X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 12 lipca 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz już nie biorę tak dużo, ale już mam tak dość łykania, że nie mam ochoty niczego dokładać :) Każdy lek biorę osobno i popijam sporym łykiem wody (niektóre jakby utykają mi w gardle i już wolę je mocniej przepchnąć). Biorę Letrox, Duphaston 2x2, Aspirin Cardio, Sanprobi 2x1, Omegamed, wit. D, Clexane. No przeżyję oczywiście :) Kobieta czasem musi pomarudzić ;)

    Imbirek, a ten Prolutex to u Ciebie konieczny? Przecież to majątek...

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 12 lipca 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A słuchajcie, kiedy zwiększyć DHA z 250 do 500? Bo ja mam zapas Omegamed Start do końca sierpnia (niestety z datą ważności do jesieni), które ma DHA 250, a na potem kupiłam wersję z DHA 500, czyli jakieś 4 ostatnie miesiące ciąży. Wystarczy? Czytałam, że 500 to już się zaleca w celu zapobiegania przedwczesnemu porodowi u kobiet ze zwiększonym ryzykiem, a tak normalnie na ciążę to 250. Jak Wy bierzecie, brałyście, będziecie brać?

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 12 lipca 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja właśnie teraz czuję się taka "opuszczona" jak biorę tak mało tych tabletek, biorąc pod uwagę, że do stymulacji i kriotransferów łykałam bez przerwy coś, całymi garściami :)
    Wiesz, dr mówiła, że możemy schodzić na jeden prolutex już dawno, ale jak zbadałam progesteron bodajże w 10 tc to był żenujący + te bóle brzucha, dlatego nie zdecydowałam się na odstawienie i dr o tym wie, czekam teraz na wizytę u niej to sobie z nią o tym porozmawiam, ale tak czy siak mówiła, że przy chłopcach nie mogę brać za długo syntetycznego proga więc zostanie lutinus albo prolutex a to już cenowo podobnie... Pewnie od następnej wizyty będę właśnie schodzić z dupka, to żeby maluchy nie doznały szoku jeszcze zostawię ten prolutex 2x.... Zobaczymy, no muszę z nią pogadać :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • aura Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 12 lipca 2017, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Dziewczyny jak jest z tym prolutexem? Wczoraj miałam transfer i poprosiłam doktorka o zmianę lutimusa na prolutex (mam dość wyciekania). I wlasnie sie zdziwiłam, ze nie ma strzykawek, nikt nic na ten temat nie powiedział. Jakie strzykawki trzeba kupić? Na YouTube cos tam mieszają itp. Nie ogarniam tematu :)

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 12 lipca 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aura nic mieszać nie trzeba :) Kupujesz sobie strzykawki 2, igły 0,7 do wyciągania leku z fiolki i igłę jakąś cieniutką - ja używam 0,4 do zastrzyku :) Wyciągasz lek tą większą igłą, wymieniasz na mniejszą i robisz zastrzyk w okolicach pępka, aczkolwiek ja robię w szeroko pojętych okolicach pępka :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek, zenujacy prog tzn ile?

    Ja jestem po pierwszym sprawdzeniu proga po przejsciu z Prolutexu na luteine. Z 85 skoczyl na 90. Troche mi ulzylo, ale nadal musze monitorowac.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aura, jutub dobry na wszystko, pani bardzo ladnie obrazuje jak podawac proga.

    https://youtu.be/NTpRiFcuYmU

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 12 lipca 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a88 to twój jest piękny :) ja miałam 27, ale plamień nie mam żadnych i nie miałam (odpukać) więc widocznie taka już moja natura, że znajduję się w tych niższych normach biorąc 2x prolutex i 4 dupki (które wiadomo, w badaniu nie wyjdą :)). Dr widziała ten wynik ale nie zareagowała więc uznałam, że jest ok, ale nie zeszłam z tego prolutexu jednego :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 12 lipca 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrysia Pani dr miała na myśli na 100% skończony 15 tc czyli od 15+0 :) jednak że względu na to, że to tylko magnez, to jak zaczniesz brać od 14 tc (14+0) nie zaszkodzi :)
    Ja od 15 tc biorę chela mag b6 i Omegamed Optima Forte DHA i tam jest 500 mg DHA. Od kilku tyg dodatkowo Asparginian Extra plus Diohespan Max. Prolutex odstawiłam całkowicie ok 17 tc (od 15 tc brałam co 2 dni). No i cały czas san probi, a teraz też no spa max. Do tego od początku clexane i euthyrox

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2017, 15:53

    gabrysia111 lubi tę wiadomość

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 12 lipca 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore evital pregnal (nie ma w składzie zwykłego kwasu tylko metyle), leteox, B-complex, acard, luteine, clexane i teraz jeszcze dostałam sorbifer bo hemoglobina i hematokryt leci na łeb na szyję.

    Imbirek prolutex do końca? Uuu nie zazdroszczę. Przede wszystkim kosztów bo to sam prolutex 600 zl miesięcznie :/ a x2 to 1200, masakra.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 12 lipca 2017, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ja nie wiem jak długo będę brała w kazdym razie na pewno będę musiała skończyć dupka i jesli będę potrzebowała jakiegoś progesteronu to będę mogła brać tylko naturalny ;) dr mi tak wspominała jak juz wychodzilam z ostatniej wizyty że jak będą chłopaki to dupka trzeba ograniczyć ;)
    A kasa no cóż, wolalabym ja wydać na coś innego ale jak trzeba to trzeba ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 12 lipca 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to może luteina? To naturalny prg

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i za 8 zika :P

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 12 lipca 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy co dr powie na następnej wizycie ;) jako że będziemy schodzić pewnie z tego dupka to prolutex 2x jeszcze potrzymam jakiś czas (nawet jak dr powie że można odstawić ;)), żeby nie zaszkodzić dzieciakom tym odcięciem ich od progesteronu a w zasadzie żebym to ja miała spokojną głowę ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 12 lipca 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mie dziwie ci się kochana, ja wcale nie chcialam nic odstawić :P ale mój portfel jednak odczuł znaczna ulgę bez prolutexu. I brzuszek też, że zastrzyk mniej

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 12 lipca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio chyba dżdżownica pisała o super ekskluzywnym porodzie organizowanym przez MedArt. Opcja wydaje się fantastyczna, jednak ze względu na cenę raczej zrezygnuję :D Za to chciałam wynająć położną. Myślałam o szpitalu Św. Rodziny, ale okazuje się, że tam położnych już od lutego wynajmować nie można :o

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2017, 22:27

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 13 lipca 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wpadam się pochwalić, że jednak dr orzekł, że moje maluszki są dwukosmówkowe :)
    Widzę, że Św. Rodzina zyskuje tu u nas poparcie niesamowite :) U mnie pewnie ze względu na bliźniaki wyboru nie będzie i pozostanie Polna :)

    MalaHD, kiciakocia, antonna, dżdżownica, anakonda, gabrysia111 lubią tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 13 lipca 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też planuję polna. Może się spotkamy w grudniu na porodowce :)

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 13 lipca 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek Polna to świetny szpital i nie masz czego żałować. Ja akurat o SW.Rodziny nie mam najlepszego zdania, nie rodziłam tam, ale ostatnio wybrało ten szpital kilka osób z mojego najbliższego otoczenia z mojego otoczenia. Nie wszystko było tak, jak powinno, tyle że nie miały swojego lekarza ani położnej stamtąd

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 13 lipca 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz też rozważam Polną, skoro w ŚR nie można mieć swojej położnej :> A Ty Kicia rodziłaś na Polnej z opłaconym lekarzem/położną, czy na żywioł?

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
‹‹ 529 530 531 532 533 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ