X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2966 2025

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalne, jeśli się nie mylę to biotyna powoduje takie zabarwienie moczu.

    Selina lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcówka niacyna :)
    Tak, wszystkie siusiamy na kanarkową żółć ;)

    Misia modulator z Solgar to to samo co TMG ze Swansona, tylko ten pierwszy chyba ma podwójna dawkę w 1 kapsułce tego co jest w swansonie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2017, 16:23

    lipcowka86, sylwia80 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Lipcówka niacyna :)
    Tak, wszystkie siusiamy na kanarkową żółć ;)

    Misia modulator z Solgar to to samo co TMG ze Swansona, tylko ten pierwszy chyba ma podwójna dawkę w 1 kapsułce tego co jest w swansonie

    Dziękuje za info!! :)
    To może kiedyś wypróbuję ten specyfik:D

  • molisia Autorytet
    Postów: 936 488

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sadzicie o tym femibion Natal 1?
    Czy dodatkowo lykajac ta tabletke trzeba syplementowac jakoś witaminy B

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    A co sadzicie o tym femibion Natal 1?
    Czy dodatkowo lykajac ta tabletke trzeba syplementowac jakoś witaminy B
    Femibion natal zawiera też zwykła formę kwasu foliowego prócz folianu, więc odpada. Poza tym nie ma metylowanych form witamin B. Kup na necie B-RIGHT z Jarrow i po problemie, zawiera i folian i wszystkie potrzebne witaminy. Opisano możesz z tej samej firmy dokupić jeszcze 0,4mcg Methyl Folate.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 00:09

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • oska_m Autorytet
    Postów: 328 115

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Lipcówka niacyna :)
    Tak, wszystkie siusiamy na kanarkową żółć ;)

    Misia modulator z Solgar to to samo co TMG ze Swansona, tylko ten pierwszy chyba ma podwójna dawkę w 1 kapsułce tego co jest w swansonie

    Modulator zawiera oprócz TMG dodatkowe rzeczy:
    Trimetyloglicyna (z buraków)
    Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
    Witamina B12 (cyjanokobalamina)
    Pirydoksalo-5-fosforanmg
    Kwas Foliowy

    a TMG z ze Swansona ma tylko TMG

    Nie umiałam znaleźć jaki kwas foliowy ma ten modulator :-/

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • Nika312 Autorytet
    Postów: 455 280

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, witam się z wami jako kolejna podwójna mutantka. Z badań wyszło mi:
    MTHFR* C677T MTHFR_677C-T Układ heterozygotyczny nieprawidłowy NM_005957.4 MTHFR* A1298C MTHFR_1298A-C Układ heterozygotyczny nieprawidłowy NM_005957.4 PAI-1** 4G/5G PAI-1 4G Układ heterozygotyczny nieprawidłowy NM_000602.4

    Pierwsza ciążą dotrwała tylko do II trymestru (wada genetyczna). W tej chwili nie biore juz syntetycznego kwasu foliowego, przyjmuje B-Balance 200 swansona, wita C i E, DHA, wit d, probiotyki, Q10.

    Co powinnam jeszcze zbadac, oraz co dorzucic do swoich suplementów. Wizyta z genetykiem dopiero w styczniu ;/

    czy w ciazy bede musiala brac zastrzyki?

    3jgxgywluivf3b0i.png
    atdc2n0aevz3e5ts.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika hej :) a czy badalas poziom kwasu foliowego, B12 i homocysteiny? Jeśli nie to zrób to najpierw żeby było wiadomo czy trzeba coś jeszcze włączyć np.betaine na zbicie homocysteiny

  • Nika312 Autorytet
    Postów: 455 280

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, jeszcze nic nie badałam, ale dzieki za radę - na pewno się jak najszybciej przebadam:)

    Czy te mutacje mogly mieć wpływ na wystąpienie trisomii?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 14:26

    3jgxgywluivf3b0i.png
    atdc2n0aevz3e5ts.png
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jestem w trakcie suplementacji kwasu foliowego (folian) oraz witaminy d3. Codziennie biorę tabletki.

    Dziś badałam homocysteinę, kwas foliowy i poziom wit. d3 (na czczo, bez tabletek). Później przeczytałam gdzieś na forum, że takie badanie podczas suplementacji jest mało wiarygodne i należy wcześniej odstawić leki na tydzień. Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Teraz zastanawiam się, czy wynik będzie wiarygodny....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 18:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oska_m wrote:
    Modulator zawiera oprócz TMG dodatkowe rzeczy:
    Trimetyloglicyna (z buraków)
    Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)
    Witamina B12 (cyjanokobalamina)
    Pirydoksalo-5-fosforanmg
    Kwas Foliowy

    a TMG z ze Swansona ma tylko TMG

    Nie umiałam znaleźć jaki kwas foliowy ma ten modulator :-/
    TMG to właśnie timetyloglicyna z buraków :D więc czemum piszesz że modulator to zawiera a ten że Swansona nie? ;) witamina B12 jest w złej formie, ma byc metylkobalamina, więc już w ogóle nie czaję po co to łykać. No i kwas foliowy? Łykamy folian a nie kwas foliowy...
    Mam kompleks witamin B z folianami B-right i osobno TMG że Swansona. Wszystko więc ma odpowiednią formę i nie ma potrzeby łykać tego jeszcze więcej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2017, 10:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    jestem w trakcie suplementacji kwasu foliowego (folian) oraz witaminy d3. Codziennie biorę tabletki.

    Dziś badałam homocysteinę, kwas foliowy i poziom wit. d3 (na czczo, bez tabletek). Później przeczytałam gdzieś na forum, że takie badanie podczas suplementacji jest mało wiarygodne i należy wcześniej odstawić leki na tydzień. Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Teraz zastanawiam się, czy wynik będzie wiarygodny....
    Powinno się odstawić na 48h ale tylko metyle, Wit.D3 nie trzeba :) Ja witamin powtórnie nie badałam, więc nic nie odstawiłam

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Powinno się odstawić na 48h ale tylko metyle, Wit.D3 nie trzeba :) Ja witamin powtórnie nie badałam, więc nic nie odstawiłam
    Dziękuję :) Czyli na homocysteinę to nie powinno mieć żadnego wpływu, że nie odstawiłam?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dziękuję :) Czyli na homocysteinę to nie powinno mieć żadnego wpływu, że nie odstawiłam?
    Nie będzie to miało wpływu :) Tylko zbadaj koniecznie na czczo i w laboratorium gdzie badają na miejscu a nie odsyłają próbki gdzieś indziej
    Edit: achh Ty już to zbadalas ;) doczytałam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2017, 12:57

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Nie będzie to miało wpływu :) Tylko zbadaj koniecznie na czczo i w laboratorium gdzie badają na miejscu a nie odsyłają próbki gdzieś indziej
    Edit: achh Ty już to zbadalas ;) doczytałam
    Punkty pobrań mam pod nosem (nawet kilka), ale przez Waszą radę jechałam 60 km dalej, żeby było zbadane na miejscu :) Lepiej poświecić godzinę, dwie na podróż, niż się potem zastanawiać, czy wynik nie był przekłamany....

    Jeszcze chciałabym zbadać AMH, bo ostatnie badanie miałam na początku roku, ale chyba za bardzo się boję, bo już wtedy wynik miałam mocno obniżony w stosunku do grupy wiekowej.

    Jeżeli wyniki kwasu foliowego i homocysteiny się poprawią to od grudnia zaczynamy starania. Plan jest taki, 3 miesiące naturalnie, następnie starania z monitorowaniem cyklu i ostatecznie in vitro jak się nie uda. Cały jajnik mam zajęty przez endometriozę, drugi jajnik miejscowo zajęty, więc każdy miesiąc bez ciąży to ryzyko uszkodzenia drugiego jajnika. Boję się bardzo.

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonnie czy z tą endomenda na jajnikach nic nie da się zrobić? Laparo nie pomoże?

  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Bonnie czy z tą endomenda na jajnikach nic nie da się zrobić? Laparo nie pomoże?

    Powiem Ci szczerze, że sama jestem zagubiona jeśli chodzi o ten temat... Torbiele mam od 8 lat, ale to były torbiele czynnościowe, miałam nawet takie na 11 cm. Wszystkie się wchłaniały po jednym cyklu tabletek. Natomiast jakieś 2-3 lata pojawiła się torbiel czekoladowa, a w zasadzie dwie na jednym jajniku. Dostałam tabletki z zastrzeżeniem, że nie ma zbyt dużych szans, ponieważ te torbiele się nie wchłaniają. Po trzech miesiącach lekarz stwierdził, że jest ok, wchłonęły się, ale żebym kontynuowała branie tabletek skoro nie planuje ciąży (to było dawno). W międzyczasie poszłam do trzech różnych ginekologów i każdy potwierdził, że jajniki są czyste.

    Dopiero w tym roku poszłam do innego ginekologa (który bardziej się specjalizuje w niepłodności) i dopiero on stwierdził, że po obrazie usg widać, że cały jajnik jest zajęty, drugi punktowo. Nie mam pojęcia, czemu mój miejscowy ginekolog kilka tygodni wcześniej potwierdził, że jest wszystko ok, skoro taki stan rzeczy musiał być już od dawna... Wszystkie kobiety w mojej najbliższej rodzinie mają endometriozę, dlatego od razu uderzyłam do specjalisty. Pamiętam swoje miesiączki z czasów, kiedy nie brałam tabletek anty, to była jakaś masakra. Krwawiłam bardzo mocno, w nocy musiałam się budzić po 3-4 razy na zmianę tampona/podpaski, tylko mi ketonal pomagał, ale to też nie zawsze. Ból był taki ogromny, że nie dało się funkcjonować. Nigdy w życiu mnie tak bardzo nie bolało nic, jak miesiączki. Chodziłam do różnych lekarzy, jeździłam na konsultację do miast oddalonych o 100 km, a każdy twierdził, że ,,taka moja uroda'', że niektóre kobiety to bardziej przeżywają i że przejdzie mi po urodzeniu pierwszego dziecka.

    Obecny lekarz nie proponował laparoskopii, dopiero rozpoczęłam leczenie u niego, suplementuję się obecnie. Może na kolejnej wizycie wspomni o tym. Ufam temu lekarzowi ponieważ wiele moich koleżanek doprowadził do ciąży, a niektóre z nich miały amh 5 razy niższe od mojego. Czasem mam tylko wrażenie, że główną barierą jest ta finansowa....


    Jakbym miała mieć laparo to chyba nic by mi z tego jajnika nie zostało...chociaż teraz nie mam pewności, czy w takim stanie podejmie jakąś pracę i czy będzie z tego ciąża. Z tego co mi wiadomo to komórki jajowe u kobiet z endometriozą są niskiej jakości. Sama nie wiem, tak jak pisałam wyżej mam dużo wątpliwości, a jeszcze więcej obaw :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2017, 14:27

  • oska_m Autorytet
    Postów: 328 115

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    TMG to właśnie timetyloglicyna z buraków :D więc czemum piszesz że modulator to zawiera a ten że Swansona nie? ;) witamina B12 jest w złej formie, ma byc metylkobalamina, więc już w ogóle nie czaję po co to łykać. No i kwas foliowy? Łykamy folian a nie kwas foliowy...
    Mam kompleks witamin B z folianami B-right i osobno TMG że Swansona. Wszystko więc ma odpowiednią formę i nie ma potrzeby łykać tego jeszcze więcej


    Mój post był odpowiedzią na Twój post powyżej w którym pisałaś, że modulator z Solgar to to samo co TMG ze Swansona - to nie to samo bo modulator ma te wszystkie dodatki o których pisałam :)

    Ja teraz biorę to samo co ty czyli TMG ze Swansona oraz b-right jarrow, brałam przez 2 dni po 2 tabletki jarrowa ale ręce mi się trzęsą i to chyba od tego. Ktoś miał takie objawy ?:)

    1 IVF -1 blastka - criotransfer :( - po immunosupresji
    20.02.19 r. - 2 IVF - 1 blastka - transfer z Accofilem (Kir AA) cud ! :) ❤️
    18.11.19 r. - synuś ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oska tak wiem. Tylko w takim razie ten modulator z Solgar nie jest dobry dla nas mutantów, skoro nie ma określonej formy kwasu i witaminę B12 w złej formie. Nie bralabym go - tu zwracam się do reszty dziewczyn które go łykają :)

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a co myślisz o Dr Best's fully active B complex:

    w 1 kapsułce zawartość %ZDS
    Witamina C (jako kwas askorbinowy) 40 mg 67%
    Tiamina (Witamina B1) (jako chlorowodorek tiaminy) 60 mg 4000%
    Ryboflawina (Witamina B2) (jako ryboflawiny i fosforan-5-ryboflawiny) 75 mg 4412%
    Niacyna (Witamina B3) (jako niacyna i nikotynamid) 50 mg 250%
    Witamina B6 (jako chlorowodorek pirydoksyny i fosforan-5-pirydoksalu P-5-P) 50 mg 2500%
    Kwas Foliowy (jako 5-metylo-tetrahydrofolian / 5-MTHF) 400 mcg 100%
    Witamina B12 (metylokobalamina) 1000 mcg 16667%
    Biotyna 600 mcg 200%
    Kwas pantotenowy (jako pantotenian wapnia)

    Nie za dużo tego, nie za mało?

‹‹ 120 121 122 123 124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ