X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 kwietnia 2017, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przyswajasz zwykłego kwasu foliowego a to może być groźne dla dziecka. Suplementują JesCze metylowane b12 i b6, zbadaj poziom homocysteiny. Przy In vitro może nie ma większego znaczenia, ale przy utrzymaniu ciąży już tak. Na fb jest fajna grupa mthfr. Ludzie maja tam ogromna wiedzę, dziela się doświadczeniami. Ja sama dopiero uczę się tej mutacji...

  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. We wtorek mam wizytę u gina to zobaczę co mi powie. Mam nadzieję, że mnie dobrze poprowadzi dalej. A są tu może jakieś przyszłe mamy, którym z tym genem udało się zajść w ciążę i wszystko z m aluszkiem jest dobrze? Czy ta mutacja faktycznie nie jest groźna, jak zapewniała mnie Pani genetyk?

    Czara ja też Gameta :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2017, 13:27

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U kogo się leczysz?
    Mi się udało zajść w ciążę, ale niestety to cp, czekam na poronienie samoistne. Sama się zastanawiam czy w macicy rozwijałaby się prawidłowo. Czy to, że obumarła to wina, mutacji, kiepskiego plemnika czy swego "położenia".

    Dziewczyny z Twoją mutacja łykają Acard. Zapytaj się może o niego. Ja go nie przyjmuję, ale zastanawiam się czy nie powinnam. Lekarz nic mi nie mówił, ale w sumie od dwóch lekarzy nic konkretnego nie usłyszałam, sama szukam informacji (wcześniej byłam w invicta).

  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzę do doktora S. Jestem na prawdę zadowolona. Świetny lekarz i chyba dlatego nie panikuje, bo mam do niego zaufanie. Mam nadzieję, że moja mutacja nie przeszkodzi mi w drodze po szczęście. Dr skierował mnie na badanie kariotypów przed in vitro. Po odebraniu wynikow i genetyki dr mówili, że możemy podchodzić do in vitro. Pani genetyk dała mi dodatkowo skierowanie na mutacje. Podpytamgina we wto wszystko. Przecież nie ma głupich pytań....
    A Ty do kogo chodzisz? Jaki plan na teraz?

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara współczuje Ci bardzo, trzymaj się Kochana.
    W jakiej klinice jesteś ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 kwietnia 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego samego doktora chodzę. Również jestem bardzo zadowolona, mam do niego zaufanie. Pisałam mu smsy z wynikami badań, a on odpisywał albo oddzwaniał, zostawiał skierowania i recepty na recepcji, nie naciąga na wizyty, gdy okazało się ze beta spada przyjął mnie mimo ze nie było już wolnych miejsc. Zapytaj się go o ten Acard, bo ja nie wiem teraz kiedy się wybiorę na wizytę. Nie mam na razie planu... Ciąża przyszła z zaskoczenia, wcześniej myśleliśmy o inseminacji w czerwcu. Teraz czekam na poronienie... Jeśli sama się oczyszcze to chyba 3 mies przerwy będę musiała zrobić. Nie chce myśleć o zabiegu czy pomocy farmakologicznej, bo to przekreśla starania na 6-12 mies :(

    Sylwia, dziękuje ❤️ Widzę, ze łykasz polocard. To pewnie to samo co acard. Lekarz kazał Ci łykać? Jakiej firmy łykasz kwas foliowy? 400mg x 3 czy 1200 mg? Ja łykam tylko 400 mg, homocysteina w normie, ale nie badałam kwasu foliowego...
    Leczę się w Gamecie w Gdyni.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, dziękuje ❤️ Widzę, ze łykasz polocard. To pewnie to samo co acard. Lekarz kazał Ci łykać? Jakiej firmy łykasz kwas foliowy? 400mg x 3 czy 1200 mg? Ja łykam tylko 400 mg, homocysteina w normie, ale nie badałam kwasu foliowego...
    Leczę się w Gamecie w Gdyni.[/QUOTE]
    Miałam zalecenia Acard ale to jest zamiennik i teraz ten polocard łykam. Kwas metylowany mam 400 w b complex dr Best i 800 Swansona, od paru dni ta dawkę 800 biorę co drugi dzień bo na ostatnim badaniu wyszedł mi 28 a norma 18,7 ale brałam tez wcześniej Inofem 2 saszetki dziennie a tam jest zwykły i może od tego mam ponad norme. Odstawiłam i za jakiś czas zbadam i zobaczę jaki będzie wynik.
    Ja mam homozygote a ona potrzebuje podobno więcej kwasu.
    A jaki masz wynik homocysteiny. Mój ostatni to 6,60.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W styczniu badałam, około 6,30.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobry poziom.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara dlaczego 6-12 mcy ? Mi po laparoskopii (cp) powiedziano 3 cykle.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi mój lekarz z kliniki powiedział. Po tabletce 6-12 mies, po laparo około 6. Mój doktor jest bardzo ostrożny, w każdej kwestii.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok. Rozumiem. Mi tak powiedziano i w szpitalu i mój gin.

  • Kabi Autorytet
    Postów: 426 206

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyn. Dzisiaj odebrałam swoje wyniki i mam mutacje C677T.
    Tak krótko moja historia: hormoty, HSG, laparo, plemniki męża, wrogość śluzu, kariotyp - wszystko bez zarzutu, wyniki zawsze dobre.
    A tu niespodzianka - mutacja... Staramy sie od 3 lat, nigdy nie zaszłam, nigdy nie poroniłam.
    Lekarz przepisał mi Acard i Femibion i dał skierowanie na wnikliwsze badanie plemników (Chromatyna plemnikowa). Ponad to lekarz powiedział ze ta mutacja nie powoduje chorób u dziecka, jedynie mogą sie tworzyc mikro zakrzepy co uniemozliwia zagnieżdzenie.
    Zastanawiam się czy ta mutacja rzeczywiscie sprawia ze nie zachodzę bo w wiekszosci przypadkow chyba jednak są poronienia a nie niepłodność :/
    Jakie macie doświadczenia w temacie tego genu? Mogę liczyć na waszą pomoc?

    hchy43r80v7zdczk.png

    f2wlanlihv5o1al8.png

    4 lata starań
    2017 - 3x IUI :(
    I ICSI styczen '18 ---> :(
    Brak mrożaków
    II ICSI lipiec' 18
    Transfer 24.07 - - >7dpt beta 53.3 --> 9dpt beta 149--> 11dpt beta 342 - - > 15dpt beta 1078 - - > 20dpt beta 3805 i pęcherzyk 1cm na usg :)
    28dpt❤️ dzidzia 4mm
    ❄️❄️ czekają :)
    23.12.2022 Transfer blastki 4.1.2. —> 8dpt beta 60 --> 11dpt beta 248 —> 20dpt beta 3870 :D
    18.01 USG…?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz nie ma racji.
    Zbadaj homocysteine i poziomy witamin B.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do tego tarczycy, glukozę i insulinę.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A najlepiej Krzywe: cukrowa i insulinowa.

    Sung lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, byłaś u naszego doktorka? Co Ci powiedział o mutacji?

  • bajka_ Autorytet
    Postów: 368 454

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin powiedział, że to bardzo popularna mutacja i że nie ma powodu do niepokoju. Byłam tak zestresowana na wizycie, że za wiele nie pytałam. Gin przepisał mi do łykania kwas foliowy Acidum folicum Hasco 5 mg 1*1 i Femibion 1 1*1. To tyle. Pytałam czy przy tej mutacji należy zrobić jakieś dodatkowe badania, powiedział, że nie ma takiej potrzeby. No i ruszyłam z in vitro...

    bajka_
    28.05 punkcja
    28.06 transfer
    7 dpt beta 107, 9 dpt beta 275, 13dpt 1836 :)
    26.07 pięknie bije serduszko :)

    p19u3e3k86t2qusv.png
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabi wrote:
    Zastanawiam się czy ta mutacja rzeczywiscie sprawia ze nie zachodzę bo w wiekszosci przypadkow chyba jednak są poronienia a nie niepłodność :/
    Jakie macie doświadczenia w temacie tego genu? Mogę liczyć na waszą pomoc?

    U mnie - w związku z braniem syntetycznego kwasu - wpływała zarówno na niezachodzenie (summa summarum praktycznie dwa lata), jak i poronienia (dwie ciąże biochemiczne). Uważam tak, bo zaszłam gdy tylko przeszłam na metyle. Układ kzepnięcia mam podobno w normie, ale nie jest to reguła.

    Co więcej - u mnie mutacja uaktywniła się dopiero po pierwszej ciąży.

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 28 kwietnia 2017, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a tu jestes hej kajka:)
    z tego co czytalam mutancja niemal zawsze pojawia sie po pierwszej ciazy, ciekawe to ale jakos nie wnikalam czemu tak sie dzieje


    u5cvp2.png
‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ