X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną nie rozwijajace sie komorki
Odpowiedz

nie rozwijajace sie komorki

Oceń ten wątek:
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 19 września 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojoj, dziewczyny, widzę, że ten wątek jest dla mnie😉 mam ten sam problem - w lutym in vitro i klapa, 6 zapłodnionych poprawnie komórek słabo się rozwijało od 2 i 3 doby. Diagnoza lekarza prowadzącego - słaba jakość komórek. Jestem przebadana genetycznie i immunologicznie. Z genetyką ok, immunologia gorzej, ale immunologia jest dodatkowym problemem w moim przypadku, a nie przyczyną słabej jakości komórek 😑Faszeruję się teraz suplementami - koenzym q10, kwasy omega3, witamina D i melatonina. Za kilka dni punkcja, zobaczymy czy pomogły😉

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 19 września 2019, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Ojoj, dziewczyny, widzę, że ten wątek jest dla mnie😉 mam ten sam problem - w lutym in vitro i klapa, 6 zapłodnionych poprawnie komórek słabo się rozwijało od 2 i 3 doby. Diagnoza lekarza prowadzącego - słaba jakość komórek. Jestem przebadana genetycznie i immunologicznie. Z genetyką ok, immunologia gorzej, ale immunologia jest dodatkowym problemem w moim przypadku, a nie przyczyną słabej jakości komórek 😑Faszeruję się teraz suplementami - koenzym q10, kwasy omega3, witamina D i melatonina. Za kilka dni punkcja, zobaczymy czy pomogły😉
    A kiedy masz punkcje? Masz już wyznaczony dzień? Daj prosze koniecznie znać jak poszło. Mnie też bardzo interesuje ten wątek. A melatonina co daje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2019, 21:56

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1152 654

    Wysłany: 19 września 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny też ten sam problem bo 2 procedury do kitu.... Pierwsza brak zarodków druga również do dupy bo tylko 1 blastocysta 333 Komórki słabe i nie wiadomo dlaczego.
    Niby człowiek młody i wyniki dobre ...a problem z zajściem w ciążę...

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1346 1615

    Wysłany: 19 września 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray - koniecznie daj znac jak poszlo. A proponowali cos dla partnera?
    Jakie dawki Koenzymu q10 bierzesz?

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Toczuszek Przyjaciółka
    Postów: 82 77

    Wysłany: 19 września 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Sunray, dobrze że się odnalazlysmy z takimi podobnymi historiami, bo już nie wiem gdzie szukać pocieszenia :( czyli teraz podchodzicie drugi raz tak? Będziecie zapładniać nasieniem męża? Nam proponują pół na pół z dawcą, ale muszę poczekać z 3 miesiące, żeby organizm doszedł do siebie.

    3 lata starań, 29 lat
    04.2018- ciąża obumarła 9 tc- prawdopodobnie czynniki genetyczne
    Ja: niedoczynność tarczycy nieimmunologiczna, wszystkie badania ok
    On: badania nasienia ok
    kilka cykli z Lamettą- bez efektu
    09.2019- 1 IVF- 16 komórek, 0 zarodków- szukamy odpowiedzi dlaczego?????
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1346 1615

    Wysłany: 19 września 2019, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martwi mnie , ze u zadnej z nas nie ma konkretnej przyczyny dlaczego nam nie wychodzi :(

    Druga sprawa, w koncu wiem dlaczego nigdy nie bylam w ciazy :( nawet jak komorki sie zapladnialy naturalnie, nie dawaly rady dozyc do testowania.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1346 1615

    Wysłany: 19 września 2019, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i zapomnialam dodac, mnie lekarz zmienil protokol na nastepna probe. 10 dni po owulacji mam brac estrogen przez 3 dni razem z zastrzykami na wstrzymanie owulacji i po tych 3 dniach zaczynamy stymulacje.
    podobno ma to pomoc w jakosci komorek, ale prawie nic nie moglam znalezc na ten temat na necie.
    Za pierwszym razem bylam na zwyklych tabletkach anty.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 19 września 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w trakcie stymulacji, więc jeszcze nie wiem dokładnie kiedy będę mieć punkcje. Ostatnio długo się stymulowałam, ale wynik końcowy był według lekarki ładny - 16 komórek, z tego 7 dojrzałych. Oczywiście pozwolili mi zapłodnić 6 i nic nie dawało się do transferu. Melatonina podobno też poprawia jakość komórek. Nasienie jest ok, więc póki co nie korzystamy z dawcy. Dawka koenzymu, którą biorę to 120mg. Ja byłam w jednej ciąży, w którą zaszłam naturalnie i wszystko wskazuje na to, że immunologia mogła być przyczyną poronienia. Jasne, że dam Wam znać jak mi poszło😉

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 19 września 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    i zapomnialam dodac, mnie lekarz zmienil protokol na nastepna probe. 10 dni po owulacji mam brac estrogen przez 3 dni razem z zastrzykami na wstrzymanie owulacji i po tych 3 dniach zaczynamy stymulacje.
    podobno ma to pomoc w jakosci komorek, ale prawie nic nie moglam znalezc na ten temat na necie.
    Za pierwszym razem bylam na zwyklych tabletkach anty.

    Ooo, to ciekawe. Daj znać czy pomogło.

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Toczuszek Przyjaciółka
    Postów: 82 77

    Wysłany: 19 września 2019, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    Martwi mnie , ze u zadnej z nas nie ma konkretnej przyczyny dlaczego nam nie wychodzi :(

    Druga sprawa, w koncu wiem dlaczego nigdy nie bylam w ciazy :( nawet jak komorki sie zapladnialy naturalnie, nie dawaly rady dozyc do testowania.

    Ja nawet raz bylam- ale od początku zarodek wyglądał źle, był za mały w stosunku do wieku ciążowego i miał duży pęcherzyk żółtkowy, co dodatkowo sugeruje przyczynę genetyczna. Jakimś cudem jednak się rozwinął do tego momentu i zagniezdzil. Ciąża obumarła. Przeżyłam to mocno, ale szczerze mówiąc w porównaniu do tego co przechodzimy teraz to było małe piwo. Teraz przynajmniej wiemy dlaczego 3 lata i nic.

    3 lata starań, 29 lat
    04.2018- ciąża obumarła 9 tc- prawdopodobnie czynniki genetyczne
    Ja: niedoczynność tarczycy nieimmunologiczna, wszystkie badania ok
    On: badania nasienia ok
    kilka cykli z Lamettą- bez efektu
    09.2019- 1 IVF- 16 komórek, 0 zarodków- szukamy odpowiedzi dlaczego?????
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 19 września 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia wrote:
    i zapomnialam dodac, mnie lekarz zmienil protokol na nastepna probe. 10 dni po owulacji mam brac estrogen przez 3 dni razem z zastrzykami na wstrzymanie owulacji i po tych 3 dniach zaczynamy stymulacje.
    podobno ma to pomoc w jakosci komorek, ale prawie nic nie moglam znalezc na ten temat na necie.
    Za pierwszym razem bylam na zwyklych tabletkach anty.
    Przypomina to trochę protokol estrogen priming protocol czyli bierze się estrogen w cyklu poprzedzającym stymulacje a później idzie się krótkim protokołem. Stosuje się ten protokół u pacjentek ciężko odpowiadających na stymulacje które mają mało komórek. No i mialam menopur 300j plus 10 dni stymulacji. U mnie pomogło bo z 7 komórek, 5 było dojrzałych z tego zaplodnily się i były 3 zarodki. Drugi transfer udany...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2019, 23:16

    Sunray lubi tę wiadomość

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 20 września 2019, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Virginia i Gruzja, napiszcie kto Wam dał takie zalecenia, i w której klinice się leczycie. Wydaje mi się, że coś w tym musi być. U mnie lekki nadmiar androgenów DHEAs i DHEA, więc może moje androgeny górują nad estrogenami. Samo DHEA ponoć poprawia jakość komórek i kobiety często przyjmują je przed In vitro, ale w nadmiarze ponoć wywołuje odwrotny skutek. U mnie poza suplementami, dr zaleciła klasyczne In vitro. Jak się tym razem nie uda, zmieniam klinikę i próbuję dalej dopóki mi finansów i AMH wystarczy. Ja jestem pacjentką Salve Medica w Łodzi.

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 20 września 2019, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toczuszek wrote:
    Ja nawet raz bylam- ale od początku zarodek wyglądał źle, był za mały w stosunku do wieku ciążowego i miał duży pęcherzyk żółtkowy, co dodatkowo sugeruje przyczynę genetyczna. Jakimś cudem jednak się rozwinął do tego momentu i zagniezdzil. Ciąża obumarła. Przeżyłam to mocno, ale szczerze mówiąc w porównaniu do tego co przechodzimy teraz to było małe piwo. Teraz przynajmniej wiemy dlaczego 3 lata i nic.

    Doskonale Cię rozumiem... A badałaś się już genetycznie?

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 20 września 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Virginia i Gruzja, napiszcie kto Wam dał takie zalecenia, i w której klinice się leczycie. Wydaje mi się, że coś w tym musi być. U mnie lekki nadmiar androgenów DHEAs i DHEA, więc może moje androgeny górują nad estrogenami. Samo DHEA ponoć poprawia jakość komórek i kobiety często przyjmują je przed In vitro, ale w nadmiarze ponoć wywołuje odwrotny skutek. U mnie poza suplementami, dr zaleciła klasyczne In vitro. Jak się tym razem nie uda, zmieniam klinikę i próbuję dalej dopóki mi finansów i AMH wystarczy. Ja jestem pacjentką Salve Medica w Łodzi.
    Ja leczylam się w Angeliusie w Katowicach u dr Paligi, zwana również dr Anioł i to bez żadnej przesady. Niestety na chwilę obecną nie ma do niej zapisów, mają być wznowione od nowego roku...ja czekałam na pierwszą wizytę do niej w 2017r pół roku.

    Sunray lubi tę wiadomość

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Toczuszek Przyjaciółka
    Postów: 82 77

    Wysłany: 20 września 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Doskonale Cię rozumiem... A badałaś się już genetycznie?
    Miałam kariotyp (oboje mieliśmy) i mutacje w kierunku trombofilii- wszystko ok. Jeszcze MTHFR został i nie wiem co więcej można by sprawdzić, przecież całego genomu sobie nie sprawdzę. Żeby było smieszniej- sama jestem lekarzem, ale innej specjalizacji, tym nie mniej trochę ogarniam te kwestie od naukowej strony, więc trudno mi zamydlić oczy ze mamy jakis tam niewielki procent szans o który można walczyć.

    3 lata starań, 29 lat
    04.2018- ciąża obumarła 9 tc- prawdopodobnie czynniki genetyczne
    Ja: niedoczynność tarczycy nieimmunologiczna, wszystkie badania ok
    On: badania nasienia ok
    kilka cykli z Lamettą- bez efektu
    09.2019- 1 IVF- 16 komórek, 0 zarodków- szukamy odpowiedzi dlaczego?????
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 20 września 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wreszcie znalazlam temat ktory i mnie dotyczy. Ja po 3 invitro. I zero efektow. Wlasnie kiepskie komorki.
    Stosowalam suplementy, dhea, rozne protokoly i nic z tego. Ciekawa jestrm czy ktorejs z was uda sie jakos poprawic jakosc komorka. Informacji na ten temat jest niewiele i wiekszosc raczej taka ze z tym nie da sie wiele zrobic.

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 20 września 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Wreszcie znalazlam temat ktory i mnie dotyczy. Ja po 3 invitro. I zero efektow. Wlasnie kiepskie komorki.
    Stosowalam suplementy, dhea, rozne protokoly i nic z tego. Ciekawa jestrm czy ktorejs z was uda sie jakos poprawic jakosc komorka. Informacji na ten temat jest niewiele i wiekszosc raczej taka ze z tym nie da sie wiele zrobic.
    Ja też jestem na etapie suplementów, A protokół raczej miesiąc półtora zaczynamy. Muszę trochę odsapnac po ostatnim razie :/ moja Pani doktor mówiła aby pomyśleć o dawstwie komórek:/ czy naprawdę nie ma na to sposobu?!😕

  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 20 września 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    Ja też jestem na etapie suplementów, A protokół raczej miesiąc półtora zaczynamy. Muszę trochę odsapnac po ostatnim razie :/ moja Pani doktor mówiła aby pomyśleć o dawstwie komórek:/ czy naprawdę nie ma na to sposobu?!😕
    To jest straszne ... Ale chyba nie ma. Jadlam q10, bcomplex, naturalne a i e. Kupilam mleczko pszczele... Jak cos znajdziesz to daj znac :)
    Ja w2 procedurze z 4 pobranych komorek mialam 3 ladne zarodki wiec lekarz obstawal za 3 razem. Skaro sa wlasne zarodki...
    1 i 3 procedura dala 0 zarodkow - rozwok konczyl sie w 1 dobie

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • MeHe Ekspertka
    Postów: 242 78

    Wysłany: 20 września 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja mam chyba słabe komórki.
    Jestem po 6 stymulacjach. Mam dziecko z 2 stymulacji. Miało być wyznacznikiem, że w końcu mi się uda mieć drugie. Niestety....
    Zawsze mam dużo komórek (oprócz ostatniego razu), zawsze pięknie się zapładniają, a po 3 dobie klapa. Wyniki emka super.

  • Toczuszek Przyjaciółka
    Postów: 82 77

    Wysłany: 20 września 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeHe wrote:
    I ja mam chyba słabe komórki.
    Jestem po 6 stymulacjach. Mam dziecko z 2 stymulacji. Miało być wyznacznikiem, że w końcu mi się uda mieć drugie. Niestety....
    Zawsze mam dużo komórek (oprócz ostatniego razu), zawsze pięknie się zapładniają, a po 3 dobie klapa. Wyniki emka super.

    MeHe- zobacz co napisałam wcześniej, nam powiedzieli że od 3 doby jak coś się dzieje z plemnikami to prawdopodobnie czynnik męski. Mój też ma super wyniki w podstawowych badaniach, ale jednak... Teraz mu kazali dorobić jakieś bardziesz szczegółowe, np fragmentacja chromatyny.

    3 lata starań, 29 lat
    04.2018- ciąża obumarła 9 tc- prawdopodobnie czynniki genetyczne
    Ja: niedoczynność tarczycy nieimmunologiczna, wszystkie badania ok
    On: badania nasienia ok
    kilka cykli z Lamettą- bez efektu
    09.2019- 1 IVF- 16 komórek, 0 zarodków- szukamy odpowiedzi dlaczego?????
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ