X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 12 marca 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    cześć czy któraś może mi pomóc ? staramy się 2 lata i dzisiaj przyszły testy genetyczne i mam trombofilie wrodzona . mam wynik nieprawidłowy czynnik V (R2) i MTHFR A1298C. co to oznacza ? co mam teraz zrobić? :(
    wyniki https://zapodaj.net/ee4839545b135.jpg.html

    Aniu, ja też mam mthfr a1298c homozygote. Z tego co się zorientowałam trzeba zacząć suplementowac metylowane Wit z grupy B. Niestety osoby które mają mutacje mthfr nie przyswajaja syntetycznych witamin z grupy B.

    Faktycznie poczytaj może kilka pierwszych stron tego wątku. Ja tu zdobyłam bardzo duża wiedzę nt mojej mutacji ;)

    Nt czynnika V nic nie doradzę bo sie nie znam.

    ania14 lubi tę wiadomość

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • molisia Autorytet
    Postów: 957 548

    Wysłany: 12 marca 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie chętnie odsprzedam 3opakowania neoparine 0,4 za 20zl plus przesyłka ;)

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08

    preg.png
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 13 marca 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania mutacja 1298ac homo oznacza że masz zaburzenia metylacji. Odpowiada za przekształcanie kwasu foliowego i b12 do aktywnych postaci. Twoja mutacja powoduje że w 61% przyswajasz witaminy (kwas foliowy i b12 -te syntetyczne), dlatego musisz brac metylowany kwas foliowy (folian 5-MTHF) i metylowaną B12 (metylokobalminę a nie cyjanokobalminę), bo inaczej bedziesz miala niedobory i dziecko moze miec zespol downa lub rozszczep kregoslupa. Powinnas zbadac poziom homocysteiny-powinien byc ponizej 8. On jest wazny zwlaszcza w ciazy bo to wlasnie on przyczynia się do poronien. Syntetyczne witaminy pwodouja wlasnie ze zwieksza sie poziom homocysteiny (jak ktos ich nie wchlania-odkladają się w organizmie, ).

    Poczytaj: http://sekrety-zdrowia.org/usunac-toksyny-organizmu-mthfr-zaburzenia-metylacji/

    Mutacja V (r2) zwiększa prawdopodobieństwo zawału serca, może też spowodować poronienie lub inne ciążowe nieprawidłowości. Jest lżejsza od V Leiden. Tym bardziej że masz hetero. Mysle ze leczenie takie jak ja: acard podczas staran a od pozytywnego testu acrad+ heparyna. Ja mam fraxiparine 0,6. Mój hematolog sadzi ze te mutacje maja wylacznie wplyw na donoszenie a nie na zajscie w ciaze.

    Ewa1984 lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 13 marca 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Mamusie chętnie odsprzedam 3opakowania neoparine 0,4 za 20zl plus przesyłka ;)
    Jedno opakowanie kosztuje niespełna 3,50.

    83xxx lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 13 marca 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    cześć czy któraś może mi pomóc ? staramy się 2 lata i dzisiaj przyszły testy genetyczne i mam trombofilie wrodzona . mam wynik nieprawidłowy czynnik V (R2) i MTHFR A1298C. co to oznacza ? co mam teraz zrobić? :(
    wyniki https://zapodaj.net/ee4839545b135.jpg.html

    Przede wszystkim, to wizyta u hematologa.
    Dalej, podobnie, jak napisała Jeheria.

    Moi lekarze (hematolog i gin.) zalecili w trakcie starań acard, a po pozytywnym teście neoparin 0,6 (acard odstawić).
    Mój hematolog uważa, że trombofilia ma wpływ i na utrzymanie ciąży i na zagnieżdżenie.
    Znam też przypadki dziewczyn, którym wyłącznie po wdrożeniu acardu udało się zajść w ciążę, mimo iż wcześniej starały się kilka lat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 09:14

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2032

    Wysłany: 13 marca 2018, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Jedno opakowanie kosztuje niespełna 3,50.

    Bądź ok 80zł bez refundacji, która w większości przypadków nie przysługuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 09:25

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 13 marca 2018, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Bądź ok 80zł bez refundacji, która w większości przypadków nie przysługuje.

    Z tego co mi wiadomo, to w ciąży i w okresie połogu przysługuje zawsze.
    Mylę się?

    83xxx lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2032

    Wysłany: 13 marca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara niestety nie masz racji, wklejam Ci link do strony gdzie są opisane zasady refundacji

    https://www.lekinfo24.pl/lek/Neoparin.html?opis=17229

    trzeba wejść we wskazania refundacyjne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 11:36

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 13 marca 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! Będę wiedziała na przyszłość :)
    Jednak z postanowień wynika, że w ciąży i okresie połogu jest refundowana zawsze, bowiem zapobiegamy zakrzepom i zatorom (przy trombofilii) - należy zastosować analogię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 12:31

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2032

    Wysłany: 13 marca 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Dziękuję! Będę wiedziała na przyszłość :)
    Jednak z postanowień wynika, że w ciąży i okresie połogu jest refundowana zawsze, bowiem zapobiegamy zakrzepom i zatorom (przy trombofilii) - należy zastosować analogię.

    OK, ale sama mutacja nie oznacza, że masz trombofilię.
    Jeśli zrobisz inne badania w kierunku diagnostyki trombofilii, które potwierdzą problemy z krzepliwością to heparyna jak najbardziej jest refundowana, co zresztą jest opisane na stronie o której mówimy :)

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 13 marca 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam hematologa o refundację Clexane (neoparin pewnie ma te same wskazania) dla mnie, mam 1298 ac i pai, brak zespołu antyfosfolipidowego. Stwierdził, że wg niego refundacja mi przysługuje w ciąży ze względu na fakt, że jest to profilaktyka anty zakrzepowa w ciąży, ale zaświadczenia z własnym podpisem w związku z tym nie chciał mi wydać (dla ginekologa/rodzinnego). Jak widać jest to śliska sprawa i zależy do kogo się trafi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 12:48

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    OK, ale sama mutacja nie oznacza, że masz trombofilię.
    )
    Kurde, no ale ja i tak rozumiem to w ten sposób, że jest to wskazanie do refundacji.
    Tylko tak jak napisała Ojkaojka, śliska sprawa ;) Mój na przykład wydał pisemne zalecenie dla gina.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 13:32

    Necia124 lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2032

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara to nic tylko się cieszyć i korzystać :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Klara to nic tylko się cieszyć i korzystać :)
    hahahaha <- tak się właśnie cieszę ;)
    no tak, fajnie byłoby już korzystać :)

    lipcowka86 lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 13 marca 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fc8928a3788ee6de.png

    Może komuś się przyda- metylacja w % w poszczególnych mutacjach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 13:58

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 13 marca 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Kurde, no ale ja i tak rozumiem to w ten sposób, że jest to wskazanie do refundacji.
    Tylko tak jak napisała Ojkaojka, śliska sprawa ;) Mój na przykład wydał pisemne zalecenie dla gina.


    Bez żadnego mrugnięcia okiem nawet? Klara przypomnij mi proszę jakie masz problemy (mutacje)? Mój hematolog tez wypisał zalecenia dla gina i innych lekarzy tzn co powinnam brać, w jakich dawkach i dlaczego, ale z wypisania wskazania do refundacji sprytnie się wykręcił ;)
    Gdzieś obiło mi się o uszy, że refundację(ryczałt) może wypisać jedynie hematolog, ginekolog podobno nie ma takiej możliwości. Czy to prawda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2018, 14:27

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2032

    Wysłany: 13 marca 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka każdy może wypisać na ryczałt receptę, tylko w przypadku kontroli i braku podstaw do refundacji lekarz z własnej kieszeni będzie musiał dopłacić do leku, więc dlatego niektórzy lekarze podchodzą do wypisywania heparyny na ryczałt z dużym dystansem. Ja byłam u hematologa, zlecił mi całą litanię badań na krzepnięcie i powiedział że dopiero na podstawie ich wyników będzie decydował jakie leki potrzebuje. Mimo iż mam obie mutację MTHFR i PAI wszystkie heteroygoty to inne parametry świadczące o możliwych problemach z krzepliwością mam wporzadku. Co prawda do tego lekarza już nie wrócę więc pewno nie dowiem się jakie leki powinnam stosować :)

    Ojkaojka, sylwia80 lubią tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 14 marca 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Bez żadnego mrugnięcia okiem nawet? Klara przypomnij mi proszę jakie masz problemy (mutacje)? Mój hematolog tez wypisał zalecenia dla gina i innych lekarzy tzn co powinnam brać, w jakich dawkach i dlaczego, ale z wypisania wskazania do refundacji sprytnie się wykręcił ;)
    Gdzieś obiło mi się o uszy, że refundację(ryczałt) może wypisać jedynie hematolog, ginekolog podobno nie ma takiej możliwości. Czy to prawda?

    Wiesz co, sytuacja była taka, że ja i tak zamierzałam go poprosić o wypisanie zaleceń (w tym refundacji) dla gina, bo tak poleciła mi jedna dziewczyna z forum - że niby wtedy gin ma podkładkę. Nie musiałam jednak tego robić, bo hematolog sam wyszedł z inicjatywą.
    Rozmowa przebiegała mniej więcej tak, że ja się go zapytałam, czy w trakcie starań mam stosować heparynę czy acard i on powiedział, że nie widzi potrzeby stosowania teraz heparyny, tym bardziej, że odpłatność byłaby 100%, a w ciąży będę mieć refundowaną - no i zaczął wypisywać zalecenia. O więcej nie pytałam.

    U mnie: trombofilia (MTHFR c.665C>T homozygota mutacyjna w obu allelach).

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Jeheria Autorytet
    Postów: 2375 2617

    Wysłany: 15 marca 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka ale mthfr to nie trombofilia tylko uposledzona metylacja.

    Vy8jp2.png
    3V06p2.png
  • madwitka Autorytet
    Postów: 901 630

    Wysłany: 15 marca 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Mamusie chętnie odsprzedam 3opakowania neoparine 0,4 za 20zl plus przesyłka ;)

    bardzo jest mi potrzebny neoparin,a mam problem z załątwieniem recepty, z nieba mi spadasz!! aktualne????
    Wysłałam zaproszenie do przyaciólek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 17:19

    Provita Katowice, Nasz cudotwórca DR Mańka!
    2014 1 IMSI==> 2 zarodki(jeden jedyny transfer) , brak mrozaków==> 06.2015córka
    2017 2 IMSI ==> 2zarodki(jeden jedyny transfer) ==>jedno pięknie bijące serduszko==> 09.2018 córeczka:)
‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ