X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Nie udane trasfery
Odpowiedz

Nie udane trasfery

Oceń ten wątek:
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 10 maja 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Podobno ananas pomaga na zagnieżdżenie. Ja jadłam przed IUI ale nie pomogło.
    Myślę, że jak ogólnie zdrowo się odżywiasz całe życie to nawet jak okazjonalnie i nawet przed transferem zjesz frytki czy chipsy to nie zaszkodzi.
    Też zajadałam się ananasem, niestety nie pomogło 😉🙈

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 10 maja 2022, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lea91 wrote:
    Mam 6 komórek nie zarodków 😛 ostatnio z 6 wyszły dwa zarodki jeden był lepszy, ale niestety nie pamietam jakiej klasy bo było to moje pierwsze invitro byłam zielona

    Drugi ten gorszy był transferowany teraz 5cio dniowy blastek 2BB .

    Ja leczę się w klinice Invicta
    Aaa, bo masz zamrożone komórki. Pamiętaj, że jesteś do przodu i tego się trzymaj! 😊

  • Lea91 Koleżanka
    Postów: 49 101

    Wysłany: 10 maja 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala wrote:
    Witam ja też leczę się w klinice invicta w Bydgoszczy i nie jestem zadowolona mam 2 zarodki 1 transfer beta 0. Nie zlecono nowych badań. Dziewczyny ile można być na zwolnieniu lekarskim żeby się ZUS nie doczepił

    Konsultacje po nie udanym transferze mam dopiero za miesiąc 😑😑 ale zaczynam robić badania na własna rękę z tego co wyczytałam na forum bo nie chce tracić czasu… dlatego ze doktor nie ma czasu wcześniej

    I procedura
    Transfer10.04.2021❌
    Transfer29.04.2022❌
    II procedura
    Transfer 11.12.2023 (acard acofil neoparin)
    ❄️5.1.2
    5dpt 26
    10dpt56
    16dpt 250
    18dpt 648
    22dpt 2304
    25dpt 3929 jest pęcherzyk 3mm
    29dpt 7360
    32dpt 9511 puste jajo 💔
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 10 maja 2022, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lea91 wrote:
    Konsultacje po nie udanym transferze mam dopiero za miesiąc 😑😑 ale zaczynam robić badania na własna rękę z tego co wyczytałam na forum bo nie chce tracić czasu… dlatego ze doktor nie ma czasu wcześniej
    Ja w sumie konsultacji po nieudanym transferze nie miałam, ponieważ od razu poszłam do innego lekarza. Nie mogę narzekać, ponieważ był super, był bardzo zaangażowany, zawsze mogłam do niego zadzwonić, odpowiadał wyczerpująco na każde pytanie, jednak większość dziewczyn z forum chodzi do innych lekarzy, i pomyślałam że za drugim razem spróbuję czegoś innego. Czekam teraz na start nowej procedury i efekt końcowy 🥰

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 10 maja 2022, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala wrote:
    Witam ja też leczę się w klinice invicta w Bydgoszczy i nie jestem zadowolona mam 2 zarodki 1 transfer beta 0. Nie zlecono nowych badań. Dziewczyny ile można być na zwolnieniu lekarskim żeby się ZUS nie doczepił
    Z tego co kojarzę, chorować można do pół roku, czy jakoś tak. ZUS zawsze może Cię skontrolować, zależy też pewnie od tego jakie masz l4, kto Ci je wystawia itd.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 10 maja 2022, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Update w sprawie mutacji bo ktoś o o pytał. 😁
    Lekarz zalecił acard 75mg cały cykl. Do tego metylowany kwas foliowy i B12. Mówił, że to PAI ma 30% ludzi. Wiem z forum, że niektórzy lekarze zalecają heparyne.

    Moniatka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Update w sprawie mutacji bo ktoś o o pytał. 😁
    Lekarz zalecił acard 75mg cały cykl. Do tego metylowany kwas foliowy i B12. Mówił, że to PAI ma 30% ludzi. Wiem z forum, że niektórzy lekarze zalecają heparyne.

    Oooo ja idę w czwartek to może cos dopowiem do tego.
    Masz Pai i MTFHR homo czy hetero?

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 10 maja 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Update w sprawie mutacji bo ktoś o o pytał. 😁
    Lekarz zalecił acard 75mg cały cykl. Do tego metylowany kwas foliowy i B12. Mówił, że to PAI ma 30% ludzi. Wiem z forum, że niektórzy lekarze zalecają heparyne.
    Tak, ja pytałam. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 11 maja 2022, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara Staraczka wrote:
    Oooo ja idę w czwartek to może cos dopowiem do tego.
    Masz Pai i MTFHR homo czy hetero?
    Mam PAI homo, i MTHFR hetero.
    Hematolog mi tłumaczył, że to nie jest żadna choroba a świadczy jedynie o predyspozycji do miażdżycy. Ja mam inne wyniki hematologiczne w normie. Pytałam ginekologa czy te mutacje mogą mieć wpływ na problem z zagnieżdżeniem to mówił, że nie, że mam się nie martwić i zabezpieczy mnie acardem :)
    Zalecił Metafolin Swanson lub Solgar, Acard i B12 bo miałam wcześniej taki średni poziom a teraz mi się ładnie podnosi. Żadnych innych supli mam nie brać. Jakby były mocniejsze krwawienia podczas okresu to wtedy odstawić acard te ten czas. To są zalecenia do IUI, zobaczymy czy do IVF będą jakieś inne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2022, 08:14

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 11 maja 2022, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój organizm akurat jak na złość, ma ochotę na same niezdrowe rzeczy 😁🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Mam PAI homo, i MTHFR hetero.
    Hematolog mi tłumaczył, że to nie jest żadna choroba a świadczy jedynie o predyspozycji do miażdżycy. Ja mam inne wyniki hematologiczne w normie. Pytałam ginekologa czy te mutacje mogą mieć wpływ na problem z zagnieżdżeniem to mówił, że nie, że mam się nie martwić i zabezpieczy mnie acardem :)
    Zalecił Metafolin Swanson lub Solgar, Acard i B12 bo miałam wcześniej taki średni poziom a teraz mi się ładnie podnosi. Żadnych innych supli mam nie brać. Jakby były mocniejsze krwawienia podczas okresu to wtedy odstawić acard te ten czas. To są zalecenia do IUI, zobaczymy czy do IVF będą jakieś inne.

    Hej ja przy IVF mam podobnie. Metylowane witaminy kontrola homocysteiny plus acard
    Może do transferu heparyna ale to po konsultacji z genetykiem/immuno
    Na razie idziemy w koksowanie komórek żeby mieć co badać z zarodków

  • Pala Przyjaciółka
    Postów: 120 20

    Wysłany: 19 maja 2022, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny dzisiaj o 13 jadę na trasfer trzymajcie za mnie kciuki.

    Ostatnia nadzieja, Zmeczonazameczona lubią tę wiadomość

  • Pusiek Autorytet
    Postów: 880 502

    Wysłany: 19 maja 2022, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala wrote:
    Witam dziewczyny dzisiaj o 13 jadę na trasfer trzymajcie za mnie kciuki.

    Trzymam kciuki najmocniej jak się da. I całym sercem wierzę, że to będzie udany transfer. Powodzenia ❤️

    ❤️ Zosia 21.12.2023, 3020 gr, 50 cm

    age.png
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 19 maja 2022, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trzymam :) Powodzenia! i myśl pozytywnie! Robisz to żeby się udało !

  • Ostatnia nadzieja Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 19 maja 2022, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala wrote:
    Witam dziewczyny dzisiaj o 13 jadę na trasfer trzymajcie za mnie kciuki.
    Na pewno się uda! Bądź dobrej myśli! Trzymamy mocno kciukasy :)

  • Pala Przyjaciółka
    Postów: 120 20

    Wysłany: 20 maja 2022, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny ale to czekanie jest okropne. A co u was słychać

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 20 maja 2022, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pala wrote:
    Witam dziewczyny dzisiaj o 13 jadę na trasfer trzymajcie za mnie kciuki.
    Trzymam kciuki🤗

  • PDG. Przyjaciółka
    Postów: 116 120

    Wysłany: 20 maja 2022, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    zrobiłam na własną rękę pakiet na trombofilię wyszła mi jedna mutacja:

    MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny

    zorientowałam się już, że to nic aż tak bardzo strasznego. Postanowiłam jeszcze zrobić 3 badania, które są zalecane przy mutacjach MTHFR:

    Kwas foliowy >20.00 ng/ml (norma 3,1-17,5)
    Wit.b12 725.5 pg/ml (norma 191.00-663.00)
    Homocysteina 7.19 umol/l (norma 5.00-15.90)

    Jak widać lekko podwyższona wit. B12 i kwas foliowy. Długo brałam zwykły folik. Ale witamina b12 nie mam pojęcia skąd aż taka.
    Co o tym sądzicie?

    Za tydzień jadę na wizytę do kliniki na kontrolę i ewentualną zgodę na kolejny transfer. Jestem ciekawa co powie na to wszystko mój lekarz. Oczywiście chcę się poprostu zorientować, czy ktoś miał tak samo i jakie było postępowanie.

    - starania od 1.2018
    - 3.2020 trafiliśmy do Novum
    - 12.2020 nieudane AID - decyzja o IVF
    - 2.2021 punkcja (zamrożone 5 zarodków z 3ciej doby i 10 komórek jajowych)
    - 6.2021 I kriotransfer udany (krwiak)
    - 8.2021 poronienie zatrzymane; krwotoki
    - 10.2021 histeroskopia; wszystko wraca do normy
    - 03.2022 II kriotransfer nieudany
    - MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny
    - 06.2022 III kriotransfer udany
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 20 maja 2022, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam lekko podwyższony kwas foliowy przy mutacjach i braniu formy metylowanej kf. Hematolog i ginekolog zalecili nadal brać kwa foliowy w formie metylowanej- wynik mam taki jak ty 20. B12 podwyższona jest chyba ok bo ogólnie normy są niskie dla tej witaminy i raczej powinno się dążyć do tego żeby mieć poziom w górnej normie. A brałaś B12? Może jesz dużo mięsa ?
    Ja miałam niskie B12 bo nie jem mięsa i po suplementacji ładnie mi rośnie.

    PDG. lubi tę wiadomość

  • PDG. Przyjaciółka
    Postów: 116 120

    Wysłany: 20 maja 2022, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina9 wrote:
    Też mam lekko podwyższony kwas foliowy przy mutacjach i braniu formy metylowanej kf. Hematolog i ginekolog zalecili nadal brać kwa foliowy w formie metylowanej- wynik mam taki jak ty 20. B12 podwyższona jest chyba ok bo ogólnie normy są niskie dla tej witaminy i raczej powinno się dążyć do tego żeby mieć poziom w górnej normie. A brałaś B12? Może jesz dużo mięsa ?
    Ja miałam niskie B12 bo nie jem mięsa i po suplementacji ładnie mi rośnie.
    Jem mięso, ale nie w dużych ilościach. Od półtora miesiąca biorę Prenatal Classic według mnie ma dobry skład. Tam jest Wit. B12.
    Bardzo długo brałam zwykły Folik.
    Czyli wniosek jest taki, że wystarczy metylowany kwas foliowy i tyle.

    - starania od 1.2018
    - 3.2020 trafiliśmy do Novum
    - 12.2020 nieudane AID - decyzja o IVF
    - 2.2021 punkcja (zamrożone 5 zarodków z 3ciej doby i 10 komórek jajowych)
    - 6.2021 I kriotransfer udany (krwiak)
    - 8.2021 poronienie zatrzymane; krwotoki
    - 10.2021 histeroskopia; wszystko wraca do normy
    - 03.2022 II kriotransfer nieudany
    - MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny
    - 06.2022 III kriotransfer udany
‹‹ 9 10 11 12 13
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ