X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 8 listopada 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) A co ze spotkaniem w Skien lub Porsgrunn? ktoras chetna? :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 listopada 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Tak dzwonilam, ale tam graniczy z cudem zeby ktos odebral. Tam sa wyznaczone dni na telefon, wiec jutro kolejna proba. :-)

    Pati jeżeli się jeszcze nie dodzwoniłaś ;-) to może uda Ci się do nich napisać ;-)
    https://www.minjournal.no/ikbViewer/page/minjournal/forsiden



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 15:58

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 8 listopada 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaja wrote:
    Mam do Was dziewczyny jeszcze pytanie , czy słyszałyście albo stosowalyscie zioła Ojca Sroki ? Ja słyszałam o mieszance która pobudza prace jajników i jest szczególnie zalecana w cyklach bezowulacyjnych, to akurat nie do końca mój problem ale podobno te zioła maja duża skuteczność , właśnie próbuje znaleść czy jest jakaś inna mieszanka ogólnie na bezpłodność bo tez o takiej słyszałam... wiem ze może absurdalnie to brzmi ale podobno mogą pomoc...
    Pozdrawiam Was i miłego dnia
    Ja słyszałam, że coś takiego jest ale nie stosowałam nigdy. Na forum jest oddzielny temat dotyczący wszystkich ziółek itp. Może tam podpytaj?

    Martaja lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 8 listopada 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    W Norwegi właśnie jest to głupie ze nie ma zbyt wielu tych badań , cieżko sie doprosić o co kolwiek więcej. Jak czytam Polskie fora to kobiety mają mnóstwo badań. U mnie nic nie wykryto nawet nie próbowali dalej szukać . Powiedzieli ze nie ma potrzeby i ze zrobiono mi wszystkie badania jakie tutaj sie robi i zaproponowali in vitro . zgodzilam się bo wiedziałam ze więcej sie niczego nie doprosze!!

    Dokładnie, tutaj z diagnostykom w tym temacie strasznie ciężko. Jak poszłam do lekarza to od razu mi ivf wcisnął. Z tego się cieszyłam. Myślałam, że trafię do specjalistycznej kliniki i czegoś się dowiem o ewentualnych przyczynach i problemach. Dalej nie wiem nic prócz tego co wiedziałam wcześniej odnośnie jajowodów. Pewności nie mam czy to jedyny powód problemów.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 8 listopada 2017, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    My możemy w Stavanger albo w Sandnes zorganizować spotkanie ;)
    No właśnie w sumie to możemy spróbować coś zorganizować w przyszłości :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 listopada 2017, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati jeżeli się jeszcze nie dodzwoniłaś ;-) to może uda Ci się do nich napisać ;-)
    https://www.minjournal.no/ikbViewer/page/minjournal/forsiden
    Alda- dzwonilam Rikshospitalet automat mowi zeby dzwonic na Ullevål, a tam siedzialam na telefonie od 8 do 11 i nikt nie odbiera. Oszalec idzie.:-) Sprobuje przez ten minjournal moze tam mi sie uda.
    Dziekuje bardzo za pomoc :-)

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda- znalazlam odpowiedz na minjournal.
    Niestety odmowili mi in vitro ze wzgledu ze juz mam dziecko. Moge skladac skarge. Jestem zalamana, zabrali mi szanse na dziecko. Nie wiem co teraz robic, gdzie isc. Jednym slowem koszmar.
    Taki dostalam list:
    e Katerine Omland har vurdert om du har rett til nødvendig helsehjelp i spesialisthelsetjenesten. Av henvisningen framgår det at dere har et barn. Vi har dessverre ikke anledning til å tilby søskenforsøk på det nåværende tidspunkt. Søknaden må derfor dessverre avslås. Gjør oppmerksom på at søskenforsøk sannsynligvis vil kunne tilbys på et senere tidspunkt. Se våre hjemmesider for oppdatering: http://www.oslo-universitetssykehus.no/omoss/avdelinger/reproduksjonnsmedisinsk Informasjon om dette er sendt den som har henvist deg. Dersom du har behov for å drøfte avslaget, ber vi deg ta kontakt med din fastlege eller den som har henvist deg. Dine rettigheter Hvis du er uenig i vurderingen, har du rett til å klage. Det gjør du ved å sende en skriftlig klage til oss innen fire uker. Du kan i samråd med fastlegen din også be om en fornyet vurdering. Det vil innebære at en ny spesialist vil vurdere ditt behov for helsehjelp. Denne retten gjelder en gang for samme helsetilstand. Hvis det har kommet til nye opplysninger, bør disse være med. Du kan selv velge hvor en ny henvisning skal sendes. Vi viser til pasient- og brukerrettighetsloven § 2-1b, annet ledd. Se også vedlagte informasjon om dine rettigheter i spesialisthelsetjenesten.

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati1980 bardzo mi przykro i troche jestem w szoku !!!!! bo ja tez mam dziecko , synek ma 5 lat i nie bylo zadnego problemu tylko ze my jak sie staralismy o pierwsze dziecko tez bylismy zapisani do kliniki ale cudem sie udalo zajsc naturalnie w ciaze :) ale teraz bylo bez problemu , pisz skarke gdzie sie da i szukaj innej kliniki . trzymam kciuki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 17:26

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati nie załamuj się tylko niech lekarz wyślę nowe skierowanie do Porsgrunn :-)
    Dziewczynie która ma dwójkę dzieci nie odmówili więc trzeba próbawać .
    W Rikshospitalet jest za dużo par.

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bede probowala dalej i gdzie indziej, gdzie sie da. Ale naprawde nie spodziewalam sie takiej odpowiedzi.
    Zobaczymy co powie na to moja ginekolog,moze ona cos poradzi. Postaram sie nie zalamac. :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasik_W wrote:
    W styczniu mialam laparoskopie w Drammen Pani dr.powiedziała ze ze względu iż mam dwoje dzieci państwo mi nie dofinansuje invitro.Stalo się jednak inaczej..
    To właśnie ta dziewczyna ;-) ona podchodzi w Porsgrunn :-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 17:33

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    To właśnie ta dziewczyna ;-) ona podchodzi w Porsgrunn :-)
    To moze tam mi sie uda. Napisze do mojej ginekolog zeby tam wyslala skierowanie.
    Dziekuje bardzo za wsparcie :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati olej Oslo dawaj do Porsgrunn ;-) będzie nam razem raźniej :-)

    pati1980, kaktus85 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati olej Oslo dawaj do Porsgrunn ;-) będzie nam razem raźniej :-)
    Nie ma problemu, zaraz jestem :-)

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 listopada 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati przykro mi bardzo. Ale moze przez odmowę wyślą Cię na jakieś dodatkowe badania , podleczą i in vitro nie będzie potrzebne.

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 listopada 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati ja wydrukowałam sobie skierowanie ;-) wypełniłam co mogłam sama ;-) na wizycie lekarz uzupełnił resztę i sama wysłałam żeby mieć pewność że trafiło do skrzynki ;-)

    Może Ci się przyda ;-)

    https://www.sthf.no/SiteCollectionDocuments/Skjema/Skjema_søknad_om_assistert_fertilisering_10699.pdf




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 18:18

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 8 listopada 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka- oby mnie wyslali na dodatkowe badania, ale wiesz jak tu jest :-)
    Alda- dziekuje bardzo za pomoc. Musze teraz umowic wizyte u ginekologa.

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 listopada 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny jak u Was wyglądała miesiączka po transferze? Ja dostałam juz w poniedziałek wieczorem dzien przed planowanym testem ale dzisiaj strasznie mocno krawie i w ciągu pół godziny wylatywały mi takie wielkie czerwone ciągnące gluty . Nie wiem co o tym myśleć . I jak wyglada kolejny transfer mrożakow ? Jakie są przygotowania do kolejnego transferu? Powiedziano mi tylko ze jak dostanę grudniową miesiączkę to mam do nich zadzwonić? Bieze sie jakieś leki? Ile dni po miesiączce jest transfer ?!

    Alutka
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 8 listopada 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) dawno nie zaglądałam a widzę, że sporo się dzieje :) trzymam kciuki za wszystkie. moim małym sukcesem dzisiejszym jest, że w końcu wróciła do mnie jakimś cudem owulacja :D hehe, kto by pomyślał, że tak się ucieszę z dwóch kresek na teście owulacyjnym. obym kiedyś je zobaczyła na innym teście :))))
    Alutka bardzo mi przykro, że się nie udało. jedyne co mi przychodzi do głowy to 'nie przejmuj się'. stres i obawy dobrze nie robią :/ U mnie okres po pierwszym transferze był bardzo długi, bolesny i też mocno krwawiłam. wszystko przez leki oraz zastrzyki, które brałam. do kolejnego transferu mogłam podejść dopiero w czerwcu przez to wszystko. u mnie drugi transfer mrozaka był na cyklu naturalnym (wtedy jeszcze miałam regularne owulacje). zaczęłam tylko brać Lutinus na dwa dni przed transferem. Nie udało się. trzeci transfer miał być również na cyklu naturalnym, tylko że nie miałam owulacji :/ więc zdecydowali, że mam brać plastry estradot od drugiego dnia cyklu. endometrium urosło nawet do 10mm. przed transferem znowu zaczęłam brać progesteron (Utrogestan, bo na Lutinus mam uczulenie). Transfer był na początku października no i dupa. teraz czekam na okres i znowu mam zacząć z plastrami.

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 listopada 2017, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna życzę dwuch kresek nie tylko na teście owulacyjnym

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2017, 20:11

    Alutka
‹‹ 102 103 104 105 106 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ