X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 lutego 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka przykro mi :-(

    Alutka zróbcie sobie z mężem badanie kariotypów ( z krwi ) . Bo skoro jesteście "zdrowi" a mieliście 11 zapłodnionych komórek a tylko 3 dobrze się podzeliły to coś jest nie tak...............



    majola lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 lutego 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda- na wakacjach będę się starać zrobić wszystkie badania które będę w stanie załatwić w tym czasie .

    Alutka
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 20 lutego 2018, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka bardzo mi przykro.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 lutego 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka :(

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 20 lutego 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi alutka...


    Alda a takie badanie mozna zrobic w No? Badanie kariotypow. Jak to sie po norwesku nazywa?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 lutego 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga ja po poronieniu rozmawiałam z lekarką z Ullevål o tym badaniu i ona mi powiedziała żeby poprosić fastlege o to badanie więc robią.
    Nie znam nazwy po norwesku ja powiedziałam Kariotyp i wiedziała o co chodzi . Mi się nie chciało prosić mojej fastlege bo ze wszystkim robi problem ............ Robiliśmy w Polsce .


    "Wskazaniem do badania kariotypu rodziców bywa też diagnostyka niepowodzeń rozrodu. "


    "Badanie kariotypu a niepłodność
    W praktyce klinicznej, za niepłodną uznaje się parę, u której nie dochodzi do ciąży po roku regularnego współżycia płciowego bez stosowania środków antykoncepcyjnych. Niepłodność może mieć różne przyczyny, w tym także genetyczne.

    W kilku procentach przypadków u jednego z partnerów, spośród par z niepłodnością, stwierdza się aberrację chromosomową. "








    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2018, 15:25

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 20 lutego 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Alda!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Recepta przyszła ..ale musze do nich zadzwonic bo niby na kontrole mam przyjść 6.3 :/ nie moge bo nie bedzie mnie w Norwegii ..byłam pewna ze najbliższa kontrola bedzie za dwa tygodnie od rozpoczęcia spreyu

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 lutego 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka bardzo mi przykro ;(

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 21 lutego 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka bardzo mi przykro, napewno uda sie nastepnym razem ❤️

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 22 lutego 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, czy któraś z Was na problemy z plamieniami przed okresem? Zostało to jakoś zdiagnozowane? Ja od jakiegoś czasu mam bardzo często. Dwa dni temu i wczoraj również, regularnego okresu spodziewam się dopiero za jakieś pięć dni. Nie muszę dodawać, że lekarz w klinice nie uważa, że to jakikolwiek problem :D
    Bardzo możliwe, że pojadę do PL na parę dni, zastanawiam się czy warto iść z tym do lekarza :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz z. Pl powiedział mi ze tak sie moze zdazyc po przyjmowaniu hormonów tak samo jak miesiączka trochę wczesniej

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 22 lutego 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam problemów z miesiączką, po każdym transferze miesiąc przerwy i chodzę jak w zegarku ;) Tyle, że to plamienie, nie wiem o co chodzi. Czytałam różne opinie odnośnie przyczyny, ale wiadomo,że nie będę się diagnozować z dr google :D

    WNadzieji lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 lutego 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Recepta przyszła ..ale musze do nich zadzwonic bo niby na kontrole mam przyjść 6.3 :/ nie moge bo nie bedzie mnie w Norwegii ..byłam pewna ze najbliższa kontrola bedzie za dwa tygodnie od rozpoczęcia spreyu
    Hej, i co Ci powiedzieli, przelozyli wizytę czy jak?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie mogą przełożyć :/ trudno
    Zaczęłam dzis spray wiec musze byc na kontroli 6.3 a chciałam iśc 2.3 powiedzieli ze to za krótki czas zeby stwierdzić czy spray działa właściwie ,jesli bedzie Ok zacznę zastrzyki-jakoś szybko sie dzieje :) daj Boże moze bede miała moje påske egg ;) szybciej niż przypuszczałam (?)
    Jestem trochę przeziębiona wiec pewnie polowe sprayu wysmarkuje ;)

  • Ewka12 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 22 lutego 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie. Cieszę się bardzo że, znalazłam się tutaj na forum :)
    Mamy już jedno dziecko, teraz od ponad 2 lat próba o drugie i nic..
    U mnie PCOS u męża badanie nasienia to jakaś masakra. Fastlege umówiła nas do szpitala, doktor z Bergen (jakiś taki opryskliwy, dziwne podejście ma jakieś,ale to temat rzeka) najpierw zrobił mi USG, badania już miałam zlecone od faslege, niby z niczym innym nie ma problemu tylko PCOS, mąż dostał skierowanie na badanie nasienia...druga wizyta u specjalisty, wyniki badań męża, kaplica... Stwierdził że nawet nie będzie mnie badał tylko powtórzenie badania nasienia. Lekarz opowiedział nam o zabiegu inseminację,że prawdopodobne to nas czeka. Ja mam za zadanie schudnac8 kg, walczę z tym od roku gdzie pozbyłam się 5kg. Ćwiczę, zdrowo jem, trzymam się diety i waga raz spada raz do góry. Ginekolog w PL twierdzi że przy takich problemach z "skaczącymi" kg, wskazane są leki na "ukryta cukrzyce"?! Pewnie będzie to głupie pytanie ale od pierwszej wizyty u tutejszego lekarza mija 6 miesięcy a mieliśmy dwie wizyty, nie wiem kiedy będzie kolejna, czy ja wg jestem na drodze do in-vitro? Nie mam zielonego pojęcia, czy wszystko ciągnie się przeze mnie, te moje kg czy trafiłam na "powolnego"lekarza?

    Ewka12
  • Pinka0208 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 23 lutego 2018, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja rownież staram sie o dziecko,wcześniej leczyłam sie w Polsce. Cały czas miałam dobre wyniki,jedynie podwyższona prolaktyna. I bardzo bolesne,nieregularne miesiaczki. Zrezygnowałam z leczenia w Polsce ze względu na to,ze rzadko latamy. I podjęliśmy decyzje o walce tutaj. W Styczniu miałam robiona laparoskopię,stwierdzono endometrioze,która została usunięta . Lekarz po laparoskopii powiedział,ze skoro tak długo staramy sie o dzieckp (3lata) proponuje in vitro. Wiec udałam sie do lekarza pod którego jestem opieka,rownież powiedzial to samo,ale żebyśmy najpierw spróbowali kilka cykli z gonalem F. Mój facet dostał właśnie skierowanie na badanie nasienia( w Polsce tez je robił i wyniki super) ja dostałam skierowania na badania i na każdych pisze IVF,wiec mysle,ze czeka nas to. Po waszych postach mega sie tego boje,wiem ze trzeba mieć duzo siły,ale tak bardzo chcielibyśmy bobasa.

    Ewka12 ja rownież jestem z Bergen ;) i ja tutaj chodze prywatnie do dr. Mortensena(świetny lekarz,super podejście)

    Pinka0208
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 23 lutego 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka bardzo mi przykro

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 23 lutego 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny bylam dzisija na USG wszystko jest ok czekamy na owulacje :) pytam sie o badania dodatkowe z krwi itp to mi powiedzieli ze to nie jest konieczna... najwazniejsze jest zeby z macica i jajnikami itp bylo ok....troche to dziwne no ale nie ma co walczyc...oczywiscie schemat mojej miesiaczki i owulacji jest taka sama jak w tamtym miesiacu wiec znowu nici z transfera...przyszly miesiac tez mi tak samo wypada wiec chyba bede miala jakas pomocnicza stymulacje...pozyjemy zobaczymy...trzymam za was wszystkie kciuki i powodzenia

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe staraczki :) ja tez sie bardzo bałam ale dzięki dziewczynom tutaj wiem więcej i moge trochę zminimalizować strach

    Alutka jak sie czujesz?

‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ