X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia - ja właśnie dostałam ten lek od endokrynologa wczoraj. :) Trochę chaotycznie napisałam. Za 6 tygodni mam do niego pójść z wynikami jeszcze jakiegoś peptydu C.
    Przeciwciała antykardiolipinowe - nie robiłam, bo po poronieniu lekarze mnie zbywali a jak sama zaczęłam się interesować badaniami to wyczytałam w internecie że nalepiej zrobić te badania do 3 miesięcy po poronieniu, a było już u mnie za późno. Dlatego nie wiem czy jest sens robić teraz, skoro mój organizm może "nie pamiętać" już stanu ciąży i teraz może przeciwciał nie być już, a ujawnić się znowu w kolejnej ciąży. Jak myślisz? Może jednak warto?
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie :)
    A mam jeszcze jedno pytanie - przestrzegałaś tej ścisłej diety dla insulinowców? Znaczy odstawiłaś wszysstko z wysokim indeksem glikemicznym? Ja słodyczy nie jem już od 2 miesęcy, raz na 2 tygodnie skubnę kostkę czekolady albo loda, ale szczerze śniadania bez bułki razowej sobie nie wyborażam. ;)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem :-) maluszek waży 275g,brzuszek większy o tydzień od główki,ale wszystko w normie. Serce dwukomorowe i widzialam 5paluszkow u rączki :-)
    Zwiekszyla mi żelazo 2x dziennie mam brać,duphaston odstawiac,acard dalej brać.
    Szyjka 38-43mm :-) wcześniej miała 32-36,więc tu akurat bardzo się cieszę. Twarda,zamknięta,bez żadnych lejkow,wszystko git.
    Nastepna wizyta u niej dopiero 18lipca:/ ale 4lipca idę na polowkowe,dostalam skierowanie więc znowu zaoszczedze.
    Morfologia i mocz powiedziala,że w normie. Na nastepna wizytę mam znowu powtorzyc i zrobić też test glukozy:/
    Posiew pobrala,choć powiedziala,że śluz bardzo ładny i czysty. Te niteczki krwi to moglam podraznic lub jakieś naczynko delikatnie peklo.
    Brzuch miękki,macica ok.
    Powiedziala,że póki szyjka ladnie trzyma i chroni ją czop to mam się bakteriami nie stresować,bo nie każdej pacjentce te posiewy pobiera jak nie ma objawów,a raczej pobiera tylko przed porodem. Ze mną to inna historia hihi
    Maluszek był dość ruchliwy,ruszal raczkami i nozkami i już dobrze widać,że to chlopczyk :-)

    Aha i mam się umówić na konsultację intwrnistyczna i stomatologiczna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2016, 13:54

    Kaska1985, Agnella lubią tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gabi544 wrote:
    Kasia - ja właśnie dostałam ten lek od endokrynologa wczoraj. :) Trochę chaotycznie napisałam. Za 6 tygodni mam do niego pójść z wynikami jeszcze jakiegoś peptydu C.
    Przeciwciała antykardiolipinowe - nie robiłam, bo po poronieniu lekarze mnie zbywali a jak sama zaczęłam się interesować badaniami to wyczytałam w internecie że nalepiej zrobić te badania do 3 miesięcy po poronieniu, a było już u mnie za późno. Dlatego nie wiem czy jest sens robić teraz, skoro mój organizm może "nie pamiętać" już stanu ciąży i teraz może przeciwciał nie być już, a ujawnić się znowu w kolejnej ciąży. Jak myślisz? Może jednak warto?
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie :)
    A mam jeszcze jedno pytanie - przestrzegałaś tej ścisłej diety dla insulinowców? Znaczy odstawiłaś wszysstko z wysokim indeksem glikemicznym? Ja słodyczy nie jem już od 2 miesęcy, raz na 2 tygodnie skubnę kostkę czekolady albo loda, ale szczerze śniadania bez bułki razowej sobie nie wyborażam. ;)

    Przeciwciała antykardiolipinowe są bez względu na ciąże, wiec jeśli je masz, to wyjdą i teraz w badaniu. Warto zrobić :).
    Hmm dietę przestrzegałam ale bardziej ze względu na endometriozę. W cyklu, w którym zaszłam w ciąże, nie jadłam czerwonego mięsa i nie piłam mleka krowiego. Słodyczy nie jadalam tez zabardzo. Jadalam owsiankę na mleku migdałowym na śniadanie i duzo warzyw i owoców w sałatkach. Na długo przed zajściem w ciąże odstawiłam tez biały cukier - i to Ci od razu radzę, najlepiej przerzucić sie na ksylitol bo jest zdrowy albo ostatecznie na fruktozę. Pieczywo białe jadalam sporadycznie, jadam z reszta do dziś to co przed ciąża - orkiszowe, żytnie, razowe, sama robię chleb z ziarnami od czasu do czasu. Najważniejsze dla Ciebie to wyeliminować biały cukier i unikanie białego pieczywa. I raczej zrezygnuj z soków sztucznych, gazowanych, i z jogurtów - syrop glukozowo fruktozowy. I ja zrezygnowałam tez z herbaty czarnej przed ciąża na rzecz zielonej bez kofeiny. Kawy nie pijam i nie pijalam, raczej rzadko, wiec nie musiałam sie martwić :). Wszystko należy z rozsądkiem :).
    Pamiętaj ze oprócz indeksu jest jeszcze ładunek glikemiczny. Niektóre produkty z wysokim IG maja niski ładunek (jak arbuz, bez którego nie wyobrażam sobie życia :) ) i można tez łączyć produkty z niskim indeksem do obiadu z tymi z wysokim (np ziemniaki i mięso i surówka, to jest ok :) ). Od kiedy bierzesz / zaczynasz brać metformine?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2016, 14:09

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasienko nosisz juz 300 gram szczęścia :), spory maluszek :). Widzisz wszystko dobrze, nie ma sie czym martwić :). Twoja Ginka jak mój gin, takie same opinie :). Napewno jesteś uspokojona :). A jak dzidziuś sie ruszał to coś czułaś podczas badania czy nic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2016, 14:12

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Takie delikatne przelewania,bo się obracal cały,ale kopniaczki nadejda później,bo łożysko dalej na scianie przedniej,wysoko.
    Aha i miesniak nie rośnie na razie,dalej ma 4cm i nie przeszkadza.
    Odetchne pewnie dopiero po polowkowym,teraz też czuję dużą ulgę :-)
    Ty masz polowkowe 30.06.,tak?
    Zapisalam się już na 9.00rano :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam 30.06 :). Od dwóch dni słabiej czuje ruchy za to czuje jak mnie ciągnie wszystko :(.

    Napewno sie uspokoisz dopiero po połowkowym, ja tez. Chociaż zmieniać szczerze i tak do końca będziemy mialy stres, im bliżej rozwiązania. Kasiu jak z Twoimi posiewami? Robisz z moczu i kolejny wymaz czy juz nie? Test z glukoza przed połowkowym chcesz czy po?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2016, 14:29

    zem3i09kl173cczw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia - metforminę biorę od wczoraj wieczorem. :) cukier odstawiłam całkiem, piję tylko wodę i herbatę zieloną :)
    białego pieczywa nie jadam, tylko razowe lub orkiszowe właśnie :)
    owoce i warzywa - taaak :) uwielbiam ;) jogurty to naturalne tylko z dodatkiem owoców.

    A możesz mi odpowiedzieć jeszcze na jedno pytanie - w ulotce wyczytałam że na hormony tarczycy mogą osłabiać działanie metforminy. Ja mam ją brać 2x1. Rano o 6 biorę euthyrox, w jakim odstępie czasu brać potem metformax, żeby nie kolidowały ze sobą? Dziś wzięłam o 8 metke, podczas śniadania. A wieczorem o godz 19. Myślisz, że jest ok? Czy wziąć rano później, np o godz 9 ?

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Posiew moczu zanioslam wczoraj,czekam na wyniki. Dzisiaj ginka pobrala mi posiew z pochwy,zanioslam do Diagnostyki. Z szyjki nie chciala pobrac tzn.z kanału,pobrala tylko z pochwy i tarczy szyjki.
    Test glukozy zrobię ok.14lipca,wg om to będzie skonczony 22tc dopiero,ale tak kazała. To będzie po polowkowym a przed wizytą u ginki,bo ja polowkowe mam gdzie indziej.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, jest tak faktycznie napisane. Ja bralam bardzo roznie :), niestety nie jestem regularna jesli chodzi o godziny przyjmowania lekow. Euthyrox bralam tez kolo 6 bo tak sie zawsze do pracy budzilam, metke ok 07:30 - 8 rano, albo po drugim sniadaniu ok 9. Mysle, ze jak bierzesz po 8 to jest ok :).
    Ja bralam druga tabletke po poludniu po obiedzie. W ogole mialam brac 3x500, stopniowo zwiekszajac dawke wlasnie do 3 tabsow, ale jakos po wzieciu za pierwszym razem 3 tabletki zle sie poczulam - moze to przypadek moze nie, i stanelam na dwoch tabletkach. Endo z reszta mowil, ze jak bedzie zle, to schodzimy z 3 na dwie, jak bardzo zle, to z 2 na 1. Przy takich wynikach jak Ty masz czy ja mialam to i jedna starczy :). A jaka nazwa leku? Ja bralam glucophage.
    Dobrze sie odzywiasz :), cwiczysz cos? Lekki sport wskazany zawsze. Bedzie dobrze :).
    Acha, i suplementuj sobie juz jakies witaminki prenatalne - napewno duzo kwasu foliowego, i wskazane tez pozostale witaminy z grupy B - metformina wyplukuje B12, warto posuplementowac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca 2016, 14:40

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, to polowkowego nie bedziesz miala u swojej ginki?
    Ja mysle, ze test z glukozy to chyba nie ma znaczenia, jak sie ma skoki to sie ma, czy w 18, 20 czy 28 tc. Ja sie denerwuje tym testem, nie chce z glukometrem i zastrzykami skonczyc :(

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę METFORMAX. Tak się nazywa lek :)
    Ćwiczę od 2 miesięcy w domu, czasem rower, jak pogoda dopisuje i czasu mam więcej. Średnio 4 razy w tygodniu :)

    Kwas foliowy biorę i wit D bo miałam niedobory ale już mam w normach :)

    Wit B6 i magnez. Chyba zakupię sobie jakiś komplet witamin dla cięzarnych po prostu bo tych tabletek to zaraz mi cała garść wyjdzie :) Dzięki bardzo za rozwianie wątpliwości. Dobrze, że jest takie pomocne forum <3

    Kaska1985 lubi tę wiadomość

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ja prenatalne i teraz polowkowe mam u innego gina z kliniki z Tych,to mam na Nfz,ale ma bardzo dobre opinie. Ginka co wizytę robi mi też usg,dobrze widać,ale nie wiem jak to z tymi certyfikatami jest,ten doktor bardzo przyjemny i dokladny.
    Agnella w którym tc mialas polowkowe? Tak mysle czy to nie za wcześnie, 20t4d wg om.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:30

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 15 czerwca 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi pisz nam jak zaciazysz :).

    Kasiu ja tez bede miala w 20 tc, to bedzie chyba dokladnie 20t0d. Ale mowiac szczerze juz sie pogubilam czy teraz mam 18 i 2d, czy 18 i 0 d, juz tak nie licze :). Mama mnie zaskoczyla, bo ostatnio mi mowila, a to kolejna wizyta w 20 tc, bo ostatnio mialas w 16 tc i 0 d :). Widac mama lepiej wie :).

    U mnie jutro pizzuszka znowu w ruch bo mecz Polacy graja i znajomi przychodza :). Wiec sie nie obedzie :).

    Maluszka dzisiaj nic prawie nie czulam, moze ze dwa babelki, teraz jak zjadlam czeresnie i arbuza :), to zabulgotalo. Ale wiecie co, podlamalam sie bo dzisiaj rano mojemu facetowi polozylam reke na brzuchu i jemu tak bulgotalo jak mi :(. Moze jednak mial racje jak mi powtarzal ze to jelita. Normalnie czulam pod reka kopki, a ro jego brzuch nie moj :(.

    Dziewczyny ciuszki przyszly i sa pzecudowne :). Bluzki bawelna, gruba, porzadna, super, a sukie ka najpiekniejsza na swiecie, piekna, nie moglam sie na siebie napatrzec i juz sie nie moge doczekac az ja do pracy zaloze :). Jest po prostu przesliczna :). Jedynie jeansy do odsylki a szkoda bo cena super, ale niestety XS za szerokie od kolana w dol byly. Ale reszta rewelacja :). Musze pochwalic to happymum, naprawde cudowne ciuchy, przyjemne i porzadne w dotyku :).

    Kasia to mialas przeprawe z kuzynka, ale wiesz co, w szkole gdzie jezdze konno i kolezanka weocila po porodzie to srednio chcial trener ja na konia puszczac bo jakas tam laska kiedys jezdzila i stracila pokarm. Wicie to banialuki, przy takiej rekreacji to nie idzie pokarmu stracic i to przypadek raczej ale takie sie stereotypy tworza. Moja mama na przyklad do mnie ostatnio ze powinnam wiecej tlustego jesc zeby mi cycki urosly bo pokarmu nie bede miala. Zlapalam sie za glowe,mowie do niej mama no co ty, przeciez wielkosc piersi nie ma nic wspolnego z brakiem lub nie pokarmu. No ale widzicie, wiadomo jak to strasi ludzie czy eko ludzie :). Ja nie powiem, lubie roslinne kosmetyki i naturalne, bez parabenow i fitoestrogenow, ale bez przesady :).

    Agnella a Ty pracujesz czy juz tez L4?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:30

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja to jestem jednak głupia. Zrobilam ostatnio posiew moczu,z pochwy i Crp. Na wyniki posiewu czekam,a Crp wyszło mi 6 przy normie 0-5. Powtórzę we wtorek czy czasem nie rośnie,bo w grudniu przed ciążą mialam 1,31:/w środę idę do ginki z wynikami to zapytam. Ehhh

    Ja mimo małego biustu karmilam córkę 16ms,ani razu nie wypila mleka modyfikowanego,chyba że w szpitalu,wogole nie chciala butelki. Potem wodę już piła,bo tak to trochę problem byl. Kaszki jadla,teraz wszystko fajnie jada :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2016, 08:33

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella niezle z tesciowa masz i sie cieszysz z sanatorium nawet haha :). Moja przyszla tesciowa jest generalnie ok, ale czasem mnie irytuje i ona i tesciu, choc nie przekroczyli jeszcze zadnej granicy. Ale np. czesto niby od niechcenia udzielaja tzw "dobrych rad", jak np. u nas sa to "a te talerze czy kubki to lepiej w tej szafce trzymac nie w tamtej", i tak jakby czekaja na rekacje, a ja zawsze "yhm" :). Albo ze sztucce lepiej tak do zmywarki wkladac, to ja znowu "yhm" :). To ich takie podteksty, ale czasem mnie to irytuje, czekam tylko jak zaczna tak mowic o wychowaniu dziecka.
    Ja wierze ze oni wszyscy dobrze chca, babcie, mamy, z reszta co by tu mowic, my tez pewnie takie bedziemy w przyszlosci :). Albo te mity ze jak kobitka fajnie wyglada i dobrze sie czuje w ciazy to chlopak a jak zle to dziewuszka bo mamie urode zabiera i energie. Ale u mnie z chlopakiem to sie akurat sprawdza haha :).

    Dzisiaj mnie naszlo na kupienie sobie koszulki patriotycznej, sa piekne koszulki damskie i meskie na surgepolonia.pl , cos cudownego i chyba sie skusze :). Tylko niech nasi dzisiaj wygraja i wyjda z tej grupy, to bedzie mozna nosic na codzien :P.

    Jak tam wasz wieczor wczoraj z pizza :)? Wyciagnelas Agnella meza na zakupy :)?

    Wiesz co ja sie bardzo balam o zeby, bo zawsze mialam problem z zebami, genetycznie tez moja mama szybko stracila swoje zeby i tato tez. Odpukac zrobilam porzadek, trafilam na super dentystke i teraz tylko kontrola, slodze ksylitolem a to tez na zeby super dziala jak pasta. Witamin prenatalnych szukalam takich co beda miec wszysciutkie skladniki lacznie z wapniem i biore wlasnie takie, oprocz tego codziennie platki z mlekiem na sniadanie, duzo sera jadam etc, wiec mam nadzieje ze poziom wapnia jest ok. Ale masz racje, ze warto o to zadbac, z reszta o wszystkie pierwiastki, potas tez. Ja mialam ostatnio potas troche niski, dalej w normie ale nisko i sie zastanawiam jak teraz, badania powtarzam za ok tydzien dla nefrologa to sie od razu zobaczy.

    Dzisiejsze normy unijne zabraniaja faszerowania kur hormonami, niemniej jednak mozna antybiotyki uzywac. Ja mam kolege bliskiego z pracy i on mi odradzal jedzenie drobiu, ale tez dlatego, ze jego babcia zmarla bo doszlo u niej do nagromadzenia sie toksycznych ilosci pochodnych z antybiotyku wlasnie z drobiu i ma teraz schize. Niesamowita historia ale prawdziwa. Mysle, ze gorsze od drobiu jest mieso czerwone ze wzgledu na stymulowanie prostaglandyn odpowiedzialnych za stan zapalny w organizmie. Mieso czerwone szczegolnie wolowine odradza sie przy endometriozie, ja tego nie jadlam tez w cyklu w ktorym zaszlam w ciaze. Nie wiem, moze pomoglo, kto wie.

    Kasiu, CRP o jedna jednostke powyzej normy to bym sie nawet nie martwila. To moze byc od bolu glowy czy innej pierdoly, w ciazy czesto dziewczyny maja podwyzszone. Nie przejmuj sie tymi wynikami wszystkimi i ciesz sie ciaza.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:30

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella Crp zrobilam dla swojej ciekawosci,jednak nie bylam na czczo,w dodatku po lekach,i dziś cały dzień głowa mnie boli. Przy okazji nastepnej morfologii powtorze dla spokoju. Na razie nie zaprzatam sobie tym głowy.
    Ja akurat mam złotych tesciow,zakochani do bólu we wnuczce,czekają na wnuka,bardzo pomocni,dużo nam dają i zalatwiaja mimo że obydwoje jeszcze pracują. Od nich mamy m.in.swojskie jajka i kurczaki,warzywa i owoce z dzialki :-)
    W h&m widzialam że wyprzedaże się zaczęły. Dobry czas na zakupy :-)
    Ja potas mialam badany w szpitalu,wyszedł w górnej granicy normy,ale ja codziennie jem pomidory,ketchup,czesto zupę pomidorowa i ziemniaki. Asparfin bralam w 1ciąży przy podejrzeniu skracania się szyjki. Teraz biore magnez 1x dziennie i zmienilam witaminy na Doppelherz mama premium. Mają więcej Dha i wit.d.
    Dziś na obiad pulpeciki z sosem pomidorowym.
    Wieczorem mecz znajomi przychodza,teraz mąż pojechal z córką na Basen,a ja wzielam sie za książkę.
    Zamierzam też zrobić sorbet rabarbarowy :-)
    Aha i dalej czekam na wynik posiewu moczu,jest w pdf.na stronie,ale brak wyniku w formie tekstowrj,a w pdf jakies chinskie literki:/ nie wiem czy wynik mi sie pokaze na stronie czy tylko będzie do odbioru w wersji papierowej.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 108 109 110 111 112 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ