X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:31

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:31

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w cyklu w którym zaszlam mialam zaraz po @ zapalenie dróg moczowych,bralam Furagine,potem dopochwowo jeszcze Macmiror. Obydwa leki pisze,że działają również na e.coli. jednak zaraz na pierwszej wizycie u gina z wymazu wyszly mi b.liczne e.coli:/ wtedy dostalam amoksycyline dopochwowo,znowu nie pomoglo. W moczu zawsze mam nieliczne bakterie zamierzam zrobić jeszcze posiew,ale może ja po prostu jestem nosicielka tych bakterii i nie da się ich wytepic???
    Skoro jednak ciąża się utrzymala,to może będzie ok. Teraz zrobię jeszcze w nast.środę wymaz z pochwy i z szyjki i zobaczymy co wyjdzie tym razem.

    Agnella super,że planujesz,ogladasz,to cieszy :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam,że tak Wam smece,ale do szału doprowadzaja mnie te bakterie:( obiecuję poprawę :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, bo dopochwowo to juz ci pisalam, ze tego nie wytepisz. Nie ma szans. Tu trzeba kuracja doustna plus dopochwowa minimum 10 dni niestety. Tylko jesli sie nic nie dzieje, to ktory gin zaryzykuje nawet doustny antybiotyk, ktory jednoczesnie bedzie bezpieczny w ciazy i taki, na ktory e coli sa wrazliwe? Zrob z kanalu szyjki posiew, tam powinno byc jalowo, w pochwie to one sobie bytowac moga z tego co Modrzewiowa chyba pisala.
    Ja Ci powiem ze jak mialam kiedys zapalenie pecherza to dopiero antybiotyk w dawce uderzeniowej mi pomogl, Furagina tylko nieznacznie "lagodzila" objawy, ale z godziny na godzine bylo coraz gorzej az wyladowalam na ostrym duzurze. Ale ja mialam tak silne ze do dzisiaj to pamietam, straszny bol, przeokropny, na koniec juz sikalam z krwia. Wiec nie wiem jak u Ciebie to przebiegalo. Nie oszukujmy sie, nic co nie jest na recepte, nie pomoze wytepic zadnych bakterii.
    Najlepiej niech ci ta ginka wezmie wymaz i zanies do Diagnostyki, tylko wymaz z kanalu szyjki. Tam Ci porzadnie wyhoduja i zbadaja co trzeba i podadza rodzaj antybiotyku, ktory przy danym szczepie nalezy podawac.
    Agnella nie wiadomo za co sie zabrac co nie :), czy za wyprawke dla malucha czy dom. Ja juz bym chciala dla maluszka wszystko kupowac, ale do domu nawet szafy porzadnej nie mamy, a to ma priorytet, bo naszych ciuchow nie miescimy a co dopiero dla bobasa. W ten weekend ide na zakupy dla siebie, bo brzuszek juz widoczny i w zwyklych spodniach wygladam jak klaun, i polowa ciuchow juz nieodpowiednia. Chyba sie skusze na cos z happymum :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja nie mam objawów i chyba dlatego ginka leczy miejscowo:/ wypytam o wszystko przy najbliższej wizycie,poproszę o te wymazy,jak bakterie wyjdą też w szyjce to chyba trzeba będzie już antybiotyk doustny koniecznie:/
    To zapalenie pęcherza to w zasadzie u mnie było szczypanie i pieczenie przy oddawaniu moczu,chodziłam do wc co chwilę,dużo sikalam i pilam,furagina i przeszło,gin przepisał mi wtedy jeszcze Macmiror. Wszystko na receptę. Ręce mi już opadaja:(

    Ja zamowilam sobie sukienki dresowe z Butiku :-) czekam na paczkę,ciepło się zaczyna robić,więc się przydadzą. I widzialam,że mają też fajne tuniki,tak już na większy brzuszek.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:32

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę mam za tydzień w środę :-) a na kartce zawsze mam stos pytan,bozapomonam.
    Leżę znowu z tą globulka,czytam te wszystkie historie na necie i tylko niepotrzebnie się stresuje:(
    Jeszcze jak aplikowalam tą globulke to wyczuwam w pochwie twardą kulkę jakaś,o co kaman?
    Sukienki są super,mam tylko nadzieję że będzie sloneczne,nie upalne lato,u nas póki co prawie codziennie burza:/
    Ze spodni zrezygnowalam calkowicie,jedynie jakieś krotkie spodenki by mi się przydały,może jakies promocje w h&m będą to kupię :-) tak to legginsy noszę.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, wlasnie ja nie kumam tez tych historii. Gdyby to bylo niebezpieczne z tymi bakteriami to lekarze obowiazkowo w kazdym trymestrze albo nawet co miesiac robiliby wymazy. A tak to wymaz wg Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego jest tylko "zalecany", a nie wymagany. Dziwna sprawa. Moj gin mi mowil, ze on nie widzi podstaw by pobiera mi wymaz, jak sie go spytalam czy bezobjawowa bakteria jest niebezpieczna dla maluszka to odpowiedzial tylko "to zalezy jaka". Nie ciagnelam tematu a wymaz pobral mi tylko dla mojego swietego spokoju bo go poprosilam. Smial sie tylko ze mnie. No i sie okazalo, ze nic tam nie ma, wyszlo na jego. Ale moglo byc tez inaczej prawda.

    Teraz tam w srodku jest wszystko scisniete wiec moze Ci sie wydawac ze jakas gulka jest. A gin Cie bada też ginekologicznie czy tylko usg?

    Sa antybiotyki ktore mozna brac w ciazy, choc utrafic na takie, na ktore e coli byloby wrazliwe i takie, ktore mozna brac, to niezawsze jest latwo.

    To ja musze zobaczyc co w tym butiku jest :), tez poluje na sukienki, szorty. Ja wlasnie mam takie spodnie gdzie juz bym musiala guzik i rozporek odpinac wiec z nich zrezygnowalam :). Jeszcze zobvacze w H&M ale powiem wam ze te ciuchy tam sa tak pospolite i wlasnie zero zywych kolorow, wiec nie wiem... Ale wczoraj jeszcze rzucil mi sie w oczy szyld sklepu z odzieza ciazowa wiec tam zagladne, a nuz jakis ostatni krzyk mody wyrwe :). Moze to glupie jest, ale ja na codzien ubieram sie dosc ladnie i modnie - nie mowie o drogich metkach, ale eleganckie sukienki, bluzki i szpilki sa na porzadku dziennym wiec nie wyobrazam sobie zalozyc np. ogrodniczek z H&M albo zwyklej bluzki w paski. Uwazam, ze kobieta w ciazy powinna wygladac seksownie na tyle na ile moze :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie większość ginow posiewow nie robi jeżeli nie ma objawów,ja z przewrazliwienia poprosilam i bach:/ czytalam,że na e.coli dziala np.taromentin,można w ciąży stosować,to antybiotyk doustny. Teraz mam te globulki z erytromycyna działają głównie na tego paciorkowca,ale na bakterie tlenowe gram ujemne,czyli m.in.e.coli też więc jest światełko w tunelu :-)
    Mi się wydaje,że ta gulka to jest przed wyproznieniem,po znika,może gdzieś mi stolec w jelitach uciska. Gin bada mnie zawsze też palpacyjnie,ostatnio było wszystko ok,na usg też.

    Ja chodzę w lato tylko w sandalkach i balerinach,obcasow teraz unikam. No i kocham sukienki :-) do wiekszosci jeszcze się mieszcze,te co zamowilam to takie typowe sportowe,luźne,bez zobowiązań;-)
    Ogrodniczki nie,chyba bym się usmazyla,wolę przewiewne ciuchy. Te ciążowe są zazwyczaj mega drogie więc mam tylko jedną parę spodni z h&m jak na razie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2016, 12:00

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:32

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie te ciazowe to masakra, sukienki i spodnie z happymum to 160 zl jak nic :/. Ale maja tez wyprzedaze, wiec moze sie cos dorwie. Kasiu, a jest roznica miedzy spodniami z gumka a takimi tylko co stan maja obnizony na brzuszek? Takie sa wlasnie w H&\M i mi sie wydaje ze one z dupy beda leciec.

    Kasiu moga byc rozne szczepy e coli, dlatego wlasnie diagnostyka jest fajna bo oni podaja jaki konkretnie antybiotyk trzeba uzyc. Ja pamietam jak leczylam streptococcusa i potem od razu e coli, oba doustnie i oba mialy podany inny rodzaj antybiotyku na antybiogramie mimo, ze wg ulotek i jeden i drugi antybiotyk na cale spektrum bakterii i teoretycznie oba powinny podzialac na jedna i na druga bakterie. A jednak w laboratorium podali dwa rozne i skonczylo sie dobrze - jak widac, pozbylam sie tego cholerstwa.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z h&m zamowilam jegginsy,obcisle czarne rurki bez zamka i guzika,elastyczne z pasem na brzuch i siper trzymają :-)
    Strona butiku www.butik.net.pl :-)
    Te sukienki są przed kolano w wiekszosci,wygodne,mam już takie dwie i czekam na dostawe. Żywe kolorki,akurat na lato.

    W 1ciąży ani razu posiewu nie mialam robioneho,stres zerowy,a teraz sama siebie nie poznaję:/
    Kasiu a na tym wyniku nic o e.coli nie pisze,że nie wychodowali? Ja oddam ten wymaz na badanie bakterii tlenowych+mykoplazma z 1próbki.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, mykoplazma to osobno sie robi. Ja mialam osobno w diagnostyce w kierunku mycoplazmy, i to badanie o wiele drozsze bylo z tego co pamietam.

    Agnella, ja nie mam nic przeciwko mini w ciazy :). Mysle, ze taka mini wyglada lepiej napewno niz jakas luzniejsza kiecka. W sensie mi sie bardziej podoba :).

    Ja wloskow nie mam na brzuchu, niemniej jednak odkad jestem w ciazy to wlosy na nogach rosna jak oszalale :/, musze prawie codziennie golic!

    Dziewczyny, nie uwierzycie... Zaparcia mam odkad zmienilam preparat zelaza na ten sorbifer... dzisiaj bolalo troszke przy wyproznianiu, podcieram sie, a tam... krew! Rany boskie, mam hemoroidy!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2016, 15:38

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzilo mi o mykologie :-) czyli grzybki.
    Slownik mi namieszal.

    Kasiu,że krew to od razu hemoroidy? E chyba nie.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no nic innego to nie jest. Nie pochodzi ta krew z pochwy, a czulam bol przy wyproznianiu, patrze, krew. Wiesz, lepiej zeby to byly hemoridy albo otarcia jakies odbytu bo jesli nie, to medycyna zna tylko jeden powod takiej sytuacji - rak jelita. Wiec wole hemoroidy :).

    Dobra, od dzisiaj sliwki, duzo jogurtow naturalnych, zero slodyczy (a sie nawszamalam ptasiego mleczka w weekend echhh) i razowe pieczywko, ot co!

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomaga kiwi :-) na początku też mialam zaparcia,teraz spoko ale ja biorę tylko 1tabletkę póki co.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:32

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W butiku mają fajne te sukienki odcinane pod biustem :-) zupełnie jak ciazowe?
    Agnella skąd zatrucie po maslance?!?
    Z tym czystym posiewem to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe,ale kolega przed chwilą podniosl mnie trochę na duchu,mówiąc żebym nie czytała neta,bo tam jak wpiszesz,że boli Cię palec to znaczy,że już masz raka;-) dużo osób siedzi na necie i z nudy,dka jaj piszą glupoty strasząc innych. Czytalam ok.10 historii dziewczyn u ktorych doszlo do zakażenia wewnatrzmacicznego z powodu niewydolnosci szyjki i bakterii m.in.e coli,a dzieci w zeszlym roku urodziło się 352 000,z czego 94% o czasie, a 0,16% przed 32tc. Także te kilka historii to kropla w morzu.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 7 czerwca 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 17:32

‹‹ 103 104 105 106 107 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ