X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo. widzę że pojawiła się druga mysza w wątku - witaj siostro ;p

    Miałam urlop (również od forum) więc wybaczcie ale jestem w kompletnie nie w temacie co tam u kogo słychać - wybaczcie, będę powoli nadrabiać. Musiałam się zresetować, także od tematu starań, co mi dobrze zrobiło:)

    Kicia widzę, żeś rozpakowana- stokrotne gratulacje!


    W tzw. międzyczasie wysoki wynik homocysteiny (16) i to czerwcowe poronienie, skłoniły mnie (i doktor) do badań genetycznych, wyszło MTHFR A1298C heterozygota. Biorę metyle, buraka i czekam z crio, aż ustabilizujemy wynik. Szkoda, że dopiero tak późno to zbadałyśmy, w mojej opinii lepiej wydać nawet kilkaset złotych na badania i leki niż przeżywać to co być może bylo tego rezulatem.

    Dodatkowo leczę kolejny raz baterie w posiewie, teraz oprócz antybiotyku i sanprobi mam jeszcze jakąś szczepionkę podjęzykowo.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2017, 13:13

    Mada29 lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ja to badanie miałam przed ivf MZ i w poprzedniej klinice to był wymóg. Ja mam też mutacje nie tylko AC ale i CT . Brałam actifolin ale dr zmieniła mi ostatnio na solgar Metafolin.
    Też jestem za badaniami i w zasadzie to już nie mam jakich robić bo ostatnia immunologii też zaliczyłam. Ciekawe czy to coś pomoże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2017, 13:25

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986, miałam właśnie dopytywać co u Ciebie :) Dalej walczysz i to jest ważne. Może nie ma sensu zastanawiać się co by było gdyby. Myśl o przyszłości, a ja trzymam kciuki, żebyś szybciutko doczekała się swojego cudu.

    Dżdżownica, serdecznie Ci dziękuję za radę co do pasa. Niesamowite, jak szybko przynosi ulgę.

    Aaaa, a lekarz rodzinny też zasugerował połączenie Nospy i Paracetamolu, więc coś w tym musi być Imbirek :)

    Imbirek91, dżdżownica, Mysza1986 lubią tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • AnaC Przyjaciółka
    Postów: 91 49

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiciakocia gratukacje☺ dużo zdrówka dla synka a siły i cierpliwości dla mamy i taty☺

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno mthfr ma 60% społeczeństwa tylko większość o tym nie wie bo nie bada. Heterozygota jest łagodna, metyle i clexane powinny załatwić sprawę. Chociaż nie wiem jak to jest z tą homocysteiną bo ja miałam w normie.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Podobno mthfr ma 60% społeczeństwa tylko większość o tym nie wie bo nie bada. Heterozygota jest łagodna, metyle i clexane powinny załatwić sprawę. Chociaż nie wiem jak to jest z tą homocysteiną bo ja miałam w normie.

    Jestem na grupie na FB dot. MTHFR i oczywiście to prawda że duza czesc osób ją ma.

    Ja niestety ostatnie 3 lata brałam zwykły kwas foliowy więc mogłam sobie przez to napytać biedy, wierzę więc że metyle i burak dadzą radę i w konsekwencji w końcu pozytywny wynik :)

    PS dzięki Gabi, też wierzę w ten cud

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2017, 16:04

    bv5tg9v.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza uda Ci się na pewno! Zbij tylko tę przeklętą homocysteinę i ogólnie dbaj o to, żeby zawsze była niska, bo to ponoć niezdrowe dla organizmu mieć jej tyle.

    Czy teraz Dżdżownica jest następna w kolejce do porodu? Czy kogoś ominęłam?

    Fajnie, że pojawiło się tu tyle nowych osób - tzn. szkoda, że są problemy, ale fajnie, że się ujawniłyście na forum :) Trzymam kciuki za wszystkie!


    Anakonda czy Ty wiesz co z MedA?

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna Imbirek to Meda ;)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Antonna Imbirek to Meda ;)

    Musialam cos przegapic :D

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to skoro Mala mnie uswiadomila to dodam tylko jeszcze, ze cieszę sie, ze wszystko jest ok :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2017, 23:25

    Imbirek91 lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie czekam i czekam na ta @ i się nie doczekam... chyba pojechała na wakacje?! już się trochę niecierpliwie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2017, 00:43

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna zgadza się MedA to Imbirek :) Choć ciężko mi się przestawić na inny nick :/
    Mada29 im bardziej czekasz na @ to lubi robić nam psikusy ale ty po poronieniu nie dostałaś @ tak ? U mnie była po 6 tygodniach od zabiegu . A beta spadła do zera ?


    Dziewczyny a przy HPC jest parking czy miejsce do parkowania ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2017, 06:31

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna jestem jestem, chłopaki rosną ale ja złapałam jakieś paskudztwo w moczu i czekam na receptę od dr ;/ a jeszcze mi robiła posiew z pochwy więc już też się boję wyniku, no ale spodziewałam się że prędzej czy później się pojawi jakaś zaraza...
    Przy HCP jest parking aczkolwiek ja tam zawsze jeżdżę z mężem bo jest równolegle parkowanie i trzeba się wciskać między samochody ale chyba też jest jakiś prywatny na przeciwko samego wejścia to może tam sobie staniesz ;) powiem Ci że przy HCP jest bajka w porównaniu ze szpitalem do którego dr mnie wysyła badać krzepliwość krwi ;) tam to już w ogóle dramat jeśli chodzi o zestawienie samochodu!
    A mam teraz (tzn.na za miesiąc) do zbadania homocysteinę i dr mi nie mówiła że muszę to koniecznie w Alabie zrobić więc zrobię u siebie w diagnostyce z innymi badaniami i tyle ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Antonna zgadza się MedA to Imbirek :) Choć ciężko mi się przestawić na inny nick :/
    Mada29 im bardziej czekasz na @ to lubi robić nam psikusy ale ty po poronieniu nie dostałaś @ tak ? U mnie była po 6 tygodniach od zabiegu . A beta spadła do zera ?


    Dziewczyny a przy HPC jest parking czy miejsce do parkowania ?

    Tak nie dostałam jeszcze od poronienia. Fakt w sobote minęło 5tygodni a hcg 3tygodnie po miałam jeszcze 11. Dr już nie kazał mi robić już żadnych badań tylko czekać na 3 dzień cyklu... i tak sobie czekam.

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada wydaje mi się że to przede wszystkim kwestia psychiki ;) jak ja jeszcze nie myślałam o dziecku i nie chciałam ciąży to byłam tak zestresowana tym że okresu nie ma (a spóźniał się często przez PCOS), że dopiero jak decydowałam się robić test i był negatywny (więc oddychałam z ulgą) to jeszcze w tym samym dniu lub dzień, dwa później okres przychodził ;)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Mada wydaje mi się że to przede wszystkim kwestia psychiki ;) jak ja jeszcze nie myślałam o dziecku i nie chciałam ciąży to byłam tak zestresowana tym że okresu nie ma (a spóźniał się często przez PCOS), że dopiero jak decydowałam się robić test i był negatywny (więc oddychałam z ulgą) to jeszcze w tym samym dniu lub dzień, dwa później okres przychodził ;)

    Wiem wiem też tak miałam ;) a teraz człowiek chce działać i nie może. Mam bóle brzucha ale cisza.

  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonna wygląda na to że teraz moja kolej :) ale oby Antoni się za bardzo nie spieszyl ;)
    Od wczoraj mam dość mocne twardnienia brzucha więc jestem na nospie i magnezie. Leżę i odpoczywam.

    1JyDp2.png
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja dziś miałam transfer jedynaka 4AB, ostatnio był 5AA, ale nie martwię się niższą klasą bo wazniejsza jest genetyka od wyglądu. Mam betę za tydzień już wg tego co napisał dr Ż na raporcie, ale dr B mówił o 10 dniach?

    MalaHD, anakonda, a88 lubią tę wiadomość

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • Alberta Autorytet
    Postów: 670 244

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam Prolutex oraz Dupka 2 razy dziennie, Clexane i Acard, wszystkie cztery do testu. Dr B zapytany o relanium i no-spę odparł, że po stosunku też są skurcze i nie ma potrzeby ich brania.

    Endometrioza, 3 laparo usuniety jajnik, 2 histero polipy, PAI homo, Mthfr oba hetero, VR2 hetero
    4 IVF, 4 transfery bez sukcesu
  • dżdżownica Autorytet
    Postów: 2069 1498

    Wysłany: 8 sierpnia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alberta trzymam kciuki :)
    Mi się żaden 5aa nie przyjął (a miałam takie 3 transfery), ten w brzuchu to chyba 3aa :) bete robiłam 8 dnia i też nie brałam ani nospy ani relanium :)

    1JyDp2.png
‹‹ 550 551 552 553 554 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ