X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 18 lutego 2018, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chcę Wam spamować, dokończę innym razem, bo dziś tylko pierwsze zdanie wysyła. Jestem niepocieszona, bo tyle napisałam i przepadło. Zmierzam do tego, że tu wszystko robione jest na czuja i bez kontroli. I profesor powiedział, że nie stosuje się Letrozolu, bo hamuje on estrogeny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 14:12

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 18 lutego 2018, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, próbuję ostatni raz. Niestety zarodek przestał się rozwijać w piątym tygodniu. Po kilku miesiącach znowu zrobiłam kurację i poleciałam do Polski. Znów dostałam hCG i dzięki temu była owulacja,bo pęcherzyk urósł, ale nie zamierzał pękać. W Polsce jest to bardziej pod kontrolą. Tu nikogo nie interesowało, czy w ogóle doszło do owulacji. Sądziliby, że po prostu nie było zapłodnienia i zalecili in vitro. A w moim przypadku może obejdzie się bez in vitro. Tyle czytałam o Waszych przejściach, że nie wiem, czy też dałabym radę to przeżyć.

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 18 lutego 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Alutka trzymam kciuki! Kiedy planujesz test zrobić?

    Dziewczyny a jak u Was sytuacja wygląda?? Czy któraś w najbliższym czasie szykuje się do transferu/startuje ze stymulacją? Chyba Ty Hannanna startujesz najszybciej, prawda??

    Ja już wiem, że 6go wyruszam do Polski i na 8go będę wizytę umawiała.


    Hej, ja startuje kwiecien/ maj, mam im zgloscic misiaczke w marcu i dostane plan i recepty

    mar2śka lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczynam pod koniec marca długi protokół, punkcja i być może transfer początek maja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 20:15

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Stymulację zaczynam w czwartek zgodnie z ostatnia wiadomością o ile recepty dojdą :/ bo juz dwa tygodnie na nie czekam :|

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Alutka trzymam kciuki! Kiedy planujesz test zrobić?

    Kazali mi zrobic test w Czwartek ale .... w Poniedziałek lub Wtorek powinnam dostać @ wiec moze test nie będzie mi potrzebny . W Klinice sie pomylili w obliczeniach , policzyli ze dostałam @ dwa dni pózniej stąd późny termin testowania . Ogólnie miałam późną owulacje dopiero 14 dnia( moze to przez Femar) przy moim cyklu 26-28 dniowym owulacje zawsze miałam raczej 12 dnia. Osobiście uwarzam ze skoro mam owulacje i mąż ma dobre nasienie to możecie zapłodnienia dochodzi tylko zarodek moze nie chce sie rozwijać . Stąd niepowodzenia . Tak jak pomyśle z 14 jajeczek tylko 3 podzieliły się do 4 komórek . 11 az się zapłodniło ale przestały sie rozwijać . Nie chcą mi ich przetrzymac bo uważają ze w w ludzkim organizmie jest lepiej . Skoro aż tyle poległo nie wiadomo czy podzieliłyby sie na więcej komórek . Stąd moje wątpliwości !!

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 18 lutego 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To będzie się tutaj dużo działo na wiosnę!!

    Alutka a miałaś ivf czy icsi?? Powiem Ci to co mi powiedział dr Lewandowski. Jeśli dochodzi do zapłodnienia to super, największe zmartwienie jak komórki się nie zapładniają. I nie tylko jakość komórek jest ważna ale bardzo ważną rolę odgrywa laboratorium ! Sprzęt, odżywki, metody podglądania itp. To prawda, że lepiej im w ciele kobiety tam gdzie ich miejsce. Często tak jest, że w labie się nie rozwijają a w ciele wszystko idzie jak trzeba.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 18 lutego 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka - miałam ivf.

    Alutka
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 19 lutego 2018, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Alutka trzymam kciuki! Kiedy planujesz test zrobić?

    Dziewczyny a jak u Was sytuacja wygląda?? Czy któraś w najbliższym czasie szykuje się do transferu/startuje ze stymulacją? Chyba Ty Hannanna startujesz najszybciej, prawda??

    Ja już wiem, że 6go wyruszam do Polski i na 8go będę wizytę umawiała.
    Hej! Jak dobrze pójdzie to zacznę jakoś na dniach :)

    WNadzieji lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 19 lutego 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja ma w piatek usg.... ale chyba w tym miesiacy znowu nic z tego nie bedzie....:( wiec nastepny miesiacy chyba poprosze o krotki protokol....zobaczymy co powiedza....;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 19 lutego 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej! Jak dobrze pójdzie to zacznę jakoś na dniach :)
    Oooo super!! To przypominaj się tutaj kiedy startujesz żebyśmy mogły Ci kibicować i trzymać kciuki :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 19 lutego 2018, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczyny ja ma w piatek usg.... ale chyba w tym miesiacy znowu nic z tego nie bedzie....:( wiec nastepny miesiacy chyba poprosze o krotki protokol....zobaczymy co powiedza....;)
    Głowa do góry, jeszcze nic straconego ;)

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 19 lutego 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Stymulację zaczynam w czwartek zgodnie z ostatnia wiadomością o ile recepty dojdą :/ bo juz dwa tygodnie na nie czekam :|
    A nie masz recepty elektronicznej?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy list powiedziały mi ze przychodzi na adres domowy tam bedą rozpiski itp
    Sprawdzałam na helfo i tez nie było
    Mieli mnie uczyć używania spreyu tez nic nie wiem
    Mam nadzieje ze w liście bedzie co i jak
    I oby zastrzyki to były Peny nie chce mieszanek
    Eh Ten Riks ..
    trzymam kciuki za Was dziewczyny
    A jeszcze jedno pytanie mam:Czy zastrzyki mozna zabrać ze sobą do Pl?szykuje mi sie wyjazd i pewnie bede musiała je zabrać ze sobą
    Czy trzeba jakis załącznik od lekarza ?

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 19 lutego 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    A nie masz recepty elektronicznej?

    Ja też musiałam czekać na papierową receptę, na Helfo jest widoczna, ale nie mogłam jej zrealizować. Nie wiem o co kaman :) WNadzieji - dzwoń do nich i przypominaj się. Ja na początku swojej przygody z kliniką też musiałam do nich ciągle dzwonić, teraz na szczęście kontakt telefoniczny jest ok.

    WNadzieji lubi tę wiadomość

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Pierwszy list powiedziały mi ze przychodzi na adres domowy tam bedą rozpiski itp
    Sprawdzałam na helfo i tez nie było
    Mieli mnie uczyć używania spreyu tez nic nie wiem
    Mam nadzieje ze w liście bedzie co i jak
    I oby zastrzyki to były Peny nie chce mieszanek
    Eh Ten Riks ..
    trzymam kciuki za Was dziewczyny
    A jeszcze jedno pytanie mam:Czy zastrzyki mozna zabrać ze sobą do Pl?szykuje mi sie wyjazd i pewnie bede musiała je zabrać ze sobą
    Czy trzeba jakis załącznik od lekarza ?

    W Riks nie ucza uzywania sprayu tylko zastrzykow .
    Ja dopiero co bylam w pl, mialam strzykawki w bagażu podręcznym, nawet nie pokazywalam i nikt sie nie czepial

    WNadzieji lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W którym dniu cyklu zaczelyscie spray ?bo mi cos nie pasuje..na stronie leku piszą ze miedzy 2-4dniem cyklu
    A ja w czwartek jestem pod koniec cyklu ..to jak oni sobie to wyliczają ze szklanej kuli ? :| zadzwonię do nich :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastrzyków tez mnie nikt nie uczył przed inseminacja była pogadanka jako taka dali ten kapturek do łamania ampułek (który itak gdzieś zgubiłam) i tyle :)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    W którym dniu cyklu zaczelyscie spray ?


    W 20 dniu cyklu.





    WNadzieji napisała:
    Czy trzeba jakis załącznik od lekarza ?


    Ja miałam Certyfikat Medyczny na przewóz leków . Miałam ze sobą 15 strzykawek . Ja od razu wyjęłam to z torby przy kontroli celnej tym bardziej że miałam wkład chłodzący ( niektóre leki do stymulacji trzeba trzymać w lodówce ) .










    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 19:07

    WNadzieji lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 19 lutego 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak myślałam , dostałam okres :(

    Alutka
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ