X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Malina1984 Koleżanka
    Postów: 55 39

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zaczynam myśleć o immunologii tylko gdzie zrobić badania i jakie tak, żeby na wizytę jechać już z wynikami.

    Manis lubi tę wiadomość

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1984 wrote:
    Ja też zaczynam myśleć o immunologii tylko gdzie zrobić badania i jakie tak, żeby na wizytę jechać już z wynikami.
    Dokładnie, chce zrobić tak samo . Niektóre z badań mam więc muszę poszukać . A Ty z Poznania, okolic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2021, 18:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Daj znać co immunolog na to wszystko? Też się zastanawiam nad tym by iść w kierunku immunologii. Czy zamierzasz zmienić klinikę?
    Jeśli się okaże, że to wina immunologii to będę zmuszona, bo nie chcę nic robić za plecami lekarza.

    Manis lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    KARO84 powiedz mi czy robiłaś tylko te ANA 3 czy jeszcze coś. ? Idę to ogarnąć w przyszłym tygodniu .
    Miałam też NK a kilka lat wcześniej w szpitalu robili mi przeciwciała przeciw plemnikom i przeciw antygenom jajnika. Immunologia szczegółówa jest bardzo kosztowna więc nie chcę wywalać kasy bez konsultacji z immunologiem.
    Aaaa i endokrynolog mówił że powinniśmy z partnerem zbadać kariotyp.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel9306 wrote:
    Dziewczyny czy w klinice po histeroskopi dostałyście jakiś opis po zabiegu? Czy aby płytę z nagraniem ? 🤔
    Żadnego opisu, badanie na pendrive i informacje że wszystko super

    Angel9306 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1984 wrote:
    Ja też zaczynam myśleć o immunologii tylko gdzie zrobić badania i jakie tak, żeby na wizytę jechać już z wynikami.
    Jeśli chodzi o Poznań to badania można zrobić w invimedzie. Ja się dowiedziałam że najważniejsze to: KIR, IMK, CBA, ACA, APA, ANA3, antykolagulant tocznia, kariotyp. KIR I CBA w invimedzie robią od poniedziałku do środy a CBA od godz. 16.30. Badania immunologiczne powinno się robic w drugiej fazie cyklu ok 22dc i trzeba być absolutnie zdrowym i min 8tyg bez żadnego transferu czy punkcji.
    Ja osobiście wolę poczekać i tak mimo wszystko na wizytę z lekarzem bo może wszystko nie będzie potrzebne.

    Malina1984 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna1983! wrote:
    Hejka. Nie było mnie tu ponad rok a może dwa 😀Zostawię krótki wpis.
    Jest sporo nowych dziewczyn ale też widzę stare nicki- za was szczególnie trzymam kciuki.
    Jestem mamą.... Nie in vitro nie inseminacja.
    Naturalnie.
    Moja droga była wyboista. Jeździłam po całej Polsce do lekarzy.
    In vitro bardzo nie chciałam. To moje przekonania religijne...ale to moje.
    Też lecylam się w med arcie.
    Dziewczyny. Moja rada! Jeśli wszystko już zbadalyscie, śluz, drażnić, nasienie etc to immunologia!
    Pasnik, Malinowski Łódź, Laura Grześkowiak Poznań, Broda Poznań ale to jest naprotwchnolg.
    Oni mają o tym pojęcie. Zróbcie wyniki!
    Są drogie ale np wystarczy jeden wynik żeby okazało się że dochodzi do zapłodnienia ale test negatywny bo nie było nigdy zagnieżdżania.
    Walczcie!
    Proszę powiedz co u Ciebie badania wykazały? Jaka była przyczyna u Ciebie i jakie leczenie pomogło? 🙏🙏🙏

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2021, 19:51

    Manis lubi tę wiadomość

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie róbcie badań na własną rękę przed wizytą u immunologa. On po wywiadzie powie dokładnie jakie są potrzebne. Zrobicie, kasę wydacie, a może będzie inny pakiet potrzebny.

    Manis lubi tę wiadomość

  • Ania1987 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wiem, że starania za wszelką cenę są najważniejsze ale mimo wszystko chciałabym Was zapytać o etykę i ceny tego wszystkiego przy in vitro. Inna sprawa, że to wszystko powinno być refundowane przez Państwo (takie tam wsparcie prokreacji...). Ceny mimo wszystko wydają się z kosmosu i na każdym kroku zdaje się, że chodzi tylko o podbicie ceny. Ogólnie ludzie są w sytuacji bez wyjścia więc brak ceny regulowanej przez rząd jest dla mnie trochę mało etyczny.

    Co mi za bardzo nie odpowiada:
    1. Nikt nie oferuje ceny w jakimś dużym pakiecie np. 20-25tyś - tylko cennik rozdrobniony na największe drobnostki i zawsze można wymyślić coś by można dołożyć jeszcze więcej. Płatność z góry raczej byłaby dużo bardziej opłacalna dla każdego. np. 2 podejścia za 20 tysięcy
    2. Jaką ja mam pewność, że nikt nie próbuje mnie oszukać? Wiele rzeczy jest na zasadzie zaufania niż twardych dowodów na coś, np. coś się nie udało, trzeba powtórzyć - dobrze, ale dlaczego? gdzie jest namacalny dowód? kto kontroluje te firmy?
    3. Pakiety. Kup Teraz, Promocja - ważą się kogoś losy życia a brzmi jak sprzedaż towaru - np. ceny badań zarodków 1-2 kosztują 5000 zł, a 3-4 kosztują 8500, czemu nie ma ceny za 1 zarodek? Przecież to absurdalne. Ktoś będzie miał 1 i będzie płacił 5000 zamiast 2500?
    4. Procedura zapłodnienia in vitro z transferem - 7000 zł, bez transferu 6000 zł. I oczywiście dziwnym trafem wyjdzie tak, że nie będzie można zrobić transferu więc trzeba będzie zapłacić 6000, później mrożenie 1500 , oraz transfer z zamrożonych około 2000 zł. Więc bez transferu od razu przepłacamy jakieś dobre 2500 zł
    5. Do tego dochodzą wszystkie leki płatne dodatkowo które będą kosztować masę kasy i w dodatku mają chyba być jeszcze droższe
    6. Skąd te ceny wynikają, jestem ciekawa kosztu danej usługi i zysku, nie zdziwię się jeżeli zysk przewyższa koszt kilkukrotnie lub więcej
    7. Płacić ale brak jakiejkolwiek gwarancji czegokolwiek np. gwarantowanej ilości prób

    Uważam to za bardzo smutne i mało etyczne by żerować na ludziach pod ścianą, że szansę będą mieli tylko ludzie zamożniejsi i zdaje się, że kliniki są tego w pełni świadome. Dla nich wszystko można i 5000 zł w tą czy w tamtą to przecież drobnostka.

    Przepraszam ale trochę się poirytowałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2021, 00:56

    panizajączkowa lubi tę wiadomość

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1987 wrote:
    Hej, wiem, że starania za wszelką cenę są najważniejsze ale mimo wszystko chciałabym Was zapytać o etykę i ceny tego wszystkiego. Inna sprawa, że to wszystko powinno być refundowane przez Państwo (takie tam wsparcie prokreacji...). Ceny mimo wszystko wydają się z kosmosu i na każdym kroku zdaje się, że chodzi tylko o podbicie ceny. Ogólnie ludzie są w sytuacji bez wyjścia więc brak ceny regulowanej przez rząd jest dla mnie trochę mało etyczny.

    Co mi za bardzo nie odpowiada:
    1. Nikt nie oferuje ceny w jakimś dużym pakiecie np. 20-25tyś - tylko cennik rozdrobniony na największe drobnostki i zawsze można wymyślić coś by można dołożyć jeszcze więcej. Płatność z góry raczej byłaby dużo bardziej opłacalna dla każdego. np. 2 podejścia za 20 tysięcy
    2. Jaką ja mam pewność, że nikt nie próbuje mnie oszukać? Wiele rzeczy jest na zasadzie zaufania niż twardych dowodów na coś, np. coś się nie udało, trzeba powtórzyć - dobrze, ale dlaczego? gdzie jest namacalny dowód? kto kontroluje te firmy?
    3. Pakiety. Kup Teraz, Promocja - ważą się kogoś losy życia a brzmi jak sprzedaż towaru - np. ceny badań zarodków 1-2 kosztują 5000 zł, a 3-4 kosztują 8500, czemu nie ma ceny za 1 zarodek? Przecież to absurdalne. Ktoś będzie miał 1 i będzie płacił 5000 zamiast 2500?
    4. Procedura zapłodnienia in vitro z transferem - 7000 zł, bez transferu 6000 zł. I oczywiście dziwnym trafem wyjdzie tak, że nie będzie można zrobić transferu więc trzeba będzie zapłacić 6000, później mrożenie 1500 , oraz transfer z zamrożonych około 2000 zł. Więc bez transferu od razu przepłacamy jakieś dobre 2500 zł
    5. Do tego dochodzą wszystkie leki płatne dodatkowo które będą kosztować masę kasy i w dodatku mają chyba być jeszcze droższe
    6. Skąd te ceny wynikają, jestem ciekawa kosztu danej usługi i zysku, nie zdziwię się jeżeli zysk przewyższa koszt kilkukrotnie lub więcej
    7. Płacić ale brak jakiejkolwiek gwarancji czegokolwiek np. gwarantowanej ilości prób

    Uważam to za bardzo smutne i mało etyczne by żerować na ludziach pod ścianą, że szansę będą mieli tylko ludzie zamożniejsi i zdaje się, że kliniki są tego w pełni świadome. Dla nich wszystko można i 5000 zł w tą czy w tamtą to przecież drobnostka.

    Przepraszam ale trochę się poirytowałam.
    Jest w tym co piszesz niestety trochę prawdy .

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dziewczyny nie róbcie badań na własną rękę przed wizytą u immunologa. On po wywiadzie powie dokładnie jakie są potrzebne. Zrobicie, kasę wydacie, a może będzie inny pakiet potrzebny.
    Tak, masz rację. Właśnie dziś przeglądałam cenny niektórych badań... więc stwierdziłam że się umowie i zobaczymy co powie lekarz .

    Karo84 lubi tę wiadomość

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Miałam też NK a kilka lat wcześniej w szpitalu robili mi przeciwciała przeciw plemnikom i przeciw antygenom jajnika. Immunologia szczegółówa jest bardzo kosztowna więc nie chcę wywalać kasy bez konsultacji z immunologiem.
    Aaaa i endokrynolog mówił że powinniśmy z partnerem zbadać kariotyp.
    Kariotypy mamy, mam cały pakiet w kierunku trombofili, (To są badania na NFZ jakby co ) !!!!, mam też jakieś przeciwciała podrobione tj.przeciw plemnikom, antygeno jajnika, chyba anty tpo i anty tg , i muszę zobaczyć co jeszcze, i w kierunku zespołu antyfosfolipidowego też mam ,

  • Figga Ekspertka
    Postów: 158 156

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ile teraz kosztuje badanie prenatalne? I jak to wygląda w przypadku ciąży bliźniaczej?

  • Pyś Znajoma
    Postów: 19 3

    Wysłany: 9 czerwca 2021, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobietki:) wpadam na forum od 2018, daaawno mnie tu nie było ale w związku z tym ze znów zgłosiliśmy się do medartu postanowiłam się odezwać.
    Mam już 8 letniego syna ale od 3 lat walczymy o rodzeństwo bezskutecznie. W 2018 podeszliśmy do invitro, z 5 zarodków przebadalismy 4 i wszystkie nieprawidłowe genetycznie :(
    Od tego czasu skompletowałam całą encyklopedie badań. Najbardziej w diagnozie pomógł mi Naprotechnolog Andrzej Banach z Wrocławia.

    Co wykryliśmy:
    Ja (35): ANA3 silnie dodatnie (skleroderma, objaw Raynauda, celiakia - niestety autoimmunologie lubią chodzić parami lub nawet trojkami)
    Mąż (43): fatalne wyniki nasienia, plemników ma bardzo dużo, lepkość itd ok natomiast wszystkie uszkodzone, 0% morfologia :(

    Leczymy się teraz u dr Kubiaczyk i jeśli chodzi o podejście, ilość informacji, kierunek leczenia i zaangażowanie zdecydowanie wygrywa z dr Ż który nas przyjmował w 2018.

    Przez ostatnie 3 lata wypróbowałam chyba wszystkich możliwych alternatyw: biorezonanse, homeopatia (swietnie działa u syna), oczyszczanie, zmiana diety na zdrowsza, gotowanie wg 5 przemian, zioła chińskie, CBD, i przecudowna akupunktura u Anetki Murakowskiej z Poznania która dzieki igiełkom wyciągnęła mnie z depresyjnych stanów po nieudanym invitro w 2018. A no i jeszcze obserwacja śluzu metodą Creightona ale to broszka naprotechnologii.

    Przygotowujemy się do ostatniego podejścia w sierpniu z badaniem zarodków.. ale chciałabym jeszcze pójść na konsultacje do immunologa, macie jakiegoś w Poznaniu??

  • Ania1987 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Jest w tym co piszesz niestety trochę prawdy .

    Całe ryzyko jest po stronie klienta i nijak zweryfikować informacje jakie się otrzymuje. A co jeżeli ktoś popełnia błąd i stracą zarodek z własnej winy? Nawet się o tym nie dowiem pewnie. Zdecydowanie brakuje przy tym transparentności.

    W dużym stopniu uważam, że jest to naciąganie ludzi na koszty.

    Manis lubi tę wiadomość

  • Ania1987 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pyś wrote:
    Cześć kobietki:) wpadam na forum od 2018, daaawno mnie tu nie było ale w związku z tym ze znów zgłosiliśmy się do medartu postanowiłam się odezwać.
    Mam już 8 letniego syna ale od 3 lat walczymy o rodzeństwo bezskutecznie. W 2018 podeszliśmy do invitro, z 5 zarodków przebadalismy 4 i wszystkie nieprawidłowe genetycznie :(
    Od tego czasu skompletowałam całą encyklopedie badań. Najbardziej w diagnozie pomógł mi Naprotechnolog Andrzej Banach z Wrocławia.

    Co wykryliśmy:
    Ja (35): ANA3 silnie dodatnie (skleroderma, objaw Raynauda, celiakia - niestety autoimmunologie lubią chodzić parami lub nawet trojkami)
    Mąż (43): fatalne wyniki nasienia, plemników ma bardzo dużo, lepkość itd ok natomiast wszystkie uszkodzone, 0% morfologia :(

    Leczymy się teraz u dr Kubiaczyk i jeśli chodzi o podejście, ilość informacji, kierunek leczenia i zaangażowanie zdecydowanie wygrywa z dr Ż który nas przyjmował w 2018.

    Przez ostatnie 3 lata wypróbowałam chyba wszystkich możliwych alternatyw: biorezonanse, homeopatia (swietnie działa u syna), oczyszczanie, zmiana diety na zdrowsza, gotowanie wg 5 przemian, zioła chińskie, CBD, i przecudowna akupunktura u Anetki Murakowskiej z Poznania która dzieki igiełkom wyciągnęła mnie z depresyjnych stanów po nieudanym invitro w 2018. A no i jeszcze obserwacja śluzu metodą Creightona ale to broszka naprotechnologii.

    Przygotowujemy się do ostatniego podejścia w sierpniu z badaniem zarodków.. ale chciałabym jeszcze pójść na konsultacje do immunologa, macie jakiegoś w Poznaniu??

    Ja bym radziła trzymać się tradycyjnej medycyny a medycyny alternatywnej unikać.

    W medart przecież te "odkrycia" to sprawdzają od ręki na samym wstępie

  • Anna1983! Przyjaciółka
    Postów: 176 33

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sporo czasu minęło od mojej walki więc niektóre terminy /nazywy badań zapominalam.
    A mam ich cała teczkę, pewnie jak każda z Was.
    U mnie dużo zdziałal prof Pasnik dając intralipod ponieważ miałam wysoki poziom komórek Nk.
    Laura Grześkowiak wykryla badaniem Hla test mica I i II że dochodzi do zapłodnienia. Mimo że nigdy nie widziałam na teście dwóch kresek. Więc już krok do przodu. Zapłodnienie jest. Czyli drażnosc ok mimo że była sprawdzana. Jajeczka ok i plemniki ok.
    Problem tkwił w zagnieżdżaniu.
    I tu wkroczyły badania immunologiczne. Mój organizm pozbywal się zarodka traktujący go jak "chorobę".
    Prof Pasnik robił badań tyle ile uważa za słuszne ale ma ograniczone metody leczenia. Coraz więcej pacjentek i chyba zbyt szybko się poddaje (moja uwaga).
    Prof Malinowski robi komplet badań na wstępie. Jest to spory koszt ale wiecie od początku z czym jest problem nie zastanawiając się co można by tu jeszcze zrobić.
    Dr Broda oczywiście obserwacja cyklu. Jak to w naprotechnologii. Ale dzięki badaniu co drugi dzień progresteronu, estradiolu przez cały cykl. W tym kilka razy PRL widać było że mam zbyt wysoka PRL również obrażeniu. I nagły spadek proga w drugiej fazie co dało plamienia.
    Aha i wyrazy z pochwy. To robią dobrze w medarcie gdzie trzeba wyleczyć każda bakterie inaczej nic nie ie do przodu.
    Każdy z tych lekarzy coś wniósł do leczenia.
    Powodzenia!

    Karo84 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Dziewczyny nie róbcie badań na własną rękę przed wizytą u immunologa. On po wywiadzie powie dokładnie jakie są potrzebne. Zrobicie, kasę wydacie, a może będzie inny pakiet potrzebny.
    No ja o tym pisze właśnie, wiem co jest potrzebne ale nie robie nic przed wizytą bo to koszty kolejne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1987 wrote:
    Hej, wiem, że starania za wszelką cenę są najważniejsze ale mimo wszystko chciałabym Was zapytać o etykę i ceny tego wszystkiego przy in vitro. Inna sprawa, że to wszystko powinno być refundowane przez Państwo (takie tam wsparcie prokreacji...). Ceny mimo wszystko wydają się z kosmosu i na każdym kroku zdaje się, że chodzi tylko o podbicie ceny. Ogólnie ludzie są w sytuacji bez wyjścia więc brak ceny regulowanej przez rząd jest dla mnie trochę mało etyczny.

    Co mi za bardzo nie odpowiada:
    1. Nikt nie oferuje ceny w jakimś dużym pakiecie np. 20-25tyś - tylko cennik rozdrobniony na największe drobnostki i zawsze można wymyślić coś by można dołożyć jeszcze więcej. Płatność z góry raczej byłaby dużo bardziej opłacalna dla każdego. np. 2 podejścia za 20 tysięcy
    2. Jaką ja mam pewność, że nikt nie próbuje mnie oszukać? Wiele rzeczy jest na zasadzie zaufania niż twardych dowodów na coś, np. coś się nie udało, trzeba powtórzyć - dobrze, ale dlaczego? gdzie jest namacalny dowód? kto kontroluje te firmy?
    3. Pakiety. Kup Teraz, Promocja - ważą się kogoś losy życia a brzmi jak sprzedaż towaru - np. ceny badań zarodków 1-2 kosztują 5000 zł, a 3-4 kosztują 8500, czemu nie ma ceny za 1 zarodek? Przecież to absurdalne. Ktoś będzie miał 1 i będzie płacił 5000 zamiast 2500?
    4. Procedura zapłodnienia in vitro z transferem - 7000 zł, bez transferu 6000 zł. I oczywiście dziwnym trafem wyjdzie tak, że nie będzie można zrobić transferu więc trzeba będzie zapłacić 6000, później mrożenie 1500 , oraz transfer z zamrożonych około 2000 zł. Więc bez transferu od razu przepłacamy jakieś dobre 2500 zł
    5. Do tego dochodzą wszystkie leki płatne dodatkowo które będą kosztować masę kasy i w dodatku mają chyba być jeszcze droższe
    6. Skąd te ceny wynikają, jestem ciekawa kosztu danej usługi i zysku, nie zdziwię się jeżeli zysk przewyższa koszt kilkukrotnie lub więcej
    7. Płacić ale brak jakiejkolwiek gwarancji czegokolwiek np. gwarantowanej ilości prób

    Uważam to za bardzo smutne i mało etyczne by żerować na ludziach pod ścianą, że szansę będą mieli tylko ludzie zamożniejsi i zdaje się, że kliniki są tego w pełni świadome. Dla nich wszystko można i 5000 zł w tą czy w tamtą to przecież drobnostka.

    Przepraszam ale trochę się poirytowałam.
    My wydaliśmy na badania, wizyty, 2 inseminacje, 1 procedure i 4 transfery + histeroskopia - 42tys. Oczywiście bez efektu a najgorsze że bez informacji co jest przyczyną braku ciąży, to strasznie nas boli.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna1983! wrote:
    Sporo czasu minęło od mojej walki więc niektóre terminy /nazywy badań zapominalam.
    A mam ich cała teczkę, pewnie jak każda z Was.
    U mnie dużo zdziałal prof Pasnik dając intralipod ponieważ miałam wysoki poziom komórek Nk.
    Laura Grześkowiak wykryla badaniem Hla test mica I i II że dochodzi do zapłodnienia. Mimo że nigdy nie widziałam na teście dwóch kresek. Więc już krok do przodu. Zapłodnienie jest. Czyli drażnosc ok mimo że była sprawdzana. Jajeczka ok i plemniki ok.
    Problem tkwił w zagnieżdżaniu.
    I tu wkroczyły badania immunologiczne. Mój organizm pozbywal się zarodka traktujący go jak "chorobę".
    Prof Pasnik robił badań tyle ile uważa za słuszne ale ma ograniczone metody leczenia. Coraz więcej pacjentek i chyba zbyt szybko się poddaje (moja uwaga).
    Prof Malinowski robi komplet badań na wstępie. Jest to spory koszt ale wiecie od początku z czym jest problem nie zastanawiając się co można by tu jeszcze zrobić.
    Dr Broda oczywiście obserwacja cyklu. Jak to w naprotechnologii. Ale dzięki badaniu co drugi dzień progresteronu, estradiolu przez cały cykl. W tym kilka razy PRL widać było że mam zbyt wysoka PRL również obrażeniu. I nagły spadek proga w drugiej fazie co dało plamienia.
    Aha i wyrazy z pochwy. To robią dobrze w medarcie gdzie trzeba wyleczyć każda bakterie inaczej nic nie ie do przodu.
    Każdy z tych lekarzy coś wniósł do leczenia.
    Powodzenia!
    U mnie w sumie podobny problem - zagnieżdżanie. Badania cyklu mialam przy naturalnych staraniach i wszystko książkowo, łącznie z wynikami. Dlatego ide w kierunku immunologii, mam zlecone też dodatkowe badania od endokrynologa na następny cykl więc liczę, że cud się zadzieje i skończy się to dobrze.

‹‹ 2652 2653 2654 2655 2656 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ