X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • blaira Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana, ja bym MTHFR zaliczyła to chorób autoimmunologicznych.
    Ja konsultowałam się z immunologiem...jednak jeżeli masz dobrego genetyka to uderza do niego :)

  • blaira Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana, ja bym MTHFR zaliczyła to chorób autoimmunologicznych.
    Ja konsultowałam się z immunologiem...jednak jeżeli masz dobrego genetyka to uderzaj do niego :)

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie byłam u genetyka... teraz trzeba to skonsultować. Raczej odwiedzę Genesis w Poznaniu.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie wiem do jakiego lekarza uderzać. Chociaż u mnie na razie nic nie wyszło. Odbiorę wyniki homocysteiny i kwasu i zrobię test na MTHFR. Ale poza tym u mnie hashimoto, przeciwciała przeciwjądrowe słabo dodatnie i tyle. I dwa poronienia i ciąży brak :/

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza widzę, że masz sytuacje bardzo podobną do mnie. Też mam za sobą 2 poronienia, Hashimoto, dodatnie ana 1:100. I teraz jeszcze to mhfr heterozygota.

    Właśnie się umówiłam na konsultacje do genetyka. 13 wrzesień.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny ja odebralam wyniki mam mutacje MTHFR C677T heterozygote, wynik homocysteiny 13,11.

    Jak narazie biore
    zmetylowana wit b12- 1000ug
    metylowany kwas foliowy 400ug
    koenzymatyczna wit B6
    Acard 75 mg

    Mam nadzieje ze moja homocysteina chociaz troche spadnnie po takiej kuracji.
    Po jakim czasie warto zrobic ponowne badanie?

    Czy mozecie polecic mi jakiegos dobrego Hematologa w Krakowie/Katowicach?

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • blaira Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak,

    Hematolog w Krakowie który przyjmuje najczęściej dziewczyny po poronieniach lub z problemami niepłodności to Dr Sacha ( przy ul 29 listopada), specjalizuje się w szczepieniach limfocytami. Słyszałam dobre opinie.

    Ewentualnie Angigolog - Immunolog Wojcech Sydor. Bardzo fajny i konkretny gość. Widać że lubi to co robi i nie należy do lekarzy lekceważących.

  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam dzis wyniki witaminy D i kwasu foliowego i nie wiem jak to rozszyfrować. Witamina D to rozumiem. MAm 46,1 norma jest w zakresie 30-100. A kwas foliowy nie rozumniem. Jets napisane tak:

    wynik badania >24 ng/ml
    Norma >5,38

    Rozumiecie o co tu chodzi?

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza wrote:
    Odebrałam dzis wyniki witaminy D i kwasu foliowego i nie wiem jak to rozszyfrować. Witamina D to rozumiem. MAm 46,1 norma jest w zakresie 30-100. A kwas foliowy nie rozumniem. Jets napisane tak:

    wynik badania >24 ng/ml
    Norma >5,38

    Rozumiecie o co tu chodzi?
    Masz ponad normę. Tak jakbyś nie przyswajała kwasu foliowego. Masz mutacje mthfr?
    Też miałam podobnie napisane tylko ze >20ng/ml Nie piszą ile jest ponad normę.

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik_6. Postanowiłam na wlasna reke zbadac najpierw homocisteine i kwas foliowy by zaczac badania w kierunjku mutacji. Ale chyba już wszystko jasne. Czyli ten wynik oznacza, że nie przyswajam kwasu foliowego? A jaki lekarz jest odpowiedni by to rzeczywiście potwierdzić? Bo póki co moja prywatna endo dajee mi skierowania na badania jakie wyszukam tu, ale mówi ze nie bedzie w stanie ich interpretować. Jutro zamawiam test na mutacje. Homocysteinę mam do odebrania za kilka dni. Chyba, ze poczekam na tą homocysteinę.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza wrote:
    Madzik_6. Postanowiłam na wlasna reke zbadac najpierw homocisteine i kwas foliowy by zaczac badania w kierunjku mutacji. Ale chyba już wszystko jasne. Czyli ten wynik oznacza, że nie przyswajam kwasu foliowego? A jaki lekarz jest odpowiedni by to rzeczywiście potwierdzić? Bo póki co moja prywatna endo dajee mi skierowania na badania jakie wyszukam tu, ale mówi ze nie bedzie w stanie ich interpretować. Jutro zamawiam test na mutacje. Homocysteinę mam do odebrania za kilka dni. Chyba, ze poczekam na tą homocysteinę.
    Ja byłam w klinice na wizycie i ginekolog zobaczyła taki wynik u mnie kwasu foliowego to od razu mi się zapytała czy mam mutacje i mówiła że nie przyswaja mi się kwas foliowy. Teraz biorę 5 mg kwasu foliowego i metylowaną formę kwasu. A homocysteine mam 8.7 a ma być przy staraniach poniżej 8. Teraz zbijam ją.
    Może poczekaj jeszcze na wynik homocysteiny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2016, 09:10

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wynik. Homocysteina 11,92 a norma 3,7-13,9.
    Co to oznacza?

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Madzik_6 Ekspertka
    Postów: 273 74

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza wrote:
    Odebrałam wynik. Homocysteina 11,92 a norma 3,7-13,9.
    Co to oznacza?
    Przy staraniach jest za wysoka. Możesz mieć mutacje mthfr, Ale to tylko moje przypuszczenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2016, 21:09

    2 IUI :-(
    Niskie AMH, MTHFR, Hiperprolaktynemia
    IVF - czerwiec :-(
    23.05.2017 moje szczęście przyszło na świat :*
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiłam badania DNA, jutro kurier dostarczy mi pakiet do domowego użytku.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonaLiza dobrą decyzję podjęłaś z tym badaniem. Na wyniki poczekasz ok. 2 tygodni.
    Homocysteina za wysoka, mam tak samo.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś kuriera nie będzie, jutro ma być. Nie mogę się już doczekać tych wyników.

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 3 września 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. I jak MonaLiza pobrałaś już materiał do badań?

    Ech, ciekawa jestem co powie mi genetyk na wizycie. Nie mogę się doczekać. Abym w końcu miała wdrożone odpowiednie leczenie.
    Ciekawa też jestem losów autorki tematu, czy w końcu doczekała się dzidziusia. I ogólnie dziewczyn z mutacją czy urodziły zdrowe dzieci. :)

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 3 września 2016, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten pakiet :) Wczoraj pilam alkohol, wiec chce zrobic te badania w poniedzialek. Nie wiem czy ma to wplyw, ale lepiej poczekac. Tym bardziej, ze musze sie skonsultowac z babką, bo tam są takie patyczki, które trzeba wlozyc do plastikowego opakowania i nie wiem czy je mogę zgiąć, czy w całości. Takie techniczne pytania.
    Dziewczyny rodzą dzieci, nieraz jest tak, że mają dziecko, starają się o kolejne i dopiero przy kolejnym wychodzą problemy. Więc wszystko przed nami:)

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 3 września 2016, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pobierała z policzka i tak z 10 razy przejechała po każdej ze stron.
    Ech, u nas się zaczęło od 2 poronień. Oby to się wreszcie skończyło, a rozpoczęła radość. ;)

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 3 września 2016, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana u mnie też dwa poronienia. I sama dzięki forum dochodzę do wszystkeigo, bo lekarze twierdzą, że to normalka :/ Ale ja dziękuję za taką normalkę. I nie wierzyłam, że to przypadek. No i wychodzą mi różne przypadłości. Trochę mnie to wszystko przeraża. Ale coraz więcej wiem, coraz bliżej sukcesu. A Ty do jakiego specjalisty chodzisz? Gin, endo, genetyk, immunolog, hematolog ? :)

    Tak wiem, że trzeba potrzeć 10 razy. Ale tam jest taki futerał na te patyczki i wynika mi , że powinnam je zgiąć, żeby je tam włożyć. Ale nie jestem pewna. Wiec w poniedziałek zadzwonię, zrobię i kuriera zamówię.

    uwo99n73lnbybmmo.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ