X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    U mnie w sumie podobny problem - zagnieżdżanie. Badania cyklu mialam przy naturalnych staraniach i wszystko książkowo, łącznie z wynikami. Dlatego ide w kierunku immunologii, mam zlecone też dodatkowe badania od endokrynologa na następny cykl więc liczę, że cud się zadzieje i skończy się to dobrze.
    Hej, a powiedz mi gdzie i u kogo byłaś u endokrynologia? Ja mam Za sobą 5 poronien wczesnych ciaz (w tym dwie pozamaciczne) , 1 nieudany transfer zdrowego zarodka tzn. Beta była pozytywna ale nie urosła. Także ten... mocno mocno zastanawiam się nad kolejnym transferem ...bo wydaje mi się że będzie podobnie ... A tamte 5 ciaz naturalnie zaszłam i też nic . Więc dostałam trochę "kopa" żeby sprawdzić to pod kontem immunologii, może akurat A jak nie to coz ...przynajmniej nie będę mieć sobie nic do zarzucenia że nie spróbowałam czegoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2021, 14:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Hej, a powiedz mi gdzie i u kogo byłaś u endokrynologia? Ja mam Za sobą 5 powinien wczesnych ciaz (w tym dwie pozamaciczne) , 1 nieudany transfer zdrowego zarodka tzn. Beta była pozytywna ale nie urosła. Także ten... mocno mocno zastanawiam się nad kolejnym transferem ...bo wydaje mi się że będzie podobnie ... A tamte 5 ciaz naturalnie zaszła i też nic . Więc dostałam trochę "kopa" żeby sprawdzić to pod kontem immunologii, może akurat A jak nie to coz ...przynajmniej nie będę mieć sobie nic do zarzucenia że nie spróbowałam czegoś
    Dr Kaznowski w Poznaniu- polecam.
    Przeszłam wielu endokrynologów i ten jedyny dał mi nadzieję że uda mi się zajść. Rozpisał wszystko szczegółówo. I tak jak po ostatniej biochemicznej byłam załamana i chciałam się poddać tak teraz chcę sprawdzić wszystko co zalecił i walczyć dalej.

    Manis lubi tę wiadomość

  • Klapouszek Koleżanka
    Postów: 46 27

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć

    Chciałam się przywitać. W MedArt leczyłam się w 2017 roku i w 2018 urodziłam zdrowego synka.
    Jestem właśnie po transferze i zaczynam się bardzo denerwować czekając na wynik.
    Jeśli chodzi o wcześniejsze wasze wpisy to mnie najbardziej nie wiem jak to określić …denerwuje, ze mimo badań i powodzenia to tak naprawdę nie wiadomo co powoduje ze w naturalna ciąże nigdy nie zaszłam . Nikt nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi. Jedyne co pozostaje to zaufać lekarzowi. Ja lecz e się u dr K.
    Powodzenia dla wszystkich staraczek.


    Karo84, Malina1984, Manis lubią tę wiadomość

    a8do6vgc0oedwaki.png
  • Ania1987 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    My wydaliśmy na badania, wizyty, 2 inseminacje, 1 procedure i 4 transfery + histeroskopia - 42tys. Oczywiście bez efektu a najgorsze że bez informacji co jest przyczyną braku ciąży, to strasznie nas boli.

    Bardzo przykre.
    I właśnie tego nie rozumiem. Klinika powinna przedstawić jakieś dowody, wyjaśnić co jest do końca przyczyną. Na słowo mamy wszystko wierzyć? Przynajmniej jakiś raport na piśmie przedstawić. Przepraszam bardzo ale to wiecej wiem za co place jakiejkolwiek innej firmie, tu jest wielki kot w worku.

    Powiedzmy, że zajdą jakieś nieprawidłowości i nie mamy praktycznie NIC na co można się powołać w sądzie. Gdzie tu jest jakakolwiek ochrona konsumenta?

    A każdy się jeszcze boi zwrócić uwagę na cokolwiek bo w końcu lekarze itp. nikt nie chce nikogo zdenerwować. Płacimy prywatnie a rejestracja i tak zachowuje się jak na NFZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2021, 13:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1987 wrote:
    Bardzo przykre.
    I właśnie tego nie rozumiem. Klinika powinna przedstawić jakieś dowody, wyjaśnić co jest do końca przyczyną. Na słowo mamy wszystko wierzyć? Przynajmniej jakiś raport na piśmie przedstawić. Przepraszam bardzo ale to wiecej wiem za co place jakiejkolwiek innej firmie, tu jest wielki kot w worku.

    Powiedzmy, że zajdą jakieś nieprawidłowości i nie mamy praktycznie NIC na co można się powołać w sądzie. Gdzie tu jest jakakolwiek ochrona konsumenta?

    A każdy się jeszcze boi zwrócić uwagę na cokolwiek bo w końcu lekarze itp. nikt nie chce nikogo zdenerwować. Płacimy prywatnie a rejestracja i tak zachowuje się jak na NFZ.
    Boli mnie to strasznie. A lekarz napisał mi smsa że to wina zarodków. Były niezbadane i najlepiej zwalić na nie, osobiście nie wierze w to nic a nic a endokrynolog też mi powiedział że patrząc na moje wyniki to nie wskazuje nic na słabe zarodki 💔
    Ale z lekarzami nie wygra się

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Dr Kaznowski w Poznaniu- polecam.
    Przeszłam wielu endokrynologów i ten jedyny dał mi nadzieję że uda mi się zajść. Rozpisał wszystko szczegółówo. I tak jak po ostatniej biochemicznej byłam załamana i chciałam się poddać tak teraz chcę sprawdzić wszystko co zalecił i walczyć dalej.
    Długo się czeka ma wizytę? Jaki koszt ?

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Długo się czeka ma wizytę? Jaki koszt ?
    A powiedz mi do immunolog gdzie idziesz , masz już jakiś namiar?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Długo się czeka ma wizytę? Jaki koszt ?
    Tydzień czekałam, na znany lekarz niby najlepiej sie rejestrować. Wizyta i usg 200zl

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Tydzień czekałam, dzwonilam bezpośrednio do alfa medica a na znany lekarz niby najlepiej sie rejestrować. Wizyta i usg 200zl

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    A powiedz mi do immunolog gdzie idziesz , masz już jakiś namiar?
    Prof. Wilczyński w Łodzi Vita med

  • Manis Ekspertka
    Postów: 156 61

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Prof. Wilczyński w Łodzi Vita med
    Dzięki. Umowie się na dniach . 😊 daj znać jak będziesz wiedzieć coś więcej. Ps. Ja miałam zbadany zarodek i też się nie udało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manis wrote:
    Dzięki. Umowie się na dniach . 😊 daj znać jak będziesz wiedzieć coś więcej. Ps. Ja miałam zbadany zarodek i też się nie udało.
    Napewno się podzielę informacjami 😚

    Manis lubi tę wiadomość

  • Martucha29 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    My wydaliśmy na badania, wizyty, 2 inseminacje, 1 procedure i 4 transfery + histeroskopia - 42tys. Oczywiście bez efektu a najgorsze że bez informacji co jest przyczyną braku ciąży, to strasznie nas boli.

    My jesteśmy w identycznej sytuacji: 2 inseminacje, 2 procedury IVF tylko z jednym transferem. A na pytanie co było przyczyną tego, że zarodki przestawały się rozwijać po 3 dobie usłyszałam tylko: ze nie wiedzą, ze tak się zdarza. To jest odpowiedź specjalisty? Narazie zbieramy siły i pieniądze na kolejne podejście, ale poważnie zastanawiamy się nad zmianą kliniki.

  • Ania1987 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Boli mnie to strasznie. A lekarz napisał mi smsa że to wina zarodków. Były niezbadane i najlepiej zwalić na nie, osobiście nie wierze w to nic a nic a endokrynolog też mi powiedział że patrząc na moje wyniki to nie wskazuje nic na słabe zarodki 💔
    Ale z lekarzami nie wygra się

    Ponoć można poprosić o całą dokumentację.
    To co prawda gazeta plotkarska ale https://www.se.pl/gwiazdy/galeria/malgorzata-rozenek-pokazala-jak-robili-jej-in-vitro-sylban/gg-Kjvn-cjAD-ZonW/gp-PVGZ-NSEJ-dFW5

    tutaj chociaż pokazano cokolwiek np. to zdjecie https://cdn.galleries.smcloud.net/t/galleries/gf-ej3v-aqSi-GRH3_malgorzata-rozenek-pokazala-swoje-zdjecia-z-zabiegu-in-vitro-664x0-nocrop.jpg

    uważam, że mimo wszystko można pokazać zdjęcia z mikroskopu + opis jego i co było nie tak

    Według mnie ceny tych ośrodków powinny być ustalane ustawowo oraz dawać jakieś gwarancje iluś prób a nie płacić za każą możliwość próby...

  • Malina1984 Koleżanka
    Postów: 55 39

    Wysłany: 10 czerwca 2021, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlaczego u nas w klinice nie robi się transferów przy użyciu USG? Wie ktoś może? Wiem, że w innych klinikach tak robią i do tego chociaż zdjęcie blastki się dostaje a u nas nic 😒

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo84 wrote:
    Boli mnie to strasznie. A lekarz napisał mi smsa że to wina zarodków. Były niezbadane i najlepiej zwalić na nie, osobiście nie wierze w to nic a nic a endokrynolog też mi powiedział że patrząc na moje wyniki to nie wskazuje nic na słabe zarodki 💔
    Ale z lekarzami nie wygra się
    To ja na Twoim miejscu zbadalabym zarodki żeby nie mieli podstawy tak twierdzić. My za każdym razem badaliśmy zarodki i nigdy nie usłyszałam, że to ich wina, no bo zbadane i zdrowe były. Więc szukaliśmy gdzie indziej.

  • AniaaaM Koleżanka
    Postów: 58 26

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    To ja na Twoim miejscu zbadalabym zarodki żeby nie mieli podstawy tak twierdzić. My za każdym razem badaliśmy zarodki i nigdy nie usłyszałam, że to ich wina, no bo zbadane i zdrowe były. Więc szukaliśmy gdzie indziej.

    Sory, ale w takie bajki to ja nie wierzę, też miałam procedurę w MedArt, zbadane zarodki, u dr A. B i odpowiedź jak się nie udało, że pewnie zarodek był nieprawidłowy, ja mówię hmmm, ale my badaliśmy, to już nie usłyszałam innej odpowiedzi.

  • Klapouszek Koleżanka
    Postów: 46 27

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zbadałam zarodki i nie żałuje. Ale to u dr K. Zadecydowało to ze powiedziała ze jeśli pierwszy transfer ze zdrowym zarodkiem się nie uda to zanim zrobimy drugi transfer będziemy szukać powodu niepowodzenia, zastosujemy inna metodę. Bo to znaczy ze problem tkwi we mnie a nie w zarodku. I drugi udany transfer miałam już z innym zestawem leków i sie udało.
    Z doświadczenia (czytam forum od dawna) jeśli nie zbada sie zarodków to poprostu usłyszymy ze wina zarodka. A to może być ale nie musi być prawda. Wydaje mi sie ze oni sami nie znają odpowiedzi bo przyczyn może być wiele.




    a8do6vgc0oedwaki.png
  • AniaaaM Koleżanka
    Postów: 58 26

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klapouszek wrote:
    Ja zbadałam zarodki i nie żałuje. Ale to u dr K. Zadecydowało to ze powiedziała ze jeśli pierwszy transfer ze zdrowym zarodkiem się nie uda to zanim zrobimy drugi transfer będziemy szukać powodu niepowodzenia, zastosujemy inna metodę. Bo to znaczy ze problem tkwi we mnie a nie w zarodku. I drugi udany transfer miałam już z innym zestawem leków i sie udało.
    Z doświadczenia (czytam forum od dawna) jeśli nie zbada sie zarodków to poprostu usłyszymy ze wina zarodka. A to może być ale nie musi być prawda. Wydaje mi sie ze oni sami nie znają odpowiedzi bo przyczyn może być wiele.

    Ja już bym tak nie broniła tych badań genetycznych zarodkow, koleżanka u dr K też miała kilka nieudanych transferów ze zbadanym zarodkoem to nie potrafią podać przyczyny, a prawda jest taka, że w wielu klinikach nie robią badań NGS i ostatnimi czasy jest większe powodzenie transferów. To badanie NGS to jest wiara kliniki, że wyniki są zawsze zrobione prawidłowo a czy tak jest na 100 % tego niestety nie wiadomo, dużo czytałam o tym badaniu i też na ovu czasem materiał genetyczny z tego samego zarodka w jednym laboratorium pokazuje, że zarodek prawidłowy w innym, że z wadami .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2021, 08:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2021, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martucha29 wrote:
    My jesteśmy w identycznej sytuacji: 2 inseminacje, 2 procedury IVF tylko z jednym transferem. A na pytanie co było przyczyną tego, że zarodki przestawały się rozwijać po 3 dobie usłyszałam tylko: ze nie wiedzą, ze tak się zdarza. To jest odpowiedź specjalisty? Narazie zbieramy siły i pieniądze na kolejne podejście, ale poważnie zastanawiamy się nad zmianą kliniki.
    Warto skonsultować zawsze wyniki z innym lekarzem.
    Ten immunolog do którego jadę w następny czwartek jest też ginekologiem i współpracuje z klinika Gameta więc mam cichą nadzieję że powie mi coś więcej.

‹‹ 2653 2654 2655 2656 2657 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ