X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ale po co w ogole robisz to CRP? Przeciez nawet jesli ci wyjdzie powyzej normy to za chiny ludowe nie dojdziesz do tego jaka jest przyczyna, ani lekarz do tego nie dojdzie. CRP jest bardzo nieswoistym parametrem, podwyzszony wynik to katar z nosa albo rak jajnika albo milion innych rzeczy. Nie rob tego, szkoda twojego czasu i pieniedzy.

    Ja na CRP dostalam od nfrologa ze wzgledu na nerki, ale jeszce nie robilam. Zrobie pod koniec miesiaca, nie spieszy sie :). Agnella do nefrologa chodze raz na miesiac mniej wiecej, teraz jak pojde to nie wiem kiedy bedzie kazala mi przyjsc, bo ta lekarka to drugi raz u niej bylam i ona nie zna historii i mi zlecila wszystko zeby "poznac obraz" :) ale morfologie i mocz robie co miesiac i gin tez sie pyta, czy jestem pod opieka nefrologa. Mam nadzieje, ze stan nerek sie niempogorszy w 3 trymestrze.

    U nas dzisiaj pizza w ruch, przychodza znajomi, fajnie bedzie :). Jest fajny sklep z patriotycznymi koszulkami, kupilam dzisiaj dla chlopaka i dla mnie, sliczne koszulki :), www.surgepolonia.pl, tam mozna zobaczyc, polecam do kibicowania :).

    Agnella a gdzie te jeansy kupilas, w H&M? Ja sukieneczke na niedziele na imieniny do tesciow zakladam :). Dzisiaj kolezanka mi napisala w pracy ze uroczo wygladam w sukience z brzuszkiem, zalozylam taka prosta a la tunika z mohito z zeszlego sezonu. Fajny okres na ciaze mamy :).

    Kasia posiew pewnie dobry bedzie, szybko zrobili.

    Ja uwielbiam pomidory, duzo jadam, spaghetti i w ogole pomidory, mimo to zawsze mialam potas jakos w dolnych granicach normy. Teraz dla nefrolozki bede badala wiec zobaczymy co wyjdzie. witaminy prenatalne tez biore doppelherz mama, ale jak sie skoncza to mam vitaminer z dha, sklad lepszy jeszcze od doppelherz (dh ma za malo jodu).



    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ja to Crp zrobilam głównie z racji tych moich bakterii,bo czytalam że przy infekcji wewnatrzmacicznej Crp jest przekroczone. W grudniu mialam 1,31, teraz mam nadzieję,że to podwyzszenie wynika z racji ciąży,podobno dopiero od 10 wzwyż może być lekka infekcja.
    Kasiu a wynik posiewu moczu wyswietli mi sie na stronie Diagnostyki w formie tekstowej ?

    My dziś mecz też ze znajomymi :-) zobaczymy co nasi tym razem pokażą :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik w formie tekstowej i w pdf powińien byc.

    Kasiu nie martw sie, lekarze uspokajaja wiec bedzie dobrze :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:30

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam wynik posiewu moczu:

    Bakteriuria: 10^4 CFU/ml.
    Wyhodowano: 2 rodzaje pałeczek Gram (-) i ziarenkowce Gram(+).
    Wyhodowano więcej niż jeden rodzaj drobnoustrojów, co wskazuje na prawdopodobne zanieczyszczenie.

    nie wiem o co chodzi:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:31

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba w tym opisie skoro nie ma typowych bakterii tzn.że te pochodzą z zanieczyszczenia próbki. Czytalam tak na necie,gdy nie ma objawów to nie trzeba powtarzać.
    Aspargin bralam,bo ok.19tc wyladowalam w szpitalu z podejrzeniem skracania się szyjki. Żadnych objawów nie mialam i na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
    Ja biore teraz 600mg Dha wg najnowszych zaleceń PTG.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby podreperowac moją hemoglobine zrobilam sobie chłodnik z botwinki,pyszny polecam :-)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b40c6f480c20.jpg

    Agnella lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:31

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie naszła ochota na chłodnik,pychotka :-) i młodą kapustę też mam smaka :-)
    Dziś zamowilam przez allegro foremki na lody na patyku,zamierzam sama robić różne lody :-) w zamrazalniku chlodzi mi się póki co sorbet rabarbarowy.
    Obkupilam się tzn.córce kupilam ciuchy na wyprzedazach w Smyku,H&m i c&a, i zamowilam też koszulkę pilkarska rozm.74 :-) miałam nie kupowac,ale śliczna taka czerwona :-)
    Dziś jakoś ruchy slabiej czuję,zobaczymy wieczorkiem. Wynik posiewu z pochwy powinien być w poniedziałek.
    Ale dziś wiało od rana,masakra,dobrze że teraz słońce świeci.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak ja bede juz na zwolnieniu to tez bede wiecej sama robila, w tygodniu czasem nie ma czasu, a jeszcze teraz jak euro jest... :). Na szczescie mama dzisiaj zadzwonila ze ma golabki dla nas, mmm :). Na jutro za to kupilam kalafior i kotlety, bedzie pyszny obiad :).

    Fajny mecz wczoraj, kazdy ma chyba te same odczucia. Pizzy zjadlam 5 malych kawalkow, maly szalal, pluskal sie w brzuszku bo takie emocje byly. Ja chlodnika nie lubie, jakos nie umiem jesc zup na zimno choc wiem ze pyszne i zdrowe pewnie.

    Dziewczyny macie wyciskarke albo sokowirowke?

    Ciuszek na brzuszek, u mnie pewnie nie ma tego sklepu. Zaraz sprawdze :). W happymum jest promocja 10% na sukienki nieprzecenione :). Troche szkoda ze nie bylo tydzien wczesniej ale trudno.

    U nas dzisiaj tez wialo, i lal deszcz, teraz na przemian slonce i deszcz. Ale w weekend ma byc 26 stopni.

    Ja ostatnio mam faze na bulki z malińowym pomidorem i mloda cebulka, po prostu miazdzy taki posilek mmm :). Uwielbiam malinowe pomidorki ze straganu :). Kasia zazdroszcze Ci ze masz mozliwosc od rodzicow tyle fajnych swiezych rzeczy brac.

    Kasiu jest cos takiego jak bakteriuria bezobjawowa i to sie leczy w ciazy. Musisz skonsultowac z lekarzem czy ta ilosc bakterii wynika z zanieczyszczenia czy faktycznie z bakteriurii. Podmywalas sie przed oddaniem moczu?

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszędzie pisze,że gdy jest oznaczonych wiecej bakterii to prawdopodobnie próbka została zanieczyszczona. Podmylam się przed oddaniem moczu,ale w między czasie zachcialo mi się też co innego hihi bakteruria bezobjawowa podobno jest,gdy bakterie przekraczaja 10^5 i jest konkretne wskazanie co to za bakterie,ale zapytam ginki co myśli. Zresztą w badaniu ogolnym moczu bakterie wyszły mi nieliczne z licznymi pasmami śluzu,więc podejrzewam jednak zanieczyszczenie.
    Ja mam akurat sokowirowke i robię soki głównie z buraków i marchewki.
    Teraz szykuję się na te lody domowe :-)
    Mecz fajny,ale mało akcji było:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:31

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę:/ gołym okiem widzialam już jakieś śmieci:/
    Ja daję buraka całego surowego akurat najbardziej lubię z marchewka,ale różne są kombinacje. Można zrobić smoothie z truskawka,bananem i szpinakiem :-) a sok np.jabłko/marchewka.
    U nas dziś bardzo ciepło,jedziemy na działkę powypoczywac :-)
    Miłego dnia :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ja dołączam do tych szprycujących się metforminą... eh...
    Nie jest lekko, dzisiaj świruję czy ta senność, zawroty głowy i niskie ciśnienie to już kwasica mleczanowa i zaraz wykituje czy jeszcze nie :P

    Jak długo trwa leczenie metforminą? Czy to tak jak Euthyrox forever? Inteligennie zapomniałam zapytać lekrza...

    Pozdrawiam współbraczki :)

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimia, witaj. Leczenie trwa tak dlugo, az zajdziesz w ciaze, i jeszcze w ciazy powinnas brac przynajmniej do konca 1 trymestru.

    Agnella ja za wozkami nie ogladam sie jeszcze, jak juz bede w domu siedziala to popatrze. Wozek nam tescie kupuja od mojego, i tez juz ostatnio pytali. W ktorejs z gazet dla przyszlych mam, ktore kupuje byla ostatnio porownywarka wozkow. U mnie na osiedlu wszystkie matki maja wozki z firmy Baby Design. A Ty cos patrzylas? Napewno kolor musi byc jakis neutralny zeby mozna bylo w drugiej ciazy uzyc jak dzidzia innej plci bedzie :)

    Za to w Empiku zamowilam sobie poduszke w ksztalcie litery C, z firmy motherhood, akurat w promocji byla i mialam jeszcze kupon rabatowy. Przyjdzie w poniedzialek, juz sie nie moge doczekac :).

    Ja wechu nie mam w ogole wyostrzonego, ani smaku, nic. Przed ciaza sie duzo zastanawialam jak to bedzie, jak bardzo sie u mnie wszystko poprzestawia ale nic sie nie zmienilo. Zapewne w drugiej ciazy bedzie gorzej :).

    Ja dzisiaj kotlet schabowy na obiadek, kalafior z bulka tarta i mlode ziemniaki mmm :). Mama dala golabki, wiec mamy obiad jeszcze na 3 dni, jutro imieniny... Dobrze, nic gotowac nie musze :).

    Dziewczyny, wybtez macie taka kreske ciemna ktora od pepka do spojenia lonowego biegnie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2016, 17:41

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:31

    Nimia lubi tę wiadomość

  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Optymistycznie mnie nastrajają Wasze pogaduchy o ciąży :D

    Dostałam najpierw Metformax 500 po obiedzie i jak się trochę przyzwyczaiłam to dodałam Glucophage 750 XR po kolacji, coby się wolno uwalniało, bo ze śniadaniami u mnie różnie bywa...

    Trochę mnie zaskoczyły rekomendacje już dwóch lekarek, że powinnam z 5 kg schudnąć :O BMI mam w porządku, ale przy tej metforminie zero apetytu, więc chyba samo spadnie ;P

    Gdzieś trafiłam na taki zabobon, że podobno kobieta najbardziej płodna jak ma tą wagę, którą miała w momencie dojrzewania... no to u mnie by było akurat 5 kilo mniej :D

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimia, moze w tym cos jest, ja tez zaszlam w ciaze przy mocnej niedowadze :). Mam 173 cm wzrostu, wazylam przed ciaza 57 kg. Z glucophage schudlam do 52 :(. Mialam jak Ty, przez pierwsze 3 tygodnie w ogole nie odczuwalam glodu, moglam nic nie jesc, zmuszalam sie do jedzenia. Zwazylam sie dopiero wtedy, jak znajomi wokolo zaczeli pytac czy wszystko ze mna wporzadku bo wygladam jak kostuszka. Weszlam na wage, a tam 52 kg. Troche sie przestraszylam. Ale przy tej wadze zaszlam w ciaze, dzidzia rozwijala sie prawidlowo od poczatku i lekarz nie widzial nieprawidlowosci. Teraz w porywach dochodze do 54 kg, ale mam taka glupia wage, ze w zasadzie ciagle pokazuje co innego. U lekarza jak sie waze to tez nie widac jakiegos wielkiego wzrostu. A jem teraz duzo :).

    Wazne bys w miare rozsadna diete trzymala. Dziwne masz to zalecenie, ze na dzien 500 mg a na noc XR. Kwasica sie nie przejmuj zabardzo. Ja od 12 lat na nerki choruje, tez sie balam ze mi sie pogorszy bo ryzyko kwasicy jest wysokie wlasnie przy niewydolnosci nerek. Ale to musi byc aprawde juz duza niewydolnosc. Wazne, bys podczas brania leku okresowo (raz na miesiac, dwa) kontrolowala podstawowe parametry czynnosci nerek, jak mocz, morfologia, sod, potas, kreatynina, mocznik.

    Agnella ja o 8 rano na drugi bok sie przewracalam :). Ale i tak mam tak, ze budze sie do toalety i potem juz ciezko usnac. Dzisiaj rano byl pierwszy seks od wielu tygodni, ale dziwnie bylo, moj facet mowil ze ciasno jak cholera :).

    Agnella u mnie ten wozek odpada. Nie wiem czy zwrocilas uwage, ale on wazy 15 kg. Z dzidziusiem bedzie minimum 20, u mnie to nie wchodzi w gre bo mieszkam na 1 pietrze i nie dam rady go wnosic i znosic. Dlatego szukam czegos lzejszego :). Ale tez ide w klasyke, klasyczne kolka, jedynie chce miec pod wozkiem duzo miejsca na jakies drobne zakupy, tez bym chciala z gleboka gondola i spacerowka w jednym i mozliwosc latwego zlozenia do samochodu i zamontowania fotelika.

    Dziewczyny nie wiem co robic z tym brzuchem, teraz twardnieje macica jak sie na boku poloze, musze nogi podciagnac pod brzuch to jest lepiej, albo wlozyc poduszke miedzy nogi. Biore witaminy prenatalne w ktorych jest magnez i b6, chcialabym dodatkowo zazywac magnez ale niemal wszystkie produkty z magnezem zawieraja w skladzie b6 a tej witaminy tez przekraczac w ciazy nie mozna. No i nie wiem co robic. Nie chce sie nospa faszerowac. Zwiekszylam luteine do 2 x dziennie, musze poszukac jakiegos magnezu i tylko magnezu. Slyszalam, ze aspargin jest dobry, magnez i potas. Boje sie, czuje ruchy maluszka ale jak tak czasem twardnieje to sie denerwuje. Nie twardnieje jednak w sytuacji kiedy leze na boku przytulona do mojego chlopaka brzuszek do plecow :), takie cieplo przyjemne i brzuszek bardzo sie rozluznia :). Czytalam, ze jak brzuszek twardnieje, nawet jak boli, ale zaraz przechodzi to jest ok, gorzej jakby twardnial i nie puszczal. Szyjka jest u mnie ok wiec nie wiem o co chodzi. Wizytuje za 10 dni, wiec musze koniecznie zglosic lekarzowi moze cos poradzi.
    Ja jade do mojej szkolki jezdzieckiej bo dzisiaj zawody :), troche sie wyrwe, a potem imieniny i mam andzieje na cos dobrego :).

    Agnella czytalam ze ta linia sie nazywa linea negra, u mnie biegnie tak do 3/4 dlugosci, jeszcze do pepka nie doszla. Czytalam, ze ona powstaje od zmian hormonalnych ktore powoduja przebarwienia. W takim wypadku warto skore cala przed sloncem chronic. Ja zaraz na dwor jak wyjde to zamierzam sie nakremowac zeby przebarwien nie dostac.

    A maluszki nasze juz podobno wrazliwe na slonce sa :), w sensie kumaja, ze jest jasniej albo ciemniej :). Jedynie sprzeczne informacje czytam odnosnie tego, kiedy zaczynaja reagowac na glos, muzyke. Podobno slysza glos mamy od 24 tc, a niektore publikacje podaja ze od ok 20 tc, a inne ze jeszcze pozniej. Najlepiej chyba jak dzidzia sie rusza to pogadac do brzuszka, wtedy powinna przestac i nasluchiwac - Agnella, probowalas :)?

    Nimia lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 18:36

    Nimia lubi tę wiadomość

‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ