X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 25 maja 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi super,że wszystko dobrze :-) teraz trzeba tylko przeczekac i wierzę,że następnym razem się uda :-)
    Krwiaczek wchlonal się już od razu po tym plamieniu,kazała brać do 20tc i odstawić. Na polowkowe chcę się zapisać w 21tc. Teraz do ginki pójdę w 18tc. Podczas seksu to maluszek się fajnie buja,nie stresuj się :-)
    Ja dziś oddalam krew na badania,zrobil część za 95zl,druga część razem z tarczyca na świeżo przed wizytą. W aptece 129zl.,kasa leci przeokropnie:/
    Ja czasami odczuwam takie klucia pochwy,brzuch raczej nie boli. Mam nadzieję że szyjka będzie trzymać.
    Fajnie że za chwilę masz już polowkowe :-) robisz u tego samego gina,do którego chodzisz czy u innego?

    Ellasi lubi tę wiadomość

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • rudi Ekspertka
    Postów: 204 78

    Wysłany: 25 maja 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi, cieszę się, że u ciebie idzie ku dobremu.
    Jesteś w dobrych rękach i stosuj się grzecznie do zaleceń pana profesora ;)

    Ellasi lubi tę wiadomość

    gyxwtv73y2bcylsz.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 25 maja 2016, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2020, 09:57

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 25 maja 2016, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam Pimafucin globulki dopochwowe. Ginka pobrala mi teraz posiew,mam dzwonić w środę za tydzień to zobaczymy co wyjdzie tym razem. W 1ciąży jakoś niczym się nie stresowalam,teraz za to wszystkim.eh

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 25 maja 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki tsh 0,800 ft4 1,44.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 25 maja 2016, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny fajnie ze u was brzuchy rosna a tym samym maluszki, czas leci dosc szybko i nie dlugo bedziecie trzymac swoje maluszki na rekach:) Powiedzcie mi czy jesli zrobie badania LH i FSH w 7 dniu cyklu to bedzie ok cykle mam przewaznie tak 28-31 dniowe.
    Ellasi jaka ci gin zalecil dwake acardu?

    START 2014 ;(
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 26 maja 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ellasi, ostatnio Cię wspominałam tutaj i się zastanawiałam jak poszła wizyta u profesora Debskiego. Super, ze okazał się takim człowiekiem, jednak to prawda co o nim mówią. Złoty człowiek. Jeśli Cię uspokoił i powiedział ze ok to napewno tak jest i nie pozostaje nic innego jak starać się o kolejna dzidzie. Lato idzie, faktycznie dużo witaminy D wiec podejdzcie do tego na luzie :). Trzymam kciuki za Twoje wizyty i starania i ten optymizm którym Cię doktor natchnął :).

    Kasiu wyniki super, ft4 powyżej normy dla ciężarny ale moje jeszcze wyższe było i lekarze mówili ze ok, i tak będzie stopniowo spadać. Ja swoje dopiero za ponad miesiąc robię, przy tych wynikach ft4 endo nie widział potrzeby wcześniej.

    Agnella Ty to jesteś optymistka :), po tym co przeszłaś, jak teraz serduszko super to znaczy to ze wtedy był to tez przypadek? Kwas foliowy ja tez łykam ciagle 5 mg na wszelki wypadek. Masz już brzuszek? Ruchami się nie przejmuj, czytałam ostatnio na forum jak to z tym jest i są kobitki które porządne kopniaki czuja dopiero ok 22-24 tc. A Twoje łożysko na przedniej czy na tylnej ścianie?

    A ja dziewczyny znowu przeziębiona :(. Tym razem piecze i boli podniebienie, tak na gorze jak do nosa dochodzi. Jutro chciałam nad wodę z rodzicami jechać i się zastanawiam czy jednak zamiast nad wodę to nie do lekarza :(. Ale gorączki nie mam, tempka 36.8, w ruch poszła isla, szałwia, tantum verde aerozol i dużo herbaty z miodem i cytryna. Jak byłam przeziębiona w 6 tc to tez się tak leczyłam i po 3 dniach przeszło, mam nadzieje ze tym razem tak będzie. Oby tylko gorączki nie było.

    Ja od nefrolozki dostałam jeszcze na dobowa zbiórkę moczu na białko, masakra, cały dzień w domu i siusianie do pojemnika echh :/. Ale przy okazji dostałam tez na wapń, mocznik, kreatynina, sód, potas, ASO, białko CRP i wydebilam na mocz i morfologię, to trochę oszczędzę na badaniach.

    Dziewczyny wy badanie moczu tez co miesiąc robicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2016, 15:02

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 26 maja 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat badanie moczu teraz mam co 2ms,nie wiem może później częściej będzie trzeba.
    Kwas foliowy biorę 1,2mg tylko:/ niedawno zakonczylam brać ten 15mg.
    Kasiu kuruj się,żeby nie rozwinelo się coś powazniejszego. Dużo zdrówka:*
    U mnie te klucia minęły,biorę magnez b6 profilaktycznie,bo lekkie skurcze ud zaczely mnie chwytac.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 26 maja 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Kasiu :). U mnie tez wczoraj i dzisiaj zero kluć, chyba tak samo idziemy :). Tylko ciagle sie martwie ze brzuszek jest mniejszy niz byl, takie moje subiektywne odczucie. A moze ostatnio byl wiekszy przez te zaparcia i stad mi przyszlo do glowy ze rosnie a teraz nie.

    Ja na mocz pewnie czesciej ze wzgledu na nerki, chociaz skierowanie wystawia mi ginekolog co miesiac. Mam nadzieje ze wynik bedzie lepszy niz ostatnio.

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 26 maja 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, a Tobie dokuczaja jeszcze zaparcia?

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 27 maja 2016, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:30

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 27 maja 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie zaparcia na razie odpuscily,rano wypijam na czczo wodę z cytryna+suszone śliwki i jest ok :-)
    Agnella a jaką dawkę tego magnezu bierzesz?
    Kwas biorę Actifolin 0,8mg i ten w wit.prenatalnych.
    Kasiu mierzylas brzuszek? Pewnie masz tylko takie odczucia. Ja odstawilam metę i strach mnie oblecial co będzie dalej...

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 27 maja 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:30

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 27 maja 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raz za czas nachodzą mnie takie czarne myśli,teraz np.zastanawiam się nad przyczynami wad serca:/ polowkowe dopiero za miesiąc,chyba oszaleje do tego czasu. Agnella a Ty bierzesz acard?
    Duphaston mam schodzic do 1x1, a potem co drugi dzień i odstawić.

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 27 maja 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2020, 18:30

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 maja 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuszka nie mierzyłam, dzisiaj znowu większy ale najadłam się wiec i się wydymał :). Dzisiaj myłam okna, 3 duże i dwa ogromne balkonowe i nie był to chyba najlepszy pomysł :(. Brzuszek kłuje nad spojeniem, umeczylam się :(. To już chyba nie to echh. W ogóle się mecze już, a nawet brzucha porządnego nie mam.
    Moje gardło dzisiaj o wiele lepiej, ale nadal nie zdrowe całkiem. Jednak zdaje się, ze szałwia, tantum verde i herbatki z miodem i cytryna dają radę. Teraz tylko przy tych oknach to mam wrażenie ze mnie znowu bardziej boli, ale to pewnie ze zmęczenia. Wit C to ja zawsze biorę te C1000, dla mnie najlepsze, stawia na nogi od razu. Teraz to wiadomo ze taka dawka to nie, ale na początku ciąży przy przeziębieniu brałam 500 mg dziennie i jakoś dało radę. Magnez i B6 biorę w prenatalnych, mam nadzieje ze styknie.

    O tym połowkowym to słyszałam ze wykrywa wady, które się operuje w brzuszku mamy albo po porodzie, ale żadnych tam uszkodzeń płodu czy innych takich, które mogłyby determinować usunięcie ciąży.

    Dziewczyny ja myśle ze nie ma co się stresować, wiecie ze co drugi człowiek ma jakaś wadę serca? To jest najcześciej związane z niedomykaniem komór serca i właściwie nie wiadomo ze się to ma i w ogóle jest niegroźne. Czasem wychodzi na USG serca albo ekg, u mnie tak wyszło właśnie i kardiolog mi powiedział, ze to właśnie w życiu płodowym powstaje, czasem te komory się domykają jeszcze w brzuszku mamy a czasem pozostają trochę szersze i z tym się normalnie żyje i nic się nie dzieje. Okazało się potem ze moja mama tez to ma, choć to czy się to dziedziczy czy nie to nie ma znaczenia. Po prostu czasem tak się dzieje ze się nie domina te komory w brzuszku mamy i takie szpary powstają i nic się z tym nie robi.

    Ja się najbardziej boje o płucka maluszka, ostatnio na forum przypadkiem przeczytałam jak kobitka w 34 tc poroniła, już na finiszu, bo płuca małej po prostu się przestały rozwijać i tyle. Kosmos.

    zem3i09kl173cczw.png
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 27 maja 2016, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella dxiekuje ze odpisalas. niestety musze zrobic tego 6 dnia nie mam innej mozliwosci, pracuje za granica i tak ustalalam sobie urlop zeby akurat tak przyjechac i te badania zrobic ale coz na zlosc @ przyszla wczesniej. Dziewczyny doradzily mi tez takie badania -dhea-s, testosteron, shbg,kortyzol i acth.nie wiem za bardzi jeszcze co to i na co ale zaczynam powoli uzupelniac wiedze. Co do waszych bolaczek i tych czarnych mysli to chyba kobiety sa juz tak zaprogramowane :)) i to czarnowidztwo. :) wszystko urodzicie zdrowe maluchy zobaczycie :)

    START 2014 ;(
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 maja 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera 6 dc to trochę lipa na robienie tych badań. Mi lekarz mówił nawet żeby w 2-3 dc robić, a nie przekraczać 5 dc.
    Ja robiłam wszystkie wymienione przez Ciebie badania, to taki endokrynologiczny standard jak się płodność sprawdza.

    zem3i09kl173cczw.png
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 27 maja 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze dziewczyny nie mam innej mozliwosci, bo tu gdzie mieszkam to nawet nie diagnozuja przyczyn nieplodnosci, a badania o ktorych piszemy to dla nich cos niepotrzebnego a w wiekszosci pewnie nawet o nich nie slyszeli. nie mam wyjscia i za bardzo mozliwosci zeby czesciej latac do polski na badania. mialam nadzieje ze napiszecie mi ze nic sie nie stanie o ten jeden dzien spoznienia:) i teraz nie wiem co mam robic czy zrobic te badania ale skoro to juz bedzie za pozno to nie wiem czy wydawac niepotrzebnie kase!

    START 2014 ;(
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 27 maja 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak długie masz cykle?

    zem3i09kl173cczw.png
‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ