X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia znam go. Jak najbardziej jest ok :) wiem tylko, że niektórzy nie są w stanie brać tak dużej dawki B12 (tu jest 1000mcg a w B-RIGHT 100mcg) jaka w nim jest i biorą wtedy kapsułkę co 2 dzień uzupełniając suplementację osobno folianem. Musiałabyś przetestować na sobie, jak się będziesz źle czuła (zawroty głowy, mdłości itd, to B12 jest za dużo)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2017, 23:35

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wielokrotnie pisałam ze można B complex dr best brać co 2-3 dni a codziennie folian. 400 mcg, ale warto wcześniej zbadać poziom witamin i homocysteiny. Przed badaniem odstawić na 48 h i robić homocysteine w miejscu gdzie badają na miejscu.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy wysokim poziomie b12 mozna czuć suchość w ustach.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Misia znam go. Jak najbardziej jest ok :) wiem tylko, że niektórzy nie są w stanie brać tak dużej dawki B12 (tu jest 1000mcg a w B-RIGHT 100mcg) jaka w nim jest i biorą wtedy kapsułkę co 2 dzień uzupełniając suplementację osobno folianem. Musiałabyś przetestować na sobie, jak się będziesz źle czuła (zawroty głowy, mdłości itd, to B12 jest za dużo)

    Ja właśnie biorę co drugi dzień, a jak nie biorę to łykam prenatal uno.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zła jestem kurde :/ Zbadałam dziś proga i kwas i o ile z proga zadowolona jestem (21,54ng) o tyle kuzwa mam za wysoki ten kwas! Kurde od sierpnia biore tylko metyle. W sierpniu przy wykryciu mutacji miałam 19,7 czyli troszke ponad normę (18,7) a dziś zbadałam i mam 27!! :O do pazdziernika brałam tylko B-right i w nim jest 0,4mcg folianu i gin koncem pazdziernika kazała mi brac jeszcze 0,4 dodatkowo, wiec brałam. Teraz kurcze mysle, ze przedobrzyłam :( echh wiem, ze nadmiar kwasu moze byc toksyczny a tego bym nie chciała. Od jutra pewnie po 2-3 zielone herbaty bede pila i wiecej kawy, zeby toto wypłukać

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja zła jestem kurde :/ Zbadałam dziś proga i kwas i o ile z proga zadowolona jestem (21,54ng) o tyle kuzwa mam za wysoki ten kwas! Kurde od sierpnia biore tylko metyle. W sierpniu przy wykryciu mutacji miałam 19,7 czyli troszke ponad normę (18,7) a dziś zbadałam i mam 27!! :O do pazdziernika brałam tylko B-right i w nim jest 0,4mcg folianu i gin koncem pazdziernika kazała mi brac jeszcze 0,4 dodatkowo, wiec brałam. Teraz kurcze mysle, ze przedobrzyłam :( echh wiem, ze nadmiar kwasu moze byc toksyczny a tego bym nie chciała. Od jutra pewnie po 2-3 zielone herbaty bede pila i wiecej kawy, zeby toto wypłukać

    Ja przez 1,5 mc brałam 0,8 ( B complex i folian z Solgara) jak zbadałam poziom to >40... Na chwilę obecną odstawiłam całkiem suplementy. Po nowym roku włączę sam B complex, teraz czekam aż się wypłuka....

    Selina lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Ja przez 1,5 mc brałam 0,8 ( B complex i folian z Solgara) jak zbadałam poziom to >40... Na chwilę obecną odstawiłam całkiem suplementy. Po nowym roku włączę sam B complex, teraz czekam aż się wypłuka....
    Chyba zrobię to samo... Po co suplementowac skoro jest nadmiar. B12 miałam w normie w sierpniu, teraz już nie badałam. Homo spadła do 8,6 to może pobiore jeszcze tylko to TMG i nic więcej

  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja zła jestem kurde :/ Zbadałam dziś proga i kwas i o ile z proga zadowolona jestem (21,54ng) o tyle kuzwa mam za wysoki ten kwas! Kurde od sierpnia biore tylko metyle. W sierpniu przy wykryciu mutacji miałam 19,7 czyli troszke ponad normę (18,7) a dziś zbadałam i mam 27!! :O do pazdziernika brałam tylko B-right i w nim jest 0,4mcg folianu i gin koncem pazdziernika kazała mi brac jeszcze 0,4 dodatkowo, wiec brałam. Teraz kurcze mysle, ze przedobrzyłam :( echh wiem, ze nadmiar kwasu moze byc toksyczny a tego bym nie chciała. Od jutra pewnie po 2-3 zielone herbaty bede pila i wiecej kawy, zeby toto wypłukać
    Selina ja dzisiaj mam to samo, homocysteina mi ładnie spadła z 14 do 7 a kwas foliowy wzrósł z 24 do 29,7 :/ Nic z tego nie rozumiem, myślałam, że przy suplementacji metylami ujawni mi się prawdziwy poziom kwasu w organizmie a tu takie coś. Brałam ostatnio 0,8 mcg folianu ale chyba całkiem odstawię.

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja no dlatego ją narazie odstawiam całkowicie metyle :/ Biorę tylko 1x TMG i nic więcej (tzn Acard i D3 nadal). Pije od wczoraj jak opętana zielone herbaty i kawa :P może się szybciej wypluka

  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Alicja no dlatego ją narazie odstawiam całkowicie metyle :/ Biorę tylko 1x TMG i nic więcej (tzn Acard i D3 nadal). Pije od wczoraj jak opętana zielone herbaty i kawa :P może się szybciej wypluka
    Ja od dziś zapodaję zieloną herbatę w dużych ilościach, właśnie popijam pierwszą :D B12 i B6 też odstawiasz? Kurczę boję się tak całkiem wszystko odstawić żeby homo nie skoczyła :/

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaJ wrote:
    Ja od dziś zapodaję zieloną herbatę w dużych ilościach, właśnie popijam pierwszą :D B12 i B6 też odstawiasz? Kurczę boję się tak całkiem wszystko odstawić żeby homo nie skoczyła :/
    Skoro bierzesz tmg to nie skoczy. Narazie wszystko, za jakiś czas zacznę brać co 2 dzień

  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Skoro bierzesz tmg to nie skoczy. Narazie wszystko, za jakiś czas zacznę brać co 2 dzień
    O, dobrze wiedzieć, że TMG ma takie działanie blokujące homocysteinę. Dzięki Selina, jesteś skarbnicą wiedzy :)

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Chyba zrobię to samo... Po co suplementowac skoro jest nadmiar. B12 miałam w normie w sierpniu, teraz już nie badałam. Homo spadła do 8,6 to może pobiore jeszcze tylko to TMG i nic więcej
    Tylko poziom kwasu we krwi niekoniecznie mówi o tym, jaka jest jego wartość na poziomie komórkowym. Przy mutacjach tego kwasu jest tak dużo we krwi, bo go nie przyswajamy. Dlatego jest strasznie ciężko wyciągnąć jakieś wnioski. Może dlatego lekarze czasem nie każą go badać przy suplementacji folianami.
    Ja mimo wszystko nie odstawiam folianów mimo wyniku >40 - zmieniłam firmę z Solgara na Jarrow i odstawiłam Femibion - może będzie lepiej, ale mocno wierzę, że w komórkach tego kwasu mam dobrą ilość a tylko we krwi jest za dużo :)

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Tylko poziom kwasu we krwi niekoniecznie mówi o tym, jaka jest jego wartość na poziomie komórkowym. Przy mutacjach tego kwasu jest tak dużo we krwi, bo go nie przyswajamy. Dlatego jest strasznie ciężko wyciągnąć jakieś wnioski. Może dlatego lekarze czasem nie każą go badać przy suplementacji folianami.
    Ja mimo wszystko nie odstawiam folianów mimo wyniku >40 - zmieniłam firmę z Solgara na Jarrow i odstawiłam Femibion - może będzie lepiej, ale mocno wierzę, że w komórkach tego kwasu mam dobrą ilość a tylko we krwi jest za dużo :)
    Metylowanego też nie przyswajamy? Myślałam, że tylko niemetylowany pływa sobie we krwi jako toksyna?
    W ogóle to Mi, gratuluję Ci z całego serducha. Bylaś pierwszą soobą na tym forum, która mi pomogła i bardzo Ci kibicowałam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 13:11

    mi88 lubi tę wiadomość

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja, dziękuję strasznie, jeszcze staram się nie cieszyć - uwierzę troszkę, jak zobaczę za tydzień serduszko :*

    Kurcze, masz rację. Metylowany przyswajamy... Ja to tak rozkminiałam, bo mierzyłam u siebie poziom kwasu po roku suplementacji zwykłym i dwóch miesiącach zmetylowanym i zwalałam ten poziom we krwi na zwykły - że pewnie we krwi ogromny, a w komórkach bieda.
    Ale teraz to już sama nie wiem, skoro Selinie po metylach rośnie...
    Meh, mówiłam, że te mutacje to nie na moją głowę :(

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie sytuacja była taka sama, za dużo kwasu, mimo brania metyli, brałam solgar 400 i suplement w którym było jeszcze 500 quanrltefolic, no i kwas ponad normę, a homocysteina w dół. Biorę teraz naprzemiennie, co drugi dzień kompleks b i solgar 400 i jest ok, kwas sam spadł, czuję się ok. Zdaje mi się, że przed ciążą 400 wystarczy, potem już w ciąży zwiększyć kwas metylowany do 800 lub więcej. Niestety trzeba kombinować ;)

    mi88, sylwia80 lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlicjaJ wrote:
    Selina ja dzisiaj mam to samo, homocysteina mi ładnie spadła z 14 do 7 a kwas foliowy wzrósł z 24 do 29,7 :/ Nic z tego nie rozumiem, myślałam, że przy suplementacji metylami ujawni mi się prawdziwy poziom kwasu w organizmie a tu takie coś. Brałam ostatnio 0,8 mcg folianu ale chyba całkiem odstawię.

    Dziewczyny, miałam to samo jak Homocysteina Ok czyli 6-7 to kwas powyżej normy, jak kwas w normie lub bliski normy to Homocysteina 8,2. Ja obecnie biorę folianu 400 mcg a B complex poniedziałek, środa, piątek i zobaczę jakie wyniki będę przy takiej kombinacji, bo już nie wiem co gorsze wyższa homocysteine czy kwas ponad normę ?
    A zaznaczam ze biorę tylko metyle.

    mi88 lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    Alicja, dziękuję strasznie, jeszcze staram się nie cieszyć - uwierzę troszkę, jak zobaczę za tydzień serduszko :*

    Kurcze, masz rację. Metylowany przyswajamy... Ja to tak rozkminiałam, bo mierzyłam u siebie poziom kwasu po roku suplementacji zwykłym i dwóch miesiącach zmetylowanym i zwalałam ten poziom we krwi na zwykły - że pewnie we krwi ogromny, a w komórkach bieda.
    Ale teraz to już sama nie wiem, skoro Selinie po metylach rośnie...
    Meh, mówiłam, że te mutacje to nie na moją głowę :(
    Trzymam kciuki za serduszko <3 :) Ja dzisiaj dostałam wyniki mutacji i mam MTHFR 677C-T homo i PAI-1 4G też homo :( Mi, widzę, że Ty masz podobnie a jednak się udało :) Bierzesz teraz heparynę? Co poza tym na PAI, Acard?
    Widzę też, że bierzesz witaminę D, ja mam taką w zestawie z K2 ale coś mi świta, że przy PAI nie powinno się brać K2, dobrze kojarzę? Ty pewnie się orientujesz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 23:17

    mi88 lubi tę wiadomość

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • AlicjaJ Ekspertka
    Postów: 142 77

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Dziewczyny, miałam to samo jak Homocysteina Ok czyli 6-7 to kwas powyżej normy, jak kwas w normie lub bliski normy to Homocysteina 8,2. Ja obecnie biorę folianu 400 mcg a B complex poniedziałek, środa, piątek i zobaczę jakie wyniki będę przy takiej kombinacji, bo już nie wiem co gorsze wyższa homocysteine czy kwas ponad normę ?
    A zaznaczam ze biorę tylko metyle.
    No właśnie, ciekawe co gorsze, wysoka homocysteina czy nadmiar kwasu foliowego...ktoś wie? :P
    Sylwia proszę daj znać jak będziesz miała wyniki, ciekawe jak zadziała Twoja metoda.

    cb7w90bv95yvg0mo.png
    5 c.s. o pierwsze maleństwo - szczęśliwy <3
    7 lutego - jest serduszko! <3
    MTHFR 677C-T homo, PAI-1 4G homo -> Clexane, Acard
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 grudnia 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja chybaa homo jest gorsza, bo gin kazała mi koniecznie zbijać a nadmiarem kwasu się nie przejęła ani nie kazała powtórnie badać. To ja nadgorliwiec oczywiście zbadałam go ponownie przy okazji badania proga ;) Tak czy siak pije po 2 kubki zielonej codziennie i mocna kawę :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 grudnia 2017, 23:30

‹‹ 121 122 123 124 125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ