X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 3 lipca 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Gratuluje :) Udało Ci się naturalnie?
    Ja dzisiaj powtarzam homocysteinę i od tego wyniku zależy czy będzie crio w tym cyklu. Boję się tej trombofilii bo mój mąż też ma wrodzoną i pod koniec roku miał dwa zatory :(

    Teraz też biorę metyle, acard cały czas i przy transferze heparyna
    tak naturalnie, w cyklu z laparoskopią.

    trzymam kciuki!

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 3 lipca 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję i trzymam kciuki:) czarnaiwi powiedz ile czasu stosowałas suplemętacje zanim zaszłaś w ciąże?

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 3 lipca 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Gratuluję i trzymam kciuki:) czarnaiwi powiedz ile czasu stosowałas suplemętacje zanim zaszłaś w ciąże?
    9 miesięcy jakoś (ale wtedy się nie starałam)

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    A coś więcej Dobermanica możesz powiedzieć o tych ddimerach? kto je zlecił bo ja pierwszy raz słysze.. ehhh

    To jest bardzo zmienny parametr, wskaźnik pomocny przy diagnostyce zakrzepicy .. z tym, że ja nie mam stwierdzonych takich cech, nawet kardiolipinie mi wychodzą dobrze i fibrynogen. No nic nie będę się tym denerwować ..
    Skończyłam Besta powracam do b12 i b6 w metylach, foliany solgara i będzie dobrze skoro homocysteina ok aby to trzymać w ryzach. Poza tym przy ciąży zestaw się przyda plus d3 i jod nieorganiczny.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zlecił ginekolog przy drugiej ciąży (poronionej i tak) w celu potwierdzenia czy clexane muszę mieć (nie pomógł tak w samo w 3 razem z żelaznym zestawem .. ale tu wyszło mthfr i podwyższona homocysteina tzn. Większa niż zalecana 7-8 bo prawie 10).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2018, 18:57

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lipca 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi homocysteina spadła w 3 tygodnie z 10,8 na 9,1. Jutro rozmowa z dr czy pozwoli mi pod koniec lipca podejść do crio

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 4 lipca 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, no ja właśnie robiąc homocysteine badając miałam 10,23 ....
    w sobote minie miesiąc od suplementacji+smothie ze szpinakiem i owocami 3 razy w tyg i 2 razy w tyg sok z buraka, marchewki więc homocysteinę zbadam w przyszłym tygodniu mam nadzieje ze coś pomogło i homocysteina spadła.

  • Kasia2225 Znajoma
    Postów: 22 1

    Wysłany: 4 lipca 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zastanawiam się czy brać acard. W jakich dawkach się to bierze ? Bierzcie to przez cały miesiąc czy np od owulacji?

    Kasia2225
  • Kaassiia Autorytet
    Postów: 1309 299

    Wysłany: 4 lipca 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mi gin przy mutacji Mthfr i FVR2 oba hetero zalecane od pozytywnego testu ( ale to jest lekki układ)

    22 cykle walki- strata w 10 tc (02.03.18)
    Nasz skarb jest z Aniołkami

    KRUSZYNKO ROŚNIJ CZEKAMY NA CIEBIE :*
    21 wrzesień 2019
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 5 lipca 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kaassiia ja biorę od lutego acard z tym że sie nie staramy , poniewaz robiłam badania i wyszła mutacja MTHFR heterozygota i teraz suplementacja...ale pytałam pani genetyk i pow ze ie zaszkodzi brac acard.

  • Kaassiia Autorytet
    Postów: 1309 299

    Wysłany: 5 lipca 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ginekolog powiedziała że od pozytywnego testu. Teraz czekam na wizytę do hematologa zobaczę co on mi powie. Mi opcja ginka odpowiada nie będę faszerowane się skoro to lekki układ mutacji

    22 cykle walki- strata w 10 tc (02.03.18)
    Nasz skarb jest z Aniołkami

    KRUSZYNKO ROŚNIJ CZEKAMY NA CIEBIE :*
    21 wrzesień 2019
  • Kasia2225:* Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 lipca 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też że się jeszcze nie staramy musimy poczekać aż homocysteine spadnie mi lekarz kazał brać już teraz

    Kadia2225
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kazał od 15 dc do miesiączki..jak będzie ciąża to nie przerywać już i zgłosić się po clexane (mam jeszcze 10 zastrzyków 0.8 )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2018, 19:07

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 6 lipca 2018, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny kto zlecic może clexane ginekolog?czy hematolog?
    i czy tylko na podstawie mutacji MTHFR ?

  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 6 lipca 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy jest ktoś na forum z Kielc i poleci dobrego lekarza który specjalizuje sie w mutacji MTHFR?dajcie znac moze ktoś coś słyszał?

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaaZ wrote:
    Hej dziewczyny kto zlecic może clexane ginekolog?czy hematolog?
    i czy tylko na podstawie mutacji MTHFR ?

    MTHFR to problem z metylacją, nie z krzepliwością, więc nie ma wskazań do brania heparyny.

    Dziewczyny, nie powielajcie bzdur.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • AgaaZ Koleżanka
    Postów: 50 4

    Wysłany: 6 lipca 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja już niewiem , i tu jest pies pogrzebany .zrobie za jakiś czas homocysteine i zobacze tylko jest problem z lekarzem .. niewiem do jakiego się udać jestem po dwoch poronieniach (ciąże obumarłe, krwiaki)niechce kolejnego... lekarz nie zlecił zadnych badań pow ze tak sie zdaża jedyne co kazał brac acard profilaktyczni...reszta badań na własną rękę , przeczytałam forum i dzięki temu zdobyłam wiedzę:) ponawiam pytanie jest tu jakas Kielczanka? lub ktoś kto zna lekarzy z Kielc?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 lipca 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    MTHFR to problem z metylacją, nie z krzepliwością, więc nie ma wskazań do brania heparyny.

    Dziewczyny, nie powielajcie bzdur.

    Klara nie ma, ale z Krakowa dr M. Przepisuje wraz z tym jak są podwyższone ddimery ... tzn. Mnie się nie uśmiecha kłuć w brzuch całą ciąże - zwłaszcza jak pierwszą miałam ok bez niczego i nawet na zwykłym kwasie foliowym ... a tu gdzie clexane poronienia (2).
    Poza tym w interakcjach lekowych jest że clexane wpływa na T4 tarczycowe. Ja wszystkie hormony mam ok (badałam 2 dni temu tsh ft4 antytpo i antytg .. samo tg mam podwyższone, ale mam wole więc to nie powinno dziwić). Zastanawiam się czy biorąc clexane nie zaczęła mi wariować tarczyca ale badania nie wykazują ... chyba, że za te 2 tygodnie brania clexane wtedy coś i gdy skończyłam powróciło szybko do normy ..
    Z drugiej strony boje się ryzykować kolejną ciąże bez clexanu ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2018, 20:13

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 9 lipca 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny, orientujecie się może, czy w laboratorium ŚLA na Żelaznej w Katowicach homocysteina jest robiona na miejscu czy gdzieś wysyłają?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 9 lipca 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi widzę, że jesteś w ciąży a potrzebuję porady mutantki w ciąży. Czy zażywasz cholinę? Jeśli tak to jakiej firmy i jaką dawkę? A co z jodem? Bierzesz osobno czy w kompleksie?

    Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ