X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 10:35

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedyś zrobiłam rundkę po ulotkach od wspomagaczy i tak wygląda zestawienie składników.

    Miovarian
    Myo-inozytol 4000mg
    Kwas foliowy 400 mg (200%)
    Witamina B12 5 mcg (200%)

    Ovarin
    1 tabletka zawiera:
    Inozytol 550 mg
    Kwas foliowy 200 µg (100% RWS)
    Witamina D 12,5 µg - 500 IU (250% RWS)
    Witamina B6 0,7 mg (50% RWS)
    Wit. B5 (kwas pantotenowy) 3 mg (50% RWS)
    Wit. B12 1,25 µg (50% RWS)
    Zalecane 2 tabletki dziennie.

    Inofem
    Mio-inozytol 2000 mg,
    Kwas foliowy 200 ug.

    Infolic
    Mio-inozytol 2000 mg
    kwas foliowy 200 µg

    ojejku lubi tę wiadomość

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba w mom przypadku ovarin bylby lepszy bo ma wit B12 i witD, a ja mam obydwie w dolnych granicach. ale poki co wykorzystam to co zamowilam i potem sie zobaczy.
    Kaska1985 mi dzis wyszedl test ovulacyjny pozytywny a to 18 dc i oczywiscie wykorzystalam mojego :P czuje dosc mocno prawy jajnik jak nigdy bo w poprzednich cyklach jakos nic nie odczuwalam i nawet sluz jest w tym samym czasie bo u mnie to wszystko bylo jakby inaczej, na poczatku cyklu mialam a ladny sluz plodny a w czasie ovulki posucha i tez kupilam ten zel bo czytalam ze wydluza zywotnosc plemnikow dzieki srodowisku ktore im stwarza. Mam nadzieje ze trafilismy we wlasciwy moment:)

    START 2014 ;(
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:28

  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 10:35

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje zakupki wczoraj czesciowo udane, kupilam bluzke granatowa w kropki w h&m, koszulke na ramiaczkach i rajstopy na brzuszek, bo zwykle mnie juz uciskaja. W innym sklepie ciazowym kupilam koszule do spania i do karmienia w jednym. I na happymum zrobilam zamowienie na szorty, sukienke sliczna wizytowa, jeansy (Agnella, polecam, super granatowe eleganckie w promocji za 129 zl) i dwie bluzeczki. Niestety moich ulubionych spodni ktore stacjonarnie widzialam nie mieli online rozmiaru :(. A takie sliczne, nie przeboleje :(. Agnella, w kazdym sklepie hm jest stoisko ciazowe, tylko ukryte dwa czy trzy wieszaki zazwyczaj na dziale dzieciecym. Odkrylam jeszcze, ze w sklepie new look tez jest odziez ciazowa i na zalando. W mohito kupialm tez jedna tunike i bluzke w kwiaty. Kurcze, mohito super spodniczki wypuscilo, lekko rozkloszowane, zolte, rozowe, czerwone, ale co z tego, jak teraz przy brzuszku juz nie mam co mierzyc. A chcialam zawsze je kupic i w zeszlym roku takich nie bylo. Moze mi sie za rok poszczesci.

    Wera, owulka moze byc za 36 godzin nawet. Fajnienjak macie mozliwosc ucelowania pozniej, po np 20 godzinach od zrobienia testu. Przy slabych parametrach nasieńia to kluczowe. U mnie jak Agnella piszesz sprawdzil sie chlopiec :). Wlasnie dlatego ze chcialam miec chlopca i seks byl dokladnie w owu wiedzialam, ze tak bedzie i faktycznie sie tak stalo :).

    Agnella ja autko w pasach prowadze, jeszcze mi brzuszek tak nie uwiera :). Alladynki mnie nie przekonuja, nie dla mnie :). Ja bardziej w legginsy niz w luzne spodnie :). Kiedy Ty wizytujesz?

    Kasiu, Twoja wizyta jutro?

    Elaria, co u Ciebie, jak starania?

    Dziewczyny suplementacja wit D mija sie z celem, witamina D z suplementow bez recepty jest trudno wchlanialna. Ja mialam niedobor, bralam w suplemencie 200% dziennej dawki i nic niempomoglo, dopiero gin powiedzial ze takie suplementy to o kant dupy rozbic i przepisal w kropelkach na recepte. Fajna sprawa, kropelki 3 zl a starczaly na prawie 3 miesiace. I pomogly. Ale teraz sloneczko swieci wiec naturalnie witamina D sie wytwarza i sloneczko silńiej niz niejden suplement dziala.

    Wera u mnie tez owulki byly wlasnie 17-21 dc. Inofem pilam, ale nie widzialam roznicy. Dopiero glucophage zrobil swoje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2016, 15:22

    zem3i09kl173cczw.png
  • marzymisie Autorytet
    Postów: 646 104

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2017, 10:35

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 12 czerwca 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli tylko to jest u Ciebie problemem to zapewne tak :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:28

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella do wczoraj byla promocja na szorty i spodniczki w happymum, -15%. Ja kupilam takie sliczne szorty w kwiaty :). Chcialabym tez jeansy kupic w sensie szorty, tylko jedyny problem jest ze mi najbardziej do takich szrcikow to jasne koszulki pasuja, a niestety te pasy sa robione z tych samych materialow co spodnie, wiec ten ciemny pas bedzie przebijal. Ale juz sie nie moge doczekac jak te swoje dostane :). Tylko czekam az brzusio podrosnie, bo teraz to ten pas jeszcze nie do konca tak przylega do brzuszka.

    A masz na mysli te tuniki z kieszeniami po bokach? Byly w takich soczystych kolorach, piekne! I masz racje, w reszte obkupimy sie po ciazy :)

    Oczywiscie, ze ogladalismy :). Maluszek chyba sie denerwowal jak ja, bo czulam delikatne kopki. Nad ranem tez byl ruchliwy :). Juz teraz regularnie czuje, o roznych porach, ale nadal to jest bardzo, bardzo delikatne. Takie jakby sie mocna banka robila w roznych miejscach i pekala. Moj chlop mowi, ze to jelita, ale jelitom inne uczucie towarzyszy, juz to potrafie poznac. Mam nadzieje, ze to naprawde dzidzia, tymbardziej ze wczoraj jak sie polozylam to jak byly kopki to bylo widac jak brzuszek sie podnosil w tych miejscach :).

    Agnella a Twoj maluszek jak z opisuj widac juz slyszy :), mowisz do brzuszka? Sluchasz muzyki klasycznej i czytasz bajki :)?

    Wyobrazam sobie co masz teraz, moj na weekendy wyjezdza bo sedziuje mecze i mimo ze lubie pobyc troche w samotnosci to bym cos razem porobila. Gdzies pojechala, cokolwiek. Ale juz ostatnia kolejka za tydzien i spokoj :). Do zoo sie moze wybierzemy albo gdzies nad wode.

    Ja mam tez klucia i bole nadal, ale zazwyczaj w jakiejs konkretnej pozycji, np. jak jestem skulona z nogami pod brode, to juz tak nie moge bo boli chyba z tego ucisku na macice. Wiezadla tez czasem czuje, tzn takie bole lekkie ponizej jajnikow, to chyba to. Kiedy Ty Agnella wizytujesZ?

    Kasiu w srode na ktora?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meczyk oczywiście oglądaliśmy :), w gronie rodzinnym :), a Ty? My wszystkie mecze oglądamy, ja sobie w pracy nawet w kalendarz wbijam zeby wiedzieć co kiedy leci :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:28

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :-) mi się humor wczoraj popsul popoludniu,bo w toalecie przy podcieraniu zauwazylam śluz z niteczkami krwi:/ znowu syres mi się wlaczyl i w nocy co chwilę latalam do wc,jakiś taki jednorazowy incydent,mam nadzieję.
    Jutro idę na badania,w środę wizyta rano o 10.30, no i dopadł mnie znowu ten stres przedwizytowy:/ wczoraj jeszcze zjadlam na noc awokado i okropne wzdecia mnie męczyly,brzuch trochę bolal,w kroku klulo,w głowie same czarne myśli.eh a to jeszcze nawet nie polowka.

    Mecz ogladalam z córką mąż w barze z kolegami,ale wrocil grzecznie przed północą :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu musisz gince zgłosić nawet jak to jednorazowy incydent. Pewnie nic groźnego, ale niech obejrzy szyjkę no i najważniejsze czy z łożyskiem ok. A jesteś pewna ze to z pochwy? Ja miałam tak pare razy ze miałam otarcia od bielizny przy pochwie i z nich sie lekko sączylo, takie ranki. Będzie dobrze, jak czujesz maluszka to napewno jest wszystko ok.

    Agnella mój to samo, nie ma cierpliwości, popatrzy na brzuszek chwile i od razu na telewizor czy na coś innego. Faceci nigdy nie ogarną :). Aczkolwiek jak juz będzie dzidziuś duży to napewno bedą inaczej podchodzili do tego. Mój maluszek od wczorajszego meczu zaczyna sie do mnie odzywać juz jak siedzę :). Fajnie bulgota :).

    Ja wizytuje 30.06 i przed tym dniem nie mam żadnej wizyty umówionej, tylko do laboratorium na badania. 5 lipca mam endokrynologa.

    Agnella ja nie jem bitej śmietany teraz. Tykko dlatego ze jest bardzo niezdrowa, przed ciąża tez starałam sie unikać.
    Ja miałam dylemat z lodami naturalnymi bo kupiłam sobie wczoraj gałkę lodów a potem refleksja ze jaja surowe... I sie zastanawiam czy lepiej ze sklepu lody jakieś przetworzone czy takie naturalne.

    Dziewczyny orientujecie sie mięta w ciąży jest wskazana czy nie? Ja listki mięty do wody wrzucam z cytryna i pije.
    I zastanawiałam sie czy nie pomoc sobie dodatkowa suplementacja wit B12 na te anemię moja ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji jaka jest maksymalna dawka dla kobiet w ciąży. A tata chłopaka teraz z Niemiec przywiózł takie ampułki 400% dziennego spożycia wit B12, ale nie wiem czy mogę aż tyle. Co myślicie?

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te niteczki były ledwie dostrzegalne okiem,minimalne,śluz bezbarwny,może z szyjki,bo dzien wcześniej aplikowalam Invag i czulam opór,tak ciasno,że wejść nie chciało. Teraz mam czysto. Gince powiem,niech mnie przebada dokładnie.

    Kasiu ja bym nie ryzykowala z taką dawką wit.b12. W ciąży zawsze morfologia leci na łeb na szyję,przewaznie wynika jednak z niedoboru żelaza a nie innych witamin. No też jestem ciekawa co mi jutro wyjdzie.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dokladnie, pewnie to nic groznego i moglas podraznic szyjke podczas aplikacji.

    Wiesz, ja suplementowalam zelazo 215 mg dziennie, gdzie dawka 15 mg to jest juz 100% dziennej podazy. A wyniki gorsze niz byly. I z tego co na forach czytalam to wiele kobiet w ciazy ma wlasnie B12 na dolnej granicy normy i dlatego myslalam, ze posuplementuje. No jeszcze wyczytam ile mozna tej witaminy brac.

    zem3i09kl173cczw.png
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marzymisie badalam poziom wit D i B12 sa one w normach ale w dolnych granicach, co do wit D to ja mieszkam w GB i tu slonca zawsze jest malo nawet teraz wiec nie mam jak uzupelnic te braki, nawet jak jest cieplo to jak na zlosc ja pracuje caly dzien a kiedy wolne to caly weekend pada :/ dziewczyny mam rozkminke. bo juz 3 dzien wychodzi mi test owulacyjny pozytywny dwie rownie mocne krechy, a jutro ide na badanie poziomu progesterony bo bedzie 21 dzien cyklu. Miala ktoras z was tak? zazwyczaj testy wychodzily mi ok 14, 16 dnia a teraz tak pozno i ciagle kluje mnie w prawym jajniku i tak dziwnie ciagnie w pachwinie.

    START 2014 ;(
  • Ladybird:) Autorytet
    Postów: 967 209

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    marzymisie badalam poziom wit D i B12 sa one w normach ale w dolnych granicach, co do wit D to ja mieszkam w GB i tu slonca zawsze jest malo nawet teraz wiec nie mam jak uzupelnic te braki, nawet jak jest cieplo to jak na zlosc ja pracuje caly dzien a kiedy wolne to caly weekend pada :/ dziewczyny mam rozkminke. bo juz 3 dzien wychodzi mi test owulacyjny pozytywny dwie rownie mocne krechy, a jutro ide na badanie poziomu progesterony bo bedzie 21 dzien cyklu. Miala ktoras z was tak? zazwyczaj testy wychodzily mi ok 14, 16 dnia a teraz tak pozno i ciagle kluje mnie w prawym jajniku i tak dziwnie ciagnie w pachwinie.
    A baralas jakieś leki na owulacje ?
    Testy pozytywne LH wychodzą tez przy ciąży. Podobno ;)
    A w tym cyklu robiłaś wcześniej testy LH ?

    nzjddqk3wbhzbfw7.png

    74706vgcl13ff8i6.png
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladybird:)prawde mowiac to sobie odpuscilam robienie testow wczesniej w tym miesiacu i z mierzeniem temperatury tez jakos odpuscilam teraz bo bylam nastawiona ze skoro mam miec nie dlugo badanie hsg i badania hormonalne a skoro tak dlugo mam nie wychodzi bo juz 18 cykl to przynajmniej teraz na luz wrzuce i bez zadnego stresu i czekania czy sie udalo czy nie. A mialam przynajmniej w tym miesiacu spokojnie czekac na @. Atu takie jaja, ico dalej. Lekow tez nie biore zadnych procz euthyroxu 50mg bo endo zwiekszyl mi dawke i od tygodnia tak biore.,i tej wit D, i wit z gr B
    Kaska1985 pamietasz moze jak sie nazywaly te kropelki z wit D?

    START 2014 ;(
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 13 czerwca 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu to ja nawet nie chce myśleć jaka hemoglobina mi wyjdzie przy moich 127mg żelaza:/

    Agnella,Kasia macie też takie klucia w pochwie? I jak u Was ze sluzem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2016, 16:29

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 106 107 108 109 110 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ