X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 28 lipca 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam encorton do ok 10tc, Żak kazał odstawić po becie ale byłam nieusluchana.
    Dużo lekarzy zleca acard, podobno macica jest lepiej ukrwiona. Ale najlepiej ukrwiony to jest po tym nos! Ja smarkalam krwią kilka miesięcy aż zaczęło mi lecieć i odstawilam to badziewie.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 28 lipca 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała no patrz, nie wiedziałam że acard ma takie działanie! Ja go nigdy nie brałam jeśli już to aspirynę ale w cyklu w którym się udało akurat nie brałam bo dr rozważała zrobienie punkcji i pobranie tej jednej czy dwóch komórek ;) z tym że ja brałam jeszcze inny, dodatkowy lek na układ krwionośny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2017, 17:33

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 28 lipca 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robiłam przerwy na punkcje. Brałam acard non stop przez prawie rok i z czasem było coraz gorzej z tym nosem już wszystko mi pachnialo krwią. Po tygodniu bez acardu nosek ok ;) a mam jeszcze clexane więc mogę tego nie brać.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżdżownica bo mnie tak teraz zastanawia Twój przypadek to po poronieniu w 9tdc zaszłaś w tą ciążę co teraz jesteś? Czy jeszcze miałaś jakieś "przygody"?

  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 28 lipca 2017, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam. Dr B wybrał HSG dla mnie bo mu wystarczy a jest połowę tańsze. Poprosił dr Ż o współpracę bo wyjaśnił dwie osoby są potrzebne. Pani Iza wspomniała, że używana jest pianka. Ale jestem ciekawa jak to przebiega? Byłam mile zaskoczona, że dr Ż mnie pamiętał choć niezręcznie ciut, że zamieniłam go na dr B. Raczej mnie nie zapyta. W niedzielę trzeci podgląd, dziś były 3 pęcherzyki, a w poniedziałek HSG.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 29 lipca 2017, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już wiem jak przebiega sono HSG, ale czy boli?

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 29 lipca 2017, 02:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie będziesz miała zrostów to nie nie boli, tzn.możesz odczuć delikatne ciągnięcie jak w czasie okresu, nic poza tym ;) a jeśli będziesz miała zrosty to może cię boleć, ale ja nie miałam więc trudno mi się wypowiadać na ten temat. W każdym razie mi dr przed badaniem poleciła zabranie profilaktycznie ibupromu, tzn.tak z pół godzinki wcześniej. A muszą być dwie osoby ale oprócz tego wydaje mi się że będzie dr Sz, bo jak ja miałam to robione to to on obsługiwał usg a dr Żak i K stali przy mnie i przy mnie działali a Sz siedział kawałek dalej przy biurku, ale być może przez te 2 lata coś się zmieniło ;) mówię ci tylko jak u mnie było ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 29 lipca 2017, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    Dżdżownica bo mnie tak teraz zastanawia Twój przypadek to po poronieniu w 9tdc zaszłaś w tą ciążę co teraz jesteś? Czy jeszcze miałaś jakieś "przygody"?

    Rybko u mnie było tak że w lipcu poronilam , potem dwa nieudane transfery, potem dwa miesiące mi się ok 12 dc zaczynało cofać endo. W grudniu przeszłam na dietę bezglutenowa i w styczniu zaszłam w ciążę. Także trochę "przygod" jeszcze miałam.

    1JyDp2.png
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Już wiem jak przebiega sono HSG, ale czy boli?

    Alberta, ja miałam niedawno sono HSG. Nastawilam sie na wielki ból. Doktor poleciła godzine przed wziąć tableki przeciwbólowe. I wzielam. W klinice jeszcze bylo opóźnienie bo bylo duzo osob do doktor K i Sz. Wiec wyszlo ze tabletki (2 szt. chyba ibum) wzielam 2 godziny przed.
    Mnie badanie nie bolało. Na poczaku przy wprowadzaniu tego pierwszego płynu bylo czuć takie ciągnięcie. A pozniej nic. Tylko u mnie wszystko okazalo sie być ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 09:10

    l22nej28tcppkg68.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 lipca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też było wszystko drożne a hsg okazało się rzeźnią, myślałam, że tam zejdę. Ja jeszcze się meczylam kolejne 2 dni, brzuch jak balon, nic nie byłam w stanie zjeść. Ale ja miałam zwykle hsg na raszei z rtg to sono jest chyba pod usg?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Jasiaaa Autorytet
    Postów: 411 212

    Wysłany: 29 lipca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. To przy pomocy USG.

    l22nej28tcppkg68.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, każda informacja jest cenna. A propo in vitro kosztuje 6.500 plus 400 anestezjolog. Mrożenie 1500. Pani Iza powiedziała, że można 6.000 a 500 zł można zapłacić po transferze mrozaka. A transfer kolejnego mrozaka 1800.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 11:56

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta wrote:
    Dziękuję Dziewczyny, każda informacja jest cenna. A propo in vitro kosztuje 6.500 plus 400 anestezjolog. Mrożenie 1500. Pani Iza powiedziała, że można 6.000 a 500 zł można zapłacić po transferze mrozaka. A transfer kolejnego mrozaka 1800.

    Zgadza się.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dżdżownica wrote:
    Rybko u mnie było tak że w lipcu poronilam , potem dwa nieudane transfery, potem dwa miesiące mi się ok 12 dc zaczynało cofać endo. W grudniu przeszłam na dietę bezglutenowa i w styczniu zaszłam w ciążę. Także trochę "przygod" jeszcze miałam.

    Heh podziwiam Cię że tyle wytrzymalaś. Ja nie wiem czy dam radę przejść porażki... czekam i czekam na @. Bóle brzucha mam ale krwi brak a dziś mija 4 tygodnie od łyżeczkowania

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    Heh podziwiam Cię że tyle wytrzymalaś. Ja nie wiem czy dam radę przejść porażki... czekam i czekam na @. Bóle brzucha mam ale krwi brak a dziś mija 4 tygodnie od łyżeczkowania

    Każda z nas da radę, bo nie ma wyboru :)
    Ja pierwsze poronienie miałam w styczniu po iui, ale na wczesnym etapie. Nie doczekałam wtedy nawet do pierwszego usg. Potem jeszcze 3 nieudane iui. I bardzo żałuję że w ogóle to robiliśmy bo się okazało że to strata czasu i pieniędzy.

    Jeśli dobrze pamiętam to taki normalny okres po poronieniu miałam właśnie miesiąc później więc myślę że lada dzień przyjdzie krwawienie i będziesz mogła zacząć działać :)

    1JyDp2.png
  • Mogali Znajoma
    Postów: 29 0

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lecze sie w MedART prawie dwa lata.Przez ten czas bylam juz u prawie u wszystkich lekarzy w klinicie... mam wiec wyrobione zdanie co do ich podejscia do pacjentow. Bardzo polecam Doktora Zaka - fakt - ma specyficzne poczucie humoru, ktore nie kazdemu moze sie podobac ale robi to dla rozladowania napiecia... czy stworzenia bardziej swojskiej atmosfery... 3eba po prostu nie doszukiwac sie w tych zartach 2 dna. Jest konkretny... dotrzymuje slowa (jak mowi, ze zadzwoni to tak jest... zawsze odpisuje na sms'y ...wszystko dokladnie tlumaczy (3eba go tylko pytac) rysujac nawet jesli jest taka potrzeba. Empatyczny bardzo. Po in vitro czekal na nas, zeby sie pozegnac - co bylooo bardzo mile. Rozpoznaje swoje pacjentki w poczekalni i nierzadko po nie wychodzi. Doktor Kubiaczyk tez mila i empatyczna, ale jak dla mnie bardziej chaotyczna i zdarza jej sie zapomniec zeby oddzwonic czy odpisac. Jesli komus nie przeszkadza przypominanie sie i wysylanie po 3 razy tego samego zapytania to OK. Ja jestem niesmiala i mam z tym problem.
    Jesli chodzi o ilosci pacjentow to maja porownywalne ilosci (z lekka nadwyzka dla Pani Doktor) moze to wynikac z tego, ze kobiety (nawet podswiadomie) wybieraja "babki" na swoich lekarzy no i ze wzgledu poczucie humoru Doktora Zaka (ktore uroslo do wiwlkiej rangi) a moim zdaniem jest po prostu zwyczajne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 13:11

    Mogali
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta ja miałam hsg 3 razy. Każde było przy udziale rtg w szpitalu na Polnej, każde wykonywała Pani dr. Pierwsze przed pierwszą inseminacją - ból jak na okres, nawet mniejszy. Drugie trochę gorsze bo jajowód był niedrożny. Dr poinformowała mnie o tym i pytała co robimy, a ja na to że próbujemy udrożnić kontrastem. Pytała czy wytrzymam. Zaciskała zęby, zacisnęłam pięści i kontrast udrożnił. Kolejne hsg miałam rok temu przed staraniami o drugą ciążę i przeszłam je z uśmiechem na ustach. Moje miesiączki są bardziej bolesne nie hsg więc wrażenia na mnie większego nie robi to badanie. Przed każdym miałam podany paracetamol w kroplówce. Plamiłam jeden dzień

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 13:47

  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 29 lipca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kiciakocia. Czy w klinice jest jedna sala do pobierania jajeczek a osobna do HSG? Bo w marcu na pobraniu byłam wyeksponowana wysoko od pasa w dół z maksymalną ilością światła. Zanim zadziałała narkoza, miałam świadomość, że niezręcznie mi. Szkoda, że nie używają fryzeliny z wycięciem by okryć nas.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • kiciakocia Autorytet
    Postów: 823 346

    Wysłany: 29 lipca 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na to pytanie nie odpowiem, bo miałam hsg w szpitalu za każdym razem

  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 29 lipca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj na forum Mogali. Jaka jest Twoja historia? Ja też byłam u trójki lekarzy i każdy ma zalety i wady. Dr B ma stosunkowo krótkie doświadczenie, dlatego ma najmniej pacjentek. Pracuje na renomę bardzo rzetelnie moim zdaniem. Dam znać jak poszło sono HSG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2017, 14:40

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
‹‹ 538 539 540 541 542 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ