X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I mozsz do transferu normalnie podejsc? Co mowia lekarze?
    Ja mialam 1 stymulacje ale okazala sie totalna klapa- brak komorek! To byl cios!! Na koniec maja chyba zaczne nastepna stymulacje-juz warjuje nie wiem co zrobic zeby tym razem bylo ok.
    Chyba idziemy podobnie i domyslam sie ze jestesmy rownolatkami;)

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 8 maja 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja30 wrote:
    Lena a modulator homocysteiny biorzesz?
    Nie, o wlasnie! jakby bylo mało, jeszcze i to istnieje ;P

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gehe no wlasnie dzisiaj tez sie nad nimi zastanawialam ale skora mam takie wyniki to juz nie bede przesadzac!

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 8 maja 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysłałam maila do lekarza z pytaniem, ale nie dostałam jeszcze odpowiedzi. Jutro pewno zadzwonie do niego rano. Ja miałam 25 komórek, 16 dojrzalych. Transfer miałam odroczony, czekają na nas 4 Sniezyki więc fajnie się udało :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super wynik! Alez Ci zazdroszcze :)
    A jaki mialas protokol i AMH?
    Trzymam kciuki :)

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 8 maja 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Wysłałam maila do lekarza z pytaniem, ale nie dostałam jeszcze odpowiedzi. Jutro pewno zadzwonie do niego rano. Ja miałam 25 komórek, 16 dojrzalych. Transfer miałam odroczony, czekają na nas 4 Sniezyki więc fajnie się udało :)

    Ja mialam homocysteine 9,2 - mam ta najgorszą wersje mutacji i normalnie podchodze do stymulacji... 4 lekarzy mi powiedzialo ze jezeli ponizej 10 - to ok. No wiec lykam suplementy w sumie u nas jest problem z zarodkami, wiec puki co MTHFR nie mialo znaczenia...

    2020 :)
    2023 :)
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 9 maja 2017, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z uwagi na możliwość wystąpienia hiperstymulacji szłam krótkim protokołem (purogen 150, cetrotide i na koniec gonapeptyl).
    AMH mam wysokie bo bliskie 6.
    Ja jeszcze nigdy nie byłam w ciąży, więc wszystko się okaże teraz czy jest to problem....

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za info- to pewnie tez podejde do stymulacji.
    Lipcowka- u mnie jest podobnie. Nigdy nie bylam w ciazy, AMH 6,6, krotki protokol. Niestety wszystkie kom niedojrzale. Juz jestem przerazona ta stymulacja tzn jej efektem:(

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja trzymam kciuki za piękne jajka !!
    Spokojnie w końcu musi się udać :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Agnesjana Nowa
    Postów: 2 8

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, opowiem Wam moją historię. Może skorzystacie z mojego doświadczenia :-)
    O dziecko zaczęłam się starać w 2002r. 6 razy byłam w ciąży, wszystkie traciłam pomiędzy 6 a 12 tyg. Wykonałam mnóstwo badał, ale wszystkie wychodziły dobrze. Lekarze stwierdzili - niepłodność idiopatyczna.
    Kiedy przekroczyłam 40-tkę wstydziłam się przyznać, że ciągle nie przestałam marzyć, marzyć o dziecku, że zostanę mamą.
    Wiedziałam, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Dużo czytałam i robiłam badania na własną rękę. W 2015r. okazało się że mam mutacje mthfr C677T - homozygotę i co się z tym wiązało podwyższoną homocysteinę (14). Zaczęłam suplemencję: Metafolin Solgar 0,4 mg 1 raz dziennie. P-5-P Country Life 50 mg 1 -2 razy w tyg., B,12 1000 mcg Methyl Jarrow 1 raz w tyg.
    Po kilku miesiącach homocyteina obniżyła mi się do 7, po kolejnych kilku miesiącach zaszłam w szczęśliwą siódmą ciążę i w grudniu 2016 r urodziłam upragnione dziecko.
    Jak zaszłam w ciążę zaczęłam dodatkowo brać zastrzyki Clexane i Femibion.
    Jak miałybyście jeszcze jakieś pytania - pytajcie,. Pozdrawiam, szczśliwa mama :-)

    lipcowka86, lena7, Kajka81, sylwia80, Ajka, Czara, bajka_ lubią tę wiadomość

    Nigdy nie wolno tracić nadziei :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam 20 mg B6, a tam było 10 mg syntetycznej i 10 metylowanej. A potem brałam 20 mg metylowanej.


    Wyszedł mi PAI homo :(

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Brałam 20 mg B6, a tam było 10 mg syntetycznej i 10 metylowanej. A potem brałam 20 mg metylowanej.


    Wyszedł mi PAI homo :(

    Ja mam PAI heterozygote teraz przy staraniach dostałam Acard 75 a jak beta będzie dodatnia to zostaną wprowadzone zastrzyki przeciwzakrzepowe chyba Clexane nie jestem pewna czy dobrze zapamiętałam nazwę.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Kabi Autorytet
    Postów: 426 206

    Wysłany: 9 maja 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesjana wrote:
    Cześć Dziewczyny, opowiem Wam moją historię. Może skorzystacie z mojego doświadczenia :-)
    O dziecko zaczęłam się starać w 2002r. 6 razy byłam w ciąży, wszystkie traciłam pomiędzy 6 a 12 tyg. Wykonałam mnóstwo badał, ale wszystkie wychodziły dobrze. Lekarze stwierdzili - niepłodność idiopatyczna.
    Kiedy przekroczyłam 40-tkę wstydziłam się przyznać, że ciągle nie przestałam marzyć, marzyć o dziecku, że zostanę mamą.
    Wiedziałam, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Dużo czytałam i robiłam badania na własną rękę. W 2015r. okazało się że mam mutacje mthfr C677T - homozygotę i co się z tym wiązało podwyższoną homocysteinę (14). Zaczęłam suplemencję: Metafolin Solgar 0,4 mg 1 raz dziennie. P-5-P Country Life 50 mg 1 -2 razy w tyg., B,12 1000 mcg Methyl Jarrow 1 raz w tyg.
    Po kilku miesiącach homocyteina obniżyła mi się do 7, po kolejnych kilku miesiącach zaszłam w szczęśliwą siódmą ciążę i w grudniu 2016 r urodziłam upragnione dziecko.
    Jak zaszłam w ciążę zaczęłam dodatkowo brać zastrzyki Clexane i Femibion.
    Jak miałybyście jeszcze jakieś pytania - pytajcie,. Pozdrawiam, szczśliwa mama :-)


    Piękna historia. Gratuluję wytrwałości i dzidziusia :)
    Mam pytanie. Bralas te witaminy po zrobieniu badan poziomu kwasu foliowego, b6, b12 itd? Sama zdecydowalas o braniu tych witamin czy lekarz ci przepisał? Ja mam tą sama mutacje ale nigdy w ciąży nie bylam. Biore obecnie femibion natal od miesiąca bo dopiero dowiedzialam sie o mutacji. Homocysteine mialam na poziomie 12 a kwas foliowy w gornej granicy normy i dlatego mialam zroione badanie pod katem tej mutacji. Ciekawa jestem tez po jakim czasie znow zrobic wyniki homocysteiny i kwasu i czy wogole to znow badac?

    hchy43r80v7zdczk.png

    f2wlanlihv5o1al8.png

    4 lata starań
    2017 - 3x IUI :(
    I ICSI styczen '18 ---> :(
    Brak mrożaków
    II ICSI lipiec' 18
    Transfer 24.07 - - >7dpt beta 53.3 --> 9dpt beta 149--> 11dpt beta 342 - - > 15dpt beta 1078 - - > 20dpt beta 3805 i pęcherzyk 1cm na usg :)
    28dpt❤️ dzidzia 4mm
    ❄️❄️ czekają :)
    23.12.2022 Transfer blastki 4.1.2. —> 8dpt beta 60 --> 11dpt beta 248 —> 20dpt beta 3870 :D
    18.01 USG…?
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 9 maja 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak komus wszystkie badania genetyczne wyszly ok, to warto robic ten PAI-1?? robilyscie to w pakiecie z innymi? czy dopiero jak zle wyszlo jakies badane?

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • Kajka81 Autorytet
    Postów: 353 221

    Wysłany: 9 maja 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    A jak komus wszystkie badania genetyczne wyszly ok, to warto robic ten PAI-1?? robilyscie to w pakiecie z innymi? czy dopiero jak zle wyszlo jakies badane?

    Robiłam w pakiecie: MTHFR, V Leiden, VR2, Protrombina i PAI-1. Na konsultacji u genetyka usłyszałam, że mając z tego "tylko" MTHFR nie ma się tego, co najgorsze. Chyba więc warto sprawdzić wszystko.

    bl9cdf9hkw0u9qp5.png

    ug37zbmhqu79tb2c.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 9 maja 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesteście chyba doświadczone w tym temacie - proszę o odpowiedź. Czy zejście z homocysteiny z wyniku 11,57 na 6,93 w 4,5 miesiąca to dobry wynik? Czy lepiej zmienić dawkowanie? Jaki poziom homocysteiny jest najlepszy przy mojej mutacji (w stopce)?
    Powodzenia!

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 9 maja 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam ten zestaw na trombofilię wrodzoną dokładnie z poniższego linka
    http://www.testdna.pl/przyczyny_poronienia/

    Ania wydaję mi się, że rezultat suplementacji super, dobrze by było żeby bardziej obeznane dziewczyny potwierdziły :)

    http://www.muscle-zone.pl/witaminy-z-grupy-b/best-b-complex-30-kaps
    ten preparat, o którym pisałyście wydaję się mieć bardzo fajny skład :)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania niestety nie doradze bo dopiero zaczynam zmaganua z tym tematem!!!
    Lipcowka wlasnie ten zestaw zamowilam- tez wydawal mi sie najrozsadniejszy!
    Dziewczyny czy bierzecie tez acard? Ja mam homozygote MTHFR i PAI 1.

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 9 maja 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział żeby zrobić ten test, wykonanie jest dziecinnie proste więc tym bardziej polecam :)
    Ja teraz przed crio dostałam zalecenie Acard 75 pół tabletki raz dziennie.
    Mam MTHFR i PAI 1 heterozygote

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 9 maja 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcowka dzięki ;) Ja też robiłam ten test od nich. Mimo że jest prosty, później zastanawiałam się czy było wystarczająco dużo śliny :P

    Ja od tego cyklu biorę Acard. Mój lekarz "olał" moją mutację, także do wszystkiego doszłam sama - oczywiście dzięki forum :)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
‹‹ 67 68 69 70 71 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ