X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 marca 2016, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu chyba sam fakt ze nie spada to jest problem. U mnie glukoza szybko spadla po dwoch godz. do 100, a insulina bardzo wolno. Lekarz jeszcze wyliczyl wskaznik HOMA i biorac pod uwage moje nieregularne owulki wypisal mi metke, ale napewno zle ze mna az tak nie bylo. Robie badania w srode, a Ty? Glukoze tez zrobie. Mimo, ze polowe tych badan juz robilam z rok temu to lekarz powiedzial ze i tak musi miec swieze wyniki do karty ciazy, nawet glukoze mimo ze lek biore.
    Mnie tez sennosc bierze po obiedzie po metce. Boje sie wtedy ze ona nie dziala :(.
    Kasiu jak Twoje bole? Moj brzuch dla mnie bardziej laskawy jest w te swieta, wczoraj tylko ze dwa razy po minucie zabolal :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 marca 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Kasiu, zwykłą dostałam, 10 dni po jednej tabletce, a później po dwie dziennie. Nie wiem po jakim czasie ewentualne efekty uboczne się pojawiają, ale na razie jest ok, może będę szczęściarą i nic mnie nie dopadnie..

    Te najgorsze od razu sa. Ale organizm sie przyzwyczaja wiec sie nie martw :)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 27 marca 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ja badania też robię w środę tzn.tylko tsh,ft4 i toksoplazmoze. Bóle ustały,czasem gdzieś coś mnie lekko zakluje,ale bólem nazwać tego nie można. Dzisiaj zauwazylam że na piersiach powychodzily mi żyły hihi rano jakby mnie nie bolą,gorzej popoludniu i lekkie mdłości też bardziej mam popoludniami,ale w pierwszej ciąży też tak mialam. Modlę się tylko,żeby wszystko było dobrze. Wizytę mam 6kwietnia. Ciekawa jestem tej tarczycy czy tsh coś spadło,mam póki co kontrolować co 2tyg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2016, 11:04

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 marca 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi kazal jeszcze ft3. Wyczytalam ze ft4 sie w ft3 konwertuje, ale nie wiem de facto jaki ma to wplyw. Trzymam sie tego ze ft4 jest najwazniejsze bo plod z tego czerpie - wg endo. A reszte badan kiedy robisz?
    Mnie z kolei boli cos przy ruszaniu jak wtedy pisalam, zauwazylam ze teraz po swiatecznym jedzeniu sie spotegowalo. Moze wyrostek jakis czy cos. Chyba pojde do internisty na jakies usg jamy brzusznej.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 28 marca 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ft3 jak jest za mało to może grozić poronieniem. Ja mam co 2tyg.badać tsh i ft4 a co miesiąc też ft3,gdy jest za mało ft3 wtedy daje się też dodatkowy hormon tylko nie wiem jak w ciąży.
    Jak Cię boli to lepiej zajdz :-) morfologie i mocz mam zrobić na wizytę 20kwietnia. Jakie badania jeszcze robisz?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 28 marca 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde to lepiej zrobić to ft3 szybko. Ale co ciekawe w zaleceniach jesli chodzi o badania dla 1 trymestru jest mowa tylko o TSH. Swoją droga przy niedoczynnosci tarczycy zauważyłam ze lekarz tylko TSH i ft4 zlecają, a przy nadczynnosci ft3 i TSH. Dlatego ja słyszałam wlasnie ze groźniejsza dla płodu jest nadczynność bo to grozi bezpośrednio poronieniem, a niedoczynnosc to niska waga urodzeniowa ale bez ryzyka większego poronienia.
    Kasiu nie pamietam co tam jest w tych badaniach. Napewno toksoplazmoza chyba cytomegalia, HCV, HIV, grupa krwi, i cos tam jesCze. Komplet robię w środę bo akurat mam wolne No i 8 kwietnia wizyta.
    Ja to musze sie po prostu przestać obżerać bo dzisiaj wstałam na pustym żołądku i nuz mnie nic nie bolało. Echhh pojadlam troche w te święta, mam nadzieje ze insulina i glukoza nie zwariują :(. A Ty?

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 28 marca 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam w ogóle apetytu,mdli mnie praktycznie cały dzień,kilka razy naciaglo mnie na wymioty,ale dałam radę. I jestem totalnie bez sił:( praktycznie cały dzień leżę,chce mi się spać i ledwo funkcjonuje. Jeszcze wokół wszyscy chorzy,mam nadzieję że nic nie zlapie. Nie wiem jak wysiedze jutro w pracy:(

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 28 marca 2016, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 wrote:
    Ja nie mam w ogóle apetytu,mdli mnie praktycznie cały dzień,kilka razy naciaglo mnie na wymioty,ale dałam radę. I jestem totalnie bez sił:( praktycznie cały dzień leżę,chce mi się spać i ledwo funkcjonuje. Jeszcze wokół wszyscy chorzy,mam nadzieję że nic nie zlapie. Nie wiem jak wysiedze jutro w pracy:(

    Ja z tym zmęczeniem i sennością mam to samo. Święta w domu spędzałam więc jakoś przetrwałam bo była możliwość drzemki w ciagu dnia. Jutro niestety do pracy muszę iść i już się zastanawiam jak ja dam radę... Pewnie koło południa będzie totalny zjazd :/ Tak się nie da funkcjonować, a to zmęczenie jest silniejsze ode mnie i nie potrafię nad tym zapanować :(

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 28 marca 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde dziewczyny, a ja senna jakos nie jestem :(. Wytrzymalam te swieta bez problemu choc przyznam ze w zeszlym tyg w pracy lapalo mnie zmeczenie. Ale teraz nic.
    Kas, bole brzucha Ci nadal dokuczaja? Ellasi, u Ciebie tez bole jakies sa?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 28 marca 2016, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a zamierzacie w ogole powtarzac jeszcze bete przed wizyta u lekarza?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Ellasi Autorytet
    Postów: 544 230

    Wysłany: 28 marca 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już bety nie planuje robić. Po wizycie u gin który potwierdził ciżę i serduszko przestałam robić betę i planuje się tego trzymać :)
    Co do bóli to bywa rożnie, czasem coś zaboli/zakłuje w którymś z jajników, czasem dół brzucha pobolewa, ale to akurat takie uczucie... całkiem miłe :) no i piersi są obolałe w sumie całe, a sutki tak wrażliwe że nawet cieżko się umyć czy ręcznikiem wytrzeć :/
    Od jakiegoś czasu z przerwami chyba miewam mdłości- pisze chyba, bo ja nie wiem jak te mdłości interpretować, generalnie bywa mi niedobrze i mam ślinotok- a to przyjemne nie jest.
    Generalnie najgorsze jest zmęczenie i senność- cały dzień mogę leżeć i przynajmniej jedną drzemkę ok 13:00 sobie uciąć- inaczej nie funkcjonuję :(
    Autentycznie aż się boję jutrzejszego dnia w pracy... Nie wiem jak ja dam rade :(
    A z badań jutro idę na TSH bo endo zaliciła, ale czytałam że radzicie też tf3 i ft4 robić wiec chyba zrobię tez te.
    W sumie nie wiem dlaczego endo mi TSH kazała zrobić bo tarczyce miałam gruntownie przebadaną w październiku i jest ok. Ale może to taki standard :) W czwartek mam wizytę wièc się dowiem co i jak :)

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 29 marca 2016, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi tarczyca to rzeczywiście standard,różnie zachowuje się w ciąży. Ja wstalam ledwo żywa,zbieram się do pracy. Kłucia mialam tylko ten jeden dzień,od tamtego czasu nic mnie odpukac tfu tfu nie boli. Piersi ciężkie i wrażliwe i popoludniowe mdłości,ale daję radę.
    Bety powtarzać już nie będę,6kwietnia mam wizytę. Jutro jak uda mi się wstać wcześniej muszę zrobić badania lub w czwartek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2016, 06:15

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 marca 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dziewczyny chyba tez nie bede powtarzala tej bety :). Ja jestem troszke spiaca dzisiaj, ale nie ma tragedii. Zastanawiam sie, kiedy przyjda do mnie te oslawione mdlosci, zachcianki jedzeniowe itd... Narazie nic :).
    Kasiu, ja z kolei sie ciesze jak mnie boli brzuch. Nie wiem czemu, ale zalozylam sobie, ze jak boli, to macica sie powieksza I dzidzia rosnie. Dzis juz mialam pierwszy atak bolu. Zauwazylam, ze boli mnie czesciej gdy sie rozloze na krzesle jak krol :), musze wtedy szybko do normalnej pozycji przejsc I jest ok :). W lozku tez tak jest.
    Wczoraj serduszkowalismy pierwszy raz odkad wiem o ciazy, jakos inaczej bylo, caly czas stracha mialam ze cos sie stanie :(. Moj mowi, ze ciasno tam jak cholera :).
    Ellasi, jak tarczyca jest ok to mozna zalozyc, ze ft3 I ft4 tez sa ok, ale pewnosci nigdy nie ma. Dlatego ja cala trojka powtarzam, ale ja wiem, ze mam problem z tarczyca.
    Co do bety jeszcze to mi gin tez juz zalecil by nie robic. Mowil, ze jak jest juz serduszko to najgorsze za name... Ale I tak kolejne dwa tygodnie do wizyty bede umierala ze strachu ze jednak cos nie tak :(.

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 29 marca 2016, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też już powoli zaczynam się stresować. Jeszcze coś katar mnie łapie:(

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 marca 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarem sie nie martw, najwazniejsze by goraczki nie bylo :)

    zem3i09kl173cczw.png
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 29 marca 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy mecie jaką dawkę kwasu foliowego trzeba łykać? coś mi świta, że meta zaburza wchłanianie kwasu foliowego?

    wyhodowałam świąteczne jajo po mecie. mój gin powiedzial że meta to numer jeden na świecie w przywracaniu prawidłowych cykli, tylko w naszym ciemnym kraju jeszcze nie jest to zbyt popularny lek. on jednak zalecił mi odstawić metę jak ujrzę dwie kreski. czytałam Wasze rozkminy na temat tego czy odsatawiac czy nie i generalnie już teraz boję się tej decyzji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2016, 13:16

    Asia_88, Kaska1985 lubią tę wiadomość

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 29 marca 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę kwas 15mg. I coś mnie dzisiaj nie mdli:(

    daktylek lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 29 marca 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas, mnie w ogole nie mdli.

    daktylek, tak jak powiedzialas, w naszym kraju jeszcze pewne medyczne rozwiazania to nie zawitaly. Fajnie, ze lakrze juz kumaja, bynajmniej niektorzy, ze meta jest numerem 1 w przywracaniu prawidlowych cykli, szkoda z enie kumaja, ze mozna ja brac w ciazy. Moj zabronil mi odstawiania do 12 tyg, dopiero potem stopniowo dawki zmniejszac. tak tez jest w kazdym innym kraju, w sensie ze mozna brac lek w ciazy.

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 29 marca 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kas50 a taka dawka kwasu wynika z tego ze jestes na mecie czy mialas inne wskazania? jaki kwas bierzesz?
    kas50 brak mdlosci to nie jest nic zlego :) ciesz się tym ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2016, 14:25

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 29 marca 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nazwa coś na A... pudełko mam w domu więc nie pamiętam. Na receptę 30tabl.ok 5zl. Dostałam profilaktycznie,podobno taka dawka zapobiega wadom cewy w 95% a zwykła dawka tylko w 70%. Wczoraj mnie mdlulo praktycznie cały dzień,dziś ciut rano i na razie przeszło. Mam nadzieję że to źle nie wróży. Podjadam migdały może temu. Muszę kupić sobie Prenalen spray do nosa na ten katar:/

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ