X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 13 lipca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam, że św rodziny to szpital na bezproblemowy poród. Polna może i jest fabryką dzieci ale na pewno jest świetny sprzęt w razie komplikacji. Jednak świadomość, że w razie czego jestem pod najlepsza opieka jest dla mnie ważniejsza niż dobra opieka po porodzie.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • kasiula2122 Przyjaciółka
    Postów: 83 20

    Wysłany: 13 lipca 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja rodziłam na Polnej i miałam wynajętą położną.W dniu mojego porodu miała akurat urlop bo był długi weekend to był 10-11 listopad Swięto Niepodległości a ja urodziłam przed terminem. Oczywiście przyjechała od razu jak się zaczęła akcja porodowa.Nie miała ze mną dużo roboty bo urodziłam w 3,5 godziny.Teraz przy drugiej ciąży zastanawiam sie czy jest sens wynajmować położną za 800 zł albo i więcej bo to było 3 lata temu. Chyba najgorzej jak się trafi na zmiany położnych. Ja akurat rodziłam na jednej zmianie.

    w57v3e3kt53bmubr.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 13 lipca 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam umówioną położna, ale w ostatniej chwili okazało się, że będę miała cc

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 13 lipca 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicia a teraz siłami natury czy od razu cc? Bo to przecież już lada chwila... :) Tzn.niech synuś siedzi w brzuchu jak najdłużej, ale już bliżej masz niż dalej :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 13 lipca 2017, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz cc, boję się tak krótkiego odstępu of poprzedniego cięcia (między ciąża mi nie upłynęły nawet 2 lata), nie chcę ryzykować zresztą dla dr K to również oczywiste. Myślę że za około miesiąc i kilka dni będą mnie rozpakować ;)

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 13 lipca 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicia serio nie mogę uwierzyć, że ty po tych wszystkich początkowych przejściach już za chwileczkę będziesz miała ciążę donoszoną :) Dla kogoś z boku ten czas szybko leci, ale już wczoraj właśnie z mężem rozmawiałam, że teraz, jak sama jestem w ciąży to tak strasznie mi się dłuży :) Dobrze chociaż, że te wizyty mam co 2 tygodnie...

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 13 lipca 2017, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kicia a czy dr K jakoś nadzoruje swoje pacjentki rodzące na Polnej? Tzn. domyślam się, że porodu nie odbiera, bo pewnie rzadko tam bywa. Chodzi mi o to czy się komuś mówi, że się jest od niej i wtedy nie jest się już takim anonimowym? A tamtą położną polecała Ci dr K, czy sama ją sobie gdzieś znalazłaś? Wiem, że jeszcze mam czas, ale jakoś mnie ten poród zaczyna stresować :D

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 13 lipca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek piękny suwaczek <3

    Imbirek91, Mada29 lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 13 lipca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna położna polecony przez dr K. O lekarza prowadzącego pytają i dr K na Polnej jest znana, więc pełna anonimowość to nie była :)
    Imbirek ja też nie mogę uwierzyć, że to już za chwilę. Początki były tak masakryczne i nikt praktycznie nie dawał nam szans (dr też wypowiadała się o tym w kategorii liczenia na cud ale przygotowania się na najgorsze). Pierwsza ciąża mi się dłużyła, analizowałam każdy ból, każdy objaw. Miałam czas na schizowanie . Teraz go nie mam i mimo że ciągle coś wyskakuje, mam jakieś 2-3 dniowe epizody skurczowe, wiecznie złe posiewy, kolkę nerkową, jazdy z cukrami, to mam też mniej czasu na myślenie jako pełnoetatowa mama 2,5 rocznego brzdąca i zdecydowanie wolę mieć zajęty głowę i ręce niż tak jak w pierwszej ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2017, 14:29

    Imbirek91, Mada29, antonna lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ale tutaj, cisza nastała, pewnie wakacje...
    Dziś mija dwa tygodnie od łyżeczkowania i wczoraj byłam u doktora by sprawdzić czy wszystko ok. Na usg wyszło, że wszystko ładnie się wyczyściło :) Dostałam skierowanie na badanie krwi i to hcg. Gdyby było <5 to dr twierdził, że możemy ruszać z transferem ale mam 49,4. Za tydzień kazał mi powtórzyć to hcg, ale tak obstawiam, że pewnie na okres będę musiała czekać. Reszta wyników w normie. Powiem Wam, że po wczorajszej rozmowie z dr wyszłam pełna nadziei , że kiedyś uda mi się być jeszcze w tej ciąży i dotrwać do porodu. Dr stwierdził, że mam silny organizm i to jest na mój plus. To, że zarodki przestały się rozwijać nie było winy we mnie tylko mogły mieć wadę.. Z mężem stwierdziliśmy, że tak doszliśmy daleko bo te dwa miesiące to w ciąży byłam, a że wyszło jak wyszło...widocznie tak miało być. Wiem, że jeszcze czeka na Nas i marznie ten jeden zarodek... I ta nadzieja mnie trzyma! W pon wracam do pracy po dłuższej przerwie by odetchnąć na chwilę ale będę jeszcze walczyć do końca! Będę Was podczytywać w tym czasie ;)
    Mysza i Anakonda jak tam u Was? Piszcie mi tutaj wszystko! Trzymam mocno za Was kciuki, może w sierpniu uda mi się wystartować i dołączyć do Was! :)
    Niedługo niektóre przyszłe mamy zwalniają brzuszki więc potem my je zajmiemy. Życzę Wam dziewczyny, które są przy nadziei by Wam dzieciaczki zdrowo rosły :) Gdy u mnie zacznie coś się dziać dam znać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2017, 12:20

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 15 lipca 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada, trzymam kciuki, by jak najszybciej spotkało Cię upragnione szczęście :)

    Mada29 lubi tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2017, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabrysia111 wrote:
    Mada, trzymam kciuki, by jak najszybciej spotkało Cię upragnione szczęście :)

    Dziękuję Gabrysiu!
    Przydadzą się! :)

  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 15 lipca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada mam nadzieję, że ten kolejny transfer będzie tym udanym na dziewięć miesięcy!!

    Mysza jak Twoje przygotowania do crio?

    Mada29 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • aura Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie bedzie lipa :( jestem 6dpt i od wczoraj krwawie/plamie. Brzuch mnie boli jak na okres i to raczej własnie okres idzie :(

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 17 lipca 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aura tylko beta prawdę Ci powie. Jutro do labu i wtedy będziemy myśleć! Trzymam kciuki!

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aura oby było wszystko dobrze! Powodzenia jutro!
    A ile brałaś zarodków do transferu?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2017, 12:22

  • aura Koleżanka
    Postów: 41 12

    Wysłany: 17 lipca 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mielismy tylko 1

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuch na okres po transferze to boli przez cały czas, nie umiem pomóc bo nie krwawiłam przed betą. Może ktoś miał taki przypadek jak Aura? Przed betą krwawiłyście? Kontaktowałaś się może z lekarzem?
    Widzę, że u Ciebie ten sam problem co u mnie, męża słabe nasienie... :(
    Pójdziesz jutro na betę? Trzeba być dobrej myśli! :)

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 17 lipca 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Mada mam nadzieję, że ten kolejny transfer będzie tym udanym na dziewięć miesięcy!!

    Mysza jak Twoje przygotowania do crio?


    a dziękuję Antonka, że pytasz. Dziś po pozytywnym usg i hormonach więc wchodzę w II fazę i z końcem tygodnia transfer ostatnich 2 mrozaków. Działamy z Panią Dr dokładnie tak samo jak ostatnio i zaciskamy kciuki za powodzenie.

    Mada29 ja też 2 tyg po poronieniu miałam jeszcze betę 39, na okres czekałam równo miesiąc, a w 3dniu pierwszego naturalnego cyklu po poronieniu była już 0 także życzę żeby i Tobie szybko spadała...

    Aura ja plamiłam 6,7,8 dpt a beta w 7dpt była pozytywna i kolejne przyrosty też.

    MalaHD, Imbirek91, a88, Mada29 lubią tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 17 lipca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aura kciuki za jutrzejszą betę!!!

    Mysza super, że hormony są ok! Oby się udało, ale tym razem na dziewięć miesięcy!

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
‹‹ 530 531 532 533 534 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ