Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 19 października 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam właśnie sobie informacje na zagranicznych stronach mthfr i komentarze kobiet. Jezu, ile tam opowieści o nieudanych ciążach...
    Tam głównie polecają metylowane witaminy. Wspominają też o dha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 13:11

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale w jakim sensie dha? Że też przed ciążą?

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 19 października 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też DHA zaleciła w ciąży już kiedyś ginekolog, wiem że kobiety biorą. Tak, tak chodziło żeby brać przed ciążą. Tak samo był wspomniany Krill Oil-olej z kryla, czyli kwasy omega-3. Ma to chronić serce i ośrodkowy układ nerwowy.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 19 października 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Badanie wykazało, że niemetabolizowany kwas foliowy w organizmie obniża Komórki NK (aktywność układu odpornościowego). To ważne dla osób MTHFR ponieważ mają ograniczoną zdolność do metabolizowania kwasu foliowego. Inne badania wykazały istnienie związku między podawaniem kwasu foliowego i zwiększone ryzyko pewnych typów nowotworów."
    Źródło: http://www.webmd.com/cancer/news/20091117/folic-acid-b12-may-increase-cancer-risk

    Wiecie co... coraz bardziej się waham czy przyjmować te 5 mg zwykłego... chyba po prostu będę brała 2 tabletki swansona 0,8 mg x 2, więc wyjdzie mi 1,6 mg. Bo przecież chce niedługo rozpocząć starania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 15:20

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 767 401

    Wysłany: 19 października 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hana ja własnie taka dawke biore 1,6 mg Kwasu foliowego Swansona moja Homocysteina szybko spada, wiec ja jestem przekonana ze formy metylowane sa lepsze.Ja dodatkowo wit prenatalne biore co 2 dzien wiec cos tam zwyklego kwasu foliowego tez jest. Wczesniej bralam od 3 lat non stop 0,4 mg zwyklego i jedyne co wyszlo to groczolakowłokniak na piersi czy przez ta mutacje nie wiem ale jestem skłonna wierzyc ze miala ona na to wpływ jak również wysoka homocysteina bo samo z siebie sie nie zrobiło.

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:( brak zarodków
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka 🥲
    3 IVF 2❄️❄️
    8.12.2025 po 4 latach przerwy ❄️3BB
    (Accofil,Acard, Prograf, Neoparin, Prolutex, Utragestan, Papaveryna, Atosiban) I duzooo pozytywnej emocji🤣
    5dpt beta 10,4 progesteron 16....
    7dpt beta 45 progesteron 27
    9dpt beta 122.2 progesteron 66
    11 dpt beta 288.8 progesteron 71.4
    14 dpt beta 1086.7 progesteron 30
    21 dpt beta 20268.9 progesteron 90.9
    31.12 mamy ❤️
    12.02. 1 Prenatalne OK, ryzyka niskie 🥰
    9.04.2026 2 Prenatalne OK
    11.06.2026 3 Prenatalne OK
    Dziewczynka- Zuzanna czekamy 🥰
    Cudzie trwaj ❤️❤️❤️

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem właśnie na stronie tego swansona i chyba też zdecyduje się na ten kwas goliowy 0,8..trudno chyba lepiej za dużo niż za mało mimo że boje się skutków ale chyba 1,6mg to wcale tak nie dużo w porównaniu z 5mg :) a witaminy B też bierzecie z tej firmy? Chodzi mi dokładnie i produkt o nazwie Balance B-200? Haha czy jak to wszystko się nalykam zacznę świecić :P haha

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 19 października 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko metylowane. B12 biorę z firmy Aliness (100 kapsułek za ok. 30 zł). B6 Swanson (60 kapsułek ok. 16 zł).

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wklejam was link do tych co znalazłam, będę wdzięczna jak mi powiecie czy to formy metylowe bo ja jak dziecko w mgle co do suplementów;p nigdy nic nie łykałam poza magnezem :( a powiedźcie mi czy zdarzały się którejś z was w ciąży skurcze coś jakby mięśni w nogach, dłoniach że miałyście problem z wyprostowaniem np palcy przez pare sekund?

    http://sklep.swanson.com.pl/pl/p/Balance-B-200-100kaps-suplement-diety/527 to będą ok?

  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 19 października 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaas wrote:
    Wklejam was link do tych co znalazłam, będę wdzięczna jak mi powiecie czy to formy metylowe bo ja jak dziecko w mgle co do suplementów;p nigdy nic nie łykałam poza magnezem :( a powiedźcie mi czy zdarzały się którejś z was w ciąży skurcze coś jakby mięśni w nogach, dłoniach że miałyście problem z wyprostowaniem np palcy przez pare sekund?

    http://sklep.swanson.com.pl/pl/p/Balance-B-200-100kaps-suplement-diety/527 to będą ok?
    Ja łykałam te tabletki, które wkleilas. Ale jak skończyło mi się opakowanie to już nie kupiłam drugi raz. Tam jest napisane, że kobiety w ciąży nie powinny go brać. Skład ok, wit b9 metylowana, b12 tez- ale w minimalnej ilości, b6 zwykła.
    Ja w ciąży miałam skurcze łydek (często też brzucha), brałam 6 tabletek magnezu dziennie.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zygzak a powiedz mi to jakie bierzesz/brałaś później?
    Bo nie mogę się zdecyodwać, najlepiej jakbyś wkleiła link czy coś ;) będę ogólnie wdzięczna każdej kobietce za jakieś sugestie gdzie i jakie kupić ;)
    kwas foliowy już zdecydowałam że wezmę ten właśnie 0,8mg ze swanson, ale reszte witamin to nie wiem. Trochę szperam po forach to wynotowałam firmy: Life Extension, tą Swanson i acti folin. Któraś coś poleca?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2016, 19:44

  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 19 października 2016, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaas ja biorę w sumie 3mg folianu, 1mg metylokobalaminy i 25mg p5p.
    I tak: na allegro zamawiam neurovits http://allegro.pl/phoenix-neurovits-b6-b12-kwas-foliowy-x60-tab-i6251646910.html i z tej samej firmy metafoline http://allegro.pl/kwas-foliowy-foliany-5-mthf-metafolina-1000mcg-60t-i6436069179.html?snapshot=MjAxNi0wOC0yNVQxNzoyNDo0N1o7YnV5ZXI7MmJkNWYzYzA2OTIzYWE2ODZjY2M0M2ZlYzNlNDMzNWE4YTI3MWJiZDExNDNjYmNkOTVkOTFjYmViNmMyNGVlYw==
    Do tego zamawiam/albo siostra mi kupuje w uk solgar 800mcg https://www.amazon.com/Folate-800-Metafolin-Solgar-Tabs/dp/B001LR2RVQ i biorę dwie tabletki dziennie.
    Kiedyś miałam też tabletki ze swansona ale źle mi się łykało.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 19 października 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zauwazyliscie roznice w moczu? Niby nadmiar wysiusiamy na zolto, a ja takiego koloru mam wlasnie mocz odkad zaczelam lykac 5 mg zwyklego kwasu. Jakis zwiazek? Co myslicie?

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 19 października 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam life extension.
    A te B balance swansona to trzeba uważać w ciazy, lepiej pogadac - na opakowaniu jest napisane aby w ciazy nie brac.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • Zygzak Koleżanka
    Postów: 82 19

    Wysłany: 20 października 2016, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do składu suplementu b balance ze swansona można przyczepić się tylko do paba (zresztą niewiele go tam jest), reszta składu jest wporzadku.

    5 Aniołków (03.2012, 11.2015, 12.2016, 12.2017, 07.2020)
    Synek <3 08.2013
    Mutacja mthfr c677t homo, dodatnie p/ciała antykardiolipinowe, allo-mlr 0%, genotyp kir AA, choroba raynauda, hiperprolaktynemia czynnościowa, amh 9,77, pcos, insulinooporność
    AsthenoTeratozoospermia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te Life extrnsion można w ciąży? Tzn narazie nie jestem ale wolałabym chyba nie ryzykować wrazie czego :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atat wrote:
    Ja polecam life extension.
    A te B balance swansona to trzeba uważać w ciazy, lepiej pogadac - na opakowaniu jest napisane aby w ciazy nie brac.

    PIerwsze słyszę Atat. I gin i genetyk przy mutacjach zalecają go wręcz.
    Masa kobiet bierze je w ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2016, 10:20

  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 20 października 2016, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaas wrote:
    A te Life extrnsion można w ciąży? Tzn narazie nie jestem ale wolałabym chyba nie ryzykować wrazie czego :)

    Nawet trzeba. Tak jak kazdy kwas foliowy. Tylko ten jest metylowany.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • atat Autorytet
    Postów: 1337 937

    Wysłany: 20 października 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    PIerwsze słyszę Atat. I gin i genetyk przy mutacjach zalecają go wręcz.
    Masa kobiet bierze je w ciąży.

    Mnie bardzo zdziwiło, bo na opakowaniu jest taka informacja.
    Mi gin tłumaczył, że chodzi o wysoki poziom pozostałych B w składzie. A z mutacja mamy problem z b12 glownie.

    ponad 5 lat starań
    2 poronienia
    MTHFR, BRCA1

    dqpri09kk3ufcjua.png
  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 20 października 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ogolnie b6 i b12 mozna przyjmowac w ciazy?

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atat masz te ??

    https://www.lifeextensioneurope.pl/witaminy/witamina-b-complex/bioactive-complete-b-complex-60-vegetarian-capsules

    Bo tak porównuje je z Balance B to mają jakieś końskie dawki. A piszesz że mają mniej tych innych wit B więc chyba złe znalazłam :(

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ