X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 4 września 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 pierwszy raz się spotykam z taką opinia na temat tego kwasu. Ale ja to tylko z forum się dowiaduję , żaden lekarz jeszcze mi nie interpretował mojego wyniku.
    Jutro robię test DNA i wysyłam:)

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 4 września 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że raczej się nie wchłania. U mnie gin jak zobaczyła że mam kwas foliowy >20 od razu stwierdziła że mam mutacje mthfr i zwiększyła mi dawkę kwasu foliowego na 5mg. Jakby się wchłaniał normalnie to po co zwiększać dawkę?

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 5 września 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza wrote:
    Haana u mnie też dwa poronienia. I sama dzięki forum dochodzę do wszystkeigo, bo lekarze twierdzą, że to normalka :/ Ale ja dziękuję za taką normalkę. I nie wierzyłam, że to przypadek. No i wychodzą mi różne przypadłości. Trochę mnie to wszystko przeraża. Ale coraz więcej wiem, coraz bliżej sukcesu. A Ty do jakiego specjalisty chodzisz? Gin, endo, genetyk, immunolog, hematolog ? :)
    Z tarczycą do endokrynologa, oczywiście jeszcze ginekolog. A teraz będzie genetyk.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 5 września 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja własnie zrobiłam sobie wymaz do badanka i czekam na kuriera :)

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 9 września 2016, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, moja miesieczna jak narazie kuracja powoli cos pomaga, homocysteina z 13,11 spadla na 12 wiec cos powoli drgnelo. Ale gdzie tam do 8 ehh. U mnie wynikvkwasu foliowego to 32 na czerwono na kartce z wykrzyknikiem dostalam wynik.

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 9 września 2016, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kwasu foliowego samego jeszcze nie badałam. Kasiak, ale jest progres! ;)

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 9 września 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam mętlik w głowie. Jeden gin mówi aby brać metafolin i to wystarczy, drugi zaleca 5mg zwykłego kwasu i do tego metafolin. Jestem w ciąży i nie wiem co robić, którego słuchać. Do tej pory brałam tylko metafolin. Boję się, że zwykły kwas nie będzie się wchłaniał i będzie działał toksycznie. Ale ten u którego byłam i który zlecił zwykły i metafolin wydaje się być najbardziej kumaty...Sama nie wiem.

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 9 września 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem w ciąży Ale też lekarz każe mi brać zwykły kwas foliowy i metafolin

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 11 września 2016, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli wynik kwasu foliowego jest POWYZEJ normy to znaczy ze sie nie wchlania tylko krazy w organizmie i nie jest metabolizowany.
    Ja mialam powyzej 20, znajoma powyzej 80 i od razu wskazanie od hematologa do brania tylko metylowanych.
    Oczywiscie czesc ginow kazala brac ten zwykly apteczny w dawce 15mg. Znajoma po poronieniu dostala takie wskazanie i wlasnie po nim miala we krwi ponad 80. Zwykly kwas foliowy jest dla nas toksyczny.
    Teraz łykamy tylko metylowany najlepiej 5mthf. Wyniki coraz lepsze.
    My szukamy na allegro, czasem mozna trafic dobry preparat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2016, 12:28

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 11 września 2016, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    Hej dziewczyny, mam mętlik w głowie. Jeden gin mówi aby brać metafolin i to wystarczy, drugi zaleca 5mg zwykłego kwasu i do tego metafolin. Jestem w ciąży i nie wiem co robić, którego słuchać. Do tej pory brałam tylko metafolin. Boję się, że zwykły kwas nie będzie się wchłaniał i będzie działał toksycznie. Ale ten u którego byłam i który zlecił zwykły i metafolin wydaje się być najbardziej kumaty...Sama nie wiem.

    Zaufaj intucji. Poczytaj w necie.
    Tylko metafolin i w duzych dawkach. Ja o mutacji dowiedzialam sie bedac juz w ciazy.
    Natychmiast zaczelam brac metylowany kwas foliowy w dawce 1000 mcg i 5000 mcg.
    Nie wiem jak to wplynie dalej ale juz mam lepsze wyniki.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 11 września 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na allegro są do kupienia te metylowane formy.
    Dobry jest swanson - solgar ma za male dawki.
    Najlepiej znam firme life extension, to bardzo dobra firma w USA. I czasem na allegro mozna trafic metylowany kwas foliowy nawet w dawne 5mg.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • nadia1 Ekspertka
    Postów: 233 226

    Wysłany: 11 września 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupuje w gemini swansona 0,8 i łykam po kilka tabletek, do tego femibion. Problem w tym, że nigdy nie badałam kwasu foliowego i nie wiem jakie miałam poziomy wcześniej (gdy brałam zwykły kwas), a teraz od końca maja biorę tylko metafolin i boję się brać zwykły kwas...Skoro lekarz mówi aby brać 5mg zwykłego, który się odłoży to chyba 2,5 metylowanego będzie ok. Czytałam, że dziewczyny biorą ok.1mg. Sama nie wiem...Masakra

    f2wl2n0aostlugvm.png
    iv09df9hod3fw1jt.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 11 września 2016, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadia1 wrote:
    Ja kupuje w gemini swansona 0,8 i łykam po kilka tabletek, do tego femibion. Problem w tym, że nigdy nie badałam kwasu foliowego i nie wiem jakie miałam poziomy wcześniej (gdy brałam zwykły kwas), a teraz od końca maja biorę tylko metafolin i boję się brać zwykły kwas...Skoro lekarz mówi aby brać 5mg zwykłego, który się odłoży to chyba 2,5 metylowanego będzie ok. Czytałam, że dziewczyny biorą ok.1mg. Sama nie wiem...Masakra

    zbadaj teraz, i kwas foliowy i homocysteine.
    Najlepiej tez wit B12.
    Jesli kwasu foliowego bedzie powyzej normy znaczy, ze musisz zaczac od dawki uderzeniowej - czyli przez miesiac nawet 5mg (5000mcg) dziennie potem zmierzyc i przejsc na nizsze dawki.
    Tak mi tlumaczyl hematolog. B12 takze trzeba brac metylowana.
    Wszystko co mi wytlumaczyl hematolog pokrywa sie z zachodnimi badaniami.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 11 września 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore femibion natal 1, kwas foliowy 15mg, b6 i bralam b12 ale normalan forme, czytalam, ze sa formy metylowe. Znalazalam b12 wlasnie w takiej formie firmy Aliness- 1000mcg, znacie firme? Dodatlowo zakupie sobie tez actifolin 2mg( tam jest forma normalna i metylowa kwasu foliowego)

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 11 września 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę 5mg kwasu foliowego 0,8 metafolinu i metylowe formy Wit b6 i b12

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 12 września 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja biorę metylowany 5mthf z life extension w dawce 1000 mcg, przez miesiac bralam uderzeniową dawke 5000mcg.
    do tego metylowana b12.

    poczytajcie tu

    http://www.tlustezycie.pl/2014/02/gdy-metylacja-zawodzi-mutacja-genu-mthfr.html

    http://www.mthfr.pl/mthfr/mutacja-mthfr-zalecenia/


    na allegro sa rozne:
    http://allegro.pl/solgar-folian-metafolin-400mcg-x-50tabl-z-apteki-i6094883670.html

    ale wydaje mi sie ze solgar wychodzi za drogo - 0,4mg kosztuje 55 zl za 50 tabletek.
    na allegro znalazlam tez dawke 5mg za 130zl za 30 tabletek. chyba miesiac kuracji oplaca sie? chyba kupie sobie póki jest.

    http://allegro.pl/metafolin-metylowany-kwas-foliowy-5000mcg-i6486496153.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2016, 09:41

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 12 września 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy przy lykaniu wiekszych dawek kwasu foliowego gorzej sie czujecie. Ja biore 0,4 mg zmetylowanego kwasu i actifolin, jak wezme w dzien to mam straszne bole glowy i uderzenia goraca, mdlosci, nie wiem czemu moj organizm tak reaguje, wizyte u hematologa mam dopiero w pazdzierniku i troche sama na wlasna reke to biore

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 12 września 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno jak sie za duzo kwasu foliowego w organizmie to go "wysikujemu"

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 12 września 2016, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Podobno jak sie za duzo kwasu foliowego w organizmie to go "wysikujemu"

    chyba ze ktos ma MTHFR to wtedy odklada sie we krwi zatruwa organizm.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 12 września 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Powiedzcie mi czy przy lykaniu wiekszych dawek kwasu foliowego gorzej sie czujecie. Ja biore 0,4 mg zmetylowanego kwasu i actifolin, jak wezme w dzien to mam straszne bole glowy i uderzenia goraca, mdlosci, nie wiem czemu moj organizm tak reaguje, wizyte u hematologa mam dopiero w pazdzierniku i troche sama na wlasna reke to biore


    Mi tak bylo po 15mg tego aptecznego.
    po metylowanym tak nie mam.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ