X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam histeroskopię z biopsją na Polnej na NFZ (robiła Pani dr)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magedu chyba właśnie dlatego, że w immunologię nie wierzą, aczkolwiek dr K jest jeszcze bardziej otwarta a dr Żak chyba ma swoje zdanie i koniec :)
    Jak nie miałaś biopsji to sama histeroskopia o niczym nie mówi (tzn. pokazuje macicę i wykrywa większe zmiany), bo dopiero wzięcie tej tkanki pod mikroskop ukazuje, czy endo jest polipowate albo mało receptywne jak w moim przypadku. Ja miałam robione 3 biopsje, raz w szpitalu przy okazji laparo, którą robiła mi dr i później 2 razy mi pobrali próbki w medarcie przy okazji punkcji - nie płaciłam nic dodatkowo.

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ż twierdzi, że to wymysł i fanaberia. Jak mówiłam, że chcę to mi się zapytał "po co?!" To mu powiedziałam, że bo tak bo ja chcę. Mówił, że za dużo czytam internetów ale przepisał. Jak nie będzie chciał to ja mam jeszcze trochę szczęśliwych tabletek od antonny mogę Ci podarować :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGEDU gdzie korzystasz z akupunktury? Na angielskim watku dziewczyny wierza w jej skutecznosc przy in vitro. Szczegolnie w dzien transferu po podaniu zarodka.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta co u Ciebie? Jakie plany teraz?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, podłączam się pod pytanie Alberty...też słyszałam same dobre opinie o akupunkturze, a te miejsca, które ja znalazłam były cholernie drogie.

    Dziś byłam na wizycie u Pani dr, na usg wygląda, że wszystko się " naturalnie, ładnie oczyściło" i nie trzeba będzie zabiegu ani tabletek. W poniedziałek mam jeszcze zbadać bhcg- żeby monitorować jak spada. Doktor proponuje kolejny transfer zaraz po pierwszej naturalnej @.

    W międzyczasie antybiotyk na bakterie w posiewie. Biopsję endometrium narazie odpuszczamy skoro ten zarodek się zagnieździł.

    Paradoksalnie ponoć ta sytuacja, która nas spotkała zwiększa nasze szanse w kolejnym cyklu. (podobno podaje się hormon ciążowy kobietom podchodzącym do IVF na cykl przed transferem?)

    Dostałam też skierowanie na badanie homocysteiny- poradzicie co wynik może pokazać, na co wpływa, jakie są ewentualne konsekwencje nieprawidłowego wyniku?


    PS Magedu ja też poroniłam w 2 rocznicę ślubu, a o braku akcji serca dowiedziałam się w Dzień Dziecka... o ironio! co nas nie zabije to nas wzmocni!

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, jestes dla mnie najtwardsza bohaterka ever! To trzech razy sztuka, niech to bedzie Twoj czas! <3

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza z tego co się orientuję, wysoka homocysteina może wskazywać na problemy z metabolizmem (lub niedoborem) kwasu foliowego i dwóch innych witamin z grupy B (B12 i B6). Co zwiększa oczywiście ryzyko poronienia i wad cewy nerwowej u płodu. Oprócz tego jest czynnikiem rozwoju chorób sercowo-naczyniowych (znacznie ważniejszym niż cholesterol). Ogólnie niekorzystnie dla organizmu jest mieć wysoką homocysteinę. W zdrowym organizmie homocysteina powinna być przekształcana w metionionę albo w glutation. Na szczęście można ją łatwo zbić.

    Ja badałam homocysteinę w styczniu i miałam 7.12 umol/l. Generalnie różnie piszą - jedni, że do 10 jest ok, a inni, że 6-7 max.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2017, 21:26

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Majek Znajoma
    Postów: 29 64

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na bieżąco w temacie homocysteiny - właśnie ją zbijam. Podwyższony poziom może wynikać z "niezdrowego" stylu życia (alkohol, papierosy, uboga dieta), różnych chorób lub z genetyki -tak jak u mnie.

    Jestem w trakcie suplementacji specjalnej postaci witaminy B12, diety bogatej w tłuste ryby, jajka i za dwa tygodnie zobaczymy efekty.

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    hchy3e3k9mekwcpk.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przymierzam się do trzeciej stymulacji. Ciężki orzech ze mnie: po 40, jeden jajnik, endometrioza. Doktorek potraktował mnie standardowo bez wyciszania ognisk zapalnych, encortonu, badań. Rozważam Warszawę, Białystok, Wrocław. A może Bręborowicz ojciec? Jest na stronie Medartu wymieniony. Czy on też prowadzi in vitro? A może syn?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2017, 01:20

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś pisał, że syn prowadzi ale ojciec może też? Musiałabyś dopytać.

    Mysza a badalas mthfr? Ja mam homocysteine w normie a heterozygote mthfr. Może byc proroblem wtedy z przyswajaniem kwasu foliowego, syntetyczny kwas nie jest odpowiednio przetwarzany i nadmiar robi się toksyczny. Ja biorę tylko metylowany kwas do tego B complex i dużą dawkę metylowanej B12. Jak nie chcesz badać to może zmień witaminy na te metylowane?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Ktoś pisał, że syn prowadzi ale ojciec może też? Musiałabyś dopytać.

    Mysza a badalas mthfr? Ja mam homocysteine w normie a heterozygote mthfr. Może byc proroblem wtedy z przyswajaniem kwasu foliowego, syntetyczny kwas nie jest odpowiednio przetwarzany i nadmiar robi się toksyczny. Ja biorę tylko metylowany kwas do tego B complex i dużą dawkę metylowanej B12. Jak nie chcesz badać to może zmień witaminy na te metylowane?


    Nie badałam ale badałam przed transferem b12 i była w normie.
    Ile +/- kosztuje mthfr ? na wątku IVF 2017 ktos mi polecił zbadać poziom kwasu foliowego własnie... jesli chodzi o te metylowane to cos godnego polecenia?

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Przymierzam się do trzeciej stymulacji. Ciężki orzech ze mnie: po 40, jeden jajnik, endometrioza. Doktorek potraktował mnie standardowo bez wyciszania ognisk zapalnych, encortonu, badań. Rozważam Warszawę, Białystok, Wrocław. A może Bręborowicz ojciec? Jest na stronie Medartu wymieniony. Czy on też prowadzi in vitro? A może syn?

    Alberta ja bym staremu B nie zaufała, jakoś tak mi nie przypadł do gustu jak miałam z nim do czynienia w szpitalu i mi gmerał paluchem wiadomo-gdzie :) A poza tym wydaje mi się, że on jest takim "zwykłym" ginekologiem od ciąż, itd., a młodego ukierunkował na ivf, bo jak czytałam to młody ma spore zaplecze teoretyczne w tym temacie plus to, że kształcił się w Stanach a wiadomo, że wszystkie nowe metody, czy sposoby postępowania przy ivf pochodzą właśnie stamtąd...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, brzuch zwolniony! Od dwóch dni jestem mamą :) Teraz Wasza kolej!! Trzymam mocno kciuki za każda z Was :*

    gabrysia111, a88, MedA, Alberta, ladybirth, Campari, Ainaa, Mysza1986, aura, Nika8686, MalaHD, dżdżownica, AnnaNata. lubią tę wiadomość

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha88 wrote:
    Dziewczyny, brzuch zwolniony! Od dwóch dni jestem mamą :) Teraz Wasza kolej!! Trzymam mocno kciuki za każda z Was :*
    Serdeczne gratulacje! :)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha gratulacje!!! Gdzie rodziłaś? :)

    Nika8686 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniecha gratulacje! Zdrówka dla maleństwa! :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziękujemy :) Rodziłam SN w szpitalu św. Rodziny.

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla kolejnej mamy. Dużo zdrowia dla Was :)

    Aina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byla tu kiedys chyba taka tradycja, ze kiedy jedna rodzila, to innej tuz po tym wychodzila pozytywna beta.
    Moja wyszla pozytywna chwile po tym, jak Nika urodzila. Ktora jest teraz pierwsza do testowania, zeby przejac brzuszek po Agniesze? ;)

‹‹ 496 497 498 499 500 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ