :(
    Doskonale Cię rozumiem, bo dla mnie to czekanie jest najgorsze, jestem bardzo niecierpliwa.. tłumaczę sobie, że każde badanie to krok bliżej i to akurat może być strzał w 10, ale jak widzę, jak kolejne dziewczyny mają transfery, jak się udaje, to aż mnie ściska, że ja jestem ciągle w tym samym punkcie.
    Jaki macie teraz z dr plan? <3


    Badanie endomeTRIO. Dr mówiła, ze oczekują na kilka wyników badan. Podobno są wyniki bardzo szczegółowe.
    Jeśli któraś z dziewczyn miala już to badanie to może będzie miała chęć się podzielić wynikami badania i transferu. ☺️
    Jestem bardzo ciekawa jak to ma się Np. Do biopsji w Medart.

‹‹ 2620 2621 2622 2623 2624 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ