X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 9 maja 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Lipcowka dzięki ;) Ja też robiłam ten test od nich. Mimo że jest prosty, później zastanawiałam się czy było wystarczająco dużo śliny :P

    Ja od tego cyklu biorę Acard. Mój lekarz "olał" moją mutację, także do wszystkiego doszłam sama - oczywiście dzięki forum :)


    hmmmm jakbym czytała o sobie... no nic dzięki Wam dziewczyny zawsze można rozwiązać problem z niedrążącymi temat lekarzami :)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Agnesjana Nowa
    Postów: 2 8

    Wysłany: 10 maja 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawki ustaliłam sobie sama. Lekarz mnie tylko wysłuchał i nie wnikał.
    Odradzam Wam branie syntetycznego kwasu foliowego, z naszą mutacją nie jesteśmy w stanie go przetworzyć i kumuluje się w naszych komórkach. Może też zaszkodzić dziecku.
    Poziom homocysteiny ok. 7 jest bardzo dobry.

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Nigdy nie wolno tracić nadziei :-)
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 11 maja 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Dziewczyny jesteście chyba doświadczone w tym temacie - proszę o odpowiedź. Czy zejście z homocysteiny z wyniku 11,57 na 6,93 w 4,5 miesiąca to dobry wynik? Czy lepiej zmienić dawkowanie? Jaki poziom homocysteiny jest najlepszy przy mojej mutacji (w stopce)?
    Powodzenia!
    Ania mamy taka sama mutacje i podobny poziom homocysteiny, ja mam 6,60. Uważam ze to jest bardzo OK.

    ania8306 lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ratujcie ponad miesiąc temu homocysteina 11.2 kwas foliowy 27 (norma cos koło 18). Dzisiaj zbadane homocysteina 11 kwas 33! Jem actifolin 0.8 tam jest 0.4 zwykłego i 0.4 metylowanego. W połowie lipca bede mieć ivf mój lekarz to zlewa...na wynik mutacji mthfr nadal czekam. Na wtorek mam hematologa ale chwilowo jestem przerażona....a b12 mam 370

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 12 maja 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotka ja mam kwas foliowy 37,5 homocysteine 9,90 witaminę B 12 630 w środę miałam transfer, lekarz powiedział żeby brać dalej femibion bo homocysteine w górnej granicy normy. Kupiłam sobie jeszcze fully active B complex Dictor's BEST. Sprawdź sobie skład, nie ma zwykłego kwasu foliowego więc wydaje się rozsądną opcja, dodatkowo ma duzo Wit b6 i b12 co powinno zbić homocysteine :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko ze ja jem magne b6 8tbl dziennie bo mi miesnie skaczą. A znacie może jakiegoś lekarza w Krakowie co zna się na mthfr? Mój ginekolog z kliniki mnie totalnie olal....i skomentował ze piękny kwas :/ już nic nie rozumiem i nie wiem co mam myśleć...boje się robić ivf ze się przez to nie uda...a już jestem na antykach wiec jak powiedziałam A chce powiedzieć B...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 17:19

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 12 maja 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest grupa na Facebooku MTHFR Polska dużo info i wymiana kontaktów lekarzy którzy orientują się w tej tematyce.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 12 maja 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotka mnie stymulacja poszła bardzo ładnie a widzisz jakie mam wyniki.
    Dobrze pamiętam że chodzisz do Macierzyństwa do dr M ?

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Dorotka mnie stymulacja poszła bardzo ładnie a widzisz jakie mam wyniki.
    Dobrze pamiętam że chodzisz do Macierzyństwa do dr M ?
    Do Macierzyństwa ale do innego lekarza. Do J.P. Powiedz mi dostałaś Clexane?
    Mnie bardziej martwią kwestie zagniezdzenia i utrzymania ciąży...stymulacja mam nadzieje ze się uda ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 18:20

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 12 maja 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie narazie nie, teraz mam 0,5 tabletki Acard 75 a jak będzie beta dodatnia to będą zastrzyki dołączone

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha ok. Czyli w Macierzynstwie nie maja z tym problemu. Bo się właśnie zastanawiam czy mi da Clexane bo steryd musze mieć na bank...a troche się go boje bo odkąd brałam przy stymulacji to się nabawilam candidy i już brałam 6 rożnych leków a ona nie odpuszcza...wlasnie czekam na wyniki posiewu mykologicznego bo w sumie nie wiem czy dalej jej nie mam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2017, 18:57

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 12 maja 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja zapytałam zekarza i powiedział że narazie acard a po pozytywnej becie będą zastrzyki, nie miał z tym większego problemu:)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Optymistyczna88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam was już od paru dni czytam to forum.. dziś się dowiedziałam, że mam mam mutacje mthfr a1298c heterozygota, na resztę wyników czekam ( 2 poronienia,ost 1 9tc pomimo acardu, claxen, kwasu foliowego i duphastonu) obecnie czekam na wyniki badań z kosmówki oraz kariotypy ) nie wiem od czego zacząć bo myślałam pozytywnie, że poronienie było przypadkiem... polecicie mi jakiegoś dobrego genetyka bądź ginekologa ? pozdrawiam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam tę samą mutację. Każdy mi mówi, że to ta łagodniejsza forma. Bardzo mi przykro z powodu strat :( Ja przy następnej ciąży też będę na clexane... Miałam nadzieję, że to mi da gwarancję donoszenia, ale widzę, że nie :( Zrobiłam badania na krzepliwość krwi i mam lekką trombofilię. Badałaś przeciwciała? Może Twój organizm odrzuca zarodki myśląc, ze to choroba?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Optymistyczna - homocysteinę badałaś?

  • Optymistyczna88 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 2 czerwca 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara-jeszcze nieie , jutro jadę zbadać, czekam też za wynikami Czynnik V Leiden i Mutacja genu protrombiny. Jak narazie mam umówioną wizytę u dr Jerzak ..nie mam pojęcia gdzie się zgłaszać. narazie mam wyniki przeciwciał kardiolipinie - które są ok, p/c. antygenom lozyska-ujemne i ANA2 mam słabo dodatnie..na reszte czekam a jutro planuje zrobić wlasnie homocysteinę i nie wiem co jeszcze..
    ja sie czułam super.. i w 12 tc dowiedzialam sie ze plod 2 tyg bez akcji serca.. sama nie wiem co teraz..

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Optymistyczna88 wrote:
    Czara-jeszcze nieie , jutro jadę zbadać, czekam też za wynikami Czynnik V Leiden i Mutacja genu protrombiny. Jak narazie mam umówioną wizytę u dr Jerzak ..nie mam pojęcia gdzie się zgłaszać. narazie mam wyniki przeciwciał kardiolipinie - które są ok, p/c. antygenom lozyska-ujemne i ANA2 mam słabo dodatnie..na reszte czekam a jutro planuje zrobić wlasnie homocysteinę i nie wiem co jeszcze..
    ja sie czułam super.. i w 12 tc dowiedzialam sie ze plod 2 tyg bez akcji serca.. sama nie wiem co teraz..
    Jak wyniki i homocysteina u ciebie ???

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Misi Przyjaciółka
    Postów: 82 253

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzis odebrałam wyniki - znaleziono MTHFR A 1298C. Nie ma pytlko napisane czy homo czy hetero albo nie umiem odczytać.. pytanie mam odnośnie suplementacji - co bierzecie? Bo zaczęłam czytać ale się już mega pogubilam.. jedyne co wiem to nie powinno sie brac zwyklego kwasu foliowego tylko foliany. Byłabym wdzięczna :*

    ]d575c8f593cd1af05cdd6822f44ded39.png[/url]
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kup najlepiej bcomplex metylowany (b12, Folate, P5P). Sprawdź wcześniej poziom homocysteiny, b12 i kwasu foliowego.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Misi Przyjaciółka
    Postów: 82 253

    Wysłany: 21 czerwca 2017, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Kup najlepiej bcomplex metylowany (b12, Folate, P5P). Sprawdź wcześniej poziom homocysteiny, b12 i kwasu foliowego.
    Dziękuję, muszę się zaopatrzyć :* badania tez zrobię :)

    ]d575c8f593cd1af05cdd6822f44ded39.png[/url]
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ