X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    Mthfr mutacje odpowiadają za przetwarzanie (a raczej brak) syntetycznego kwasu foliowego .. jeśli bierzesz takowy odstaw szybko i nie truj się

    Skoro te mutacje odpowiadają za nieprzetwarzanie kwasu foliowego, to po co suplementować inne metylowane witaminy B?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 10:18

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Skoro te mutacje odpowiadają za nieprzetwarzanie kwasu foliowego, to po co suplementować inne metylowane witaminy B?
    Żeby poziom m.in.homocysteiny był dobry. Badałaś to u siebie?

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Skoro te mutacje odpowiadają za nieprzetwarzanie kwasu foliowego, to po co suplementować inne metylowane witaminy B?

    Żeby poprawić metylacje, a samym folianem się tego nie zrobi.

    Selina lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, ale wszędzie czytam, że ta mutacja sprawia, że kwas foliowy syntetyczny się nie wchłania, więc myślałam, że to tylko problem z kwasem, po co więc brać inne wit. z grupy B w tej formie. Dlaczego nie mogą być "normalne" tylko też w formie metylowanej? O to mi chodzi :)


    Selina, robiłam i wyszło mi prawie 12. Ale tutaj na forum wyczytałam też, że to badanie powinno się robić w labie, które na miejscu to robi, bo jeśli próka jest wysyłana gdzieś w inne miejsce, to to może wpłynąć na wynik. A ja robiłam w zwykłym punkcie pobrań, więc chciałabym powtórzyć w szpitalu, gdzie chyba to zrobią na miejscu - dopytam się. Poza tym poziomy wit. B12 i kwasy foliowego mam w normie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 13:33

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdf nawet jak wynik rypniety, to raczej nie bardzo dużo. Zbadaj dla pewności w labo na miejscu :) Ty masz Mthfr hetero tak?

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia jakie mam mthfr, bo póki co zrobiłam tylko homocysteinę, kwas foliowy i b12. No i zdziwiłam się wynikiem homocysteiny. Zaczęłam brać Femibion i chcę powtórzyć badanie.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie nawet mała ilość syntetyku podziała niekomfortowo :/ lepiej abyś skupiła sie na folianach plus b-complex metylowany

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, ale ja się czuję dobrze, gdyby nie starania o drugą ciążę, to nawet bym nie wpadła na to, żeby takie badanie wykonać, nawet nie wiedziałam o istnieniu takiej mutacji, czy homocysteiny. W pierwszej ciąży brałam najzwyklejszy kwas foliowy i wszystko było dobrze, ciąża przebiegła bezproblemowo.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Jamajca Ekspertka
    Postów: 493 70

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    Mthfr mutacje odpowiadają za przetwarzanie (a raczej brak) syntetycznego kwasu foliowego .. jeśli bierzesz takowy odstaw szybko i nie truj się

    odstawiłam w zeszłym tygodniu, bo w badaniach wyszło go za dużo.
    Czy w tym wypadku powinnam w ogóle przestać przyjmować czy zmienić na jakiś inny? Femibion?
    Do tej pory brałam Ovarin, który posiada kompleks wit. B oraz D (które powinnam przyjmować, bo wit. D mam deficyt, a przy okazji leczę Gravesa - Basedowa, gdzie wyniki mam unormowane)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 czerwca 2018, 20:18

    http://ovufriend.pl/graph/5ecbba88813add7c6493c0535fb88d36
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wpadłam do Was na forum , bo ogólnie przygotowuje się do in vitro i będąc na innych forach doznałam olśnienia na podstawie doświadczeń koleżanek żeby zrobić sobie badania, których nikt mi wcześnie nie zlecił ....
    odebrałam dziś wyniki i wygląda to tak: homocysteina podwyższona, reszta czyli b12, kwas foliowy i wit d w normie.
    Co radzicie jeżeli chodzi o homocysteine? 17,10 umol/l

    c5c9c0e3f3.png
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny. Mam mutacje hetero, niski kwas foliowy i homocysteina 17. Mój lekarz przepisał mi tylko jakiś "specjalny"kwas foliowy i kazał przejść na dietę bezglutenowa. Wyczytałam gdzies że żeby obniżyć homocysteina muszę brać b6 i B12. Zastanawiam się czy brać bez konsultacji z lekarzem? Co Wy bierzecie?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Część dziewczyny. Mam mutacje hetero, niski kwas foliowy i homocysteina 17. Mój lekarz przepisał mi tylko jakiś "specjalny"kwas foliowy i kazał przejść na dietę bezglutenowa. Wyczytałam gdzies że żeby obniżyć homocysteina muszę brać b6 i B12. Zastanawiam się czy brać bez konsultacji z lekarzem? Co Wy bierzecie?
    Ja biorę kompleks wit.B wraz z folianem B-Right z firmy Jarrow oraz TMG że Swansona :)

    evkill lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Ok, ale ja się czuję dobrze, gdyby nie starania o drugą ciążę, to nawet bym nie wpadła na to, żeby takie badanie wykonać, nawet nie wiedziałam o istnieniu takiej mutacji, czy homocysteiny. W pierwszej ciąży brałam najzwyklejszy kwas foliowy i wszystko było dobrze, ciąża przebiegła bezproblemowo.
    Ja w pierwszej ciąży też wszystko ok ... a potem 2 poronienia i te wyniki ... ufam, że to była przyczyna - acard i clexane nie pomogły (w pierwszej ciąży nie miałam badanych ddimerów i nie brałam clexanu było ok ... kolejne dwie clexanowe i równo 2 tygodnie od zastrzyków poronienie) czasem mam wrażenie, że tem clexane mi zaszkodził ... z tarczycą mam ok hormony i trab też był w porządku, ale mam wole nawet widoczne i guzki (rodzinne)

    Jamajka ja zbijałam sumarycznie dr bestem ... zanim kupiłam to witaminy b2 b6 i b12 metylowana szły - ale schodziłam z 9.5 homocysteina i 30 kwas foliowy .. niedługo idę znowu sprawdzić (dr best 3 razy w tygodniu .. foliany codziennie i d3)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2018, 17:07

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja biorę kompleks wit.B wraz z folianem B-Right z firmy Jarrow oraz TMG że Swansona :)
    Przepisał Ci te leki lekarz?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Przepisał Ci te leki lekarz?
    Na początku zaczęłam brać sama z siebie, poczytałam tylko które warto a później lekarz potwierdził, że mam brać. Kazał tylko wziąć dodatkowo więcej 0,4mg folianów, bo w B-RIGHT jest go 0,4 a mnie kazała 0,8mg. Dokupiłem więc też z Jarrow 0,4mg Methylfolate
    Acha: na początku przy homo 11,20 brałam 2 kapsułki TMG rano a teraz dr kazała brać już 1 jak spadło do 8,6

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 czerwca 2018, 20:13

    evkill lubi tę wiadomość

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobermanica wrote:
    Ja w pierwszej ciąży też wszystko ok ... a potem 2 poronienia i te wyniki ... ufam, że to była przyczyna - acard i clexane nie pomogły (w pierwszej ciąży nie miałam badanych ddimerów i nie brałam clexanu było ok ... kolejne dwie clexanowe i równo 2 tygodnie od zastrzyków poronienie) czasem mam wrażenie, że tem clexane mi zaszkodził ...


    A dlaczego przy kolejnych ciążach miałaś zalecone branie tych lekarstw, skoro pierwsza ciąża przebiegła prawidłowo i nie było problemów?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten sam ginekolog w pierwszej ciąży nie zlecił mi ddimerów (nie mam porównania jakie miałam) a w drugiej już tak i wyszły podwyższone (niecałe 600 przy normie do 500) - od razu clexane był... przy 3 ciąży a po 1 poronieniu już od kopa dostałam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie będąc w ciąży moje ddimery wynosiły 800 przed 3 ciąża... przed kolejnymi staraniami zbadam je jeszcze raz (i tak acard biore cały czas - może się coś zmieniło). Podobno ddimery same miarodajne nie są - usg żył nie wykazało u mnie zaburzeń, morfologia i fibrynogen ok, ferrytyna też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2018, 22:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ja chodzę do takiego ginekologa-endokrynologa (znany krakowski) co od razu daje clexane .. mnie już zapowiedział znowu żelazny zestaw, acard od 15 dc i jak kreski będą od razu clexane 0.8 (od wagi mojej)

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli pierwsza ciąża przebiegła zupełnie prawidłowo bez żadnych leków. Z jakiegoś powodu w drugiej ciąży lekarz zaordynował badanie - zbędne zupełnie, nienależące do listy zalecanych badań, pomimo że nie było żadnych podstaw, żeby je zrobić. Wyszło ponad normę, na jego podstawie, mimo że jego wynik nie jest do końca miarodajny i wbrew innym badaniom, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości, zalecił leczenie, po czym ciąża obumarła i po takim samym leczeniu, to samo było w drugiej. Dla mnie jest to dziwne.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
‹‹ 158 159 160 161 162 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ