X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam odpuscic to czytanie i z nudów ostatnio znowu zaczelam czytac i niepotrzebnie się nakrecac i stresować:( fakt wczesniejsze pokolenia nie mialy dostępu do takich badań,były zdrowsze przez mniej stresu i rodziły zdrowe dzieci :-) jak mnie znowu coś najdzie to nakopcie mi w tylek!!! :-)
    Ja z butiku zamowilam m.in.jedną sukienke taką limonkowa,obcisla do kolan z zamkiem na plecach,super jest,jeszcze do niej wejdę,wykorzystam jutro u córki do przedszkola :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:33

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dzisiaj ten dzień :-) o 15 :-)
    Będzie płacz...
    Ja też chcę sobie zamówić jeszcze dwie sukienki takie tuniczki,rozmiary biorę M,raczej normalne są,jedynie te sukienki luzniejsze typu tuba trzeba brać rozmiar mniejsze żeby nie wyglądać jak worek;-)
    Wczoraj też wypilam pół litra maslanki,ale na dwa razy hihi piję to z otrębami,a na zaparcia dziala rano wypita woda z cytryną.
    Jeny jak mnie po tych globulkach przez godzinę wszystko piecze,masakra jakas,potem przechodzi,dziwne,może wyzera wszystko hihi

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:33

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kończę te globulki w piątek,weekend dopochwowo Invag,a od poniedziałku doustne x2,bo cały czas biorę Provag/Lacibios Femina. Tych dopochwowych to w pon.iwt nie będę brać żeby nie zafalszowac wyniku.
    Włosy mam akurat ombre,odrost naturalny,planuję odswiezyc gdzieś w sierpniu :-) w 1trymestrze unikalabym jedtnie farbowania,a tak to czemu nie :-)
    Dziewczyny a bylyscie już na przegladzie u dentysty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2016, 09:02

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:33

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używa akurat płynu micelarnego Garniera do skóry wrażliwej,delikatny,dobrze zmywa,nic nie szczypie. Kiedyś mialam mleczko,też ok. To ta seria rozowa. Kremu używam od lat,wogole ta marka akurat dobrze mi służy.
    Ja zamowilam jeszcze 3 już naprawdę ostatnie sukienki z butiku :-) razem zamowilam 10,ale już widzę że w dwóch dlugo nie pochodzę,a dwie mam ciut za duże,zostawię na później,dwie na ramiaczkach,reszta w stylu sportowym :-) wygodne,na co dzień.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem dziewczyny i melduje sie z pierwszymi ruchami synka :). Wczoraj juz jak lezalam w lozku na wznak to uraczyl mnie trzema "kopniaczkami" po prawej i jednym po lewej stronie :). Jak leze na boku to go nie czuje, Ale wczoraj szybko chlopa zawolalam zeby nie myslal, ze zartuje . Generalnie juz od paru dni czuje bulgotania tam gdzie macica jest, a jest juz na tyle duza ze jak leze na wznak to ja czuje pod palcami. Dalej niestety borykam sie z twardym brzuszkiem jak leze na plecach wiec unikam tej pozycji.
    Wczoraj bylam u gina po recepte na luteine i mu powiedzialam o tych zaparciach to kazal zejsc do jednej tabletki sorbiferu... dzisiaj juz bylo lepiej, ale powiem wam, ze troche mnie piecze i swedzi nie powiem gdzie :/. Posmarowalam sie procto glyvenolem, ale czy to cos daje... cholera wie.

    Agnella, jak Ty te potworstwa hemoroidowe leczylas, tylko dieta antyzaparciowa? Ja wczoraj sobie nie pomoglam bo wszamalam pol kilo czeresni haha . Ale dzisiaj dorzucilam pare kawalkow ciasta w pracy i poczyscilo mnie troche :D.

    Dziewczynki z farbowaniem to bzdura – dzisiejsze farby sa na tyle bezpieczne ze mozna je bez obaw stosowac. Ja farbowalam wlosy w 5 tc. Pozniej juz nie ale tylko dlatego, ze mi sie nie chcialo i dalej nie chce. Mam naturalnie ciemny kolor i farbuje na czekoladowy braz wiec nie musze teraz farbowac i nie wygladam strasznie.

    A co do kosmetykow to ja jak mi sie endometrioza dawala we znaki to zaczelam uzywac naturalnych kosmetykow, byle z dala od fitoestrogenow i konserwantow. Duzo o tym czytalam, zawsze staram sie czytac sklady kosmetykow i wam powiem, ze bardzo bym was uczulala na te sklady wlasnie i na niektore firmy. Ostatnio nawet Francuska Federacja Kosmetyczna czy jakos tak wypuscila liste 150 produktow „zakazanych”, ktorych nalezy unikac ze wzgledu na fitoestrogeny i rakotworcze substancje. Niby sie mowi tylko o jedzieniu, ale nie oszukujmy sie – nalozony krem czy balsam czy inny kosmetyk trzyma sie skory caly dzien wiec caly dzien te substancje dzialaja. Ja uzywam obecnie tylko tołpy i organique, lub innych firm z organicznymi kosmetykami i powiem wam, ze warto wydac troche wiecej – na mnie te kosmetyki podzialaly super, skora swietnie nawilzona, zadnych przebarwien, chrost, pryszczy, nic. Mleczka uzywam tołpy, tak samo jak kremow to twarzy i kremu BB. Reszta leci organique i też tołpa pod prysznic.

    Ja sie w weekend wybiore na jakies zakupy, te sukienki z butiku fajne sa, tylko jak brzuszek zacznie rosnac to przod sukienki pojdzie w gore i bedzie niesymetrycznie. A mi sie to juz nie podoba. Dlatego wole odciete pod biustem i rozkloszowane lekko, bo tego nie widac. A w mohito kupuje tez, kiedys wiecej, teraz mniej. U mnie jeszcze jest taki sklep Piano, maja unikalne bluzki i sukienki etc, przychodzi dostawa po kilka rozmiarow tylko wiec jak sie kupi to prawdopodobienstwo ze ktos inny to ma jest niskie. Dziewczyny a spodnie polecacie z obnizonym stanem bez tej gumki specjalnej czy z tym materialem na gumce co brzuszek otacza?

    Kasia nie rozklej sie :), ale domyslam sie, ze to wzruszajace momenty. Nas tez takie czekaja echhh :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u dentsyty bylam, bo mnie troche cos szarpalo w zebie w ktorym mam amalgamat, ale lekarka odradzala narazie rozgrzebywania go i w sumie resta zebow ok.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:33

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 8 czerwca 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie ciezarowki :) jak sie macie maluchy rosna? dziewczyny bylam u endokrynologa i moje tsh spadlo z 4,65 do 2,83 zwiekszyl mi dawke euthyroksu na 50. stwierdzil ze moje wyniki badan insuliny sa w normie i cukier tez, insulina na czczo 2,1 (2,6-24,9)natomiast godz po 80,9(2,6-24,9) --i tu mi sie to wszystko nie podoba ale stwierdzil ze patrza zawsze na pierwszy wynik bo jest kluczowy.prolaktyna30,4 (5-35),fsh 6,9 , lh 4,7. i to chyba powinno byc tak 1;1 a u mnie jest 0,68. co o tym wszytskim myslicie? i za pare tygodni jade na hsg bo to jest jedno z kluczowych badan a tak strasznie sie boje bo nie podaja zadnego znieczulenia tylko badanie jest robione na zywcaa:/

    START 2014 ;(
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem :-) wczoraj było wzruszajaco,ale obyło się bez łez :-) swietowalismy potem pizza :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:33

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:33

    kas50 lubi tę wiadomość

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś zaczynam już 18tc,niedawno co zaczynalam IItrymestr,leci okropnie.
    Sukienka super,zamowilam jeszcze dwie na ramiaczkach i czekam na dostawę :-) też zamowilas?

    Agnella lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera, nie chce Ci nic mowic, ale moja insulina byla po godz 59 a po dwoch 40 cos i dostalam leki... Wszystko tak naprawde zalezy jakie masz owulacje. Jak owulacja jest i to nie w 20 dc tylko wczesniej, to jest ok. Ja mialam od sasa do lasa.

    Co do HSG, to ja mialam, ale pod kontrola USG i nie chce niestety straszyc, ale mnie bolalo jak diabli :(. Przed badaniem dostalam zastrzyk w dupe i dodatkowo ketonal, ale i tak nie pomoglo - malo nie zeszlam na tym fotelu. Pociesze Cie tylko, ze bol trwa chwile, tyle ile kontrast przeplywa przez jeden i drugi jajowod (chyba ze masz zatkane). Ja mialam zawsze bolesne miesiaczki ze po scianach chodzilam, ale tego bolu nie da sie porownac z miesiaczkowym - prawie stracilam przytomnosc. Nie strasze Cie, ale zastanow sie, czy nie zrobic badania prywatnie ze znieczuleniem albo pod narkoza (to jest mozliwe). Gdybym miala to zrobic drugi raz, to bym wybrala narkoze. Inna sprawa, ze masa kobiet przechodzi to badanie bez bolu - nie wiem od czego to zalezy, bo moje jajowody byly drozne. Nie mam pojecia. Bywa roznie. Jesli masz niski prog bolu (a ja taki mam wiec moze dlatego), to Cie bedzie bolec.

    Ja juz wczoraj maluszka tak wyraznie nie czulam jak przedwczoraj, ale kolezanka mnie pocieszyla, ze jak miala pierwsze kopki to potem nic nie miala przez miesiac. A tygodnie licze tak jak tu w pasku, ciagle przyjmuje ze jestem w 17 a nie 18, tak jak w 4 miesiacu a nie w 5. Bo potem to czlowiek przez 2 miesiace w 9 miesiacu jest bo nikt nie bierze pod uwage, ze ciaza trwa 40 tygodni czyli konczy sie w 10 miesiacu matematycznie rzecz biorac:).

    Dzisiaj podjade do happymum i cos kupie. Kolo mnie zwykle sklepy sa ale ceny takie same jak w happymum a tu ciuszki mi sie bardziej podobaja.

    Agnella ja mam to samo, nie moge usiedziec, musze posprzatac, pogotowac, w pracy tak samo, dalej sie angazuje tak jak wczesniej. A to chyba blad, powinnysmy sobie bardziej odpuscic i sie nie forsowac. Niech nasi mezowie / partnerzy za nas troche porobia. Bo nie sadze by sie chcieli na brzuchy zamienic i wszystko co z tym zwiazane :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:34

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też skusila cena właśnie :-)
    Mój mąż w tej ciąży jest ostrozny,tzn.zachowuje sie tak jakbym w ciąży nie była,chyba nie chce się przywiazywac po tym ostatnim poronieniu i jest taki trochę z boku. Ja sama też tak mam niestety:/
    Dziewczyny co myslicie o tych poduszkach C do spania,karmienia itp.?
    Np.
    http://allegro.pl/motherhood-kojec-poduszka-dla-kobiet-super-kocyk-i5046409041.html

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my generalnie nie współzyjemy teraz ale tylko dlatego ze ja mam tego nieszczęsnego polipa z którego na 100% bym krwawiła podczas wspołżycia. Doktor mówi żeby sie nie martwić ale skąd będę miała wiedzieć czy to krew z polipa czy skąd indziej. Wiec odpuściliśmy ale pewnie nie na długo bo cieżko wytrzymać :). Ale fakt, jak sie kochaliśmy wczesniej to ja sie straszliwie bałam, nie było mi przyjemnie i w ogóle czułam sie spięta. Nie umiałam sie rozluźnić :(. Mój tez spięty i sie trochę boi. Teraz pewnie tez bym sie spinała :(.

    Kasiu z telefonu nie otworze linka niestety ale nie wiem czy to to samo co te poduszki na bolący krzyż? Są takie niby specjalne i dziewczyny chwalą ze super jak w krzyżu łupie, takie do spania i leżenia. Mnie jeszcze krzyż nie boli ale jak zacznie to pewnie kupie.

    Agnella właśnie tez sie wczoraj specjalnie na plecach nieruchomo położyłam :), ale tylko delikatne Bulgotki przy macicy pod ręka czułam, nie takie porządne jak dzień wczesniej. Ale będę teraz codziennie sprawdzać haha :). Ale pózniej to juz sie te ruchy podobno liczy ile jest na godzinę? Tylko jak dzidzia tyle śpi to huba sie nie rusza? Czy im pózniej ciąża tym śpi mniej?

    Dziewczyny tak zachwalacie ten butik ze sie skuszę chyba :P. Podrzucicie linka do tych zachwalanych sukienek? Tam jest tyle ze nie ogarniam, limonkowe chyba ze 3 widziałam.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:34

‹‹ 104 105 106 107 108 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ