X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja po odebraniu ostatnich wyników mam wykluczony zespół antyfosfolipidowy, jak miałam podejrzenie miałam brać akard ale teraz nie wiem zapytam immunolog. Natomiast Pani genetyk powiedziała ze ona nie widzi potrzeby brania akardu. Jedynie clexan w ciąży bo ta mutacja mthfr może powodować również problemy z krzepliwoscia czy jakoś tak :)

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 15 października 2016, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że stosując clexane trzeba brać pod uwagę różne czynniki, a nie tylko samą mutację mthfr, tą która blokuje prawidłowy kwas foliowy. Ja mam na koncie 2 poronienie, 2 mutacje mtfr i pai-1, a to z krążeniem ma jednak związek.
    Kasiaas, na jakim etapie teraz jesteś? Możesz zacząć już starania? Już wiesz jaką dawkę clexane będziesz mieć w następnej ciąży?

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2016, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana obecnie jestem na etapie zaczecia suplementacji ( genetyk powiedziała że najlepiej brać kwas foliowy i witaminy B przez conajmniej 3 mies, bo u płodu układ nerowowy wytwarza się do 27 dnia od poczęcia więc lepiej się nasycić za wczasu) i szukania odpowiedniego ginekologa jednego na NFZ drugiego prywatnie :) a staranka zaczynamy na pewno po nowym roku coś ok lutego-marca :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ogólnie z medycznego punku widzenie możemy zacząć już. Ale wolimy powoli i z rozwagą :)

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 15 października 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie suplementacja rozpoczęła się od 23 września także zaraz miesiąc minie. Gdybym chciała się starać od kolejnego cyklu to wtedy minie 2 miesięczna kuracja, a nie wiadomo czy za pierwszym podejściem się uda. :)

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2016, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ee no to spoko :) ja obmyslilam plan działania hehe miesiąc lykam femibion sprawdzam kw foliowy i witaminy B jak sa w połowie normy bądź dolnej dokupuje trochę większe dawki :) później jak zajde potarzam system co by mieć to pod kontrolą a nie zatruwac nie potrzebnie organizmu :) ja lykam dopiero trzeci dzień więc narazie czekamy :)

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 15 października 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja femibion raczej nie mogę, bo z tego co widze zawiera jod. A przy hashimoto nie jest wskazany.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Gosia321 Autorytet
    Postów: 2606 1906

    Wysłany: 16 października 2016, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :) chcialam sie do was dolaczyc
    A oto moja historia
    W czerwcu podchodzilam do pierwszej proby in vitro niestety nie udana. Stwierdzony czynnik meski mala ruchliwosc plemnikow.
    W badaniach skupili sie na mezu. Kaeiotyp prawidlowy badanie azf prawidlowe
    Ja mam hashimoto i niedomoge lutealna po za tym nic wiecej. Mi badan nie zlecali ale po nieudanej probie poszlam sama do poradni genetycznej i tak : kariotyp prawidlowy :)
    Mutacji v-leiden brak :)
    Mutacja mthfr obecna jestem homozygota :(
    Homocysteina 8.47
    Wlasnie jestem na koncowce stymulacji do 2 ivf punkcja w srode. Wyniki niestety przyszly w trakcie wiec szalu juz nie zrobie ze zbiciem homocysteiny
    Narazie biore femibion natal 1
    Ake wlasnie szperam na allegro i chcem zamowic kwas foliowy metylowany tylko nie wiem czy wziasc 400 czy 800
    Wit b12 metylowana 1000
    Wit b6 metylowana 25 mg
    Powiedzcie czy to dobre dawki??
    Od punkcji na acardzie i podobno na clexanie :P po pozytywnym tescie cala ciaza na zastrzykach

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 09:35

    Będziesz szczęśliwa- powiedziało życie ale najpierw nauczę Cie być silną ❤❤

    gann3e3kewa6j1el.png
  • Gosia321 Autorytet
    Postów: 2606 1906

    Wysłany: 16 października 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana wrote:
    Ja femibion raczej nie mogę, bo z tego co widze zawiera jod. A przy hashimoto nie jest wskazany.
    Moja endokrynolog powiedziala ze femibion ma tak male dawki jodu ze mozna brac przy hashi

    Będziesz szczęśliwa- powiedziało życie ale najpierw nauczę Cie być silną ❤❤

    gann3e3kewa6j1el.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 16 października 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Gosia. :) Zdecyduj się lepiej na większe dawki kwasu foliowego, zwłaszcza że jesteś homozygotą. Dawki witamin B są ok, ale homocysteinę masz ładną.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Gosia321 Autorytet
    Postów: 2606 1906

    Wysłany: 16 października 2016, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana wrote:
    Cześć Gosia. :) Zdecyduj się lepiej na większe dawki kwasu foliowego, zwłaszcza że jesteś homozygotą. Dawki witamin B są ok, ale homocysteinę masz ładną.
    Dziekuje :) to zamawiam szkoda czasu :)

    Będziesz szczęśliwa- powiedziało życie ale najpierw nauczę Cie być silną ❤❤

    gann3e3kewa6j1el.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 16 października 2016, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haana wrote:
    Wydaje mi się, że stosując clexane trzeba brać pod uwagę różne czynniki, a nie tylko samą mutację mthfr, tą która blokuje prawidłowy kwas foliowy. Ja mam na koncie 2 poronienie, 2 mutacje mtfr i pai-1, a to z krążeniem ma jednak związek.
    Kasiaas, na jakim etapie teraz jesteś? Możesz zacząć już starania? Już wiesz jaką dawkę clexane będziesz mieć w następnej ciąży?
    Haana, ja mam do Ciebie pytanko widze ze robilas badania PAI-1, moge zapytac czy bylo to robione w pakiecie z innymi mutacjami czy osobno. Ja chcialabym sobei zorbic to badanie niestety przesledzilam pol internetu i wiekszosc to badanie w pakiecie. Chyba ze nazwa badania inaczej brzmi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 12:53

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 16 października 2016, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak, właśnie to badanie było w pakiecie w celu zbadania trombofili wrodzonej.
    Mój ginekolog wziął to pod uwagę, ale sam powiedział że u nich w szpitalu tego nie badają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 13:14

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 16 października 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No włąśnie wszystko jest w pakietach a ja zrobilam mutacje mthfr, leiden, i czynnik II osobno a jeszcze chcialam zrobic PAI-1 no i kicha , dzieki:)

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 16 października 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A patrzyłaś to: http://www.sklep.cbdna.pl/pl/p/Zakrzepica-zylTrombofilia.-Badanie-polimorfizmu-4G5G-w-genie-PAI-1-in.-SERPINE1/326

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • MonaLiza Autorytet
    Postów: 1425 528

    Wysłany: 16 października 2016, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja odebralam kolejne wyniki przeciwciala beta 2 glikopoteina ujemne.

    Gosia321 lubi tę wiadomość

    uwo99n73lnbybmmo.png
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 17 października 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atat dawno nie pisałaś. Jak się czujesz? Czy cały czas suplementujesz się tak samo, czy może coś zmieniłaś. Trzymam mocno kciuki.

    mutacja C677T homozygota
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 18 października 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem,
    Teraz biore od 1 - 2 mg kwasu foliowego tylko metylowany.
    Zwyklego 0,4 bo jest w suplementach. Plus metylowana wit B12.
    Oczywiscie jestem przed polowkowymi i bardzo bardzo sie boje. Zaczynalam w koncu z bardzo wysoka homocysteina.
    Dziewczyny, które jestescie przed ciążą, naprawde polecam i to jest zdanie kilku lekarzy aby przed staraniami mutacje chociaz przez miesiac braly dawki nawet 5mg dziennie metylowanego. Do nasycenia. wtedy badanie homocysteiny i kwasu foliowego i zmniejszenie dawki do 1 mg.
    Jakbym mogla cofnac czas tak bym zrobila.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 18 października 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atat to jest ok?
    http://allegro.pl/metafolin-5mthf-metylowany-kwas-foliowy-500mcg-i6564919439.html

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • lily 333 Przyjaciółka
    Postów: 325 41

    Wysłany: 18 października 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atat cieszę się bardzo, że wszystko dobrze!!! :-) :-)

    mutacja C677T homozygota
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ