Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anna_b wrote:
    Mada - przy prawidłowym wyniku posiewu z pochwy Lactobacillus spp - dodatnie (to flora fizjologiczna) , reszta - ujemne.

    Anna właśnie mi tak wyszło i się przestraszyłam, że w pierwszym przypadku dodatnie ale w uwadze Lactobacillus nie wyhodowano i to mi dało do myślenia? reszta ujemna i jeszcze pod spodem jest jakaś tabelka heh.. uff to może jest dobrze?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    Moly miałaś może robione badania na posiew? Bo ja tak patrze na swoje wyniki i tak nie wiem czy to dobrze czy źle? Napisałam do dr B i czekam na odpowiedź...


    Nie miałam jeszcze, żaden z lekarzy nie zlecał. Dobrze, że piszecie o wynikach, będę wiedziałam czego się spodziewać gdybym musiała robić :)

  • anna_b Ekspertka
    Postów: 214 78

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robilas w alabie posiew? a w tej tabelce pod spodem ( gdzie sa plusiki) jest Lactobacillus czy cos innego?
    Nie zawsze w pierwszej linii są Lactobacilus. W nagłówku (taki pasek na szaro )- jest napisane czego dotyczy poszczególny wynik np "Nazwa badania Posiew z dróg moczowo-płciowych - tlenowo" i pod spodem masz "dodatni" albo "ujemy". I jak coś wyszło dodatnie to pod spodem jest tabela z plusikami dotyczącymi obfitości wzrostu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2018, 15:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w alabie robiłam. Dr mi odpisał, że są jeszcze bakterie , które warto podleczyć i mam podjechać po receptę bo dostane antybiotyk. Tak ta tabelka z plusikami właśnie wyszło Staphylococcus species, Enterococcus species, Escherichia coli.. heh
    Dziękuję Aniu za pomoc :)

  • anna_b Ekspertka
    Postów: 214 78

    Wysłany: 22 stycznia 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma sprawy :) Nie przejmuj się - w ciąży często się przyczepiają jakieś bakterie , niestety:/ Ja po złym posiewie zaczęłam prać bieliznę i ręczniki w 95C a miejsca intymne wycierać papierowym ręcznikiem który był schowany w szufladzie a nie stał na wierzchu zeby bakterie z całej łazienki na niego nie leciały ;) Nie wiem czy to pomoglo ale późniejsze posiewy były już ok :)
    Najważniejsze żeby w ostatnim posiewie przed porodem było czysto :) Jeśli dostaniesz Rp na doustny antybiotyk to też nie ma się czego bać, penicyliny są bezpieczne nawet w 1 trymestrze.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Czy lekarze z Medartu mogą wypisać skierowanie do szpitala?

  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominique, mnie przed ciążą dr Kubiaczyk wysłała na Polną na histeroskopię, więc zapewne jest taka możliwość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny byłam na moim pierwszym usg i okazało się, że wcale nie miałam wizyty z dr Sz tylko Kru. Więc mogłam zadawać pytania :)

    Wszystko jest ok i jest mała fasolka z bijącym serduszkiem.

    Ruda2017 3 kciuki w następnym miesiącu.

    kornelkornel, anna_b, JaMama84, nick nieaktualny, Ruda2017, Kaya85, Bella93 lubią tę wiadomość

  • JaMama84 Autorytet
    Postów: 304 129

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susełku, gratulacje!Pieknie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suselek ale super!mały leniuszek był ale najważniejsze, że serduszko jest! A tyle stresu było...trzymajcie sie cieplutko i uważajcie na siebie! Zostaniesz u dr Kru?

  • Ruda2017 Autorytet
    Postów: 421 412

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susełek super wiadomość ! :)

    Od VIII 2017 MedArt
    I ivf grudzień 2017
    4.03.18 crio cb ; 3.04.18 crio 2 x 4AA cb
    II ivf lipiec 2018 r.
    26.07 5AA cb ;23.12 crio 3AA cb;
    6.03.19 crio 2x 4AA 7dpt-beta 24, 8dpt-beta 29, 12dpt-beta 9 -> cb
    14.06.19 2x3AA 7dpt-beta 73, 10dpt - beta 339, 12dpt-beta 736, 14dpt-beta 1613, 18dpt-beta 8010.
    22dpt mamy dwa bijące serduszka ❤❤
    4.02.2020 R&P 👨‍👩‍👦‍👦

    2❄️❄️
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susełek super, gratuluję :)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susełek pięknie! Chyba naprawdę Ci się leniuch szykuje ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    Suselek ale super!mały leniuszek był ale najważniejsze, że serduszko jest! A tyle stresu było...trzymajcie sie cieplutko i uważajcie na siebie! Zostaniesz u dr Kru?

    Stresu było co nie miara a najgorsze, że to dopiero początek... Ale bardzo się cieszymy, mamy piękną fasolkę i wszystko wygląda bardzo ładnie.
    Dr Kru zrobił na nas pozytywne wrażenie. Bardzo miły i też odpowiada na wszystkie pytania. ALe na forum się o nim mniej pisze. Znalazłam tylko opinie Dżdżownicy, że ok. A po zatym nic.
    Zapisaliśmy się do niego na następne usg. Bo u dr K po urlopowe korki. Spodobało mi się, że wogóle nie czekaliśmy tylko od razu weszlismy. A u dr K czasami i godzinę trzeba było czekać.
    Co o nim myślicie? Ktoś do niego chodzi?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suselek fakt mało się piszę i sama nie mialam styczności z dr Kru ale Gabrysia prowadziła u niego ciąże, imbirek też dobrze pisała. Na pewno się wypowiedzią i mi pisały że nie pozaluje bo miałam iść gdy dr Z kazal przed swoim urlopem ale że miałam wcześniej awarie i ratował mnie dr B więc zostaje u niego.. pewnie gdyby bylo inaczej zostalabym u dr Kru, bo dziewczyny dobre opinie wystawiały. Dr Z niech pomaga innym parom, spełniać marzenia nie będę blokować kolejki.. ale oczywiście każdy ma prawo iść do którego chce lekarza, więc wybór należy do Ciebie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2018, 21:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mada29 wrote:
    Suselek fakt mało się piszę i sama nie mialam styczności z dr Kru ale Gabrysia prowadziła u niego ciąże, imbirek też dobrze pisała. Na pewno się wypowiedzią i mi pisały że nie pozaluje bo miałam iść gdy dr Z kazal przed swoim urlopem ale że miałam wcześniej awarie i ratował mnie dr B więc zostaje u niego.. pewnie gdyby bylo inaczej zostalabym u dr Kru, bo dziewczyny dobre opinie wystawiały. Dr Z niech pomaga innym parom, spełniać marzenia nie będę blokować kolejki.. ale oczywiście każdy ma prawo iść do którego chce lekarza, więc wybór należy do Ciebie :)

    Hej, ja też myślę, że nie ma co blokować kolejki. Przy mnie jak stałam płacić przy recepcji zapisywała się nowa kobieta do dr K i stwierdziłam, że zapiszemy się do KRU.
    W sumie to już teraz jak to dr Kru powiedział bardziej w ciąży być nie można, więc niech dr K pomaga innym. :) Chociaż trochę mi szkoda bo się nawet nie pożegnałam.

  • Wiwi92 Ekspertka
    Postów: 233 157

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susełek super wiadomosc gratulacje, wkoncu sie spioszek obudzil. Oby tak dalej niech rosnie fasolka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2018, 09:12

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Wiwi92
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susełek, dr Kru polecam z całego serca. Nie będziesz żałować :)

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na wizytę poporodową też już jestem zapisana do Kru :)
    Susełek a z dr K jeszcze się zobaczysz, choćby na korytarzu, jeśli ciążę będziesz prowadzić w medarcie - a też może sama się zainteresuje tobą. Mi na przykład napisała smsa czy urodziłam, bo przez te moją sytuację z crp się do niej nie odezwałam z wiadomością :) ale jak pojadę do Kru to muszę jej jakieś kwiaty kupić :D zawsze chciałam to zrobić, jak co wizytę widziałam u niej nowe kwiatki od szczęśliwych rodziców i zastanawiałam się czy ja kiedyś będę miała okazję też lecieć do niej z bukietem :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • anna_b Ekspertka
    Postów: 214 78

    Wysłany: 24 stycznia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też polecam dr Kru. Byłam tylko na wizytach w zastępstwie a mimo to chętnie odpowiadał na wszystkie pytania. Jest też bardzo dokładny i wizyta trwa tyle czasu ile potrzebujesz. Zostałam u dr K tylko dlatego że jakoś mi było głupio ją "zdradzić" ;)
    Imbirek masz racje - zawsze kwiaty piękne kwiaty u dr K stoją, to dobry znak dla dziewczyn które zaczynają starania w medarcie :)

‹‹ 731 732 733 734 735 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 mitów na temat premenopauzy, które warto wiedzieć mając 40 lat lub więcej

Premenopauza (perimenopauza) to nie tylko wciąż temat tabu, ale również etap życia kobiety, który często owiany jest mitami i nieporozumieniami. W rzeczywistości jest to naturalny okres przejściowy, który poprzedza menopauzę, a jego zrozumienie może zaoszczędzić Ci wiele stresu, lęku i znacząco wpłynąć na jakość życia i zdrowie hormonalne. Wraz z ekspertami zebraliśmy dla Ciebie 10 najpowszechniejszych mitów dotyczących premenopauzy i menopauzy, opierając się na najbardziej wiarygodnych i aktualnych danych naukowych.  

CZYTAJ WIĘCEJ