X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla niego ddimery są podstawą do podawania clexanu .. po 2 poronieniach i samej mutacji to już nic innego mnie nie czeka, ale żelazny zestaw naraziw nie sprawdził sie u mnie. Osobiście boje się kolejnej ciąży i to bardzo. Ginekologa-endokrynologa muszę mieć jakby tarczyca szalała. Z drugiej strony jak nie wezme clexanu i znowu poronie to będę sobie wyrzucać... nie znalazłam przypadków aby clexane szkodził w ciąży.. albo miałam wybitnego pecha, że komórki się podzieliły błędnie i ciąża obumarła .. albo mutacja i ten syntetyczny kwas foliowy zaszkodziły bo się nagle uaktywniła przy drugiej ciąży

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha chodzę do słynnego w Krakowie docenta T.M., który zna się na tych mutacjach i jest skuteczny w przypadku niepłodności i donoszenia ciąży przy trombofilii (chociaż u mnie z zajściem w ciąże nie ma problemów)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha po poronieniu to już heparyna jest podobno standardem .. zwłaszcza jak są jakieś odchylenia od ddimerów - oczywiście swoimi spostrzeżeniami odnośnie clexanu i poronień podzieliłam sie z lekarzem, ale w przypadku wykrycia mutacji już nie mam argumentów że przez clexane mogłam poronić? W 1 przypadku nie miałam krwawienia - na rutynowej kontroli wyszło, że dziecko jest martwe i jego rozwój zatrzymał się na ok. 9 tyg. (Wymiar taki zatem moja macica była długo trumną) .. w drugim przypadku poszłam do wc za potrzebą i zobaczyłam lekkie krwawienie .. potem większe i już wiedziałam, że to koniec ;( nie cieszyłam się długo ciążą.

  • Jacobs Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja mam mutacje mthfr c667t homo i pai 4g hetero. W ciazy bralam heparyne,acard, femibion,wit d, do 12 tyg encorton, actifolin ( wycofany juz ).
    Czytam tak,ze nie powinnismy brac femibionu ehh mam nadzieję,ze malej i sobie nie zaszkodzilam. Teraz karmie piersia i chce kupic prenatal classic i omega med forte bo tam sa dha z alg. W prenatal classic jest: Foliany (FolActiv: kwas pteroilomonoglutaminowy i L-metylofolian wapnia
    Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny )
    Witamina B12 (metylokobalamina
    Cholina,wit d, itd. Dobry skład jak dla mnie z mutacja?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Prenatal jest pół na pół tzn. Zwykły kwas foliowy i foliany .. mnie ginekolog kazał same foliany brać

  • Jacobs Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    W Prenatal jest pół na pół tzn. Zwykły kwas foliowy i foliany .. mnie ginekolog kazał same foliany brać

    A jakie tabletki polecisz? Dziwne,bo ten prenatal kazala mi brac genetyk,z która mam kontakt mailowy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie Femibion ma pół na pół? W składzie prenatalu jest, że to foliany.. ;/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W prenatalu duo też pół na pół.. czytałam właśnie 2 dni temu:
    Folactiv - Jest to połączenie kwasu foliowego oraz aktywnej formy folianów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca 2018, 20:22

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JACOBS mnie ginekolog kazał brać czyste foliany np. Solgar. Skoro jest upośledzone przetwarzanie kwasu foliowego to on się będzie odkładał w organizmie zamiast przetrawiać. Niedługo znowu robie badania i zobacze jak ogólnie mój poziom kwasu, homocysteiny i b12 wygląda. Podobno dobrze jest też B6 oznaczyć bo nadmiar jest toksyczny (też występuje w formie metylowanej).
    W ciąży postaram się poszukać zestawu z folianami czystymi lub stworze własny z metylami: istotny jest jod, kwas foliowy/foliany przy mthfr i witamina D3 to są podobno zalecenia na 1 trymestr.

  • Jacobs Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    JACOBS mnie ginekolog kazał brać czyste foliany np. Solgar. Skoro jest upośledzone przetwarzanie kwasu foliowego to on się będzie odkładał w organizmie zamiast przetrawiać. Niedługo znowu robie badania i zobacze jak ogólnie mój poziom kwasu, homocysteiny i b12 wygląda. Podobno dobrze jest też B6 oznaczyć bo nadmiar jest toksyczny (też występuje w formie metylowanej).
    W ciąży postaram się poszukać zestawu z folianami czystymi lub stworze własny z metylami: istotny jest jod, kwas foliowy/foliany przy mthfr i witamina D3 to są podobno zalecenia na 1 trymestr.


    No to widzę,ze genetyk chyba nie bardzo jest w temacie. Ja w ciazy brałam Femibion tez z zalecenia tej samej genetyk. I badz tu czlowieku madry.. Ja tez musze sprawdzic kwas foliowy bo mialam wysoki dosyć, wit D, b12 mialam ponad 400,ale sprawdze jak teraz,homocysteine i ta b6 bo nigdy nie sprawdzalam. Czyli wymienic na Solgar? Bo juz zaczelam drugie opakowanie Prenatal a biore bo karmie piersia

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeszłabym na foliany .. prócz solgara na pewno są inne firmy. Ja się doprawiłam zwykłym, a chciałam dobrze.

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Dziewczyny jestem Tutaj nowa. Z waszego forum dowiedziałam sie bardzo dużo o MTHFR tez ją mam. Więc 2 poronienia pierwsze w 7tyg, druge w 8...Tydzień temu
    dowiedziałam sie o mutacji MTHFR, juz wprowadziłam suplementację pani genetyk poleciła COMPOISTA MAMA i Metafolin firmy Solgar i oczywiści Acard biore od lutego, gin zlecił profilaktycznie. Jetem z Kielc czy jest na forum ktoś z Kielc kto poleciłby ginekologa który sie mną fachowo zajmie?

  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś robiłam homocysteine zobaczymy czy po miesiącu coś się zmieniło trzymajcie kciuki

    Kasia2225
  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki homocysteiny jest 9.82 wiem że to jeszcze dużo za dużo ale idzie w dół więc się cieszę

    Kasia2225
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brawo ... ja niedługo tez będę sprawdzać znowu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaaz ale ta compoista nie ma nawet b12 metylo, to już z dwojga złego lepiej prenatal bo tam jest metylokobalamina a nie cyjano ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2018, 11:56

  • Lusia 1234 Autorytet
    Postów: 435 215

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jacobs wrote:
    Hej. Ja mam mutacje mthfr c667t homo i pai 4g hetero. W ciazy bralam heparyne,acard, femibion,wit d, do 12 tyg encorton, actifolin ( wycofany juz ).
    Czytam tak,ze nie powinnismy brac femibionu ehh mam nadzieję,ze malej i sobie nie zaszkodzilam. Teraz karmie piersia i chce kupic prenatal classic i omega med forte bo tam sa dha z alg. W prenatal classic jest: Foliany (FolActiv: kwas pteroilomonoglutaminowy i L-metylofolian wapnia
    Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny )
    Witamina B12 (metylokobalamina
    Cholina,wit d, itd. Dobry skład jak dla mnie z mutacja?
    Mogę sie zapytać jaką dawkę heperyny brałaś na Pai 14g???

    oar8yx8dbj3fnfkb.png
    33 lata starania od lipca 2014
    04.2016,05.2016- IUI :( :(
    IVF 11.2017- 2bb:(, 9.01.18. :( 6.02.1bb :(
    21.06 2018- 3Bb i 3CB - 8dpt 119,6 ; 11dpt 390; 13dpt 736
    20dpt 3873; 27dpt ♥
    22.02.2019 jest mój mały cud :) <3
    14.10.2020 aniołek 7tc, mały cud naturalny
    28.02.2024 ⏸️
    MTHFR 677C-T i PAI 1-4G, NK 14%
  • Jacobs1 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusia 1234 wrote:
    Mogę sie zapytać jaką dawkę heperyny brałaś na Pai 14g???

    Fragmin 5000

  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 24 czerwca 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie będę wertować całego wątku. Zapytam tu po prostu. Mam mutacje mthfr1298 i PAI.

    Czy któraś z zaciążonych z takimi samymi mutacjami podpowie mi jakie wtiaminy brać w czasie ciąży? Takie tylko z folianami i w jakich dawkach?

    Dodam, że teraz staram się o dziecko i biorę bicaps (formeds) osobno folate, 5-P-5 oraz b12. Dodatkowo TMG Jarrow. Wyniki mam wyregulowane.

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej żeby Ci lekarz dobrał. Mi przepisał kwas foliowy (Acidum folicum, Richter 5 mg) Dodatkowo biorę B6 i B12 i D.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ