X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 maja 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung a gdzie robiłaś b6, pamiętasz ile placilas ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 4 maja 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie miałaś objawy toksyczności ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 4 maja 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie jakie? Dzwonilam przed chwila do Alabu, i koszt. 110zl i czeka sie 2 tyg.bo wysylaja to do Niemiec. do innego lab. sie nie dodzwonilam, bo krotko maja otwarte, ale wiem ze alab ma czesto dlugie oczekiwanie na wynik, ze wzgledu wlasnie na te Niemcy :/ Homocysteina tez u nich 2 tyg oczekiwania, a w invikcie mam wynik w ten sam dzien..

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 4 maja 2017, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej... witajcie ja też mam mutacje mthfr 677T - homozygota - od roku brałam Femibion, nie wiedzialm nic o mutacji - ostanio gin (byłam u niego na zastępstwie) zapisał mi 5 mg kwasu foliowego, wiec sobie też barałam przez jakieś 2 tygodnie, bo nie zaszkodzi - w międzyczasie przyszły wyniki badań genetycznych (przed IVF) i wyszła mi ta mutacja... poleciałam spr homocysteinę i kwas foliowy... homocysteina 9,2, a kwas foliowy 34 (przy normie 18)... i tak się zastanawim czy te 5 mg coś mi dało, czy to ze niem mam jakiejs kosmicznej homocysteiny to zasługa raczej Femibion...

    Moj lekarz kazał mi przestać łykać te 5 mg a zamiast tego kupić modulator homocysteiny z solgar... hmmm - no i nie wiem bo nie jestem jakoś przekonana... z resztą w między czasie zamówiłam coś takiego i szkoda mi teraz coś innego kupić

    https://www.vitalabo.pl/douglas-laboratories/b-complex-z-metafolin

    Dodatkowo mam jeszcze Quatrefolic 800 z Swansona -0,8 ... i nie wiem teraz co robić - zdaje się że mój gin myśli, że mój organizm da radę na samym Femibionie i tym modulatorze... czyli raz 0,4 metylowanego i 0,8 zwykłego...


    Wy chyba wszystkie bierzecie znacznie więcej... prawda??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2017, 12:37

    2020 :)
    2023 :)
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 5 maja 2017, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi bardzo polecala pani immunolog ten b complex co masz teraz, ale nie kupilam ze wzg.na cene ;)on ma metylowane wit. wiec mysle, ze nie zaszkodzi bo do zbijania homocysteiny glownie B12,9 i 6 jest potrzebne.

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam raz w Alabie i raz w diagnostyce. Diagnostyki nie polecam, bo czeka się chyba z miesiąc, a po badanie trzeba pojechać.
    Objawy to zapalenie nerwów.
    Za pierwszym razem miałam 3krotnie przekroczony poziom, a za drugim zaczęłam brać jak miałam tylko 1 ponad normę i już po 2 tygodniach znowu wrócił ból nogi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2017, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dzisiaj na wizycie u dermatologa i przy okazji pokazałam swoje sine plamy/guzki na twarzy. Moje pryszcze robią się sine i tak tkwią nawet miesiąc. Zostałam odesłana do hematologa, bo to problem naczyniowy. Dziewczyny, czy Wam tez coś takiego się robi? Czy tez ciagle jesteście posiniaczone?

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 7 maja 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według internetów, zeby b6 stala sie toksyczna trzeba by brac 100-200 razy wiecej niz dzienne zapotrzebowanie czyli to zdaje sie byloby minimum 130 mg dziennie i to przez dłuższy czas...

    Edit: chociaz w jednym miejscu znalazlam ze dla niektorych ludzi nawet 50 mg moze byc szkodliwe jesli zazywane odpowiednio dlugo... w kazdym razie to i tak znacznie wiecej niz w tabletce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2017, 13:38

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny.
    W pt dostalam wyniki i wyszly mi mutacje MTHFR 1298 ukl homozygotyczny i PAI 1 rowniez homozygotyczny. Od 2 dni staram sie przyblizyc temat- czytam publikacje i owczywiscie was;) jutro lece na bad- homocysteine, kwas foliowy, b12 moze cos mi jeszcze podpowiecie? I druga sprawa czy wiecie ile sie moze czeka na te wyniki w diagnostyce?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i jeszcze jedno? Czy spotkalyscie sie gdzies ze stwierdzeniem ze te mutacje zle wplywaja na komorki jajowe- na chlopski rozum wydaje mi sie ze jak najbardziej moga. 2 mc temu mialam punkcje i na 12 kom wszystkie mocno niedojrzale ( duze zaskoczenie). Od ponad 2 lat staramy sie o dziecko- obecnie bez pozytywnego nawet krotkiego skutku:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wyniki czeka się różnie, w zależności od miejsca. Ja w szpitalu uniwersyteckim w Gdańsku wyniki miałam po kilku godzinach, również homocysteine. W prywatnych klinikach dużo dłużej czekałam.

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 7 maja 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homocysteine najlepiej zrobic bezposrednio w laboratorium, bo jesli od razu nie odwiruja i nie schlodza probki to wynik moze byc nie miarodajny... tak mi mowil lekarz. Odpadają punkty pobran, z reszta Alab juz tego badania nie wykonuje... bo ups wyniki byly niestabilne... zdaje sie ze poziom homocysteiny moze np jeszcze urosnac po pobraniu.

    2020 :)
    2023 :)
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie jest jak pisze Akja, homocysteine tylko w labo. Inaczej wynik może być zakłamany. Szkoda czasu, stresu i pieniędzy.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Kabi Autorytet
    Postów: 426 206

    Wysłany: 8 maja 2017, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kajka81 wrote:
    U mnie - w związku z braniem syntetycznego kwasu - wpływała zarówno na niezachodzenie (summa summarum praktycznie dwa lata), jak i poronienia (dwie ciąże biochemiczne). Uważam tak, bo zaszłam gdy tylko przeszłam na metyle. Układ kzepnięcia mam podobno w normie, ale nie jest to reguła.

    Co więcej - u mnie mutacja uaktywniła się dopiero po pierwszej ciąży.


    A po jakim czasie zaszlas od przejscia na metyle?

    hchy43r80v7zdczk.png

    f2wlanlihv5o1al8.png

    4 lata starań
    2017 - 3x IUI :(
    I ICSI styczen '18 ---> :(
    Brak mrożaków
    II ICSI lipiec' 18
    Transfer 24.07 - - >7dpt beta 53.3 --> 9dpt beta 149--> 11dpt beta 342 - - > 15dpt beta 1078 - - > 20dpt beta 3805 i pęcherzyk 1cm na usg :)
    28dpt❤️ dzidzia 4mm
    ❄️❄️ czekają :)
    23.12.2022 Transfer blastki 4.1.2. —> 8dpt beta 60 --> 11dpt beta 248 —> 20dpt beta 3870 :D
    18.01 USG…?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka wrote:
    Według internetów, zeby b6 stala sie toksyczna trzeba by brac 100-200 razy wiecej niz dzienne zapotrzebowanie czyli to zdaje sie byloby minimum 130 mg dziennie i to przez dłuższy czas...

    Edit: chociaz w jednym miejscu znalazlam ze dla niektorych ludzi nawet 50 mg moze byc szkodliwe jesli zazywane odpowiednio dlugo... w kazdym razie to i tak znacznie wiecej niz w tabletce

    Wiem, że tak piszą i wiem, że lekarze w to uparcie wierzą, ale to nieprawda. Najprawdopodobniej wiąże się tą z jakąś mutacją, ale nie mam jeszcze pełnego panelu, być może on mi coś rozjaśni.
    Wystarczy poczytać amerykańskie fora związane z mthfr. Sporo osób miało dokładnie tak jak ja: mała dawka B6 i neuropatia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej tabletce było 20 mg (pól na pół syntetycznej i metylowanej). W drugiej, któą brałam 20 mg tylko metylowanej a i tak zrobiła mi krzywdę.

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 8 maja 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam stwierdzoną mutację MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-14G w układzie heterozygotycznym, lekarz kazał mi przyjmować femibion, tak mnie coś tknęło i zrobiłam sobie badanie kwasu foliowego, witaminy b12 i homocysteiny. Dziś odebrałam dziś wyniki badań i nie jest chyba dobrze....
    - kwas foliowy 37,50 ng/ml
    (wartość referencyjna 4,60-18,70)
    - homocysteina w surowicy 9,90 μmol/l
    (wartość referencyjna z suplementacją folianami <12 umol/l, bez suplementacji folianami <15 umol/l
    w ciąży z suplementacją folianami < 8umol/l, bez suplementacji folianami <10 umol/l)
    - witamina B12 674 pg/ml
    (wartość referencyjna 239-931)

    Przez pewien czas brałam zwykły kwas foliowy 5mg.

    W środę 10.05.2017 mamy transfer... Czym się mogę jeszcze wspomóc, żeby zbić trochę kwas foliowy??

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 8 maja 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Hej dziewczyny mam stwierdzoną mutację MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-14G w układzie heterozygotycznym, lekarz kazał mi przyjmować femibion, tak mnie coś tknęło i zrobiłam sobie badanie kwasu foliowego, witaminy b12 i homocysteiny. Dziś odebrałam dziś wyniki badań i nie jest chyba dobrze....
    - kwas foliowy 37,50 ng/ml
    (wartość referencyjna 4,60-18,70)
    - homocysteina w surowicy 9,90 μmol/l
    (wartość referencyjna z suplementacją folianami <12 umol/l, bez suplementacji folianami <15 umol/l
    w ciąży z suplementacją folianami < 8umol/l, bez suplementacji folianami <10 umol/l)
    - witamina B12 674 pg/ml
    (wartość referencyjna 239-931)

    Przez pewien czas brałam zwykły kwas foliowy 5mg.

    W środę 10.05.2017 mamy transfer... Czym się mogę jeszcze wspomóc, żeby zbić trochę kwas foliowy??
    kochana zmień kwas foliowy na metylowany co do wyników to tak homocysteina trochę za wysoka musisz ją zbić co do poziomu B12 jest ok ale kwas foliowy za wysoki najprawdopodobniej przez zwykły kwas co do Femibionu to jak dla mnie to możesz go brać ja sama biorę od starań a dodam że homocysteinę miałam 14,50 każdy genetyk poleca przy naszej mutacji właśnie femibion

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 8 maja 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź :)
    Tego 5mg już nie biorę bo właśnie wyczytałam, że nie powinno się w ogóle brać zwykłego.
    Czym mogę zbić homocysteinę??

    Nie byłam u genetyka, generalnie gdybym nie drążyła tematu mutacji lekarz w ogóle by się tym nie zainteresował, badania też zrobiłam sama od siebie.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 8 maja 2017, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Dokładnie jest jak pisze Akja, homocysteine tylko w labo. Inaczej wynik może być zakłamany. Szkoda czasu, stresu i pieniędzy.

    Mnie od razu powiedzieli, że nie zrobią w punkcie, bo nie mają wirówki, i muszę do Diagnostyki bezpośrednio się udać.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


‹‹ 65 66 67 68 69 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ