X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa wrote:
    Lady, rozważamy poważnie, ale co z tego wyjdzie nie wiem :)
    Zgadza się, nie mamy mrozaczkow.
    A Tobie jak w macierzyństwie, maleństwo daje spać?

    Wyjdzie na pewno! Jestem pewna że z drugim pójdzie szybciej :) U nas póki co super i malutka nawet daje pospać. My też w tym roku jeszcze chcemy wrócić do Doktorka :)

    Ainaa lubi tę wiadomość

  • Lena1 Przyjaciółka
    Postów: 76 24

    Wysłany: 4 czerwca 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za porady dotyczące walki z mdłościami, próbuję wszystkiego :( nie myślałam, że to będzie aż tak uciążliwe. A jak długo miałyście mdłości ?

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wcale :D Ale przeważnie w 2 trymestrze to się uspokaja

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Nika8686 Autorytet
    Postów: 359 223

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio oglądałam wypowiedz specjalisty ze mdłości są powiązane z kondycja wątroby. Warto wiec o nią zadbać a i mdłości mogą się ograniczyć. Im lepsza kondycja wątroby przed ciąża tym mniejsze mdłości lub ich brak.

    MalaHD lubi tę wiadomość

    961lwn15y3w1u452.png
    21.09.16 Beta 87- 8dpt
    21.01.16 Aniołek 9 tc <3


  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam mdłości do 12 Tc i pewnie gdyby ciąża nie obumarla to dalej by mnie gnębiło.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się martwiłam, że nie mam mdłości i też słyszałam o tym, że to dobrze bo tak się dzieje jak wątroba sobie nie radzi z hormonami. Podobno jak ktoś się dobrze odżywiał przed ciążą to go te dolegliwości mniej męczą. I tu by się może zgadzało bo ja nie jem ani fast foodów ani słodyczy i ogólnie staram się żyć zdrowo

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi się wydaje że to ściema ja jem to co sama "wyprodukuje" nie kupuje wędlin mięsa w sklepach warzywa mam swoje . Jem zdrowo w 95% regularnie ćwiczę i co ? Ale mam nadzieję że jeśli mi będzie dane być w ciąży jeszcze raz to ominie mnie to szerokim łukiem. A moja mama i siostra miały tak samo .

    kiciakocia lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm... A ja nie miałam super dobrej diety przed ciążą, zdarzały się fast foody, mało jadłam surowych warzyw i owoców, a jednak mdłości nie mam. Tylko awersje pokarmowe. Więc może to nie tylko kwestia wątroby, ale ogólnie organizmu i jego podatności na działanie hormonów...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Hmm... A ja nie miałam super dobrej diety przed ciążą, zdarzały się fast foody, mało jadłam surowych warzyw i owoców, a jednak mdłości nie mam. Tylko awersje pokarmowe. Więc może to nie tylko kwestia wątroby, ale ogólnie organizmu i jego podatności na działanie hormonów...

    Pewnie bardziej kwestia organizmu niż samej diety, ale dobra dieta pewnie łagodzi przykre objawy. Ja w ogóle raczej nie jestem wrażliwa na skutki leków, które biorę. Jak dostałam kiedyś "głupiego Jasia" to w ogóle nie czułam po nim różnicy hehe. No i ogólnie mam szybki metabolizm. Wymiotów, ani mdłości nie miałam.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • ladybirth Autorytet
    Postów: 443 115

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam i mdłości i wymioty przez cały I trymestr. Uważam że to kwestia organizmu i genów. Moja mama i siostry miały identycznie. Zaznaczę ze odżywiam się zdrowo i problemów z wątroba nie mam. To poprostu trzeba przeczekać i nie doszukiwać się zdrowotnych problemów. Takie uroki ciąży ;)

    Ainaa, kiciakocia lubią tę wiadomość

  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MAGEDU wrote:
    cześć dziewczyny.
    Podczytuję Was codziennie z kanapy, bo od kilku dni leżę plackiem ;/
    W poniedziałek minimalnie, a od wtorku więcej zaczęło się u mnie plamienio-krwawienie. Dziwnym trafem zbiegło się to z terminem miesiączki (cykle mam ok. 30-dniowe i właśnie w te dni powinnam dostać okres).
    We wtorek, jak już było większe tak się przestraszyłam, że pojechałam do doktorka. NIe bardzo chciał robić USG, bo nic tam nie będzie widać, ale mi zrobił. Mówił, że martwią go te plamienia, ale z badania nie wynika, że coś się dzieje.
    W środę znowu większe, jakby bardziej czerwone niż brązowe, ale tylko jak siadałam na WC. W czwartek podobnie - już nie wytrzymałam i pojechałam znowu do kliniki. Stwierdziłam, ze jak to poronienie, to bez sensu brać leki.
    Znowu zrobił mi USG, a na USG pęcherzyk ciążowy... zapisał mi dodatkowe zastrzyki Clexane (jak zapytałam na co to to odpowiedział "na ciążę").
    Beta mi rośnie - 7dpt 25 / 9 dpt 39,7 / 11 dpt 217 / 12 dpt 480 / 15 dtp 1363.
    Nie mam jakichś silnych skurczy czy bóli, piersi mam nabrzmiałe, zawroty głowy i czasem delikatne mdłości ... Kurde, o co kaman? Jakie działanie ma Clexane?

    Jak tam się czujesz MAGEDU? Plamienia ustały?Oszczędzaj się jak tylko możesz. U mnie na razie żadnych plamień nie ma, co wcale nie oznacza że wszystko w porządku tam w środku. Ja ide na pierwsze USG dopiero 12tego czerwca.Nie wiem jak wytrzymam, umrę z ciekawości.Dr sam kazał Ci robić tyle razy bete czy sama chciałaś? Ja robiłam dwa razy tylko, bo później zaczynam za bardzo sie denerwować tą betą. Daj znać co u Ciebie, śledze cały czas Twój wątek, bo miałaś transfer dzień po mnie.pozdrawiam

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • kika123 Koleżanka
    Postów: 43 6

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a po transferze stosowalyscie coś aby wspomóc zagniezdzenie ( oczywiście poza lekami od lekarza i oszczedzajacym trybem). Słyszałem, ze nie powinno sie jeść słodyczy, tłustych dań,niektore dziewczyny zalecają jedzenie ananasa inne doradzają. Macie jakieś rady?

    kika
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika, ja jadlam plaster ananasa i jesli moglam, to ograniczalam gluten juz od kilku mcy, ale tak zupelnie bez spiny - jesli mialam chec na pizze, to zarlam tez i pizze. ;)

    Kasiula, ktory to tydzien i dzien bedzie przy Twojej wizycie? Ja jestem umowiona na 5+5, ludze sie na serduszko, ale to chyba jeszcze za wczesnie...

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika przede wszystkim spokój i brak nerwów :) ja stosowałam dietę lekkostrawna, pilam melise i mleko z miodem zeby sie nie przeziebic (ale to byl styczen), unikalam kąpieli w wannie i bzykania niestety :/
    I ja jestem całkowicie na diecie bezglutenowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 20:25

    1JyDp2.png
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A88 nie wiem jak policzylaś to 5+5. U mnie będzie skończony 6 tydzień, od transferu miną 4 tygodnie do tego chyba dodajemy 2 tygodnie wiec u mnie chyba 6+0. Daj znać jeśli sie mylę. Kiedy masz wizytę? Specjalnie idę jak najpóźniej bo nie chce sie stresować czy jest puste jajo czy brak zarodka tak jak to było ostatnim razem. Przymajmniej będzie już wszystko wiadomo albo w jedną stronę albo w drugą. Przynajmniej mam taką nadzieję również liczę na serduszko.Powodzenia. Trzymam kciuki

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    Kika, ja jadlam plaster ananasa i jesli moglam, to ograniczalam gluten juz od kilku mcy, ale tak zupelnie bez spiny - jesli mialam chec na pizze, to zarlam tez i pizze. ;)

    Kasiula, ktory to tydzien i dzien bedzie przy Twojej wizycie? Ja jestem umowiona na 5+5, ludze sie na serduszko, ale to chyba jeszcze za wczesnie...

    Ja byłam na pierwszej wizycie właśnie 5+5 i bylo już serduszko :)

    1JyDp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiula, to ja mam w 5+5 ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2017, 07:05

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 5+4 był sam pęcherzyk. Serduszko tydzień później

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 wrote:
    Kasiula, to ja mam w 5+5 ;)
    Kiedy masz wizyte A88?

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakies nieszkodliwe uspokajacze?
    Dziad mi wjechal dzis w tyl auta, wszyscy cali, ale zdenerwowana jestem niesamowicie.
    Pije wlasnie meliske, ale nie wiem na ile to zadziala...

‹‹ 494 495 496 497 498 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ubranka dla noworodka - na co zwracać uwagę?

Ogromna oferta ubranek dla dzieci może przyprawić przyszłych rodziców o zawrót głowy. Na co zwracać uwagę? Czy skład i pochodzenie ubranka mają rzeczywiście takie znaczenie? Dzisiaj podpowiadamy 3 najważniejsze zasady, którymi warto kierować się podczas kompletowania wyprawki dla noworodka.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ