X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • migotka_83 Ekspertka
    Postów: 311 76

    Wysłany: 4 października 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Czy te mutacje maja jakiś związek z zespołem Downa? Czy mój ginekolog mi jakoś pomoże czy trzeba iść do genetyka?
    Co mogę jeszcze zrobić sama?
    Teoretycznie mają, takie info można znaleźć w necie, lecz biorąc pod uwagę fakt, że połowa ludzi ma mthfr, i nawet o tym nie wie, a rodzą zdrowe dzieci, już trochę mniej wygląda to przerażajaco.

    Myślę, ze biorąc metyle robisz wszystko co możesz, żaden gin nic innego nie wymyśli, aby zabezpieczyć cie przed T21.

    Selina lubi tę wiadomość

    3i49zbmhg4kfjp76.png

    5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo dokładnie tak jak napisała Migotka :) Ty jedyne co możesz zrobić to odpowiednia suplementacja i dieta, ona też wbrew pozorom dużą rolę odgrywa. Ja mam zamiar zrobić jeszcze testy alergii pokarmowej, drogie toto, ale myślę że może być coś na rzeczy

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 4 października 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Czy oprócz tych badań, które napisałam to coś jeszcze zbadać? D3, B6? Jutro rano będę robić.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Dzięki dziewczyny.
    Czy oprócz tych badań, które napisałam to coś jeszcze zbadać? D3, B6? Jutro rano będę robić.
    B6 jak najbardziej, ale to mega drogie badanie :/ u mnie w Diagnostyce kosztuje 170zl... Nie zbadałam tego w końcu. D3 również możesz zbadać. Ja badałam jeszcze d-dimery (to a propo krzepliwości krwi ale wyszło ok), żelazo i ferrytyne

  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 5 października 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj powtórzyłam badania i wyszło tak:

    Witamina B12 380,2 pg/ml Normy: 197 - 771
    Kwas foliowy 20,9 ng/ml Normy: 4,6 - 18,7 (poprzednio 34,4)
    Homocysteina 5,49 µmol/l (poprzednio 10,00)
    Prolaktyna 15,3 ng/ml Normy: 4,79 - 23,3

    Wszystko to po miesiącu brania samego B Complex od Dr's Best. Kwas już spadł i jest prawie w normie, homocysteina spadła też.
    Co myślicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 13:31

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 5 października 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wszystko łanie spadło :)

    Mnie też wyniki się ładnie poprawiły po 3 tygodniach na tym samym Bcomplex. Teraz żeby nie spadło jeszcze niżej to bym radziła brać go co drugi dzień i za jakiś miesiąc znów powtórzyć badania żeby skontrolować czy jest ok.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 5 października 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Maugo wszystko łanie spadło :)

    Teraz żeby nie spadło jeszcze niżej to bym radziła brać go co drugi dzień i za jakiś miesiąc znów powtórzyć badania żeby skontrolować czy jest ok.

    Brać co drugi dzień żeby nie spadło czy żeby spadło właśnie? Bo jak będę brać rzadziej, to pewnie będzie niższy poziom.
    Czy B12 muszę powtarzać co miesiąc czy wystaczy jak będę kontrolować kwas i homocysteinę? Czy istnieje coś takiego jak za niski poziom homocysteiny w ogóle?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 14:13

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo homocysteina już za niska, nie wiem czemu ale przed ciążą nie powinna spadać poniżej 6 (należę do takiej grupy na fb i Mthfr i są tam specjaliści w tej dziedzinie i tak się wypowiadają), najlepiej by się utrzymywała na poziomie 6-8. Może zmniejsz suplementy, mniej wit.B12

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 14:35

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 5 października 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak będziesz brać rzadziej to powinno się utrzymywać w takim poziomie jak teraz, jak będziesz brać codziennie to prawdopodobniej będzie spadać dalej.

    Homocysteina jest już wystarczająco niska nie trzeba jej obniżać bardziej.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 5 października 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co polecacie? Brać Dr's Best co 2 dni czy złożyć osobno jakiś zestaw? A może coś z innej firmy? Polegam na zdaniu bardziej doświadczonych, bo sama nie mam pojęcia jakie dawki miałabym poustalać.
    Z góry dzięki.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 5 października 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Maugo homocysteina już za niska, nie wiem czemu ale przed ciążą nie powinna spadać poniżej 6 (należę do takiej grupy na fb i Mthfr i są tam specjaliści w tej dziedzinie i tak się wypowiadają), najlepiej by się utrzymywała na poziomie 6-8. Może zmniejsz suplementy, mniej wit.B12

    Selina, też się zapisałam do tej grupy, ale bardzo ciężko mi tam znaleźć jakieś konkretne informacje, bo w większości to są opinie subiektywne albo zbiór 100 pytań w jednym.

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maugo wrote:
    Selina, też się zapisałam do tej grupy, ale bardzo ciężko mi tam znaleźć jakieś konkretne informacje, bo w większości to są opinie subiektywne albo zbiór 100 pytań w jednym.
    Musisz czytać dokładnie wszystkie posty niestety, bo pod każdym często rozwija się dyskusja na różne tematy. Pani Beata Stachnik jest tam guru, zna się na temacie, jest też tam ginekolog naprotechnolog, ale zapomniałam nazwiska. Może w tych przypiętych postach jest coś o za niskiej homo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2017, 14:57

  • mamaju Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 5 października 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Jakiś czas temu zrobiłam polecane przez Was badania tzn. kwas foliowy, homocysteinę i wit. B12 i wszystkie wyszły podwyższone ale najbardziej B12. Po miesiącu stosowania form metylowanych homocysteina i kwas foliowy mieściły się już w normie, B12 trochę spadła ale cały czas jest ponad normę. Minęły już 3 miesiące i B12 jest cały czas bez zmian, nadal za wysoka, ani nie drgnie 905 (norma do 883). Robiłam badania i nie mam mutacji co zdziwiło nawet Panią genetyk, która nie potrafi mi pomóc. Wszyscy uważają że jest ok i że niebezpieczny jest niedobór a ja mam nadmiar i że to żaden problem ale mi to jednak nie daje spokoju... Spotkałyście się może z takim przypadkiem?


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaju wrote:
    Witam :)

    Jakiś czas temu zrobiłam polecane przez Was badania tzn. kwas foliowy, homocysteinę i wit. B12 i wszystkie wyszły podwyższone ale najbardziej B12. Po miesiącu stosowania form metylowanych homocysteina i kwas foliowy mieściły się już w normie, B12 trochę spadła ale cały czas jest ponad normę. Minęły już 3 miesiące i B12 jest cały czas bez zmian, nadal za wysoka, ani nie drgnie 905 (norma do 883). Robiłam badania i nie mam mutacji co zdziwiło nawet Panią genetyk, która nie potrafi mi pomóc. Wszyscy uważają że jest ok i że niebezpieczny jest niedobór a ja mam nadmiar i że to żaden problem ale mi to jednak nie daje spokoju... Spotkałyście się może z takim przypadkiem?
    Nie spotkałam się, niestety nie potrafię pomóc. Może dołącz do grupy na fb Mthfr Polska i tam zapytaj

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 6 października 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaju wrote:
    Witam :)

    Jakiś czas temu zrobiłam polecane przez Was badania tzn. kwas foliowy, homocysteinę i wit. B12 i wszystkie wyszły podwyższone ale najbardziej B12. Po miesiącu stosowania form metylowanych homocysteina i kwas foliowy mieściły się już w normie, B12 trochę spadła ale cały czas jest ponad normę. Minęły już 3 miesiące i B12 jest cały czas bez zmian, nadal za wysoka, ani nie drgnie 905 (norma do 883). Robiłam badania i nie mam mutacji co zdziwiło nawet Panią genetyk, która nie potrafi mi pomóc. Wszyscy uważają że jest ok i że niebezpieczny jest niedobór a ja mam nadmiar i że to żaden problem ale mi to jednak nie daje spokoju... Spotkałyście się może z takim przypadkiem?

    Badalas wszystkie mutacje te w ramach testdna ?
    A b12 nadal bierzesz ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Maugo Przyjaciółka
    Postów: 341 48

    Wysłany: 6 października 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaju wrote:
    Robiłam badania i nie mam mutacji co zdziwiło nawet Panią genetyk, która nie potrafi mi pomóc.?


    No właśnie, tak jak napisała sylwia80, pytanie czy badałaś mutacje z krwi, gdzie najczęściej robią tylko na jedną mutację MTHFR czy na przykład z wymazu z policzka? Ja robiłam wymaz i C677T wyszła ok, a 1298A-C nieprawidłowo. W Diagnostyce z krwi robią np. tylko C677T.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2017, 12:20

    Endometrioza
    02.2018 - laparoskopia, usunięcie ognisk endometriozy, jajowody drożne,
    Cykl z laparoskopią szczęśliwy - 2 kreski
    Mam synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, wpadam po przerwie.
    2tyg. temu odstawiłam B Complex. Przerzuciłam się na Swanson do ssania B12 i dzisiaj z ciekawości zrobiłam wyniki. No i się nie myliłam... moje drętwienie- ponowne- wynika z homocysteiny...
    Znowu skoczyła, ale na 11 (wcześniej 16 i 9). B12 bardzo mało poszło w górę. Natomiast kwas foliowy zleciał do 7 a był już 13...
    Także wracam do brania B Complex, bo Swanson u mnie nie działa...
    16 kropel Vigantolu i teraz wit. D3 41- idzie ładnie w górę.

    Mam tragicznie niskie tsh, ostatnio nie mogę się rano do 11 dobudzić... odstawiłam metforminę bo żołądek chyba nie wytrzymuje nadmiaru leków. Schudłam w 2tyg. 2kg przy moim IO. Za miesiąc kolejna wizyta u dietetyka.

    M jest. Działamy sobie na luzie. A do tego moje dzisiejsze wyniki estradiolu... 9dc= 244.8 czego w życiu nie miałam. Raz tyle po owulce było.

    Podejrzewam, że coś musiało się odblokować i podziałać na lepszą płodność w tym cyklu.
    Miałam dzisiaj mieć monitoring, ale niestety odwołali wizytę i nie zajrzę... a do tego chciałam zmienić metforminę i teraz muszę czekać...

    Ale jeśli chodzi o B Complex, to ja po sobie widzę, że na mnie działa idealnie.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 6 października 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Hej, wpadam po przerwie.
    2tyg. temu odstawiłam B Complex. Przerzuciłam się na Swanson do ssania B12 i dzisiaj z ciekawości zrobiłam wyniki. No i się nie myliłam... moje drętwienie- ponowne- wynika z homocysteiny...
    Znowu skoczyła, ale na 11 (wcześniej 16 i 9). B12 bardzo mało poszło w górę. Natomiast kwas foliowy zleciał do 7 a był już 13...
    Także wracam do brania B Complex, bo Swanson u mnie nie działa...
    16 kropel Vigantolu i teraz wit. D3 41- idzie ładnie w górę.

    Mam tragicznie niskie tsh, ostatnio nie mogę się rano do 11 dobudzić... odstawiłam metforminę bo żołądek chyba nie wytrzymuje nadmiaru leków. Schudłam w 2tyg. 2kg przy moim IO. Za miesiąc kolejna wizyta u dietetyka.

    M jest. Działamy sobie na luzie. A do tego moje dzisiejsze wyniki estradiolu... 9dc= 244.8 czego w życiu nie miałam. Raz tyle po owulce było.

    Podejrzewam, że coś musiało się odblokować i podziałać na lepszą płodność w tym cyklu.
    Miałam dzisiaj mieć monitoring, ale niestety odwołali wizytę i nie zajrzę... a do tego chciałam zmienić metforminę i teraz muszę czekać...

    Ale jeśli chodzi o B Complex, to ja po sobie widzę, że na mnie działa idealnie.

    Ania, to drętwienie może tez być od metforminy. Ja ostatnio zwiększyłam dawkę i lek zmieniłam i było koszmarnie, zawroty głowy, drętwienie rak itp i co najgorsze zatrucie wątroby, sprawdziłam w środę próby wątrobowe i 5 razy normy przekroczone. Odstawiłam całkowicie.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to drętwienie miałam jeszcze przed sprawdzeniem mutacji. Byłam po histeroskopii.
    Jak wyszły mutacje, zaczęłam brać B Complex i wszystko ustąpiło- wyniki też się bardzo ładnie poprawiły.

    Zmieniłam B Complex na Swansona B12 i Miovarian (ze względu na IO) no i tydzień czasu i poczułam ponownie to samo. Dlatego dzisiaj sprawdziłam znowu wyniki i wyszło że się pogorszyły. Dlatego śmiem twierdzić, że u mnie te drętwienia to homocysteina- zaklejone żyły i wszystko przez to cierpnie.

    A metforminę mam 500x3 i nie wyrabiam. Bardzo mi szkodzi już dlatego albo pomijam jakąś tabletkę ostatnio, albo nie biorę. Głównie chodzi o mdłości, senność, zawroty. Muszę poczekać teraz na wizytę u gin i poprosić o zmianę.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 6 października 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Ja to drętwienie miałam jeszcze przed sprawdzeniem mutacji. Byłam po histeroskopii.
    Jak wyszły mutacje, zaczęłam brać B Complex i wszystko ustąpiło- wyniki też się bardzo ładnie poprawiły.

    Zmieniłam B Complex na Swansona B12 i Miovarian (ze względu na IO) no i tydzień czasu i poczułam ponownie to samo. Dlatego dzisiaj sprawdziłam znowu wyniki i wyszło że się pogorszyły. Dlatego śmiem twierdzić, że u mnie te drętwienia to homocysteina- zaklejone żyły i wszystko przez to cierpnie.

    A metforminę mam 500x3 i nie wyrabiam. Bardzo mi szkodzi już dlatego albo pomijam jakąś tabletkę ostatnio, albo nie biorę. Głównie chodzi o mdłości, senność, zawroty. Muszę poczekać teraz na wizytę u gin i poprosić o zmianę.

    A który lek konkretnie bierzesz ? Jak brałam 500 Siofor było Ok, jak mi lekarz zmienił na Metformax 2 x 500 to masakra. Zawroty głowy straszne. Zbadaj sobie Aspat i Alat.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ